Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

@Kortah

Nie oceniam tej sytuacji, zobaczymy może się wyklaruje. Pewnie trzeba uzbroić się w cierpliwość i wszystko wróci do normy.

Dla @Gmeru trzeba odrobinę zrozumienia. Wszystko pędzi do przodu - takie życie. Nie ma czasu na powroty.

Co do nowych aktualizacji  kilka lat temu po podobnej wpadce jestem mądrzejszy i czekam na pierwsze opinie zanim sam zrobię.

 

W Twoim poście jednak coś innego zwróciło moją uwagę. Zarejestrowałeś się kilkadziesiąt minut temu i z grubej rury taki post.

Odbieram to na wpis stałego bywalca który się boi zapytać wprost i założył sobie drugie konto do prowokacyjnych wpisów. Trochę to słabe....

Edytowane przez Groszek
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Groszek napisał:

@Kortah

Nie oceniam tej sytuacji, zobaczymy może się wyklaruje. Pewnie trzeba uzbroić się w cierpliwość i wszystko wróci do normy.

Dla @Gmeru trzeba odrobinę zrozumienia. Wszystko pędzi do przodu - takie życie. Nie ma czasu na powroty.

Co do nowych aktualizacji  kilka lat temu po podobnej wpadce jestem mądrzejszy i czekam na pierwsze opinie zanim sam zrobię.

 

W Twoim poście jednak coś innego zwróciło moją uwagę. Zarejestrowałeś się kilkadziesiąt minut temu i z grubej rury taki post.

Odbieram to na wpis stałego bywalca który się boi zapytać wprost i założył sobie drugie konto do prowokacyjnych wpisów. Trochę to słabe....

Nic z tych rzeczy. W międzyczasie próbowałem skomentować odpowiedź  @Gmeru w ww. artykule na steonie głównej, a w związku z brakiem możliwości zalogowania ponownie założyłem konto (też lipa, jakiś błąd wyskakuje) nie zauważyłem, że pisząc tu też sie przelogowało. Nie jestem stałym bywalcem i biorąc pod uwagę wspomniane zdarzenia pewnie nie zostanę. Choć zaskoczony jestem. (I nie ukrywam nieco rozżalony).

Edytowane przez Rafal Plotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może napisać o różnicy między 04.10.30  a 04.10.31. Jedna osoba się co prawda wypowiadała na ten  temat, ale miała zbyt krótko starszy soft zanim przeszła na nowy. Może już to zostało spierdzielone w sofcie 04.10.30, który mam od początku. Nie mam porównania do wcześniejszych. Bo obraz pozostawia wiele do życzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki: na jakiej podstawie aktualizacja 04.10.31 ma wpływ na wcześniejszą przeprowadzoną kalibrację to są tylko doniesienia czy ktoś to przetestował i ma pełny materiał z przeprowadzonych różnic w kalibracji między tym a wcześniejszym oprogramowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie z innej beczki: na jakiej podstawie aktualizacja 04.10.31 ma wpływ na wcześniejszą przeprowadzoną kalibrację to są tylko doniesienia czy ktoś to przetestował i ma pełny materiał z przeprowadzonych różnic w kalibracji między tym a wcześniejszym oprogramowaniem?
Aktualizacja zmienia ustawienia jasności. To na pewno. Więcej dowiemy się jak Vincent Theo wykona analizę z pomiarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie zauważyłem różnicy.... wiem, że robi analizę już do niego pisałem w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Adriansb napisał:

Mało precyzyjnie się wypowiedziałem chodzi mi o różnice w ustawieniach jasności.

 

Nie widzisz różnic w ustawieniach, a w odbiorze obrazu po aktualizacji? Piszę o tym co czytam, sam odbieram dziś C8 i nie zamierzam aktualizować TV. Przynajmniej do czasu aż Vincent się wypowie w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, chmiel2k napisał:

 

Nie widzisz różnic w ustawieniach, a w odbiorze obrazu po aktualizacji? Piszę o tym co czytam, sam odbieram dziś C8 i nie zamierzam aktualizować TV. Przynajmniej do czasu aż Vincent się wypowie w temacie.

