Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Wada matrycy której nie widać podczas - uwaga - użytkowania TV? Coraz śmieszniejsze rzeczy można tu przeczytać.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, basket4rap napisał:

Ok, dzięki. Sprawdziłem na kilku filmach i tak na szybko to w sumie nie widzę jakiejś specjalnej różnicy między "wył." a "judder na 3/4 i blur na 10".

Natomiast ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia. Mianowicie kiedy wpadały promienie słoneczne do pokoju, to zauważyłem, że na całej powierzchni ekranu (tv był wyłączony) są takie plamy jak na zdjęciu poniżej. Widać je tylko z bliska i kiedy ekran jest cały lub prawie cały czarny, przy tym musi być także mocne Słońce lub latarka (z latarką zrobiłem zdjęcie). Od razu napiszę, że folia ściągnięta a ekran jest czysty. Nie przeszkadza mi to w ogóle, bo jak pisałem, aby to zauważyć (choć to na całym ekranie) to trzeba ww. specyficznych warunków, jedynie ciekawi co to jest.

20190513_212225.jpg

Podobne przypadki były rzeczywiście opisywane: str. 69 w temacie B8 i str. 54 w C8...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy kalibracja C8 jest możliwa za pomocą x-rite i1 display pro podobnie łatwo, jak to ma miejsce w przypadku kalibrowalnych sprzętowo monitorów np. EIZO CS270, NEC PA272 etc. ?

2. Czy widzicie szansę na to, że technologia OLED zostanie okiełznana w takim stopniu, że te problemy z wypalaniem (gdy coś statycznego jest pokazywane), pojawianiem się plam, jak kilka postów wyżej ktoś pokazał, będą wyjątkow rzadkie ? Czy też mając pojęcie o tym, jak to działa, uważacie, że będzie to trudne zadanie ? Niestety nie mam (pewnie mało kto za wyjątkiem LG) dostępu do statystyk awaryjności, a lektura opinii kilku nabywców, nie napawa optymizmem. Chciałbym sobie urozmaicić seanse TV takim większym TV 65 C8, ale nawet ostatnie posty pokazują, że to tykająca bomba. 

Statystyki awaryjności byłyby konkretnym argumentem za/przeciwko, tylko jakie one są. Oto jest pytane. Polemiki w tym wątki śledziłem i nie chcę rozpoczynać nowej :).

 

 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, robert6969 napisał:

Podobne przypadki były rzeczywiście opisywane: str. 69 w temacie B8 i str. 54 w C8...

Dzięki wielkie. Czyli wada matrycy do wymiany z tego wynika.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, quant napisał:

1. Czy kalibracja C8 jest możliwa za pomocą x-rite i1 display pro podobnie łatwo, jak to ma miejsce w przypadku kalibrowalnych sprzętowo monitorów np. EIZO CS270, NEC PA272 etc. ?

2. Czy widzicie szansę na to, że technologia OLED zostanie okiełznana w takim stopniu, że te problemy z wypalaniem (gdy coś statycznego jest pokazywane), pojawianiem się plam, jak kilka postów wyżej ktoś pokazał, będą wyjątkow rzadkie ? Czy też mając pojęcie o tym, jak to działa, uważacie, że będzie to trudne zadanie ? Niestety nie mam (pewnie mało kto za wyjątkiem LG) dostępu do statystyk awaryjności, a lektura opinii kilku nabywców, nie napawa optymizmem. Chciałbym sobie urozmaicić seanse TV takim większym TV 65 C8, ale nawet ostatnie posty pokazują, że to tykająca bomba. 

Statystyki awaryjności byłyby konkretnym argumentem za/przeciwko, tylko jakie one są. Oto jest pytane. Polemiki w tym wątki śledziłem i nie chcę rozpoczynać nowej :).

 

 

 

 

Kalibracja przy użyciu i1display jest bardzo prosta wszystko zależy jak bardzo się w to zagłębisz. Mogę pomoc w okiełznaniu HCFR lub Calmana.

Punkt 2 nie pomogę.

Edytowane przez tonybcc
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, quant napisał:

Czy widzicie szansę na to, że technologia OLED zostanie okiełznana w takim stopniu, że te problemy z wypalaniem (gdy coś statycznego jest pokazywane), pojawianiem się plam, jak kilka postów wyżej ktoś pokazał, będą wyjątkow rzadkie ? Czy też mając pojęcie o tym, jak to działa, uważacie, że będzie to trudne zadanie ?

Zadajesz pytanie w wątku, gdzie wszyscy (właściciele) ocenili, że albo w ich zastosowaniach oled lepiej się sprawdzi, albo uznali, że ryzyko jest znikome. Jakiej odpowiedzi się spodziewasz? :)  Ja nie pomogę.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, quant napisał:

(...)

