Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, tester3000 said:

Mam pytanie czy  używacie wyszukiwania głosowego w TV, musiałem wyrazić wszystkie zgody przy uruchomieniu więc teraz tylko czekam jak wpadną i mi wytną nerkę bo nie czytałem czy  było coś w regulaminach o byciu dawcą za życia.

 

myślę że tak jak kiedyś pisał niebezpiecznik.pl, to przy samsungu te zgody to raczej nie mają znaczenia... ?

https://niebezpiecznik.pl/post/masz-telewizor-samsunga-to-lepiej-uwazaj-na-to-co-mowisz-w-salonie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak Q90 !!!!

Product Year   Type Resolution TV Shows Sports Movies Video Games HDR Gaming HDR Movies PC Monitor Mixed Usage Our Reviews
LG C8 OLED 2018 55" 65" 77" OLED 4k 8.6 8.8 9.4 9.0 8.8 9.1 8.4 8.9 See Review
LG E8 OLED 2018 55" 65" OLED 4k 8.6 8.7 9.3 9.0 8.8 9.0 8.5 8.9 See Review
Sony A9F OLED 2018 55" 65" OLED 4k 8.5 8.7 9.4 8.9 8.9 9.2 8.4 8.9 See Review
LG B8 OLED 2018 55" 65" OLED 4k 8.5 8.7 9.3 9.0 8.8 9.0 8.4 8.8 See Review
LG E7 OLED 2017 55" 65" OLED 4k 8.4* 8.6* 9.3* 8.9* 8.8* 9.1* 8.3* 8.8* See Review
Sony A8F OLED 2018 55" 65" OLED 4k 8.5 8.7 9.4 8.7 8.7 9.2 8.1 8.8 See Review
LG C7 OLED 2017 55" 65" OLED 4k 8.5* 8.6* 9.3* 8.9* 8.8* 9.0* 8.2* 8.8* See Review
Samsung Q90/Q90R 2019 65" 75" 82" LED 4k 8.6 8.6 8.6 9.2 8.9 8.5 9.0 8.7 See Review
LG B7/B7A OLED 2017 55" 65" OLED 4k 8.4* 8.5* 9.3* 8.9* 8.8* 9.1* 8.2* 8.7* See Review
Sony A1E OLED 2017 55" 65" 77" OLED 4k 8.4* 8.6* 9.3* 8.6* 8.7* 9.1* 8.0* 8.7* See Review
Samsung Q9FN/Q9/Q9F QLED 2018 2018 65" 75" LED 4k 8.4 8.3 8.8 8.9 8.8 8.8 8.5 8.6 See Review
Vizio P Series Quantum 2018 65" LED 4k 8.3 8.4 8.6 9.1 8.7 8.7 8.7 8.6 See Review
Samsung Q8FN/Q8/Q8F QLED 2018 2018 55" 65" 75" 82" LED 4k 8.4 8.3 8.4 8.9 8.8 8.4 8.5 8.5 See Review
Samsung Q900/Q900R 8k QLED 2019 65" 75" 82" LED 8k 8.3 8.4 8.1 9.2 8.8 8.1 9.0 8.5 See Review
Sony Z9F 2018 65" 75" LED 4k 8.5 8.4 8.3 8.7 8.5 8.2 8.7 8.5 See Review

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q90-q90r

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, filipczarek80 napisał:

Jednak Q90 !!!!

Nie pokazujcie tego "sami wiecie komu", czy jak kto woli "panu prawnikowi".

Będzie ciężka depresja.... ?

Chociaż nie!!! Na pewno udowodni, że to pomyłka, zła metodologia badań, nie ten soft, nie ten telewizor, itp.,itd! :)

Edytowane przez Groszek
  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe kiedy na ruszt weźmie ten telewizorek MK... Sprawdzałem ceny w amazonie i za 82'' wychodzi ok 20 tyś zł, ale to chyba z USA więc u nas pewno wystartują od ok 25 tyś... Też nieźle za 82'' jak na topowego FALDA i to w takiej przekątnej... Pewno kiedyś zamienię na niego... Na razie wciąż zachwycam się Q9FN...

