Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć w tym roku chce kupić tv i moj wybór padł na oleda(lg c8 lub panasonic fz800) pomimo tego hejtu i straszenia wypaleniami na każdym kroku.Telewizor będe wykorzystywać głównie do oglądania filmów i sportu.Tutaj właśnie pojawiają się moje wątpliwości.

 Na tym filmiku porównawczym lg c8 pokazuje bardzo dużo artefaktów i min.znikajacą piłkę.Szczerze nie spodziewałem się tego po tym tv.Czy to jest jakiś filmik propagandowym czy takie "efekty" naprawdę występują podczas ogladania sportu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marek85 napisał:

Cześć w tym roku chce kupić tv i moj wybór padł na oleda(lg c8 lub panasonic fz800) pomimo tego hejtu i straszenia wypaleniami na każdym kroku.Telewizor będe wykorzystywać głównie do oglądania filmów i sportu.Tutaj właśnie pojawiają się moje wątpliwości.

 Na tym filmiku porównawczym lg c8 pokazuje bardzo dużo artefaktów i min.znikajacą piłkę.Szczerze nie spodziewałem się tego po tym tv.Czy to jest jakiś filmik propagandowym czy takie "efekty" naprawdę występują podczas ogladania sportu ?

Zauważ że porównanie dotyczy materiału w 25 fps z internetu gdzie do pracy zaangażowany jest De-Judder. To właśnie ta funkcja odpowiada z powstawanie artefaktów, zwłaszcza jeśli jesteś dość wysoko ustawiona. W teście jest 6/10 Transmisje sportowe w telewizji to 50 hz więc tutaj nie będzie z artefaktami problemu. Oglądałem ostanie mistrzostwa świata w telewizji i nie zauważyłem by piłka znikała. Gościu mówi w tej recenzji że uplynnianie kontentu o niskim fps działa znacznie lepiej na Panasonicu, to znaczy jest mniej artefaktów. Upłynniacz Panasonica będzie się więc lepiej sprawdzał przy wszelkiego rodzaju materiałach o niskim fps (filmy, transmisje internetowe) Także jest to kwestia tego z jakiego sygnału wejściowego będziesz korzystał. W LG przy rozsądnym ustawieńu np 4/10 też da się przyjemnie oglądać np filmy. Artefakty pojawiają się rzadko.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwiłem czemu temat oleda b7 ucichł. A to tu wszyscy uciekli. Przez za czytanie się w tych wątkach ominąłem test C8. Dzięki za test. Jestem teraz spokojniejszy, że nie inwestowałem w ten model tylko zostałem przy B7 65". Może za 3, 4 lata wymienię na nowszy model ale oczywiście min 77". Marzenie. Pozdrawiam wszystkich.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77" Może potanieją szybciej jak pojawi się jeszcze większy 88" model :D

WhatsApp Image 2018-07-23 at 21.55.20.jpeg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Damiano85 napisał:

Zauważ że porównanie dotyczy materiału w 25 fps z internetu gdzie do pracy zaangażowany jest De-Judder. To właśnie ta funkcja odpowiada z powstawanie artefaktów, zwłaszcza jeśli jesteś dość wysoko ustawiona. W teście jest 6/10 Transmisje sportowe w telewizji to 50 hz więc tutaj nie będzie z artefaktami problemu. Oglądałem ostanie mistrzostwa świata w telewizji i nie zauważyłem by piłka znikała. Gościu mówi w tej recenzji że uplynnianie kontentu o niskim fps działa znacznie lepiej na Panasonicu, to znaczy jest mniej artefaktów. Upłynniacz Panasonica będzie się więc lepiej sprawdzał przy wszelkiego rodzaju materiałach o niskim fps (filmy, transmisje internetowe) Także jest to kwestia tego z jakiego sygnału wejściowego będziesz korzystał. W LG przy rozsądnym ustawieńu np 4/10 też da się przyjemnie oglądać np filmy. Artefakty pojawiają się rzadko.

Dzięki za odpowiedź.Sam trochę bylem zaskoczony tymi artefaktami bo widziałem lg c8 na żywo w sklepie i nawet przy slabych treściach z youtuba nie było to aż tak widoczne jak na tym teście.Muszę zrobić jeszcze bezpośrednie porownanie ale wydaję się że ze wzgledu na cenę,lepszą jasność(mam duże okna) i asystenta glosowego w języku polskim (dzieci) wybiorę lg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marek85 napisał:

Muszę zrobić jeszcze bezpośrednie porownanie... 