2. Czy widzicie szansę na to, że technologia OLED zostanie okiełznana w takim stopniu, że te problemy z wypalaniem (gdy coś statycznego jest pokazywane), pojawianiem się plam, jak kilka postów wyżej ktoś pokazał, będą wyjątkow rzadkie ? Czy też mając pojęcie o tym, jak to działa, uważacie, że będzie to trudne zadanie ? Niestety nie mam (pewnie mało kto za wyjątkiem LG) dostępu do statystyk awaryjności, a lektura opinii kilku nabywców, nie napawa optymizmem. Chciałbym sobie urozmaicić seanse TV takim większym TV 65 C8, ale nawet ostatnie posty pokazują, że to tykająca bomba. 

Statystyki awaryjności byłyby konkretnym argumentem za/przeciwko, tylko jakie one są. Oto jest pytane. Polemiki w tym wątki śledziłem i nie chcę rozpoczynać nowej :).

Jeśli masz takie dylematy to OLED chyba nie jest dla ciebie.

W końcu zamiast cieszyć się obrazem będziesz myślał kiedy "bomba" wybuchnie...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@quant

Przede wszystkim bym radził poświęcić te kilka godzin na przeczytanie wątków B8 i C8 - wtedy sam sobie wyrobisz zdanie. To tylko ca. 170 stron, ale warto!

Wtedy będziesz wiedział co Ci statystycznie grozi po zakupie: raczej nie plamy, czy wypalenia jak piszesz, nawet nie banding, zafarby na bieli, ale nierownomierność czerni: jaśniejsze/ciemniejsze strefy widoczne przy scenach bliskich czerni, np. w panelu startowym Netflix, sporadycznie w filmach.

Poza tym czeka Cię pikseloza czerni, szczególnie w materiałach gorszej jakości, choć może to nowy soft poprawi.

Czy brać? Tak, szczególnie dopóki można wyhaczyć np. B855" za cenę bliską 4k. Będziesz przez 99,5 % czasu szczęśliwy,  a tylko resztę czasu wk..wiony... :-).

Edytowane przez robert6969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam panasonica plazmę 42 cale , więc jeśli kupię tv to wydam się, ale przeskoczę na 65 cali.  Byłem przed chwilą w mediamarkt, gdzie oglądałem obraz z materiału 4k. Genialny. Te malowane  obrazy z ramkami wyglądają jak naturalne. Sprzedawca przyznał, że długo oglądane  statyczne obrazy np. paski z tvn24 potrafią pozostawić trwały slad, czego się spodziewam;). Jeszcze przemyślę. Największym problemem jest umeblowanie, ktore musialbym zmienic, aby 65 cali się zmieścilo. Dzięki Wam za uwagi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, quant napisał:

2. Czy widzicie szansę na to, że technologia OLED zostanie okiełznana w takim stopniu, że te problemy z wypalaniem (gdy coś statycznego jest pokazywane), pojawianiem się plam, jak kilka postów wyżej ktoś pokazał, będą wyjątkow rzadkie ? Czy też mając pojęcie o tym, jak to działa, uważacie, że będzie to trudne zadanie ? Niestety nie mam (pewnie mało kto za wyjątkiem LG) dostępu do statystyk awaryjności, a lektura opinii kilku nabywców, nie napawa optymizmem. Chciałbym sobie urozmaicić seanse TV takim większym TV 65 C8, ale nawet ostatnie posty pokazują, że to tykająca bomba. 

Przy filmach szansa na wypalenia jest znikoma. Ale pozbycie się wypaleń w ogóle to nie będzie prosta sprawa bo wypalenia de facto biorą się z nierównomiernego zużycia elementów panelu - więc trzeba by albo bardzo mocno poprawić żywotność pojedynczych pikseli albo wykrywać stopień zużycia pikseli (mniej więcej chyba tak to teraz działa - albo usuwany jest jakiś ładunek z diod) i na tej podstawie kalibrować całą matrycę. Ale i tak obecnie wypalenie sprawnego panelu na "mieszanym" materiale wydaje się mało realne

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Mierzwiak napisał:

Wada matrycy której nie widać podczas - uwaga - użytkowania TV? Coraz śmieszniejsze rzeczy można tu przeczytać.

Więcej wiedzy proponuje... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert_1988_KrK

To mnie oświeć :)

Jeśli coś nie wpływa na jakość wyświetlanego obrazu i jest niewidoczne podczas oglądania treści, to według mnie nie jest wadą.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te plamy mogą pochodzić z folii która była fabrycznie na ekranie. Może to jeden z powodów dla których niektóre TV folii już na ekranie fabrycznie nie mają. Pytanie czy da się to wyczyścić choć też bym to olał jeśli nie przeszkadza podczas normalnego oglądania.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba zrobię, tj. oleję, gdyż przez ostatnie dwa dni, nawet jak było w pokoju w miarę jasno w ciągu dnia, a nos miałem prawnie w telewizorze pod każdym kątem, to nie udało mi się dostrzec tych plam gdziekolwiek. U siebie to widzę tylko z baaaaaaaaaaaardzo bliska pod odpowiednim kątem oświetlając bardzo mocno matrycę latarką z telefonu albo jak niemalże jądra Słońca znajduję się w pokoju. Właśnie chyba dla tego to oleję bo poza tym to jestem zachwycony tym telewizorem chyba pod każdym względem.

