Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie Wy widzicie te błędy ekranu? Dla mnie ekran igła w moim C8. Może mam coś z oczami ale nie dostrzegam tych rzeczy o których Wy mówicie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, poncio napisał:

Zapytam kolejny raz bo wcześniej nie uzyskałem odpowiedzi... skąd pobrać poprawne nastawy obrazu dla C8?

Kalibrację dopiero najwcześniej za miesiąc będę miał...

A co to są poprawne nastawy?

Matryce się różnią, wzrok i upodobania też. Ustaw jak Ci pasuje.

Ja np. korzystam głównie z fabrycznego trybu kino z drobnymi własnymi poprawkami i mi tak pasuje.

Po takim wpisie zastanawiam się, czy w ogóle będziesz zadowolony po kalibracji.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2019 o 10:08, 0zivyjem napisał:

Witam

W nowym 55C8 na planszach widoczne są takie pasy. Ciężko zrobić zdjęcie, które to dobrze obrazuje, ale mniej więcej tak to wygląda jak poniżej tylko jest trochę wyraźniejsze. 3 pasy, im bliżej prawej krawędzie tym bardziej widoczne. Na 3% praktycznie nic nie widać, na 4% trochę, a na 5% i 6% widoczne wyraźnie. Telewizor ustawiony na ekspert, ciemne pomieszczenie jasność ok 50, poziom czerni niski, podświetlenie LED 22.  Podłączony od niecałych 30 godzin. Jak do tej pory pracował kilka godzin.

Co o tym sądzicie?

 

 

 

 

Clipboard01.jpg

Clipboard03.jpg

 

Jeszcze z innym czasem naświetlania. Tak jak pisałem telewizor nowy. Robić coś z tym? Czekać?

 

 

 

Clipboard02.jpg

Clipboard04.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrób godzinną kompensację, jeśli tego nie zrobiłeś. Ja przed kompensacją miałem ciemniejsze plamy potem się wszystko wyrównało. Co prawda plamy to nie pasy, ale może pomoże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś miał problemy z NC+ GO ( Turbo dekoder ) na C8 ? Wchodzi mi normalnie do menu ale gdy wybiore jedną z kategorii to obraz rozjezdza sie całkowicie.. tzn zostaje male okienko wielkosci okolo 1/4 ekranu..Co trzeba ustawić żeby obraz był na całym ekranie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że było wiele razy ale nie mogę znaleźć poprzez wyszukiwarkę... skąd pobiorę tapety do sprawdzenia TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do grona posiadaczy oled55C8PLA. Zamówiony w sklepie internetowym mediaexpert w piątek za 4999 zł. Kurier przywiózł w poniedziałek. Wszystko oryginalnie fabrycznie zapakowane, zafoliowane, żadnych śladów użytkowania. Wyprodukowany w marcu 2019, wersja softu 04.10.30. Obraz z dekodera polsatu evobox pvr wygląda bardzo dobrze.

Na jakich ustawieniach obrazu sprawdzać planszę testową 5% szarości?.

Czy w menu serwisowym oprócz UTT jest możliwość skasowania liczby kompensacji matrycy OLED Comp. Count?.

IMG_20190702_111409.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. Mam pytanie do posiadaczy c8,bo przymierzam się do zakupu oled ew lcd fald. Jest znacząca różnica w obrazie między oledem A LCD z pełnym podświetleniem strefowym? 

Oglądałem w sklepie c8 ,tylko że na sklepie jest odpalony tryb demo i wg mnie malo to jest obiektywne. Nie mam niestety znajomych, co mają oleda...

Edytowane przez wincent19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motyw przewodni jest następujący: Jeśli grasz w gry wybierz oleda 2019, w każdym innym wypadku wystarczy ci oled 2018. To jedyna różnica warta odnotowania w tym roku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wincent19

Główna różnica polega na sposobie wygaszania i podświetlania. W FALD są strefy, a więc wygaszane, lub podświetlane są grupy pikseli (wszystko zależy od liczby stref). W telewizorach OLED każdy piksel świeci osobno, więc wygaszanie jest bardziej precyzyjne. W telewizorach FALD może pojawiać się poświata wokół jasnych elementów. Niestety ta poświata może wychodzić też na czarne pasy - np. postać w filmie niesie pochodnie przy górnej krawędzi, a na czarnym pasie czerń zmienia się w szarość. Chociaż podobno w jasnych pomieszczeniach, przy oglądaniu w dzień, nie rzuca to się za bardzo w oczy.

Telewizory OLED są ciemniejsze, ale odwdziczają się idealną czernią. FALD będą mogły świecić jaśniej. W OLEDach jest też ryzyko wypaleń. Coraz mniejsze, ale jest (główny czynnik ryzyka to statyczny obraz - paski kanałów informacyjnych, czy HUD w grach).

