Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, nanil ek napisał:

Ja nie widzę problemu. Zaktualizowałem, zwiększyłem jasność do 58 na każdym trybie i jest dobrze. ☺️ A w Pansie Smart TV mi nie podchodzi. Nie ma co popadać w paranoję to dobry sprzęt.

a co z bandingiem, bo niestety kregi sie pojawily na nowym sofcie i jakos nie chca zniknac, wczesniej tego problemu nie bylo

17 minut temu, Rafal Plotka napisał:

Jednak wyłączenie de-contouring w aktualizacji 4.10.31 powoduje tak drastyczny spadek jakości wyswietlanych tresci (np. potężny banding kolorów na YouTube), że tv traci kompletnie na opłacalności w stosunku do konkurencji, a przede wazystkim do B8, od której zdaje się ta opcja najbardziej sie różniła (wykożystanie procesora wersji 9 w stosunku do 7 zastosowanej w B8). Ciekawe zagranie ze strony LG przed premierą Oled C9, gdzie opcja ta ma zostac wyciągnięta z redukcji szumów mpeg. Choć raczej szczególnie nieuczciwe należałoby napisać. Pisałem do LG, ale zdają się udawać, że problem nie istnieje i nie spowodowali obniżenia funkcjonalności tv, bo jak inaczej nazwać zachęcanie do przeprowadzania restartu do ustawień fabrycznych.

Jakość obrazu TRAGEDIA

20190323_092013.jpg

potwierdzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, konrado75 napisał:

a co z bandingiem, bo niestety kregi sie pojawily na nowym sofcie i jakos nie chca zniknac, wczesniej tego problemu nie bylo

potwierdzam

Muszę się przyznać że tv mam od 2 tygodni. Data 02.19 oryginalny soft to była końcówka 30. Po 2 dniach użytkowania zaktualizował mi się sam do 31 więc może temu nie widzę problemów. W takim razie czekamy na sprawdzoną instrukcję wgrania wcześniejszego softu, jak ktoś coś ogranie dajcie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wątku na avforums.

 

"Hi guys, I recalibrated a C8 today for a client who had experienced the near black issues. While the firmware did indeed fix the issue, shadow detail had been severely crushed in both SDR and HDR. Recalibration fixed this without causing a return of the flashing/blocking issue. In fact the recalibrated picture looked damned awesome."

 

https://www.avforums.com/threads/flashing-macro-blocking-discussion-update-lgs-fw-fix-now-available.2204059/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, chmiel2k napisał:

Z wątku na avforums.

 

"Hi guys, I recalibrated a C8 today for a client who had experienced the near black issues. While the firmware did indeed fix the issue, shadow detail had been severely crushed in both SDR and HDR. Recalibration fixed this without causing a return of the flashing/blocking issue. In fact the recalibrated picture looked damned awesome."

 

https://www.avforums.com/threads/flashing-macro-blocking-discussion-update-lgs-fw-fix-now-available.2204059/

Jednak to nie ma nic wspólnego z wyłączeniem  funkcji  de-contouringu w redukcji szumów mpeg. Żadna kalibracja nie jest w stanie zmienić katastroficznej jakości obrazu po wykastrowaniu m.in. LG Oled C8 z tej funkcjonalnosci. M.in. na ww. forum coraz częściej pojawia się ten wątek. Ponad to  pojawiają sie w różnych miejscach wątpliwości dotyczące aspektów prawnych tej sytuacji, wszak telewizor pozbyto zasadniczej funkcjonalności, którą promują kolejną wersję TV. Czy LG szybko się zrechabilituje? Mam nadzieję, ale wygląda na to, że mleko już sie rozlało. 

Edytowane przez Rafal Plotka
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał, to aktualizacji nie wycofali. Dzisiaj tv sam mi ją zasugerował. Oczywiście kliknąłem "nie".

Od lat nie lubiłem Lg, jednak nie jestem "betonem" i skusiłem się na oleda od nich. Póki co jestem nadal zachwycony obrazem, ale jednak sytuacja z tą aktualizacją pozostawia mały niesmak.

