Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, szewi napisał:

a jak już nim zostanie to wprowadzi 500+ dla każdego posiadacza Q9FN ;)

Przyznać sie kto nabył w ostatnich promocjach w MM i Euro tenże odbiornik ?

Ja juz chcialem prima aprillisowo sie pochwalić, ale stwierdziłem ze nie ma co prowokować :)

Hubio wrzuć troche na luz, szkoda nerwów na jakies przepychanki. Relax :)

No Szewi chcesz żebym wrzucił na luz,  a po paru dniach wracasz do tematu więc tak naprawdę chcesz dalej mnie prowokować... :) Ja wiem, że na forum jest nudno, jak od czasu w jakimś temacie nie "rozruszam" dyskusji, ale niech mi gmeru zapłaci dobrą kaskę, może być to 500+.. :) i będę się udzielał... Jak nie pisałem w kilku tematach w których zabierałem głos to absolutna cisza... :)

A co do tych "promocji" to były chyba tylko wirtualnie bo po 2 godz. od podania tej wiadomości nie było już o czym pisałem w temacie... W sumie nie ma co się dziwić jak na najlepszy nieoledowy 75'' TV na świecie.... hahahahahaha :):):)

Edytowane przez hubio
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

widzę, że dyskusja jest dość zaawansowana w temacie pod telewizorem, ale przez to, dość ciężko dogrzebać się jakichś konkretów. Póki co zastanawia mnie jak to jest - obecnie rozpatruje kupno TV 75 lub 82 cale i na oku mam NU8002, XF8596 oraz Q9FN, a także ZF9. Na RTINGS jest dość jasno ocenione, że Q9FN jest lepszy od ZF9, znowuż tu na forum jest jakaś mocna jazda po Samsungu. Czy te problemy z czernią ciągle są prawdziwe i Samsung wycina jakieś detale? Czy jest możliwość wyłączyć opcje, która poprawia czerń i normalnie korzystać z TV?

 

Szukam czegoś co będzie podpięte do komputera, do filmów i gier, oraz konsoli. Głównie jednak będzie służyć jako monitor (stąd odrzucam całkowicie OLEDy). No i niestety ale na moje potrzeby (bo 65 cali to za mały TV), ciężko cokolwiek wybrać :) Osobiście raczej nie oglądam filmów w pełni ciemnym pomieszczeniu, raczej zawsze coś się świeci. Na RTINGS piszą, że czerń lepsza w Q9FN i nadaje się bardziej do oglądania w ciemnych pomieszczeniach od ZF9, piszą również o tym, że kolory są lepsze w Samsungu. 

 

Jak to jest więc z tym wycinaniem detali, Samsung sobie z tym poradził, czy znikają ciągle gwiazdy etc?

 

Edytowane przez 000loki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@000loki w tym watku raczej sie tego nie dowiesz. Hubio i pewnie czesc posiadaczy powie, ze nie znika,  osoby ktore np przesiadly sie na ZF9 powiedza ze znika ;)

Musisz sobie wyposrodkować ;) 

A tak na poważnie to  malo jest osob ktore porownywaly rozne TV w tym samym momencie na tym samym sofcie na tych samych ustawieniach i w swoich warunkach.

Algorytm wygaszania uchodzi za dosyc agresywny i w wiekszosci recenzji masz o tym wzmianke. Wylaczyc tego na stale sie nie da, ale mozesz sobie zmniejszyc intenywnosc wygaszania tlyko wtedy tracisz na kontrascie

W direct led zawsze masz jakies kompromisy np lepsza czern ale to moze byc kosztem detali w tejże lub lepsze detale, gorsza czerń i np blooming ze wzgledu na roznice w ilosci stref i warto sobie z tego zdawać sprawę.

W temacie detali znaczenie ma tez kalibracja, bo ustawienia fabryczne idealne nie sa.