Nie widzę różnicy w odbiorze jasności obrazu po aktualizacji.
 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paweł Usinowicz napisał:

Ja od razu zauważyłem, że obraz jest ciemniejszy. Za ciemny. Lepiej było przed aktualizacją...

Na jakim profilu? miałeś wykonaną kalibracją? (swoją czy firmy zew.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrasowane fabryczne "kino" - czyli ustawiłem ten tryb pod siebie. Po aktualizacji zauważyłem, że obraz z Orange przyciemnił... Nie skojarzyłem tego z aktualizacją, dopiero tutaj przeczytałem i wtedy skojarzyłem fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś otrzymał  jakieś info z LG? U mnie nadal milczą. Kurcze, tak sobie myślę, ze jeśli producent od tak sobie ogranicza funkcjonalność tv to skąd pewność, że w następnej aktualizacji nie cofną wsparcia hdr, 4k4ckzy kolorowej telewizji ;) Słabo to wygląda, tym gorzej, że branżowe media wypinają sie na swoich odbiorców. Artykuł promujący altualizację 4.10.31 na hdtv przeczytało już ponad 3 tyś. osób. 

Nadal nie mam możliwości komentowania na portalu, a uważam że należy wszędzie informować o wyłączeniu de-contouringu w modelach Oled LG na 2018 rok. Mimo, że komentarze znikają. 

Edytowane przez Rafal Plotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Rafal Plotka napisał:

Czy ktoś otrzymał  jakieś info z LG? U mnie nadal milczą. Kurcze, tak sobie myślę, ze jeśli producent od tak sobie ogranicza funkcjonalność tv to skąd pewność, że w następnej aktualizacji nie cofną wsparcia hdr, 4k4ckzy kolorowej telewizji ;) Słabo to wygląda, tym gorzej, że branżowe media wypinają sie na swoich odbiorców. Artykuł promujący altualizację 4.10.31 na hdtv przeczytało już ponad 3 tyś. osób. 

Nadal nie mam możliwości komentowania na portalu, a uważam że należy wszędzie informować o wyłączeniu de-contouringu w modelach Oled LG na 2018 rok. Mimo, że komentarze znikają. 

W jakim temacie nie możesz komentować? Posty z forum automatycznie wyświetlają się na portalu oraz w drugą stronę. To jest połączone. Gdy robię wpis na portalu to robi się post na forum i komentarze są wspólne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś C8 i mam soft 4.10.30. Nie widzę w sieci żadnych informacji na jego temat. Ktoś coś wie? Jakie zmiany wprowadzono w mojej aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Gmeru napisał:

W jakim temacie nie możesz komentować? Posty z forum automatycznie wyświetlają się na portalu oraz w drugą stronę. To jest połączone. Gdy robię wpis na portalu to robi się post na forum i komentarze są wspólne.

Nie mogę się zalogować na stronie głównej, gdzie wyświetla się komunikat NIEZNANY BŁĄD. Niemniej nie wiedziałem, że forum jest z nią połączone. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, chmiel2k napisał:

Odebrałem dziś C8 i mam soft 4.10.30. Nie widzę w sieci żadnych informacji na jego temat. Ktoś coś wie? Jakie zmiany wprowadzono w mojej aktualizacji?

Z tego co kojarzę to masz/miałeś też B8 daj znać po pewnym czasie obcowania z C8 jak te modele wypadają względem siebie czy zauważysz jakąkolwiek większą różnicę w obrazie :).  Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chmiel2k napisał:

Odebrałem dziś C8 i mam soft 4.10.30. Nie widzę w sieci żadnych informacji na jego temat. Ktoś coś wie? Jakie zmiany wprowadzono w mojej aktualizacji?