Edytowane przez hubio
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego Co mowi Vincent:

16 godzin temu, filipczarek80 napisał:

 

wynika ze wzgledem q9fn poprawili kąty (specjalna powloka do szerszych kątów, ktora przebija nawet tą z Sony Zf9), lepsze detale w czerniach niz w Q9fn, ale troche ciemniejsze niz w XG95 (nawet jest mowa o slynnej scenie armii Voldemorta) kolory po kalibracji poprawne, ale nadal Sony / Oledy niedoscignione, poprawili tez fluktuacje jasnosci w niektorych wymagajacych scenach i stabilnosc podswietlenia w ktorych wczesniej mogly byc problemy (przyklad podany przez Vincenta to w Netflix Narcos), tyle samo stref 480 (najwiecej w  dostepnych LCD) co w Q9fn, bardzo dobry processing, najwyzsza jasnosć, troche nizsze pokrycie palety DCI-P3 niz w Q9FN (mozliwe ze z powodu powloki poszerzajace kąty), tak samo jak w q9fn sztucznie podbita krzywa EOTF (VIncent sporo o tym mowi na koncu i jakie sa teog konsekwencje), poprawiona gradacja wzgledem poprzendików, nadal niestety brak dolby Vision obecnego chyba juz we wszystkich nowszych modelach konkurencyjnych markek, nadal ciekawe tryby dla graczy.

Calkiem ciekawa propozycja ze strony Samsunga i detronizacja Q9FN bo jednak sporo kwestii poprawili :).  W tescie dużo odniesien do Sony.

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szewi napisał:

z tego Co mowi Vincent:

wynika ze wzgledem q9fn poprawili kąty (specjalna powloka do szerszych kątów, ktora przebija nawet tą z Sony Zf9), lepsze detale w czerniach niz w Q9fn, ale troche ciemniejsze niz w XG95 (nawet jest mowa o slynnej scenie armii Voldemorta) kolory po kalibracji poprawne, ale nadal Sony / Oledy niedoscignione, poprawili tez fluktuacje jasnosci w niektorych wymagajacych scenach i stabilnosc podswietlenia w ktorych wczesniej mogly byc problemy (przyklad podany przez Vincenta to w Netflix Narcos), tyle samo stref 480 (najwiecej w  dostepnych LCD) co w Q9fn, bardzo dobry processing, najwyzsza jasnosć, troche nizsze pokrycie palety DCI-P3 niz w Q9FN (mozliwe ze z powodu powloki poszerzajace kąty), tak samo jak w q9fn sztucznie podbita krzywa EOTF (VIncent sporo o tym mowi na koncu i jakie sa teog konsekwencje), poprawiona gradacja wzgledem poprzendików, nadal niestety brak dolby Vision obecnego chyba juz we wszystkich nowszych modelach konkurencyjnych markek, nadal ciekawe tryby dla graczy.

Calkiem ciekawa propozycja ze strony Samsunga i detronizacja Q9FN bo jednak sporo kwestii poprawili :).  W tescie dużo odniesien do Sony.

 

Pamiętajmy, że Vincent testował Q9FN rok temu przed kolejnymi aktualizacjami więc porównuje to co widział wcześniej do tego co ma teraz. Te całe detale w czerniach... to ja myślę, że po prostu jest już nowe oprogramowanie (to co było robione przez rok w Q9FN) i wrzucone tutaj więc Vincent potwierdził, że w całej serii jest już ok... Taka moja hipoteza... Obejrzałem już sporo filmów i nie zauważyłem braku jakiś gwiazd czy armii... co już wielokrotnie pisałem ja i inne osoby... Dzięki Szewi za streszczenie bo ja tak dobry nie jestem z angielskiego...