Takze zalezy czego szukasz w TV. Na pewno w temacie kontrastu malo jest TV LCD w technologii direct led ktore moga dorownac Q9FN.

Wg mnie nie ma co tez az tak bardzo demonizować, bo na pewno od czasu pierwszych recenzji Samsung sporo spraw poprawił w nowszych softach, o czym wspominal np jeden z recenzentów (VIncent), idealnie z drugiej storny też pewnie nie jest, stąd kontrowersje o ktorych mozna poczytać m.in w tym wątku.

Jesli szukasz nieoleda  z bardzo dobrym kontrastem to w zasadzie ciezko o alternatywe nie liczac duzo drozszych tegorocznych modeli.

XF8596 w 85 calach brak podswietlenia direct led ale plus duza przekatna, cena i ekran VA z przyzwoitym kontrastem na start. Jesli nie bedziesz ogladal w zaciemnionym pomieszczneiu z drugiej storny moze absolutna czern nie byc dla Ciebie priorytetem? odnosi sie to tez do Zf9.

ZF9 bardziej naturalny obraz po wyjeciu z pudla, gorszy kontrast i mozliwy blooming, ale podobno wiecej detali + dolby Vision no i obraz mniej degraduje pod katami dzieki specjalnej powloce (co moze byc wazne przy przekatnych powyzej 65" gdzie na start już łapie sie kąty mimo ze siedzi sie na wprost TV). 

 

 

 

(warto tez pamietac o dedykowanym trybie do gier z  uplynniaczem specjalnie pod katem gier w Q9FN).

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi ostatecznie założyłem osobny temat na forum.

Może ktoś mi coś podpowie, ale tu już od Ciebie dostałem trochę ciekawych informacji :) Dzięki!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 000loki napisał:

Cześć,

widzę, że dyskusja jest dość zaawansowana w temacie pod telewizorem, ale przez to, dość ciężko dogrzebać się jakichś konkretów. Póki co zastanawia mnie jak to jest - obecnie rozpatruje kupno TV 75 lub 82 cale i na oku mam NU8002, XF8596 oraz Q9FN, a także ZF9. Na RTINGS jest dość jasno ocenione, że Q9FN jest lepszy od ZF9, znowuż tu na forum jest jakaś mocna jazda po Samsungu. Czy te problemy z czernią ciągle są prawdziwe i Samsung wycina jakieś detale? Czy jest możliwość wyłączyć opcje, która poprawia czerń i normalnie korzystać z TV?

Z tych 4 modeli stanowczo odradzam ci zakup budżetowego NU8002... To jest dobry model jak na budżetowe ale to zupełnie inna liga niż niż Q9FN czy ZF9...

Cytat

Szukam czegoś co będzie podpięte do komputera, do filmów i gier, oraz konsoli. Głównie jednak będzie służyć jako monitor (stąd odrzucam całkowicie OLEDy). No i niestety ale na moje potrzeby (bo 65 cali to za mały TV), ciężko cokolwiek wybrać :) Osobiście raczej nie oglądam filmów w pełni ciemnym pomieszczeniu, raczej zawsze coś się świeci. Na RTINGS piszą, że czerń lepsza w Q9FN i nadaje się bardziej do oglądania w ciemnych pomieszczeniach od ZF9, piszą również o tym, że kolory są lepsze w Samsungu.

Różnice między Q9FN a ZF9 są trochę większe na korzyść Q9FN (przynajmniej w ocenie z rtings.com) jeśli chodzi o filmy. Do sportu czy wiadomości to samo. Jeśli chodzi o gry w Q9FN jest zastosowany system zmieniający 30fps na 60fps i do gier jest ten TV bardzo chwalony...

Cytat

Jak to jest więc z tym wycinaniem detali, Samsung sobie z tym poradził, czy znikają ciągle gwiazdy etc?

