Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Możesz zgłosić do LG mailem albo zadz do nich na infolinie..do godz 20

Edytowane przez Kemp19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Było tak pięknie a tu dzisiaj niedługo po włączeniu pojawiło się takie coś na ekranie. Co ciekawe to rośnie a potem znika i tak w kółko. TV zgłoszony do serwisu i czekam na wizytę. W sumie jak serwis wszystko załatwi to nie będzie problemu. Pozostaje jedna niesmak i lekki strach co to będzie dalej bo TV nie ma nawet dwóch miesięcy.

TV.png

  • Smutny 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykre ale to niestety może się zdarzyć z każdym tv. 3mamy kciuki za szybką wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Gmeru napisał:

Przykre ale to niestety może się zdarzyć z każdym tv. 3mamy kciuki za szybką wymianę.

Oczywiście, że może się zdarzyć bo przerabiałem już naprawę i wymianę z innym TV. Z tego byłem jednak bardzo zadowolony i trochę szkoda, że się przytrafiło. Pojutrze mam nadzieję będę już po naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już beta 05.10.00 i ponoć naprawili w niej gammę. No więc czekamy cierpliwie, bo już mnie drażni ta wyskakująca przypominajka o updejcie ;)

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PsiCore napisał:

Jest już beta 05.10.00 i ponoć naprawili w niej gammę. No więc czekamy cierpliwie, bo już mnie drażni ta wyskakująca przypominajka o updejcie ;)

Skąd te info jeśli można wiedzieć ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na AFS Forum porównanie Gammy.

C8_FW-Gamma.jpg

Wygląda, że Gamma wróciła do swojego "normalnego" poziomu !

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Lionel napisał:

Skąd te info jeśli można wiedzieć ? :)

Kolega wyżej już dał wykres z AFS, a ja widziałem krótką relację z niemieckiego hifi-forum.de.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję tuż przed zakupem.

Czy w modelu C8 występuje problem z synchronizacją dźwięku i obrazu, a jeśli tak to czy jest on dostrzegalny dla oka? 

Mieszkam w DE i na tutejszej stronie fanowskiej LG zostal ten problem niedawno rozdmuchany i pozgłaszany przez użytkowników do supportu LG. Wg użytkowników chodzi o 150 ms desynchronizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, luki161 napisał:

Stoję tuż przed zakupem.

Czy w modelu C8 występuje problem z synchronizacją dźwięku i obrazu, a jeśli tak to czy jest on dostrzegalny dla oka? 

Mieszkam w DE i na tutejszej stronie fanowskiej LG zostal ten problem niedawno rozdmuchany i pozgłaszany przez użytkowników do supportu LG. Wg użytkowników chodzi o 150 ms desynchronizacji.

Tez mieszkam w DE  lol i nie zauwazylem zadnych problemow z synchronizacja dzwieku i obrazu

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie się jakie macie w C8 ustawienia TruMotion. Nie mogę się zdecydować jak ustawić De-Judder i De-Blur. Najlepiej pierwszy na 10 a drugi jak komu się podoba? Na razie dla spokoju (i w sumie mi pasuje w większości) mam TruMotion w ogóle wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli masz wyłączone i tobie to pasuje to tak sobie zostaw użycie wygładzenia ruchu czasem powoduje utratę detali w poruszanym obiekcie oraz artefakty. Natomiast chyba większość forumowiczów  ma ustawienia 

De judder - 3

De blur - 10

Ja osobiście mam judder na 4 - blur na 10. Dla mnie to złoty środek. Artefakty są niezwykle rzadkie i nie wrzucają się w oczy a ruch jest naturalny lecz jeszcze nie teatralny. Każdy powinien dopasować do siebie - ale zalecam zmienianie tylko ustawień juddera. 

Edytowane przez nanil ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Sprawdziłem na kilku filmach i tak na szybko to w sumie nie widzę jakiejś specjalnej różnicy między "wył." a "judder na 3/4 i blur na 10".

Natomiast ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia. Mianowicie kiedy wpadały promienie słoneczne do pokoju, to zauważyłem, że na całej powierzchni ekranu (tv był wyłączony) są takie plamy jak na zdjęciu poniżej. Widać je tylko z bliska i kiedy ekran jest cały lub prawie cały czarny, przy tym musi być także mocne Słońce lub latarka (z latarką zrobiłem zdjęcie). Od razu napiszę, że folia ściągnięta a ekran jest czysty. Nie przeszkadza mi to w ogóle, bo jak pisałem, aby to zauważyć (choć to na całym ekranie) to trzeba ww. specyficznych warunków, jedynie ciekawi co to jest.

