Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kilka tygodni temu OLED C8 i dopiero teraz zobaczyłem dziwne plamy w lewym dolnym rogu ekranu, widoczne praktycznie tylko w apce YouTube (wokół zdjęcia profilowego). Przy innych aplikacjach czy filmach nie widzę tych plam. Całkiem niemożliwe, że to wypalenie, nie używałem ekranu do jednej czynności przez kilka godzin z takimi dziwnymi plamami. Myślałem, ze to folia ale jakoś ciężko mi ją zdjąć o ile w ogóle jest na ekranie. Czy powinienem próbować go zwrócić ?spacer.png

65150A1D-C310-4A46-BC79-1CEA53D93E8C.jpeg

Edytowane przez Flisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem kilka tygodni temu OLED C8 i dopiero teraz zobaczyłem dziwne plamy w lewym dolnym rogu ekranu, widoczne praktycznie tylko w apce YouTube (wokół zdjęcia profilowego). Przy innych aplikacjach czy filmach nie widzę tych plam. Całkiem niemożliwe, że to wypalenie, nie używałem ekranu do jednej czynności przez kilka godzin z takimi dziwnymi plamami. Myślałem, ze to folia ale jakoś ciężko mi ją zdjąć o ile w ogóle jest na ekranie. Czy powinienem próbować go zwrócić ?imageproxy.php?img=&key=fc1eb1b581f25d322deb4ba92480c0004b26401aa5e49264e7bfd487d44139fd

65150A1D-C310-4A46-BC79-1CEA53D93E8C.thumb.jpeg.bd431b690eb0120b88c0a454f9bcc9d8.jpeg

Nie zdzieraj żadnych folii, jeśli nie masz wyraźnych, czerwonych znaczników w dolnych rogach matrycy. Odpal sobie na YT plansze 5 i 20% szarości. Wyszukaj ich na YT.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, chmiel2k napisał:

Nie zdzieraj żadnych folii, jeśli nie masz wyraźnych, czerwonych znaczników w dolnych rogach matrycy. Odpal sobie na YT plansze 5 i 20% szarości. Wyszukaj ich na YT.

 

Jeszcze tylko spytam, te plansze mają pomóc naprawić problem czy pomóc go zindentyfikowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogą go zidentyfikować.

50 minut temu, Flisek napisał:

Kupiłem kilka tygodni temu OLED C8 i dopiero teraz zobaczyłem dziwne plamy w lewym dolnym rogu ekranu, widoczne praktycznie tylko w apce YouTube (wokół zdjęcia profilowego). Przy innych aplikacjach czy filmach nie widzę tych plam. Całkiem niemożliwe, że to wypalenie, nie używałem ekranu do jednej czynności przez kilka godzin z takimi dziwnymi plamami. Myślałem, ze to folia ale jakoś ciężko mi ją zdjąć o ile w ogóle jest na ekranie. Czy powinienem próbować go zwrócić ?spacer.png

65150A1D-C310-4A46-BC79-1CEA53D93E8C.jpeg

Nie mogę już poprzedniego posta edytować... Z tego co pamiętam już były podobne przypadki na tym forum, prawdopodobnie te plamy będzie widać nawet przy wyłączonym TV jeżeli przyświecisz latarką w to miejsce i spojrzysz pod rożnymi kątami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tylko spytam, te plansze mają pomóc naprawić problem czy pomóc go zindentyfikowac ?
Zidentyfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, chmiel2k napisał:
13 godzin temu, Flisek napisał:
Jeszcze tylko spytam, te plansze mają pomóc naprawić problem czy pomóc go zindentyfikowac ?

Zidentyfikować.

Na 5 % nic nie widać, na 20 % tylko w tym miejscu. 

CD656730-9065-4B3A-99C5-FA1DFF448CF9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 5 % nic nie widać, na 20 % tylko w tym miejscu. 
CD656730-9065-4B3A-99C5-FA1DFF448CF9.thumb.jpeg.671fff4a4ff79eceea7c3907427d221d.jpeg
Zwrot, albo reklamacja. Jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę do posiadaczy 65 calowego oleda LG. Czy ktoś podałby wymiary w cm licząc od dolnej ramki TV do dolnego i górnego rzędu otworów VESA.

Pytam bo będę wieszał obecnie używanego 55KS8100 i z tego co widzę otwory pod uchwyt w LEDach są bardziej na środku TV, a w Oledach na spodzie. Muszę tak wymierzyć wieszak żeby przy zmianie TV nie przewiercać ponownie ściany. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja YT mi się schrzaniła. Wyskoczył błąd i teraz jak  próbuję uruchomić aplikację to jest czarny ekran z dwoma poziomymi pasami. Nie chcę resetować do ustawień fabrycznych, bo są poustawiane moje preferencje kolejności kanałów a nie kablówki. Czy pozostaje mi czekać aż pojawi się aktualizacja YT lub reset? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bodzio40 napisał:

Aplikacja YT mi się schrzaniła. Wyskoczył błąd i teraz jak  próbuję uruchomić aplikację to jest czarny ekran z dwoma poziomymi pasami. Nie chcę resetować do ustawień fabrycznych, bo są poustawiane moje preferencje kolejności kanałów a nie kablówki. Czy pozostaje mi czekać aż pojawi się aktualizacja YT lub reset? 