Jasne elementy na ciemnym tle absolutnie nie znikają, wręcz przeciwnie... W przypadku bardzo ciemnych ubiorów postaci w 2 trybach: dynamicznym i naturalnym potrafią zniknąć jakieś detale, ale wystarczy po prostu pobawić się ustawieniami i tu jest ok... Prawdopodobnie zresztą w każdym innym topowym TV z wysokim kontrastem i zastosowaniem określonych trybów tak się dzieje... Jest to zupełnie co innego niż kwestia tych "gwiazd" bo to były jasne elementy na ciemnym tle co już od wielu miesięcy zostało naprawione.

Jeśli chodzi o moją radę to w przypadku równej ceny brałbym Samsunga, w przypadku jak SONY ZF9 byłby o co najmniej 500-1000zł tańszy brałbym SONY ZF9 bo to są modele tej samej wysokiej jakości. Fakt, że na papierze Q9FN z kilka razy wyższym kontrastem ANSI i znacznie większą ilością stref wygaszania wydaje się znacznie lepszy, ale jak potwierdziły testy na tym portalu jak i osoby, które go porównywały - te różnice są bardzo małe. Dodatkowym plusem SONY jest to, że wyjmujesz i masz lepiej dopracowane tryby fabryczne. Jeśli chodzi o kwestię kolorów to już kwestia indywidualna. Ja np. osobiście kocham Samsungi z technologią QD (kropki kwantowej) - obraz jest bardzo, bardzo szczegółowy np na twarzy bohatera zobaczysz każdy najmniejszy włosek... Nie widziałem nigdy ZF9 więc nie wiem czy jest tam równie dobrze...

Dodam jeszcze, że ja mam właśnie model 75'' i jestem bardzo zadowolony... Więcej dowiesz się o Q9FN z wątku: https://hdtvpolska.com/forum/topic/46751-samsung-q9fn-w-codziennym-użytkowaniu/

 

Edytowane przez hubio
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem posta w SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU ale jako że nikt tam od dłuższego czasu  nie zaglądał (nie odzywał się) spróbuję i tutaj jako że potrzebuję szybkiej porady.  

Od środy jestem posiadaczem Q9FN w 55 calach. W środę właściwie zdążyłem go wyjąc z pudełka i odpalić. 15 minut oglądania TV. Wczoraj włączyłem na niecałą godzinę i próbowałem go ustawić. Niestety bez powodzenia. Do telewizora mam podłączony dekoder NC+ (dokładniej starego Pace z cyfry+ ten z czasów gdy do multirooma dawali 2 osobne karty) oraz dekoder UPC Horizon. Problemem jest odwzorowanie ruchu. Ruch nie jest płynny pojawiają się mikro przycięcia i przyśpieszenia. Czasem wygląda to tak jakby obraz nagrany był kamerą bez stabilizacji ale lepiej chyba opisuje to stwierdzenie że są to mikro przycięcia i przyśpieszenia tak jakby ktoś na pół sekundy (a możne nawet mniej) przyśpieszał obraz kilkukrotnie. Nie wiem czy trafiłem na wadliwą sztukę czy jest to kwestia jakichś ustawień.Jeśli ustawienia to proszę poradźcie co i jak zmienić w ustawieniach? Zgłosić problem do serwisu czy oddać i próbować szczęścia z zakupem innej sztuki w innym sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, borsuk2 napisał:

Napisałem posta w SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU ale jako że nikt tam od dłuższego czasu  nie zaglądał (nie odzywał się) spróbuję i tutaj jako że potrzebuję szybkiej porady.  

