Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Poki wyslalem ponowne zgloszenie i nakreslilem im ze chodzi o te dwie kreski a nie o banding. Jak nie pomoze to pewnie bede dzwonil.

Te kreski pojawily sie kilka dni temu, od razu zauwazylem bo wieczorami ogladam sobie seriale przed snem, wczesniej ich nie bylo. Nie jest to tez jakies wypalenie bo nie ogladalem/wyswietlalem dlugotrwale niczego bo by to moglo zrobic, nie gram tez w gry ani nic takiego tam.

Edytowane przez Aslain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żądaj wizyty serwisanta który niech na własne oczy zobaczy usterkę.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, pierwsze to 5%. Szczerze ? W rzeczywistości wyglada to lepiej niż na zdjęciach bo aparat się gubi i traktuje to jako czarne a wcale takie nie jest. 
 
Poza tym widzę trochę poprawę wiec jest szansa ze jeszcze bardziej się to wyrówna. Zdążę sobie to jeszcze zgłosić, ale szczerze mówiąc to boje się ze będzie jeszcze gorzej po wymianie, cała reszta jest perfecto.. 10%, żadnych color tintow, idealnie prosta rama telewizora. 
Tak można w każdej chwili zgłosić do serwisu ale ja jestem w takiej sytuacji że zależy mi na kalibracji i chciałbym już się cieszyć świetnym obrazem którego nie poustawiam tak dobrze.
Kalibracja mija się z celem przed wymianą matrycy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poki wyslalem ponowne zgloszenie i nakreslilem im ze chodzi o te dwie kreski a nie o banding. Jak nie pomoze to pewnie bede dzwonil.
Te kreski pojawily sie kilka dni temu, od razu zauwazylem bo wieczorami ogladam sobie seriale przed snem, wczesniej ich nie bylo. Nie jest to tez jakies wypalenie bo nie ogladalem/wyswietlalem dlugotrwale niczego bo by to moglo zrobic, nie gram tez w gry ani nic takiego tam.
Ja bym jeszcze zrobił odświeżanie pikseli.

Obraz > ustawienia panelu OLED > odświeżenie pikseli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, chmiel2k napisał:

Ja bym jeszcze zrobił odświeżanie pikseli.

Obraz > ustawienia panelu OLED > odświeżenie pikseli

Robilem, przed zgloszeniem do supportu. Nie pomoglo, moge dac ponownie ale nie sadze zeby to cos zmienilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robilem, przed zgloszeniem do supportu. Nie pomoglo, moge dac ponownie ale nie sadze zeby to cos zmienilo.
Jeśli tak, to tylko reklamacja. To wygląda źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno kupiłem telewizor LG 55C8 oraz założyłem kablówkę z UPC. W ten weekend oglądałem mecze ligi narodów oraz mecz Polaków z Macedonią, a dzisiaj z Izraelem, transmisja na TVP1 HD i TVP2 HD. Nie mam porównania, bo wcześniej nie miałem ani telewizora ani kablówki, ale gdy się przyjrzę z bliska, tak około 1 metra to obraz jest trochę rozmyty i niewyraźny, a wokół sylwetek piłkarzy widać taką jakby galaretę/wytarcie (zarówno jak piłkarz stoi jak i biegnie). Wygląda to jakby jakość materiału była po prostu słaba, mimo że to chyba full hd 1080p?

Oczywiście standardowo siedzę w odległości 2,5 metra od ekranu i tego tak nie widać, ale mimo wszystko i z tej odległości czasami się to rzuca w oczy.

Natomiast przy zbliżeniach kamery na sylwetki piłkarzy, czy w zbliżeniach przy powtórkach akcji jakość jest już bardzo dobra. Słabo jest tylko gdy kamera jest oddalona i obejmuje znaczny obszar boiska (taki widok jest przez 90% czasu trwania meczu).

Spodziewałem się, że obraz będzie żyleta nawet z bardzo bliska. Czy taka jakość to norma dla telewizji z kablówki? Czy może to kwestia ustawień telewizora, a próbowałem wszystkich trybów - standardowego, kino, isf jasny i ciemny i we wszystkich było podobnie. Próbowałem też ręcznie zmieniać ustawienia wyłączając zupełnie/włączając na najwyższe wszelkie polepszacze typu redukcja szumów, redukcja szumów mpeg, wyłączałem oraz włączałem TruMotion w trybach gładki, wyczyść i użytkownika na 4 dejudder/10 deblur i niczego to nie zmieniało. Podświetlenie OLED ustawiałem od 50 do 80, jasność 50, ostrość 85

Dla porównania oglądałem jakieś pokazowe nagrania meczów piłki nożnej na youtube, w jakości full hd 1080p wyglądało to podobnie, może trochę lepiej, dopiero w 4K obraz był żyleta. Więc wskazuje to na to, że przy obecnej jakości nadawanego sygnału nic więcej się nie wyciągnie. Zastanawiam się czy na telewizorach LCD/LED jest podobnie?