Wystarczy podpiąć dysk zewnętrzny i zapisać na nim ustawienia kanałów.

Bardzo dobrze to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Bodzio40 napisał:

Aplikacja YT mi się schrzaniła. Wyskoczył błąd i teraz jak  próbuję uruchomić aplikację to jest czarny ekran z dwoma poziomymi pasami. Nie chcę resetować do ustawień fabrycznych, bo są poustawiane moje preferencje kolejności kanałów a nie kablówki. Czy pozostaje mi czekać aż pojawi się aktualizacja YT lub reset? 

A nie prościej będzie usunąć aplikację Youtube i zainstalować ją ponownie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - jak to jest w LG jeżeli usunie się aplikację to jej ustawienia także się kasują ?  Czy jak się przeinstaluje to ustawienia zostają ?  np youtube , Netflix  ( login , hasło  )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, tommek82 napisał:

Witam

Mam prośbę do posiadaczy 65 calowego oleda LG. Czy ktoś podałby wymiary w cm licząc od dolnej ramki TV do dolnego i górnego rzędu otworów VESA.

Pytam bo będę wieszał obecnie używanego 55KS8100 i z tego co widzę otwory pod uchwyt w LEDach są bardziej na środku TV, a w Oledach na spodzie. Muszę tak wymierzyć wieszak żeby przy zmianie TV nie przewiercać ponownie ściany. Z góry dziękuję.

ok. 12 cm do dolnego rzędu i 32 cm od górnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Eleonor napisał:

No właśnie - jak to jest w LG jeżeli usunie się aplikację to jej ustawienia także się kasują ?  Czy jak się przeinstaluje to ustawienia zostają ?  np youtube , Netflix  ( login , hasło  )

Tak kasuja się loginy i hasła, ale chyba to nie problem wpisać je od nowa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi właśnie o info co się dzieje z ustawieniami - skoro się kasują i trzeba podać je od nowa to jak najbardziej ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kmicic13 napisał:

Wystarczy podpiąć dysk zewnętrzny i zapisać na nim ustawienia kanałów.

Bardzo dobrze to działa

Gdzie jest ta opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ustawienia - kanały - kopiuj kanały.

Tam masz opcję zaimportuj/wyeksportuj informacje dotyczące listy kanałów na nośnik usb.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kmicic13 napisał:

Wszystkie ustawienia - kanały - kopiuj kanały.

Tam masz opcję zaimportuj/wyeksportuj informacje dotyczące listy kanałów na nośnik usb.

Dzięki. Sprawdzę jak to działa. Ps. Nie zauważyłem opcji odinstaluj. Myślałem że pewnych programów domyślnie nie można usunąć jak Netfix czy YT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie najtaniej można zakupić Lg 65 c8 

Znalazłem teraz  za 7850zł ale wydaje mi się że z miesiąc temu można go było dorwać taniej 

 

Edytowane przez Bartek Pogorełow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji nie miałem dużo czasu na granie tylko netflix i mecze, jednak po ostatnim odpaleniu days gone na ps4 pro przeraziała mnie srebrna czerń. Najdziwniejsze jest to, że w trakcie wczytywania ekran ładowania jet idealnie czarny po pojawieniu się logo HDR w górnym prawym rogu ekran robi się srebrny🤔 w każdym z typów oprazu występuje ten sam problem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Łukasz Panasiuk napisał:

Po ostatniej aktualizacji nie miałem dużo czasu na granie tylko netflix i mecze, jednak po ostatnim odpaleniu days gone na ps4 pro przeraziała mnie srebrna czerń. Najdziwniejsze jest to, że w trakcie wczytywania ekran ładowania jet idealnie czarny po pojawieniu się logo HDR w górnym prawym rogu ekran robi się srebrny🤔 w każdym z typów oprazu występuje ten sam problem 

A sprawdzałeś na jakimś innym materiale z hdr? Np. z YT?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Telewizorek przyszedł obraz bajeczka,z tego co na planszach patrzałem żadnych zafarbów czy pasów póki co nie ma.
Macie panowie jakieś zdjęcia swoich ustawień telewizorka 
Jak na razie powyłączałem redukcje szumów oraz przestawiłem czerń z niskiej na wysoką bo obraz w niektórych miejscach tracił detale i był za ciemny 

 Macie rady co jeszcze warto włączyć lub wyłączyć :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bartek Pogorełow napisał:

  Macie rady co jeszcze warto włączyć lub wyłączyć :P 

Ty tak na serio? Najlepiej włączyć mózg i wyłączyć lenia. To się sprawdza nie tylko przy ustawieniach tv.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Łukasz Panasiuk napisał:

Specjalnie w nocy odpalałem jakieś demka z yt i czerń jest czarna przy ciemnym powieszeniu nie wiem gdzie zaczyna się tv.

Czyli problem jest z grą, lub ps4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...