Od środy jestem posiadaczem Q9FN w 55 calach. W środę właściwie zdążyłem go wyjąc z pudełka i odpalić. 15 minut oglądania TV. Wczoraj włączyłem na niecałą godzinę i próbowałem go ustawić. Niestety bez powodzenia. Do telewizora mam podłączony dekoder NC+ (dokładniej starego Pace z cyfry+ ten z czasów gdy do multirooma dawali 2 osobne karty) oraz dekoder UPC Horizon. Problemem jest odwzorowanie ruchu. Ruch nie jest płynny pojawiają się mikro przycięcia i przyśpieszenia. Czasem wygląda to tak jakby obraz nagrany był kamerą bez stabilizacji ale lepiej chyba opisuje to stwierdzenie że są to mikro przycięcia i przyśpieszenia tak jakby ktoś na pół sekundy (a możne nawet mniej) przyśpieszał obraz kilkukrotnie. Nie wiem czy trafiłem na wadliwą sztukę czy jest to kwestia jakichś ustawień.Jeśli ustawienia to proszę poradźcie co i jak zmienić w ustawieniach? Zgłosić problem do serwisu czy oddać i próbować szczęścia z zakupem innej sztuki w innym sklepie?

Masz już tam dwie odpowiedzi :) To, że się nikt nie odzywa nie oznacza, że nie czuwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy kupilibyście ten telewizor w wersji powystawowej, użytkowany 5 miesięcy (co daje jakieś 1800h) ale sprzedawca poza promocyjną ceną dorzuca też rozszerzenie gwarancji do 5 lat (po 2 roku wchodzi ubezpieczenie świadczone przez Warta). Wspomnę też, że raczej nie zakładam użytkować go dłużej jak 5 lat. Co o tym sądzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 miesięcy to dosyć długo, ogólnie ja bym nie kupił z wystawy.. nie wiem jaki daje Ci dodatkowo rabat do tego, ale mimo wszystko.

A jak zależy Ci na gwarancji 5-cio letniej to kup w sklepie samsunga (Samsung Brand Store), samsung tam daje swoją gwarancje na 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jaką otrzymałem to 8 tys pln, kwota obejmuje już wydłużoną gwarancje. 

Alternatywnie rozważam nowego QE65Q8DNA za ~7 tys pln i  wtedy gwarancja na 2 lata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, consigliere said:

Cena jaką otrzymałem to 8 tys pln, kwota obejmuje już wydłużoną gwarancje. 

Alternatywnie rozważam nowego QE65Q8DNA za ~7 tys pln i  wtedy gwarancja na 2 lata. 

ale to za Q8 czy Q9? bo jak za Q9 to bardzo dobra cena ale jak to jest Q8 jak piszesz teraz to za 8 tys wolałbym już dołożyć i kupic nowego Q9 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, consigliere napisał:

Cześć, czy kupilibyście ten telewizor w wersji powystawowej, użytkowany 5 miesięcy (co daje jakieś 1800h) ale sprzedawca poza promocyjną ceną dorzuca też rozszerzenie gwarancji do 5 lat (po 2 roku wchodzi ubezpieczenie świadczone przez Warta). Wspomnę też, że raczej nie zakładam użytkować go dłużej jak 5 lat. Co o tym sądzicie?  

Ja bym kupił. Lcd na ekspozycjach nie ulegają tak szybciej degradacji jak oledy. Warunkiem jest tylko cena (musi być korzystna) oraz mile widziana dłuższa gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, escapers napisał:

ale to za Q8 czy Q9? bo jak za Q9 to bardzo dobra cena ale jak to jest Q8 jak piszesz teraz to za 8 tys wolałbym już dołożyć i kupic nowego Q9 

- za QE65Q9FN (używany 5 miesięcy) dostałem warunki: 8k + 5 lat gwarancji 
- QE65Q8DNA (nowy) znalazłem oferty na poziomie: 7k (ale gwarancja jest 2 lata)

 

9 minut temu, Waldo94 napisał:

Ja bym kupił. Lcd na ekspozycjach nie ulegają tak szybciej degradacji jak oledy. Warunkiem jest tylko cena (musi być korzystna) oraz mile widziana dłuższa gwarancja.

A co myślisz o cenie 8k i gwarancji 5 lat w cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, consigliere napisał:

A co myślisz o cenie 8k i gwarancji 5 lat w cenie?