Ja swego czasu wolałem OLEDa FullHD, niż FALD 4K. Kolejny też będzie OLED na 99%. Ale to moja decyzja, Ty możesz woleć jasność. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, zdenek117 napisał:

Telewizory OLED są ciemniejsze, ale odwdziczają się idealną czernią. FALD będą mogły świecić jaśniej. W OLEDach jest też ryzyko wypaleń. Coraz mniejsze, ale jest (główny czynnik ryzyka to statyczny obraz - paski kanałów informacyjnych, czy HUD w grach).

Przy czym to "ciemniej" w przypadku OLED-a nie znaczy ciemno. Zeszłoroczna seria osiąga w normalnym trybie 380 cd, a to jest wartość mniej więcej trochę poniżej LCD ze średniej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Koledzy, mam problem.

Pacjent: LG OLED 65C8

Kupiony: 25 styczeń 2019r.

Sklep: RTV EURO AGD

Dzisiaj oglądając nowy sezon Stranger Things zauważyłem dziwny pas na ekranie w ciemnej scenie. Włączyłem szare tablice testowe z pendrive'a i się załamałem. Wygląda to kiepsko. Nie dość, że mam ciemny szeroki pionowy pas w prawej części ekranu, to do tego jeszcze na tym ciemnym pasie widać jaśniejszą poziomą linię (rozdwajającą się). Pas ten widać najbardziej w ciemniejszych scenach. Na jasnym tle jest niewidoczny. Na niebieskich i zielonych tablicach go nie widać. Na czerwonej jest lekko widoczny. Zdjęcie poniżej. Na TV oglądany był głównie Netflix (90%) i sporadycznie zwykła telewizja (10%). Co z tym zrobić? Reklamować? Co mogło być przyczyną tej "awarii"?

Dodam, że nie robiłem jeszcze żadnej kompensacji obrazu.

 

LG_Matryca.jpg

Edytowane przez prycek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Dodam, że nie robiłem jeszcze żadnej kompensacji obrazu.

W takim razie zrób godzinną kompensację i wtedy sprawdź ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, mam problem.
Pacjent: LG OLED 65C8
Kupiony: 25 styczeń 2019r.
Sklep: RTV EURO AGD
Dzisiaj oglądając nowy sezon Stranger Things zauważyłem dziwny pas na ekranie w ciemnej scenie. Włączyłem szare tablice testowe z pendrive'a i się załamałem. Wygląda to kiepsko. Nie dość, że mam ciemny szeroki pionowy pas w prawej części ekranu, to do tego jeszcze na tym ciemnym pasie widać jaśniejszą poziomą linię (rozdwajającą się). Pas ten widać najbardziej w ciemniejszych scenach. Na jasnym tle jest niewidoczny. Na niebieskich i zielonych tablicach go nie widać. Na czerwonej jest lekko widoczny. Zdjęcie poniżej. Na TV oglądany był głównie Netflix (90%) i sporadycznie zwykła telewizja (10%). Co z tym zrobić? Reklamować? Co mogło być przyczyną tej "awarii"?
Dodam, że nie robiłem jeszcze żadnej kompensacji obrazu.
 
LG_Matryca.jpg.4265100a50922c1806621d6f0b490b5b.jpg
Ten czarny pas przechylony to mi wygląda jakby światło słoneczne padało na ekran w tym miejscu o którejś porze dnia. Nie masz przypadkiem okna w takim miejscu że słońce może padać na ekran bezpośrednio?
Godzina kompensacja powinna pomóc ale to wróci jeśli słońce znowu "uderzy" w ekran.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kKadajo napisał:

Ten czarny pas przechylony to mi wygląda jakby światło słoneczne padało na ekran w tym miejscu o którejś porze dnia. Nie masz przypadkiem okna w takim miejscu że słońce może padać na ekran bezpośrednio?
Godzina kompensacja powinna pomóc ale to wróci jeśli słońce znowu "uderzy" w ekran.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, mam zaraz po prawej stronie telewizora podwójne drzwi balkonowe oddzielone wąską ścianą. Jak świeci z tamtej strony słońce to światło pada właśnie w taki sposób. Ale przecież światło się przesuwa i nie świeci ciągle w jednym miejscu. Okna są od strony zachodniej i tv jest tak oświetlony dopiero po godz. 16/17. Ciemny pas akurat jest w cieniu czyli raczej to co w słońcu powinno być ciemne, bo podczas pierwszych testów po zakupie tv ekran był cały szary na szarej planszy.

Zresztą czyżby światło słoneczne miało aż taki wpływ na matrycę OLED? Nigdzie nie było napisane żeby nie stawiać TV w słońcu bo może to mieć wpływ na matrycę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
53 minuty temu, prycek napisał:

Tak, mam zaraz po prawej stronie telewizora podwójne drzwi balkonowe oddzielone wąską ścianą. Jak świeci z tamtej strony słońce to światło pada właśnie w taki sposób. Ale przecież światło się przesuwa i nie świeci ciągle w jednym miejscu. Okna są od strony zachodniej i tv jest tak oświetlony dopiero po godz. 16/17. Ciemny pas akurat jest w cieniu czyli raczej to co w słońcu powinno być ciemne, bo podczas pierwszych testów po zakupie tv ekran był cały szary na szarej planszy.