20190513_212225.jpg

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2019 o 21:24, tonybcc napisał:

@Maciej Koper próbuje displaycal i 3dlut w połączeniu z DeviceControl jakiego formatu mam użyć? 

Trzeba wyeksportować w formacie przeznaczonym dla LG TV. Nie wiem czy displaycal potrafi to zrobić. To specyficzny format. Ja używam LightSpace CMS gdzie jest tak opcja, ale żadne inne oprogramowanie, które posiadam do konwersji tablic nie posiada tego formatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przeczytałem dziś że ,  "Apple TV i AirPlay 2 już w telewizorach Samsunga " !  https://gsmonline.pl/artykuly/samsung-telewizor-apple-tv-jak-korzystac-aktualizacja

Zaintrygowany tym, że część telewizorów Samsunga z 2018 roku ma dostać w/w aktualizację, napisałem do LG maila z pytaniem, czy przewidują takąż dla naszych telewizorów i dostałem taką odpowiedź :

 

 

 
Szanowny Panie,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta LG Electronics Polska Sp. z o.o.

Uprzejmie informujemy, iż na chwilę obecną nie posiadamy informacji o planowanym wprowadzeniu aplikacji AirPlay na urządzenia z 2018 roku. Proszę śledzić pojawiające się aktualizacje w oprogramowaniu telewizora.

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do ponownego kontaktu.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w ankiecie znajdującej się na dole niniejszej wiadomości, której wypełnienie pozwoli na ocenę zadowolenia z otrzymanej odpowiedzi.

Z poważaniem, ....itp.
 
 
Bardzo jestem ciekawy czy LG będzie "konkurował " z Samsungiem w tej kwestii, czy nas po prostu oleje ?!
Edytowane przez WojPo
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie takie tematy rozgrywają się niestety w pierwszej kolejności w kwestiach kto komu ile ma za co zapłacić a dobro użytkownika stoi na dalszym planie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, WojPo napisał:

Przeczytałem dziś że ,  "Apple TV i AirPlay 2 już w telewizorach Samsunga " !  https://gsmonline.pl/artykuly/samsung-telewizor-apple-tv-jak-korzystac-aktualizacja

Zaintrygowany tym, że część telewizorów Samsunga z 2018 roku ma dostać w/w aktualizację, napisałem do LG maila z pytaniem, czy przewidują takąż dla naszych telewizorów i dostałem taką odpowiedź :

 

 

 
Szanowny Panie,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta LG Electronics Polska Sp. z o.o.

Uprzejmie informujemy, iż na chwilę obecną nie posiadamy informacji o planowanym wprowadzeniu aplikacji AirPlay na urządzenia z 2018 roku. Proszę śledzić pojawiające się aktualizacje w oprogramowaniu telewizora.

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do ponownego kontaktu.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w ankiecie znajdującej się na dole niniejszej wiadomości, której wypełnienie pozwoli na ocenę zadowolenia z otrzymanej odpowiedzi.

Z poważaniem, ....itp.
 
 
Bardzo jestem ciekawy czy LG będzie "konkurował " z Samsungiem w tej kwestii, czy nas po prostu oleje ?!

Po prostu nas oleje

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, basket4rap napisał:

Ok, dzięki. Sprawdziłem na kilku filmach i tak na szybko to w sumie nie widzę jakiejś specjalnej różnicy między "wył." a "judder na 3/4 i blur na 10".

Natomiast ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia. Mianowicie kiedy wpadały promienie słoneczne do pokoju, to zauważyłem, że na całej powierzchni ekranu (tv był wyłączony) są takie plamy jak na zdjęciu poniżej. Widać je tylko z bliska i kiedy ekran jest cały lub prawie cały czarny, przy tym musi być także mocne Słońce lub latarka (z latarką zrobiłem zdjęcie). Od razu napiszę, że folia ściągnięta a ekran jest czysty. Nie przeszkadza mi to w ogóle, bo jak pisałem, aby to zauważyć (choć to na całym ekranie) to trzeba ww. specyficznych warunków, jedynie ciekawi co to jest.

20190513_212225.jpg

Jest to wada matrycy, był ostatnio taki sam temat. Tz. przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Robert_1988_KrK napisał:

Jest to wada matrycy, był ostatnio taki sam temat. Tz. przypadek

Nie znalazłem takiego tematu wcześniej.

Czyli to się nadaje na reklamację? Warto to robić? Ten efekt to objaw czegoś złego co się dzieje lub może stać?

Szczerze "mówiąc" to gdyby nie podświetlanie tego latarką czy też bardzo dużo światła słonecznego i przyjrzenie się ekranowi z bardzo bliska pod odpowiednim kątem to bym tego nie zauważył do tej pory.

Edytowane przez basket4rap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...