Może być, choć wg mnie na dzień dzisiejszy (gdy modele 2019 są już w sklepach) optymalna cena to 7-7,5k za taki egzemplarz. Na allegro są nówki sztuki za ~8k tylko że z niemieckiej dystrybucji.

https://allegro.pl/oferta/samsung-qe65q9fn-65-cali-4k-new-qled-fv23-7938089528
https://allegro.pl/oferta/samsung-qe65q9fn-qled-direct-led-4k-uhd-7953828625
https://allegro.pl/oferta/samsung-qled-gq65q9fn-uhd-4k-hdr-2018-sklep-7945920639

 

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, consigliere said:

za QE65Q9FN (używany 5 miesięcy) dostałem warunki: 8k + 5 lat gwarancji

Ja osobiście wolę nowe ale przy uczciwej transakcji (masz cenę niższą o około 2 koła niż nowy + za tą gwarancję od tak drogiego TV pewnie normalnie policzyli by z 1,5k) więc może to być dobra opcja jeśli konkretny model jest sprawdzony i nie ma wad. 

1 hour ago, escapers said:

A jak zależy Ci na gwarancji 5-cio letniej to kup w sklepie samsunga (Samsung Brand Store), samsung tam daje swoją gwarancje na 5 lat.

Jakieś 2 tygodnie temu w weekend jeszcze proponowano mi rzeczywiście w Brand Storze 5 lat gwarancji ale już 3-4 dni później kiedy zaczęła się przedsprzedaż modeli 2019 powiedziano mi że już nie oferują 5 lat gwary na modele 2018 tylko na nowe 2019. 

 

Edytowane przez borsuk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, borsuk2 said:

Jakieś 2 tygodnie temu w weekend jeszcze proponowano mi rzeczywiście w Brand Storze 5 lat gwarancji ale już 3-4 dni później kiedy zaczęła się przedsprzedaż modeli 2019 powiedziano mi że już nie oferują 5 lat gwary na modele 2018 tylko na nowe 2019. 

 

Bo to właśnie chyba tylko na najnowsze modele Samsung takie promo robi, aby je bardziej wypromować.
Ja jak kupowałem to jeszcze nie było nowych modeli więc mam 5-cio letnią gwarancje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje : > I jak wrażenia obrazowo? To bardzo ciekawe bo z jednej technologii na drugą :) Ciekawi mnie też twoje odczucie przesiadki z systemu Android na Tizen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wstrzymuje z zakupem Q9fn do pojawienia się testów Q90r. Coś czuje że to nie będzie łatwy wybór.

Gmeru kiedy się można spodziewać testu ?

Edytowane przez filipczarek80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mistrzuniu napisał:

Cześć !

wita się nowy użytkownik Samsung Q9F 65"

przesiadka z Sony A1 55"

Q9F czy Q9FN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa że Q900R jest niżej w rankingu od Q9FN. rtings.com

