Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakiś sposób na "wymuszenie" pojawienia się aktualizacji ? Pytam, bo w poniedziałek rano wyskoczyło info z aktualizacją, dałem NIE, bo musiałem wyjść z domu, no a teraz nic nie wyszukuje... Jakie macie z tym doświadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lionel napisał:

Jest jakiś sposób na "wymuszenie" pojawienia się aktualizacji ? Pytam, bo w poniedziałek rano wyskoczyło info z aktualizacją, dałem NIE, bo musiałem wyjść z domu, no a teraz nic nie wyszukuje... Jakie macie z tym doświadczenia ?

 

Strona LG i pendrive, 5 minut roboty. Inaczej nie wymusisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, Super auto24 napisał:

OLEDy C8 w 55 i 65 taniej o VAT w MediaMarkt, ktoś wie czy to są TV wysyłane z magazynu czy gdzieś ze sklepu innego, otwarte, powystawowe ?

Wysyłka "3dni robocze" więc są wysyłane ze stanów magazynowych sklepów. Za tą cene i tak warto zaryzykować.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wejdziesz w tv ustawienia i tam jest sprawdz aktualizacje czy jakoś tak i powinno znaleźć najnowsza kliknij ze 3razy jak nie znajdzie za pierwsYm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Super auto24 napisał:

OLEDy C8 w 55 i 65 taniej o VAT w MediaMarkt, ktoś wie czy to są TV wysyłane z magazynu czy gdzieś ze sklepu innego, otwarte, powystawowe ?

Jest opcja odbioru w sklepie, np. w Warszawie w kilkunastu, tyle że za 48h. Świetna cena, w zamówieniu zaznaczylbym że musi być nowa sztuka, sprawdzilbym pudło i datę produkcji przy odbiorze i tyle.

1 godzinę temu, chmiel2k napisał:

W tym momencie obstawiam, że większość egzemplarzy to będą zwroty. Ale w razie zakupów online też macie 30 dni na zwrot, a w klubie MM nawet 45.

Tak, pamiętam, miesiąc temu twierdzileś że za miesiąc będą tylko zwroty.. hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, robert6969 napisał:

Jest opcja odbioru w sklepie, np. w Warszawie w kilkunastu, tyle że za 48h. Świetna cena, w zamówieniu zaznaczylbym że musi być nowa sztuka, sprawdzilbym pudło i datę produkcji przy odbiorze i tyle.

Tak, pamiętam, miesiąc temu twierdzileś że za miesiąc będą tylko zwroty.. hehe

 

Jak odbierzesz w sklepie, nie masz możliwości zwrotu. To znaczy sklep może odmówić. 

Obyście wszyscy dostali nówki sztuki, ja miesiąc temu, w takiej samej promocji kupiłem TV ze zwrotu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, chmiel2k napisał:

 

Jak odbierzesz w sklepie, nie masz możliwości zwrotu. To znaczy sklep może odmówić. 

Obyście wszyscy dostali nówki sztuki, ja miesiąc temu, w takiej samej promocji kupiłem TV ze zwrotu...

Nie no kolego bzdury piszesz i tyle.

Zakup przez internet i odbiór w sklepie nie wpływa na możliwość zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, robert6969 napisał:

Nie no kolego bzdury piszesz i tyle.

Zakup przez internet i odbiór w sklepie nie wpływa na możliwość zwrotu.

Dokładnie bo liczy się miejsce zawarcia umowy.

Swoją drogą to jest jakaś zauważalna różnica między B8 a C8 jeśli chodzi o kontrolę jakości? Mam tutaj na myśli głównie banding...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, robert6969 napisał:

Zakup przez internet i odbiór w sklepie nie wpływa na możliwość zwrotu.

 

Ok, dzięki za wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 26.04.2019 o 14:22, konrado75 napisał:

To ze nie sciagam filmow na wlasnosc i nie udostepniam dalej, oraz ze mi policja nie zapuka do drzwi za sciagniety film , czy piosenke

Czyli jak bedziesz w barze i bedzie leciala tv (nielegalnie), czy jakas piosenka itd to rozumiem ze nie ogladasz i nie sluchasz bo tez bedziesz wtedy paserem

tylko że w polskim prawie jest odwrotnie - jak ściągasz utwory(ale nie gry) ale ich nie udostępniasz to jest to legal tzw. "dozwolony użytek własny"

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dozwolony_użytek

płacenie natomiast serwisowi pirackiemu wydaje się być przestępstwem - do tego udokumentowanym na wyciągu z karty kredytowej lub przelewie - pewnie jedyny powód dla którego policja nie ściga tego to to że zarejestrowane jest to gdzieś gdzie nakazy policji z Polski będą ignorowane

13 minut temu, robert6969 napisał:

Zakup przez internet i odbiór w sklepie nie wpływa na możliwość zwrotu.