Czekamy na test na hdtvpolska... Na pewno cieszy, że nic nie spiep....li, a poprawili...Zobaczymy jaka cena będzie 82'', ale może być bardzo kusząca... No i podstawka idealna dla mnie... Sony tymi swoimi podstawkami samo sobie ogranicza część rynku bo nie każdy montuje na ścianę, a te podstawki gdzie po samych końcach jest podstawka  w 75'' nie mówiąc o 82'' to nie pasują do większości mebli... Badałem sprawę... :) Po prostu nie ma tak długich stolików RTV

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś to racjonalnie wytłumaczyć ? praktycznie w każdej pozycji Q9FN wypada lepiej od Q90R, natomiast pomimo tego Q90R dostaje wyższą ocenę. Q90 ma jedynie znacznie wyższą notę w pozycji pierwszej która jest dokładnie czym ? Bo na pewno nie składową pozostałych.  Różnice w parametrach są naprawdę duże, chyba że czym mniej tym lepiej ?  W SDR jest dokładnie ta sama sytuacja tylko tam już przynajmniej dali równą ocenę.

prownanie.png

Edytowane przez Lekki35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lekki35 napisał:

Czy mógłby ktoś to racjonalnie wytłumaczyć ? praktycznie w każdej pozycji Q9FN wypada lepiej od Q90R, natomiast pomimo tego Q90R dostaje wyższą ocenę. Q90 ma jedynie znacznie wyższą notę w pozycji pierwszej która jest dokładnie czym ? Bo na pewno nie składową pozostałych.  Różnice w parametrach są naprawdę duże, chyba że czym mniej tym lepiej ?  W SDR jest dokładnie ta sama sytuacja tylko tam już przynajmniej dali równą ocenę.

prownanie.png

W najważniejszej kategorii czyli "movies' Q9FN ma 8.8 a Q90R 8.6 .... czyli trochę mniej... Lepiej jest za to w Q90R w sporcie/tv shows z 8/3/8.4 do 8.6... natomiast jak dla mnie te różnice są tak marginalne, że nie ma czym zaprzątać sobie głowy... Q9FN nie tylko znacząco nie odstaje, ale nawet w "movies" jest trochę lepsze... Myślę, że w codziennym oglądaniu prawie nikt nie poczuje różnic pomiędzy odbiorem w obu odbiornikach...

No jedyna różnica, że już nie będę mógł pisać "najlepszy 75'' nieoledowy TV na świecie wg ratings.com"... ale... pewno sporo osób się z tego ucieszy.... hahahahahaha :)

Wesołych Świąt !

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lekki35 napisał:

Czy mógłby ktoś to racjonalnie wytłumaczyć ? praktycznie w każdej pozycji Q9FN wypada lepiej od Q90R, natomiast pomimo tego Q90R dostaje wyższą ocenę. Q90 ma jedynie znacznie wyższą notę w pozycji pierwszej która jest dokładnie czym ? Bo na pewno nie składową pozostałych.  Różnice w parametrach są naprawdę duże, chyba że czym mniej tym lepiej ?  W SDR jest dokładnie ta sama sytuacja tylko tam już przynajmniej dali równą ocenę.

prownanie.png

obejrzyj film Vincenta to bedziesz wiedzial w czym jest lepszy: glownie lepsze kąty, lepsze detale w czerni, lepsza gradacja,wyeliminowane wiekszosc boaczek Q9FN, wiec to nie sa niuanse. 

Jakby dodali jeszcze Dolby Vision zamiast upierac sie przy niszowym HDR10+ oraz zlacze HDMI 2.1 to bylby TV prawie idealny (juz sie nie czepiam sztucznie podbitej krzywej EOTF, chociaz mogli by to tez poprawić).

tu inna recka:

https://www.whathifi.com/reviews/samsung-qe65q90r

z tego co pisza porowaniei tej samej sceny z Harrego wypada znacznie lepiej na korzysc Q90R w kwestii detali. Wiecej info w tekscie.

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawili to o czym od poczatku wiekszosc osob tutaj pisala, tylko w gąszczu pewnych informacji od jednego kolegi cięzko to wyszukać. @szewi bardzo dobrze i trafnie to wypunktował i podsumował.
Najbardziej jestem ciekawy poprawy kątów. Ta powloka w ZF9 robi super robotę a w nowym samsungu ma być jeszcze lepsza. Czyzby koniec problemu kątów w matrycach VA?

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, user7878 napisał:

Poprawili to o czym od poczatku wiekszosc osob tutaj pisala, tylko w gąszczu pewnych informacji od jednego kolegi emoji6.png cięzko to wyszukać. @szewi bardzo dobrze i trafnie to wypunktował i podsumował.