Product Year   Type Resolution TV Shows Sports Movies Video Games HDR Gaming HDR Movies PC Monitor Mixed Usage Our Reviews
LG C8 2018 55" 65" 77" OLED 4k 8.6 8.8 9.4 9.0 8.8 9.1 8.4 8.9 See Review
LG E8 2018 55" 65" OLED 4k 8.6 8.7 9.3 9.0 8.8 9.0 8.5 8.9 See Review
Sony A9F 2018 55" 65" OLED 4k 8.5 8.7 9.4 8.9 8.9 9.2 8.4 8.9 See Review
LG B8 2018 55" 65" OLED 4k 8.5 8.7 9.3 9.0 8.8 9.0 8.4 8.8 See Review
LG E7P 2017 55" 65" OLED 4k 8.4* 8.6* 9.3* 8.9* 8.8* 9.1* 8.3* 8.8* See Review
Sony A8F 2018 55" 65" OLED 4k 8.5 8.7 9.4 8.7 8.7 9.2 8.1 8.8 See Review
LG C7 2017 55" 65" OLED 4k 8.5* 8.6* 9.3* 8.9* 8.8* 9.0* 8.2* 8.8* See Review
LG B7A 2017 55" 65" OLED 4k 8.4* 8.5* 9.3* 8.9* 8.8* 9.1* 8.2* 8.7* See Review
Sony A1E 2017 55" 65" 77" OLED 4k 8.4* 8.6* 9.3* 8.6* 8.7* 9.1* 8.0* 8.7* See Review
Samsung Q9FN 2018 65" 75" LED 4k 8.4 8.3 8.8 8.9 8.8 8.8 8.5 8.6 See Review
Vizio P Series Quantum 2018 65" LED 4k 8.3 8.4 8.6 9.1 8.7 8.7 8.7 8.6 See Review
Samsung Q8FN 2018 55" 65" 75" 82" LED 4k 8.4 8.3 8.4 8.9 8.8 8.4 8.5 8.5 See Review
Samsung Q900R 2019 65" 75" 82" LED 8k 8.3 8.4 8.1 9.2 8.8 8.1 9.0 8.5 See Review

 

Edytowane przez filipczarek80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gmeru napisał:

Gratulacje : > I jak wrażenia obrazowo? To bardzo ciekawe bo z jednej technologii na drugą :) Ciekawi mnie też twoje odczucie przesiadki z systemu Android na Tizen.

przedstawię raptem 3 godz. użytkowania na pierwszy ogień PS4pro (The Division 2, Gran Turismo, Horizon) i muszę przyznać gra się bardzo przyjemnie.

HDR i Motion Plus zdecydowane Tak ! Samsung zjadł i wypluł ...A1

System Tizen w moim odczuciu działa znacznie płynniej

Czekam na seanse filmowe FullHD i 4K.HDR i zdaje sobie sprawę że tutaj  tak różowo już nie będzie, kto widział ten wie OLED'owa czerń jest magiczna

3 godziny temu, RHJG napisał:

Q9F czy Q9FN ?

Q9FN

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, filipczarek80 napisał:

Ciekawa sprawa że Q900R jest niżej w rankingu od Q9FN. rtings.com

Product Year   Type Resolution TV Shows Sports Movies Video Games HDR Gaming HDR Movies PC Monitor Mixed Usage Our Reviews
LG C8 2018 55" 65" 77" OLED 4k 8.6 8.8 9.4 9.0 8.8 9.1 8.4 8.9 See Review
LG E8 2018 55" 65" OLED 4k 8.6 8.7 9.3 9.0 8.8 9.0 8.5 8.9 See Review
Sony A9F 2018 55" 65" OLED 4k 8.5 8.7 9.4 8.9 8.9 9.2 8.4 8.9 See Review
LG B8 2018 55" 65" OLED 4k 8.5 8.7 9.3 9.0 8.8 9.0 8.4 8.8 See Review
LG E7P 2017 55" 65" OLED 4k 8.4* 8.6* 9.3* 8.9* 8.8* 9.1* 8.3* 8.8* See Review
Sony A8F 2018 55" 65" OLED 4k 8.5 8.7 9.4 8.7 8.7 9.2 8.1 8.8 See Review
LG C7 2017 55" 65" OLED 4k 8.5* 8.6* 9.3* 8.9* 8.8* 9.0* 8.2* 8.8* See Review
LG B7A 2017 55" 65" OLED 4k 8.4* 8.5* 9.3* 8.9* 8.8* 9.1* 8.2* 8.7* See Review
Sony A1E 2017 55" 65" 77" OLED 4k 8.4* 8.6* 9.3* 8.6* 8.7* 9.1* 8.0* 8.7* See Review
Samsung Q9FN 2018 65" 75" LED 4k 8.4 8.3 8.8 8.9 8.8 8.8 8.5 8.6 See Review
Vizio P Series Quantum 2018 65" LED 4k 8.3 8.4 8.6 9.1 8.7 8.7 8.7 8.6 See Review
Samsung Q8FN  2018 55" 65" 75" 82" LED 4k 8.4 8.3 8.4 8.9 8.8 8.4 8.5 8.5 See Review
Samsung Q900R  2019 65" 75" 82" LED 8k 8.3 8.4 8.1 9.2 8.8 8.1 9.0 8.5 See Review