Zobaczymy co dalej będzie. Bo o ile przyzwyczajony jestem do tego, że po wypuszczeniu nowych serii producenci olewają wsparcie dla poprzednich modeli, to psucie produktu aktualizacją jest przegięciem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kmicic13 napisał:

Od lat nie lubiłem Lg, jednak nie jestem "betonem" i skusiłem się na oleda od nich. Póki co jestem nadal zachwycony obrazem, ale jednak sytuacja z tą aktualizacją pozostawia mały niesmak.

Zobaczymy co dalej będzie. Bo o ile przyzwyczajony jestem do tego, że po wypuszczeniu nowych serii producenci olewają wsparcie dla poprzednich modeli, to psucie produktu aktualizacją jest przegięciem.

Większość firm ma takie wpadki.

Pamiętam jak kiedyś Samsung wypuścił aktualizację dla plazm serii D. Też wtedy spieprzyli coś z jasnością, itp.

Zazwyczaj istnieją jakieś myki żeby wrócić do poprzednich softów, ale to dużo zachodu a czasem traci się przez to fajne ficzery  następnych aktualizacji....

Teraz jestem mądrzejszy i daje sobie na wstrzymanie z nowymi aktualizacjami.

Czekam trochę, czytam czy nic się nie dzieje i instaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kmicic13 pytanie czy masz problem który ta aktualizacja miała rozwiązać? Jeżeli nie to LG nic ci nie zepsuło i ta aktualizacja cię nie dotyczy. Sam wieszam na nich psy ze tak to zrobili ale ja problemu nie miałem i gdyby nie to ze mogę sam sobie poprawić obraz to tez bym nie aktualizował. Na naszym forum nie było chyba takich przypadków (poprawcie mnie jeżeli się mylę). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz przydałaby się jakaś konkretna instrukcja na downgrade...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odzew. Nie miałem problemów, które ta aktualizacja niby naprawia, więc unikam jej jak ognia. Natomiast od dzisiaj po każdym włączeniu tv próbuje mi ją wcisnąć. Irytuje mnie to.

Ja mam nadal 04.10.15 i piękny obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tonybcc napisał:

Przede wszystkim znajdź link do starszej wersji. 

Szukam już od godziny i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WojPo jutro postaram się sprawdzić i coś opisać. A tak na szybko to szewi coś napisał ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem poprzednia wersje tzn. 4.10.15 i tu uwaga ze nie potrzeba aplikacji a wystarczy wsunąć USB do portu z tyłu tv tzn portu USB tzw. Serwisowego po to przecież jest. Co ciekawe chłopaki z zagranicznych forum piszą żeby raczej używać tej metody ponieważ jest to bardziej oficjalna metoda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tonybcc napisał:

Znalazłem poprzednia wersje tzn. 4.10.15 i tu uwaga ze nie potrzeba aplikacji a wystarczy wsunąć USB do portu z tyłu tv tzn portu USB tzw. Serwisowego po to przecież jest. Co ciekawe chłopaki z zagranicznych forum piszą żeby raczej używać tej metody ponieważ jest to bardziej oficjalna metoda. 

Możesz zapodać linka ? I o który dokładnie port USB chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem w pracy nie mam za bardzo jak pisać i wysyłać. Później na spokojnie siądę i opisze co i jak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tonybcc napisał:

Znalazłem poprzednia wersje tzn. 4.10.15 i tu uwaga ze nie potrzeba aplikacji a wystarczy wsunąć USB do portu z tyłu tv tzn portu USB tzw. Serwisowego po to przecież jest. Co ciekawe chłopaki z zagranicznych forum piszą żeby raczej używać tej metody ponieważ jest to bardziej oficjalna metoda. 

W instrukcji wgrywania firmware jest wyraźnie napisane :

"※ Jeżeli wersja oprogramowania na pamięci USB jest starsza lub taka sama jak w odbiorniku, nie pojawi się żadna informacja."

Tak po prostu się nie da !

A Ty wgrywałeś tym swoim sposobem 4.10.15 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez łącze serwisowe na pewno można.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma łącza serwisowego. Telewizor nowy z przed 4 tygodni. Produkcja 02.2019 r.

Edytowane przez WojPo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...