Dokładnie! :) Wygląda na to, ze Samsung wziął sobie do serca niedociągnięcia z Q9FN i stara się je  poprawić. Super, że wprowadził "Ultra Vieving Angle", bo oprócz słabych detali w czerniach, ten aspekt  bardzo  mnie irytował i dawał się we znaki.

Wiadomo z czernią technologia LED nie zrobi już dużo i idealnie nigdy nie będzie, ale dla wielu osób może być wystarczająca.

Ciekawy jestem czy technologia poprawiająca kąty nie zwiększy bloomingu w tym tv. Trzeba poczekać na test na HDTVPolska a później na opinie użytkowników.

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Szewi, ale zadziwia mnie zdolność osób nie mających tego TV to wypowiadania się w kwestiach o których wiedzą wyłącznie z testów i recenzji... Analogicznie jak ja tak pisałem o JVC to mnie krytykowałeś... Więc pragnę przypomnieć 2 ważne kwestie:

1. Wszyscy recenzenci porównywali to co badali rok temu - czyli Q9FN BEZ AKTUALIZACJI do obecnego Q9R

2. Ważniejsza - kolega Irokez i jeszcze jedna osoba (zapomniałem nicku) - ma skalibrowane Q9FN i sprawdzali tą już słynną scenę z HP po aktualizacjach gdzieś w marcu i nic nie umknęło i były wszystkie detale ! Inne osoby jak ja mamy co prawda nieskalibrowane odbiorniki, ale również żadne detale nam nie umykały i to we wszystkich trybach fabrycznych !

Kwestię poprawy detali czyli ustawienia jakiś krzywych tonalnych itd można zrobić za pomocą oprogramowania... Samsung po licznych sygnałach to zrobił w Q9FN, a w Q9R już po prostu na stracie wprowadził właściwe oprogramowanie !

2 godziny temu, user7878 napisał:

Poprawili to o czym od poczatku wiekszosc osob tutaj pisala, tylko w gąszczu pewnych informacji od jednego kolegi emoji6.png cięzko to wyszukać.

Większość ? Nie chce ci zarzucać kolejny raz wiesz czego, ale kolejny raz to nie jest prawdą co piszesz... Kilka osób zrobiło szum, ale większość temu zaprzeczyła... A ja dokładnie nawet liczyłem... i to nie była większość... Po za tym część z tych osób pisała o tym jeszcze w grudniu, 3 aktualizacje wstecz... Jak pisałem wcześniej - nie wysnuwajcie błędnych wniosków...

To jest naprawdę zadziwiające - ja mam przed oczyma tą scenę z Harrego Pottera i jest po prostu bajecznie, ale ktoś kto coś wyczytał w necie będzie mi pisał, że nie ma jakiś detali ! Są też filmiki jakie tu wklejałem, lepszej lub gorszej jakości, ale i na nich nie widać, żeby coś ginęło... Ale wy wiecie lepiej.....hahahaha :)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, szewi napisał:

obejrzyj film Vincenta to bedziesz wiedzial w czym jest lepszy: glownie lepsze kąty, lepsze detale w czerni, lepsza gradacja,wyeliminowane wiekszosc boaczek Q9FN, wiec to nie sa niuanse. 

Jakby dodali jeszcze Dolby Vision zamiast upierac sie przy niszowym HDR10+ oraz zlacze HDMI 2.1 to bylby TV prawie idealny (juz sie nie czepiam sztucznie podbitej krzywej EOTF, chociaz mogli by to tez poprawić).

tu inna recka:

https://www.whathifi.com/reviews/samsung-qe65q90r

z tego co pisza porowaniei tej samej sceny z Harrego wypada znacznie lepiej na korzysc Q90R w kwestii detali. Wiecej info w tekscie.