Research we własnym zakresie to zawsze najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kKadajo napisał:

77" Może potanieją szybciej jak pojawi się jeszcze większy 88" model :D

WhatsApp Image 2018-07-23 at 21.55.20.jpeg

oj było by super takie 15-17 tys to byłaby cena jak marzenie za 4K :) tak powiedzmy w 2019 roku.....szczególnie że to co pokazuje sz to 8K :)

chociaz w sumie jest to możliwe jak patrzy sie na oferty sklepów na dzisiaj.

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy dysponujecie materiałami wideo porównywalnymi z tym, co można dostać z satelity? Chodzi mi o sprawdzenie wyglądu transmisji sportowych (to co mam w powiedzmy C+Sport czy tam Eleven). Chodzi mi o materiał jak najbardziej zbliżony do tego, co w efekcie będzie z talerza.

O ile tak się da, zgrałem sobie trochę zawartości z dekodera (odkopałem gdzieś kartę DVB-S i pheonixa) ale po zgraniu materiał pokazuje się jako 25fps... (w formacie ts).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiaj dotarł. Nowka sztuka, paski, folie itd. Po podbieraniu szczęki z podłogi odpaliłem słynne plansze i mam szczęście. Mój wyglada jak na teście u Macieja tzn żadnego bandingu oraz brak zafarbow. Przy kupnie zaznaczyłem sprzedawcy ze jak nie będzie pasków oraz foli na tv to go nie przyjmę a wziąłem pobranie. Wysyłka kurierem jeden dzień.  

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, tonybcc napisał:

Mój dzisiaj dotarł. Nowka sztuka, paski, folie itd. Po podbieraniu szczęki z podłogi odpaliłem słynne plansze i mam szczęście. Mój wyglada jak na teście u Macieja tzn żadnego bandingu oraz brak zafarbow. Przy kupnie zaznaczyłem sprzedawcy ze jak nie będzie pasków oraz foli na tv to go nie przyjmę a wziąłem pobranie. Wysyłka kurierem jeden dzień.  

Wrzuć planszę 5 i 10% w nocy. Ciekawy jestem jak C8 wyglądają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, janq11 napisał:

Wrzuć planszę 5 i 10% w nocy. Ciekawy jestem jak C8 wyglądają. 

Chętnie ale na telefonie zobaczysz .... a aparatu nie mam. Telefon w pokrowcu wiec będzie lipa. Musisz mi zaufać ja jestem zadowolony i to jest najważniejsze.

I jeszcze jedno dziękuje wszystkim za pomoc nawet nie bezpośrednią, bez tego forum nie wybrałbym tego co dla mnie najlepsze. 

Obama out. 

 

26F756FB-AB9B-454B-8940-870E4C114CD4.gif

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tonybcc napisał:

Musisz mi zaufać ja jestem zadowolony i to jest najważniejsze.

Dokładnie. A takie porównywanie plansz nie ma większego sensu. Banding w 6, 7 i 8 serii jest mniej więcej taki sam - natomiast można trafić na lepszą lub gorszą sztukę. Dodatkowo trzeba też pamiętać że 55" OLEDy są tu przeważnie lepsze niż 65" egzemplarz. Gdybyśmy chcieli porównać czy LG faktycznie coś tu poprawiło musielibyśmy sprawdzić dziesiątki OLEDów z każdej serii i wyciągnąć średnią. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziesiątki stron przeczytanych i nadal jedna kwestia jest dla mnie niejasna.

Warto obecnie dopłacać 1000zł do C8 względem B8?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Tomasz Tomek said:

Dziesiątki stron przeczytanych i nadal jedna kwestia jest dla mnie niejasna.

Warto obecnie dopłacać 1000zł do C8 względem B8?

Z podsumowania artykułu:

Quote

w kategorii cena/jakość B8 będzie nieco lepszy niż C8

Zależy co jest dla Ciebie priorytetem. Jeśli jesteś skłonny dopłacić dużo aby zyskać trochę - to pewnie C8.

Poza tym w różnych recenzjach różnie wartościowane są Alfa7 i Alfa9, niektórzy piszą że różnica jest niewielka a inni że zauważalna. Na promocyjnych filmach na YT wygląda jakby bez Alfa9 nie było życia ;) Czy ktoś z Was znalazł jakiś test porównawczy side-by-side? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Tomasz Tomek napisał:

Warto obecnie dopłacać 1000zł do C8 względem B8?

Nie. Różnice miały być zauważalne, tak się chwalili przed premierą. Seria C miała mieć znacznie lepszy procesor, który umożliwia min łagodną gradację. Domyślaliśmy się że seria B takich ficzerów mieć nie będzie, ze względu na słabszy procek. Okazało się inaczej - funkcjonalnie oba telewizory są identyczne. A jeżeli tacy recenzenci jak @Maciej Koper piszą, że nie udało im się wychwycić różnic w jakości obrazu ze względu na użyty procesor, to Ty też tych różnic na pewno nie zauważysz. Brak 1000 zł na koncie zauważysz za to z pewnością :). 