Powtórzę pytanie: uznano Twoją reklamację z B8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powtórzę pytanie: uznano Twoją reklamację z B8?
Nie widziałem poprzedniego pytania. Nie uznano reklamacji, banding niewidoczny przy szarości 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Zykfyr napisał:

Z tego co kojarzę to masz/miałeś też B8 daj znać po pewnym czasie obcowania z C8 jak te modele wypadają względem siebie czy zauważysz jakąkolwiek większą różnicę w obrazie :).  Pzdr!

Panowie B8 a C8 to przede wszystkim różnica w procesorze który w przyszłości może nie musi lepiej obsługiwać nowe updaty do tego do chodzi minimalnie lepsza jakość wyświetlanego obrazu na poziomie kalibracji w profesjonalnych zastosowaniach a dla zwykłego Jana Kowalskiego do użytku domowego obsługująca standardy NC+ itp itd praktycznie niezauważalna.

Zresztą wszystko pisze w teście C8:
Procesor α9, zastosowany m.in. w C8, różni się rzekomo od α7 zdolnością analizy i korekcji obrazu. W praktyce jednak są to głównie różnice na papierze. 
Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-oled-55-c8-test-telewizor-thinq-na-2018r-z-technologia-ultra-hd-dolby-vision/?showfull=1

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Adriansb napisał:

Panowie B8 a C8 to przede wszystkim różnica w procesorze który w przyszłości może nie musi lepiej obsługiwać nowe updaty do tego do chodzi minimalnie lepsza jakość wyświetlanego obrazu na poziomie kalibracji w profesjonalnych zastosowaniach a dla zwykłego Jana Kowalskiego do użytku domowego obsługująca standardy NC+ itp itd praktycznie niezauważalna.

Zresztą wszystko pisze w teście C8:
Procesor α9, zastosowany m.in. w C8, różni się rzekomo od α7 zdolnością analizy i korekcji obrazu. W praktyce jednak są to głównie różnice na papierze. 
Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-oled-55-c8-test-telewizor-thinq-na-2018r-z-technologia-ultra-hd-dolby-vision/?showfull=1

 

Nie wiem czy można tutaj wklejać linki od konkurencyjnych portali. W innych wskazano znacznie wiecej różnic. W popularnej porównywarce cen b8 ma znacznie gorsze opinie, więcej gorszy jakościowo matryc niż w C8. Czy to przypadek czy jednak fakt, że jest jakaś gradacja matryc i te gorsze trafiają do tańszych modeli. Czy tak jest. Chyba nikt w lg nie odpowie :). Gorzej, że nikt nie wie jakie zmiany zostały poczynione w sofcie 04.10.30 w stosunku do 04.10.20. Czyżby to był soft widmo dla "wybranych"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to o czym piszesz ma jak najbardziej rzetelne podparcie "jakość zastosowanej matrycy w C8 a B8" sam decydując się an C8 kierowałem się tym o czym piszesz ale też trzeba mieć na uwadze ilość sprzedanych B8 do C8 a tym samym ilość opinii.   

17 minut temu, Bodzio40 napisał:

Nie wiem czy można tutaj wklejać linki od konkurencyjnych portali. W innych wskazano znacznie wiecej różnic. W popularnej porównywarce cen b8 ma znacznie gorsze opinie, więcej gorszy jakościowo matryc niż w C8. Czy to przypadek czy jednak fakt, że jest jakaś gradacja matryc i te gorsze trafiają do tańszych modeli. Czy tak jest. Chyba nikt w lg nie odpowie :). Gorzej, że nikt nie wie jakie zmiany zostały poczynione w sofcie 04.10.30 w stosunku do 04.10.20. Czyżby to był soft widmo dla "wybranych"? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adriansb napisał:

Oczywiście to o czym piszesz ma jak najbardziej rzetelne podparcie "jakość zastosowanej matrycy w C8 a B8" sam decydując się an C8 kierowałem się tym o czym piszesz ale też trzeba mieć na uwadze ilość sprzedanych B8 do C8 a tym samym ilość opinii.   

 

Tylko ilość opini zarówno do dla C8 jak i B8 była jak najbardziej porównywalna. Różnica to raptem kilka sztuk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...