Ale ja wiem w czym jest lepszy :) , wiem też w czym jest gorszy ( Contrast, Color Gamut, Color Volume, Gradient, Movies itd. ) , natomiast pytanie dotyczyło konkretnego parametru  HDR Peak Brightness]. Q90R przegrywa prawie w każdym parametrze tego testu  z Q9FN , a pomimo tego faktu otrzymuje ocenę ogólną  HDR Peak Brightness wyższą niż Q9FN. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lekki35 napisał:

Ale ja wiem w czym jest lepszy :) , wiem też w czym jest gorszy ( Contrast, Color Gamut, Color Volume, Gradient, Movies itd. ) , natomiast pytanie dotyczyło konkretnego parametru  HDR Peak Brightness]. Q90R przegrywa prawie w każdym parametrze tego testu  z Q9FN , a pomimo tego faktu otrzymuje ocenę ogólną  HDR Peak Brightness wyższą niż Q9FN. 

Widać nie sprawdziłeś sobie wyjaśnienia, które jest podane w linku pod tą tabelą. Najważniejszy jest tu parametr Real Scene HDR, który daje 65% oceny, a ten jest sporo wyższy od Q9FN. Najważniejsze jest wykorzystanie realne, a nie suche tablice testowe, dla których producent może sztucznie manipulować podświetleniem tak by uzyskać wyższy wynik

https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/peak-brightness

Edytowane przez PrzemekKRK
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej nie patrzeć na "suche tablice testowe" i kierowac się główną oceną w kategori. W HDR movies wygrywa Q9FN z oceną 8.8( Q90R 8.5 ) , w kategori movies również Q9FN wypada lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to mi chodziło, ale faktycznie punktowo wychodzi na to, że starszy model zapewnia ogólnie lepsze doznania filmowe. ALE zawsze jest jakiś haczyk.

Oceny poszczególnych podkategorii (kontrast, HDR, równomierność kąty widzenia itd.) też mogą być istotne, bo widać np. że nowszy model jest znacznie lepszy pod względem kątów widzenia, ale kosztem gorszego kontrastu. Więc każdy może, a właściwie powinien wybierać model pod własnym kątem, bo np. dla mnie kąty mogą nie mieć aż tak dużego znaczenia jeżeli oglądam właściwie zawsze na wprost.

Mówiąc o "suchych tablicach testowych" chodziło mi tu akurat konkretnie o pomiary HDR wykorzystując tablice testowe z % zapełnieniem ekranu. Tak naprawdę nie interesuje mnie, aż tak bardzo jaka jest jasność przy 10%, a jaka przy 25% lub 50%, bo producent może tak dopasować moc podświetlenia, że po wykryciu konkretnej planszy jasność zostanie mocno podciągnięta, a w realu okaże się, że już tak różowo nie jest. Dla mnie liczy się realna wartość jaką widzę w scenie filmu i jak widać w porównaniu Q9FN i Q90R różnica może być znacząca bo ok. 400 nit.

Po prostu testowanie i zakup TV nie jest łatwą sprawą i jest tak naprawdę kwestią indywidualną każdego z nas :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2019 o 14:48, Tomek Nawrocki napisał:

Czyli najlepiej nie patrzeć na "suche tablice testowe" i kierowac się główną oceną w kategori. W HDR movies wygrywa Q9FN z oceną 8.8( Q90R 8.5 ) , w kategori movies również Q9FN wypada lepiej. 