  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli znowu zasada "Co sie zobaczy juz sie nie odzobaczy"  ?

Przestańmy szukać na siłę w OLEDach i innych matrycach wad których faktycznie nie ma i cieszmy sie obrazem a nie zgaszonym ekranem ;-)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze w tym watku bo nie chce zakladac nowego. Czy ktoś ma pojeie jak zlikwidować pojawiajacy się przy każdym wlaczeniu TV napis dotyczący uszkodzenia treści na dysku podlaczonym do TV. Mam tam ciut bajek dla dzieci i zlosci mnie ze wlaczajac tv za każdym razem pyta mnie czy ma naprawić czy pokazac to co jest na dysku i trzeba to za każdym razem wylaczyc czekając na pojawienie się wyboru czy flimy, czy zdjęcia czy costam innego. Masakra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2019 o 16:04, kKadajo napisał:

Te plamy mogą pochodzić z folii która była fabrycznie na ekranie. Może to jeden z powodów dla których niektóre TV folii już na ekranie fabrycznie nie mają. Pytanie czy da się to wyczyścić choć też bym to olał jeśli nie przeszkadza podczas normalnego oglądania.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

 

Może i mogą pochodzić od folii, ale nie pochodzą. Mój 1 egzemplarz miał tą samą wadę i była to wada panela. Sprzedawca wymienił wadliwy egzemplarz na nowy.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sponn napisał:

Sorry ze w tym watku bo nie chce zakladac nowego. Czy ktoś ma pojeie jak zlikwidować pojawiajacy się przy każdym wlaczeniu TV napis dotyczący uszkodzenia treści na dysku podlaczonym do TV. Mam tam ciut bajek dla dzieci i zlosci mnie ze wlaczajac tv za każdym razem pyta mnie czy ma naprawić czy pokazac to co jest na dysku i trzeba to za każdym razem wylaczyc czekając na pojawienie się wyboru czy flimy, czy zdjęcia czy costam innego. Masakra. 

Może spróbuj podpiąć do komputera i zrobić skanowanie dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy to LG 55c9 już 20 maja dostępny w mediaexpert mają na stronie internetowej za 9999zł.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Witek222 napisał:

Mamy to LG 55c9 już 20 maja dostępny w mediaexpert mają na stronie internetowej za 9999zł.

To samo piszesz w temacie o 55b8 ! Załóż temat o 55c9 ! Jesteś pracownikiem Mediaexpert ?

To jest temat o 55c8 !

żeby choć porównanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem w obu wątkach ponieważ b9 może nie być w sprzedaży w Polsce. Nie jestem pracownikiem sam czekałem na modele z 2019 ale cena modelu z 2018 wygrała. Napisałem bo nikt nie był w stanie dokładnie mi podać kiedy będzie można zakupić model z 2019 a wiele osób przegląda to forum z dylematem czy zakupić obecny model czy może jednak poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu B9 miałby nie być sprzedawany w Polsce?
Ile kosztował B8 na starcie? Wydaje się że oledy dalej będą tanieć, 77 cali coraz bliżej.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko myślałem że na starcie o wiele tańsze będą modele z 2019 w porównaniu z tym co było w 2018. 

A dlaczego model B9 nie wychodzi w tym samym czasie co C9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to sprawdziłem i 55c9 jest aktualnie o tysiąc zł droższy od C8 w momencie debiutu. Wszystkie modele wychodzą w tym samym czasie, a że nie wszystkie są dostępne od ręki to zazwyczaj wina sieci.

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam 65C8 od 2 tygodni. Już ładnie wisi, skonfigurowany, ustawiony podobnie jak kalibracje z netu. Obraz bajka (to już chyba wszyscy wiedzą)
Mam pytanie do osób, które mają ten telewizor podpięty do amplitunera, który obsługuje Dolby Atmos.
Czy dźwięk z filmów z netfliksa, lub innego źródła, który jest zakodowany w Dolby Atmos, jest przez hdmi z naszego C8 przenoszony do amplitunera w taki sposób, że jest prawidłowo dekodowany?
Dlatego pytam, bo gdzieś na jakimś zagranicznym forum wyczytałem w recenzji, że przekazywane jest tylko Dolby TrueHD. Ale to była recenzja z przed roku, może to było kwestia kabli lub softu?
Proszę o info, gdyż w planach mam zmianę mojej leciwej Yamachy na coś z obsługą DAtmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...