W RTV EURO AGD miało to wpływ bo tam było to traktowane nie jako sprzedaż zdalna/internetowa tylko rezerwacja, a wizyta w sklepie była nie samym odbiorem tylko zakupem towaru, teraz chyba to zmienili bo wprowadzili jakieś konto internetowe dające prawo zwrotu jak w MM

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, chmiel2k napisał:

 

Jak odbierzesz w sklepie, nie masz możliwości zwrotu. To znaczy sklep może odmówić. 

Obyście wszyscy dostali nówki sztuki, ja miesiąc temu, w takiej samej promocji kupiłem TV ze zwrotu...

Bzdura taka że aż ręce opadają. Już tyle razy zamawiałem w sklepie internetowym z odbiorem w stacjonarnym i nigdy żadnego problemu z oddaniem, powiem więcej nawet zamówiłem w sklepie stacjonarnym 65B8 ostatnio i normalnie ją oddałem, była lekko folia odklejona i normalnie przyjęli bez gadania. MediaMarkt nigdy nie robi z tym problemów. Tak samo morele, kupujesz przez neta z odbiorem w punkcie i masz 14 dni na zwrot a MediaMarkt jest tych dni 30 dlatego zawsze tam kupuje. 

 

Zaryzykowałem i kupiłem 55C8 za te 4470 zł, zobaczymy co przyjdzie za egzemplarz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mat Wu napisał:

Bzdura taka że aż ręce opadają. Już tyle razy zamawiałem w sklepie internetowym z odbiorem w stacjonarnym i nigdy żadnego problemu z oddaniem, powiem więcej nawet zamówiłem w sklepie stacjonarnym 65B8 ostatnio i normalnie ją oddałem, była lekko folia odklejona i normalnie przyjęli bez gadania. MediaMarkt nigdy nie robi z tym problemów. Tak samo morele, kupujesz przez neta z odbiorem w punkcie i masz 14 dni na zwrot a MediaMarkt jest tych dni 30 dlatego zawsze tam kupuje. 

Radzę uważać na słowa:( Szkoda, że nie kupiłeś (a tak naprawdę zarezerwowałeś) w EURO AGD, to byś się mocno zdziwił.

Fakt, że mają możliwość zwrotu w przypadku założenia jakiego tak konta, ale wtedy są dodatkowe restrykcje w postaci nienaruszonych folii, opakowania itp.

Generalnie EURO jest niechlubnym wyjątkiem wśród sieciówek i lepiej unikać u nich odbiorów osobistych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Barnaba napisał:

Radzę uważać na słowa:( Szkoda, że nie kupiłeś (a tak naprawdę zarezerwowałeś) w EURO AGD, to byś się mocno zdziwił.

Fakt, że mają możliwość zwrotu w przypadku założenia jakiego tak konta, ale wtedy są dodatkowe restrykcje w postaci nienaruszonych folii, opakowania itp.

Generalnie EURO jest niechlubnym wyjątkiem wśród sieciówek i lepiej unikać u nich odbiorów osobistych.

Wiem że w EURO, MediaExpert czy innych sklepach tak nie ma w MediaMarkt mam to sprawdzone od kilku lat i tylko tam kupuje, nawet kiedyś kupiłem taki produkt ze zwrotu którego pudełko było z każdej strony rozwalone i głosnik miał wklęsłą maskownice do środka - Logitech Z906 kupiłem w 2014 roku i działają do dzisiaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd pobrać te plansze testowe ?

pozdrawiam.

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno... pendrive sformatować jako fat32 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, dzięki :)

3 godziny temu, Waldo94 napisał:

Wysyłka "3dni robocze" więc są wysyłane ze stanów magazynowych sklepów. Za tą cene i tak warto zaryzykować.

już nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny C9 podane... 14999 za 65" troche sporo w stosunku do różnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, poncio napisał:

ceny C9 podane... 14999 za 65" troche sporo w stosunku do różnic

Podatek od NOWOŚCI ale to i tak chyba taniej niż przed rokiem za 65 ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C8 wystartował chyba z ceną 15999 za 65 i 9999 za 55 (w MediaMarkt). Wtedy 65 calowy c7 kosztował 8900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, poncio napisał:

ceny C9 podane... 14999 za 65" troche sporo w stosunku do różnic

Jeśli to prawda, to cena dla ludzi, dla których kasa nie ma znaczenia, albo są zwykłymi [beeep]mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, robert6969 napisał:

Jeśli to prawda, to cena dla ludzi, dla których kasa nie ma znaczenia, albo są zwykłymi [beeep]mi.

To zdecydowanie nie jest pora na zakup modeli 2019. Dopiero w okolicach "Black Friday" powinno być korzystnie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już pierwsze testy C9. Jestem mocno rozczarowany zmianami w jasnościach HDR. Niby ogólna jasność wzrosła, ale małe fragmenty ekranu świecą słabiej niż C8. Oprócz nowego HDMI większych zmian na pierwszy rzut oka nie widać. 

Tutaj link to testu rtings C9 OLED. Jestem ciekawy testów HDTV Polska.

Na razie wygląda na to, że osoby, które kupiły ostatnio C8 wygrały, bo na C9 nie warto czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...