Inne materiały typu filmy/seriale/kanały przyrodnicze w full hd jakość jest już bardzo dobra, filmy/seriale ściągane z internetu w jakości full hd i oglądane z usb rewelacja, tylko ta piłka nożna...

 

 

Poprawka, miało być ostrość od 10 do 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, EasyFrank napisał:

Wygląda to jakby jakość materiału była po prostu słaba, mimo że to chyba full hd 1080p?

No i sam sobie odpowiedziałeś, na drugą cześć pytania powiem ci tak 1080p TV (naziemna czy kablowa) nigdy nie widziała i nie zobaczy ;) to co nadają w PL to 1080i z niskim bitratem ok 3-5Mb/s Jedynie Polsaty Sport Premium (SHD czy jak to tam sie zwie) maja większy ale nie dużo.

Dla porównania taki Netflix nadaje 4K w max 15-16Mb/ co jest też wzglednie mało w porównaniu do natywnego filmu z płyty BD UHD

 

9 godzin temu, EasyFrank napisał:

Więc wskazuje to na to, że przy obecnej jakości nadawanego sygnału nic więcej się nie wyciągnie

czyli masz jednak świadomość ;)

9 godzin temu, EasyFrank napisał:

Zastanawiam się czy na telewizorach LCD/LED jest podobnie?

Jeżeli to matryce 4K to pewnie tak.

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CeZaR83 napisał:

Jeżeli to matryce 4K to pewnie tak.

Czyli jeśli byłby to telewizor z matrycą Full HD a nie Ultra HD to wyglądałoby to lepiej? Wydawało mi się, że słabsza jakość materiału będzie tak tak samo wyglądała na matrycy Full HD i UHD, natomiast UHD jest bardziej przyszłościowe. Akurat telewizji mało oglądam, więc to mi za bardzo nie przeszkadza, natomiast głównie oglądam filmy/seriale ripy BluRay w jakości 1080p, i ciekawy jestem czy tutaj też telewizor z matrycą Full HD byłby lepszy niż UHD? Materiałów w 4K na razie jest mało, a szczególnie seriali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, EasyFrank napisał:

Czyli jeśli byłby to telewizor z matrycą Full HD a nie Ultra HD to wyglądałoby to lepiej? Wydawało mi się, że słabsza jakość materiału będzie tak tak samo wyglądała na matrycy Full HD i UHD, natomiast UHD jest bardziej przyszłościowe. Akurat telewizji mało oglądam, więc to mi za bardzo nie przeszkadza, natomiast głównie oglądam filmy/seriale ripy BluRay w jakości 1080p, i ciekawy jestem czy tutaj też telewizor z matrycą Full HD byłby lepszy niż UHD? Materiałów w 4K na razie jest mało, a szczególnie seriali.

Akurat. seriali w 4K jest sporo, np. Netflix czy Amazon Prime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, EasyFrank napisał:

Materiałów w 4K na razie jest mało, a szczególnie seriali.

Kilkadziesiąt filmów i seriali na Amazonie i Netfliksie, kilkaset filmów na iTunes, grubo ponad 500 filmów wydanych na płytach UHD.

Kto piraci ten traci. Osobiście nie chwaliłbym się że kupiłem topowy telewizor do oglądania ripów, to dość śmieszne, delikatnie mówiąc.

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, EasyFrank napisał:

Czyli jeśli byłby to telewizor z matrycą Full HD a nie Ultra HD to wyglądałoby to lepiej?

To chyba Oczywiste. Materiał FHD widziany na TV FHD bedzie wzorcowy a ekrany 4K, 8K upscalują niższe rozdzielczości co tez oczywiste odbija sie na jakości tych że materiałów ;)

Reasumując oglądając Tv naziemną , kablówkę w zupełności wystarczy TV HD Ready lub FHD jeśli myślisz o lepszych materiałach ze stream-ów lub płyt wybierasz odpowiednio lepszą matryce.....