  • Lubię 4
  • Haha 3
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Donnie_Darko napisał:

To wygląda jakby ktoś porównywał specyfikacje papierowe. Na papierze to zawsze różnice są kolosalne. W realnych zastosowaniach już niekoniecznie.  Mnie ten test nie przekonuje. Tam gdzie zaznaczają że różnice są średnie lub duże wystarczyłoby proste zdjecie tej samej klatki obrazu wyświetlonej na jednym i drugim TV. No ale wtedy okazałoby się że tych różnic praktycznie nie widać...

Zapomniałem o jednym. C8 podobno ma umożliwiać oglądanie w 4K HFR i HDR przez wbudowane aplikacje. B8 nie będzie mieć HDR w tym przypadku. Czy doczekamy się na taką aplikację w kraju nad Wisłą w ciągu 5 lat, która będzie dawała możliwość oglądania sportu w tym formacie? Większą szansę właściciel C8 będzie miał na wygranie w totka.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podejrzewałem. 

Dziwi mnie zatem większe zainteresowanie na ceneo i allegro modelem c8.

Dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się zakup b8 i profesjonalna kalibracja.

Na stronie oledtv.pl niby robią to gratis, pytanie tylko czy warto im ufać czy też lepiej zlecić komuś innemu.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2018 o 11:19, Tomasz Tomek napisał:

Dziwi mnie zatem większe zainteresowanie na ceneo i allegro modelem c8.

Kupiłem w ciemno C8 przed jakimkolwiek testem, ufając tylko marketingowi LG, że alfa9 to będzie magia. Po premierze B8 był droższy od C8 (tzn. B8 pojawiał się tylko w sugerowanej cenie wyjściowej, a C8 były już u tańszych sprzedawców). Nie mam pojęcia, jakie są rzeczywiste różnice bo nawet w sklepie nie widziałem B8. Jedynie co mógłbym domyślać się, że może być lepsze to tzw. "łagodna gradacja". W testach B8 wyczytałem, że widoczna jest duża utrata szczegółów przy włączonej funkcji. Ja tego w C8 nie widzę. Być może czerto etapowy proces jest lepszy od dwu etapowego. To tylko przypuszczenia. Głośniki są lepsze, ale i tak większość korzysta z amplitunera lub przynajmniej soundbara, więc różnica mało istotna.

Dzisiaj, po przeczytaniu testów raczej polecam kierować się wyglądem i ceną, bo w testach różnice prawie nie istnieją. Taka jest moja rada, bo ja ponownie kupiłbym C8 (że niby szybszy procesor i będzie parę lat stał i z innej linii oprogramowania korzystał - to NIE jest rada tylko moje, NIErozsądne podejście ?)

Edytowane przez fio2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łagodna gradacja w LG jest słaba, plus tv gubi szczegóły... W tym tekście lub temacie nadal najlepsze jest Sony.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.08.2018 o 23:01, tonybcc napisał:

Mój dzisiaj dotarł. Nowka sztuka, paski, folie itd. Po podbieraniu szczęki z podłogi odpaliłem słynne plansze i mam szczęście. Mój wyglada jak na teście u Macieja tzn żadnego bandingu oraz brak zafarbow. Przy kupnie zaznaczyłem sprzedawcy ze jak nie będzie pasków oraz foli na tv to go nie przyjmę a wziąłem pobranie. Wysyłka kurierem jeden dzień.  

Witam. Możesz podesłać linka do plansz testowych? Waham się pomiędzy q9fn a c8 i będę miał możliwość spr te tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą C8 w stosunku do B8 może być przyszła sytuacja z aktualizacjami, gdzie może się okazać, że C8 będzie mógł obsługiwać jakieś nowe funkcje czy formaty, a B8 już nie. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Snookerman napisał:

Zaletą C8 w stosunku do B8 może być przyszła sytuacja z aktualizacjami, gdzie może się okazać, że C8 będzie mógł obsługiwać jakieś nowe funkcje czy formaty, a B8 już nie. 

W teorii tak, w praktyce nie. LG nigdy nie udostępnia żadnych nowych funkcji aktualizacjami oprogramowania. Praktyka pokazuje że nowe funkcje trafiają wyłącznie do nowych modeli telewizorów. Ma to sens z puntu widzenia korpo świata, bo nowe modele muszą się czymś odróżniać od starych, żeby można było je lepiej sprzedać. Skoro B7 ma ten sam procesor co B8 to przecież bez problemu mógłby mieć WebOS 4.0 i asystenta głosowego. A nie ma z wyżej wymienionych powodów. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...