Powiedz to tym wszystkim co zamienili Q9FN na Sony ZF9... hahahahaha.... :) bo mieli problem z ustawieniami, albo wręcz naczytali się głupot o znikających armiach i już tak zmanipulowani dokonywali wg nich "właściwego wyboru" albo niby porównywali przez 20 min. albo nawet bez porównania wybierali ZF9.... I tak oto TV z połową stref wygaszania jakie ma Q9FN/Q90R, z 4x gorszym kontrastem ANSI zagościł w ich domach... Powiem jedno - WIELKI SZACUN dla ludzi odpowiedzialnych w SONY za marketing szeptany i kierowany na fora i do grup dyskusyjnych :)! Początkowe, rzeczywiste realne problemy Q9FN z JASNYMI (co pisał nawet tutaj MK...) detalami (ten sam MK chwalił sobie ciemne) ci marketingowcy przemanipulowali na ciemne detale w ciemnych scenach, a poszli nawet o krok dalej i po profesjonalnym, realnym shoutoutcie robionym w wakacje, (dokładnie w czasie finału MŚ w piłce) przez uznanych kalibratorów jak Vincent czy nasz MK (gdzie ani słowem nie pisano o znikających armiach... :) ) tu link: https://hdtvpolska.com/najlepszy-tv-2018-roku-wyniki-uk-tv-shotoout-2018-z-udzialem-hdtvpolska/3/  (gdzie zresztą Q9FN poległ z najlepszymi OLEDami na świecie i był jedynym z 4 TV które były LCD) ; w USA w LA (jak dobrze pamiętam) zrobiono drugi shoutout, nie mający już jednak wiele wspólnego z obiektywizmem i profesjonalizmem... Nie było tam uznanych kalibratorów, sama krzykliwa formuła nie sprzyjała spokojnej, rzeczowej analizie, a scena z HP, która chyba od początku miała być "finałem" tego filmu... hahaha była tak ustawiona, że to szok... Jakoś tylko po niej pokazano wywiady z niby zwykłymi ludźmi, którzy ironizowali i śmiali się jaki to Q9FN jest beznadziejny... Oczywiście wiadomo też jaki był wynik tego "pokazu"... No i na nim już był Sony ZF9 - zresztą cały pokaz zrobiono nie długo po premierowym wpuszczeniu do sklepów tego ZF9... A potem zaczęto wszędzie w necie to rozgłaszać... Jeszcze raz napiszę - mistrzostwo przekłamań, manipulacji i półprawd... Wiele osób czytając o tym pokazie myślało, że to ten robiony przez Vincenta... Nawet tu w tym wątku były takie osoby ! No cóż wielu dało się nabrać, żarliwe dyskusje w tym wątku i ataki na mnie, zrobienie ze mnie "oszołoma" spowodowały, że być może parę osób więcej zrezygnowało z naprawdę świetnego sprzętu... Kiedyś takie osoby nazywano "pożytecznymi [beeep]mi" to termin zaczerpnięty z politologii/socjologii - na pewno część osób wie o co chodzi... Są to osoby, które dały się zmanipulować, one nie działają intencjonalnie, ale z uporem lepszej sprawy rozgłaszają już celowo przekłamane treści... Były też osoby z tego wątku co nawet w życiu nie miały ani Q9FN ani ZF9 ale i tak mocno mnie hejtowały... Po prostu to lubiły... Oczywiście Sony ZF9 to wciąż topowy FALD, wciąż bardzo dobry sprzęt, ale to matematyka jest najbardziej sprawiedliwą z nauk i najbardziej obiektywna a tutaj 2x więcej stref wygaszania i 4x większe ANSI nie ma możliwości aby nie pozostało bez znaczenia w jakimś procencie filmów w jakimś procencie specyficznych scen (oczywiście też zależnie czy UHD czy BD czy DVD)...

Tak czy inaczej mam nadzieję, że z Q90R już tak nie będzie bo naprawdę szkoda, żeby sporo ludzi ominął tak wspaniały produkt...

  • Plusik 1
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, hubio napisał:

Tak czy inaczej mam nadzieję, że z Q90R już tak nie będzie bo naprawdę szkoda, żeby sporo ludzi ominął tak wspaniały produkt...

Jest takie przysłowie że

"Niema tego złego, co by na dobre nie wyszło"

Daj już na luz i nie próbuj ludziom co zmienili na sony ryć psychy, oni również maja "wspaniałe" tv.

?

Edytowane przez darekgra
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę polecam wszystkim najnowszy test Q90R od Vincenta. Można na spokojnie przeanalizować wszystko co dobre i złe zarówno w Q9FN jak i Sony (bo ciągle są odniesienia do TV Sony) a także odnieść to do najnowszego Q90R. Fajnie na chłodno obejrzeć ten test. Oczywiście nasz forumowy mądrala i tak to skrytykuje ale i tak polecam.