(To tak w duuuużym uproszczeniu, bo materiały mniejszej rozdzielczosci ale z wysokim bitrate'em będą dobrze wyglądały na większych matrycach ale to juz wyjaśniliśmy))

EOT

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakiej jakości jest skalowanie. Ale przykładowo na aktualnych oledach które są na rynku FHD wygląda znacznie lepiej niż na oledach czy LCD FHD. Pierwszego oleda jakiego miałem bym FHD i obraz nawet w połowie nie miał takiej jakości jak dzisiejsze UHD.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o polepszacze programowe a o zwykłe natywne wsparcie rozdzielczości, wiadomo że z roku na rok algorytmy polepszające jakość sa lepsze ;) co nie zmienia faktu że z gooownianego materiału gliny nie ulepisz ;)

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nazywajmy FHD z solidnym bitratem gównianym materiałem, bo generalnie taki materiał nie będzie się jakoś strasznie różnił od materiału 4K (w tej samej przestrzeni barwnej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Mierzwiak napisał:

Kilkadziesiąt filmów i seriali na Amazonie i Netfliksie, kilkaset filmów na iTunes, grubo ponad 500 filmów wydanych na płytach UHD.

Kto piraci ten traci. Osobiście nie chwaliłbym się że kupiłem topowy telewizor do oglądania ripów, to dość śmieszne, delikatnie mówiąc.

z tym kilkaset filmow na iTunes to przesadziles troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny dylemat... mogę kupić za ok 7000 C8 65" nówkę lub czekać na Panasa GZ950 który będzie kosztował 12999

Różnica prawie 2x ale może warto dopłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, poncio napisał:

Różnica prawie 2x ale może warto dopłacić? 

Zdecydowanie nie. Wątpie nawet że GZ950 będzie lepszy od zeszłorocznego FZ800. Z panasa to dopiero GZ2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2019 o 19:47, ivan06 napisał:

Ma ktoś z Was dekoder KORBOX? bo na liście sparowania tv z dekoderem nie ma takowego na liście i nie mogę obsługiwać dekodera z pilota magic

Hej,

Podłączam sie do tematu - też mam z tym problem.

Macie może jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, poncio napisał:

Mam ogromny dylemat... mogę kupić za ok 7000 C8 65" nówkę lub czekać na Panasa GZ950 który będzie kosztował 12999

Różnica prawie 2x ale może warto dopłacić?

Szczerze mówiąc to żaden dylemat. Za zaoszczędzone 6 tysięcy możesz dokupić porządny odtwarzacz 4K UHD i niezły pakiet filmów. A jak już masz odtwarzacz, to ogromy pakiet filmów. Albo np. doinwestować w audio. To wszystko znacznie bardziej przyczyni do Twojej radości z używania tego TV niż ewentualna marginalna różnica w jakości obrazu widoczna wyłącznie w bezpośrednim porównaniu. A 7k za C8 świetna okazja - warto tylko sprawdzić, czy to nie żaden zwrot (z czym też w sumie nie ma problemu o ile nie był zwracany ze względu na jakąś wadę).

Edytowane przez wojtekpon
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, poncio napisał:

Różnica prawie 2x ale może warto dopłacić?

Nie. Zamów profesjonalną kalibrację bo zyskasz być może więcej niż na różnicy w modelach. Nie wspominam, że obsługa z WebOs ma przewagę na Panasonicem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wojtekpon napisał:

Szczerze mówiąc to żaden dylemat. Za zaoszczędzone 6 tysięcy możesz dokupić porządny odtwarzacz 4K UHD i niezły pakiet filmów. A jak już masz odtwarzacz, to ogromy pakiet filmów. Albo np. doinwestować w audio. To wszystko znacznie bardziej przyczyni do Twojej radości z używania tego TV niż ewentualna marginalna różnica w jakości obrazu widoczna wyłącznie w bezpośrednim porównaniu. A 7k za C8 świetna okazja - warto tylko sprawdzić, czy to nie żaden zwrot (z czym też w sumie nie ma problemu o ile nie był zwracany ze względu na jakąś wadę).

 

Audio etc już mam :) jeśli chodzi o zwrot to raczej nie mam się czego obawiać bo mają 14 sztuk nowych nie otwieranych i jest to dystrybutor typu ACTION a tam zwrotów nie ma bo kupują tylko firmy

 

2 godziny temu, fio2 napisał:

Nie. Zamów profesjonalną kalibrację bo zyskasz być może więcej niż na różnicy w modelach. Nie wspominam, że obsługa z WebOs ma przewagę na Panasonicem.

 

Chyba macie racje... pierdziele - raz się żyje ;) zamawiam na przyszły tydzien

Czy na pudełku będzie podana np data produkcji?

Edytowane przez poncio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, poncio napisał:

 

Czy na pudełku będzie podana np data produkcji?

Niestety nie, tylko na tabliczce znamionowej z tyłu telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Chyba macie racje... pierdziele - raz się żyje zamawiam na przyszły tydzien
Czy na pudełku będzie podana np data produkcji?
Dobra decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...