 

No i bardzo fajnie bo to oznacza, że nasz TV wciąż przez następny rok będzie najlepszym nieoledowym TV 75'' na całym świecie... , a ci co bali się znikających armii i tym podobnych bredni i manipulacji i nie kupili wcześniej tego TV w dobrej cenie będą sobie mogli tylko pluć w brodę... :)Najlepsza cena była w lutym - marcu gdzie za 75'' można było znaleźć już za ok 15 tyś... Nie liczę jeszcze super promocji (wirtualnych) gdzie były jeszcze taniej bo tam to ze 2 szt rzucili...

Różnica w ogólnej ocenie nie jest jeszcze tak dramatyczna, ale w "movie" czyli tego co większość z nas oczekuje - czyli w filmach jest już dosyć duża bo 8.8 do 8.1 czyli prawie cały punkt...

A ja osobiście jeszcze bardziej się cieszę bo znowu dali tą beznadzieją podstawę nie pasującą mi do stolika obrotowego i w tym roku bym żadnego TV nie mógł kupić..

6 godzin temu, Mistrzuniu napisał:

przedstawię raptem 3 godz. użytkowania na pierwszy ogień PS4pro (The Division 2, Gran Turismo, Horizon) i muszę przyznać gra się bardzo przyjemnie.

HDR i Motion Plus zdecydowane Tak ! Samsung zjadł i wypluł ...A1

System Tizen w moim odczuciu działa znacznie płynniej

Czekam na seanse filmowe FullHD i 4K.HDR i zdaje sobie sprawę że tutaj  tak różowo już nie będzie, kto widział ten wie OLED'owa czerń jest magiczna

Koniecznie napisz czy wg Ciebie rzeczywiście czerń w Q9FN jest bliska tej oledowej bo jak ja tu tak pisałem kilka miesięcy temu hejt wyznawców OLEDów wobec mnie był niesamowity... Że w ogóle śmiałem porównać czerń z naszego TV do ich bóstwa... Bardzo cenna będzie opinia osoby, która w pamięci ma OLEDa, a teraz przesiadła się na Q9FN.

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Mam pytanie czy  używacie wyszukiwania głosowego w TV, musiałem wyrazić wszystkie zgody przy uruchomieniu więc teraz tylko czekam jak wpadną i mi wytną nerkę bo nie czytałem czy  było coś w regulaminach o byciu dawcą za życia.

Chciałem używać w  apce przeglądarki możliwość dyktowania ale nie działa na Polskę (chyba że coś powinienem zmienić)

Moze jest  coś do czego się przydaje , bo boli że jest niezagospodarowany guzik z mikrofonem.

 

Dziękuje i pozdrawiam
Dareczek śląsk

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tester3000 napisał:

Witam Panowie

Mam pytanie czy  używacie wyszukiwania głosowego w TV, musiałem wyrazić wszystkie zgody przy uruchomieniu więc teraz tylko czekam jak wpadną i mi wytną nerkę bo nie czytałem czy  było coś w regulaminach o byciu dawcą za życia.

Chciałem używać w  apce przeglądarki możliwość dyktowania ale nie działa na Polskę (chyba że coś powinienem zmienić)

Moze jest  coś do czego się przydaje , bo boli że jest niezagospodarowany guzik z mikrofonem.

 

Dziękuje i pozdrawiam
Dareczek śląsk

Ja nie używam tego... Zapytaj jeszcze w wątku: https://hdtvpolska.com/forum/topic/46751-samsung-q9fn-w-codziennym-użytkowaniu/

Może ktoś odpowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...