Inna sprawa o której juz dawno miałem napisać - bo kolega @hubio ciągle o tym teście pisze - @hubio nie wiem jak z Twoim angielskim ale polecam Ci żebyś jeszcze raz poczytał i obejrzał test TV OLED i Samsunga Q9FN. Powołujesz się prawie w kazdym poscie na ten test, że niby wzięli Q9Fn bo jest najlepszym LCD - otóż muszę Cię zmartwić. Wiesz dlaczego w tym teście znalazł się Q9FN? Dlatego, że samsung wszędzie się chwalił, że zrobił TV LCD tak dobry a nawet lepszy od OLEDa. Więc do testów top OLEDów wzięto topowego Samsunga i... zmiażdżono go w każdym aspekcie. Żaden inny producent nie był aż tak naiwny żeby twierdzić, że topowy LCD, jak dobry by nie był, jest w stanie wygrać z OLEDami. Tak więc nie jaraj się jak dziecko tylko wyluzuj w tych swoich stwierdzeniach. 

Co by nie pisać to kibicuję nowym Samsungom aby rzeczywiście poprawili błedy z Q9FN, dodali nowe (jak powłoka poprawiająca kąty) i szli w wielkie przekątne jak 82" i więcej w rozsądnych pieniądzach.

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2019 o 09:17, Groszek napisał:

 

Ciekawy jestem czy technologia poprawiająca kąty nie zwiększy bloomingu w tym tv. Trzeba poczekać na test na HDTVPolska a później na opinie użytkowników.

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q90-q90r

"The local dimming on the Q90R is very good. It is very similar to the Q900R and just slightly better than the Q9FN. The local dimming algorithm allows very little blooming, which is great; however, it has the same trade-offs found on the Q900R"

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem nie było jeszcze testu Vincenta. Znalazłem takie porównania:

Q90R Vs Q8FN

oraz 

 

Dlatego zdecydowałem się nie czekać na serię 2019 i kupić Q9FN.

Co do kątów widzenia to moim zdaniem w moim Q9FN są OK i nie potrzebuję lepszych. Więc chyba wolę lepszą czerń w Q9FN. 

Do tego słyszę w teście Vincenta że Q90R w 55 calach ma "tylko" 240 stref a Q9FN ma ich 320.  Ja mam 2,4 metra do TV więc dla mnie te 55 cali to już za dużo. Szkoda że Samsung nie robi QLEDów (przynajmniej tych flagowych) w 49ciu calach. Lg z OLEDAMi też leci od 55 - ech. 

W każdym razie jestem ciekaw porównania Q90R i Q9FN w 55calach. 

Q90R wyszedł też w cenie startowej o 3 tysiące niższej niż Q9FN więc pewnie już "niedługo" np na Black Friday będzie go można kupić taniej niż Q9 był na najlepszych promocjach w lutym/marcu. Więc jak ktoś nie kupił Q9FN to pewnie jeszcze w tym roku może wyrwać flagowca Samsunga w dobrej cenie. 

No i albo poustawiałem lepiej albo powoli przyzwyczajam się powoli do tego "dziwnego" nie perfekcyjnego ruchu na Samsungu. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z TV. Cały czas było wszystko ok i w "Złączach" wyświetlało mi jedynie sprzęty podpięte do HDMI, a teraz mimo iż nie mam niczego podpiętego do HDMI (prócz PS4) to wyświetlają mi się te źródła na pasku złacz, zaśmiecając mi go. Da radę jakoś to usunąć, żeby HDMI 2,3,4 "NIEZNANY" mi się nie wyświetlało (nic do nich nie jest podpięte)?

 

 

0-02-05-e5d717bf59931c8232ed71d27e0378127fb3670a88a507e344a30224960920ea_1c6d97eb866bd4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ksawery Kurkowski napisał:

Mam problem z TV. Cały czas było wszystko ok i w "Złączach" wyświetlało mi jedynie sprzęty podpięte do HDMI, a teraz mimo iż nie mam niczego podpiętego do HDMI (prócz PS4) to wyświetlają mi się te źródła na pasku złacz, zaśmiecając mi go. Da radę jakoś to usunąć, żeby HDMI 2,3,4 "NIEZNANY" mi się nie wyświetlało (nic do nich nie jest podpięte)?

 

 

0-02-05-e5d717bf59931c8232ed71d27e0378127fb3670a88a507e344a30224960920ea_1c6d97eb866bd4.jpg

Mi to wygląda na uszkodzone porty HDMI, możliwe, że bez serwisu się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...