Zresztą czyżby światło słoneczne miało aż taki wpływ na matrycę OLED? Nigdzie nie było napisane żeby nie stawiać TV w słońcu bo może to mieć wpływ na matrycę.

Przeprowadź zdalną kompensację i sprawdź ponownie i wtedy wszystko wyjdzie. Na tym forum były już co najmniej 2 podobne przypadki które kojarzę (jeżeli idąc tym tropem) , że w skutek padania promieni słonecznych na matrycy 'odbiły cień' różne przedmioty, raz to były rolety a drugi raz liście od jakiegoś kwiatka doniczkowego ;) zdalna kompensacja w obu przypadkach załatwiła sprawę. ;) ciekawa jest za to ta pozioma linia.

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Zykfyr napisał:

Przeprowadź zdalną kompensację i sprawdź ponownie i wtedy wszystko wyjdzie. Na tym forum były już co najmniej 2 podobne przypadki które kojarzę , że w skutek padania promieni słonecznych na matrycy 'odbiły cień' różne przedmioty, raz to były rolety a drugi raz liście od jakiegoś kwiatka doniczkowego ;) zdalna kompensacja w obu przypadkach załatwiła sprawę. ;) ciekawa jest za to ta pozioma linia.

No właśnie ta pozioma linia też mnie martwi :( A tak się przyjemnie oglądało Netflixa. Teraz wszędzie widzę to zaciemnienie. To w moim starym LCDku nie było takich kwiatków mimo, że stał pół dnia w słońcu.

Tę zdalną kompensację to uruchamia się jakoś z poziomu MENU telewizora?

Edytowane przez prycek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, prycek napisał:

No właśnie ta pozioma linia też mnie martwi :( A tak się przyjemnie oglądało Netflixa. Teraz wszędzie widzę to zaciemnienie. To w moim starym LCDku nie było takich kwiatków mimo, że stał pół dnia w słońcu.

Tę zdalną kompensację to uruchamia się jakoś z poziomu MENU telewizora?

Inna technologia , to inne wady i zalety.

Co do zdalnej kompensacji to:

Ustawienia->Obraz->Ustawienia Panelu Oled->Odświeżanie Pikseli i tam masz do wyboru 2 sposoby na uruchomienie tego, jedna-to od razu po jej wybraniu tv sam się wyłączy i zacznie przeprowadzać proces, druga-tv przeprowadzi proces dopiero jak ty wyłączysz tv z pilota.

Pzdr.

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zykfyr napisał:

Inna technologia , to inne wady i zalety.

Co do zdalnej kompensacji to:

Ustawienia->Obraz->Ustawienia Panelu Oled->Odświeżanie Pikseli i tam masz do wyboru 2 sposoby na uruchomienie tego, jedna to od razu po jej wybraniu tv sam się wyłączy i zacznie przeprowadzać proces druga , tv przeprowadzi proces dopiero jak ty wyłączysz tv z pilota.

Pzdr.

Dziękuję. Włączę kompensację i dam znać jak to wygląda po ukończeniu.

Swoją drogą użytkownika nie powinno obchodzić, czy słońce świeci w TV czy nie. Takich kwiatków nie powinno być z takiego powodu w żadnym TV a zwłaszcza za takie pieniądze. Dla mnie osobiście po czymś takim TV nadaje się do zwrotu (nie do wymiany czy naprawy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, prycek napisał:

Swoją drogą użytkownika nie powinno obchodzić, czy słońce świeci w TV czy nie. Takich kwiatków nie powinno być z takiego powodu w żadnym TV a zwłaszcza za takie pieniądze. Dla mnie osobiście po czymś takim TV nadaje się do zwrotu (nie do wymiany czy naprawy).

Nie wszystkie egzemplarze tak mają, inaczej mielibyśmy tutaj na forum wysyp podobnych przypadków, a Twój jest bodajże drugi albo trzeci. Inne firmy które kopią dołki pod technologią OLED (Samsung) trąbiłyby na lewo i prawo że OLEDy się wypalają od padających promieni słonecznych itp.

Jeżeli kompensacja pomoże, a problem wróci po czasie, to ja bym ten TV reklamował, bo to ewidentnie jakaś wada tej matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, efel napisał:

Jeżeli kompensacja pomoże, a problem wróci po czasie, to ja bym ten TV reklamował, bo to ewidentnie jakaś wada tej matrycy.

Oczywiście, że tak zrobię. Już nawet dzisiaj zgłosiłem na stronie LG tę usterkę do konsultacji telefonicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, prycek napisał:

Już nawet dzisiaj zgłosiłem na stronie LG tę usterkę do konsultacji telefonicznej.

szkoda Twojego czasu i nerwów. Na infolinii dowiesz się że wszystko jest cacy i tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, efel napisał:

szkoda Twojego czasu i nerwów. Na infolinii dowiesz się że wszystko jest cacy i tak ma być.

To co w takim razie zrobić? Od razu zgłosić telewizor do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...