Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, dragen napisał:

Nie ma zdjęć

U mnie są... Sprawdzałem na 2 przeglądarkach... Może odśwież stronę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Barnaba napisał:

Dajecie się wciągać w jałowe rozmowy jak dzieci:)

Dyskusja z "prawnikiem" jest bezcelowa. Sprowadzi was do swojego poziomu i pokona doświadczeniem;)

prawnik i do tego profesor mam wrażenie po tym wykładzie  dot roznic MU vs Q9FN oraz pouczeniu dot precyzyjności.... ;)

Dzieki @hubio za uswiadomienie dot róznic, żyłem w niewiedzy ;) 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szewi napisał:

prawnik i do tego profesor mam wrażenie po tym wykładzie  dot roznic MU vs Q9FN oraz pouczeniu dot precyzyjności.... ;)

Dzieki @hubio za uswiadomienie dot róznic, żyłem w niewiedzy ;) 

Zaznaczyłem, że jestem prawnikiem nie po to żeby się wywyższać bo dzisiaj ten zawód to już naprawdę nie wiele znaczy... :) Chodziło mi o wskazanie precyzyjności określeń "LCD" bo wyczułem w Twoim poście Szewi lekką nutkę wyższości w stylu "ja mam króla OLEDA i co mi tam jakieś LCD będą podskakiwać" więc pokazałem Ci, że pomiędzy dwoma TV opartymi na tej samej technologii LCD jakie mogą być różnice... Ja wiem, że przetoczyliśmy całą dyskusję gdzie ja pisałem o QLEDACH vs OLEDY a nie LCD vs OLEDy i z technicznego punktu widzenia to jest właściwa terminologia, ale w rzeczywistym odbiorze różnice są KOLOSALNE... W OLEDach jakie byś nie wziął od różnych firm różnice są niewielkie, natomiast tu taki NU, a taki Q9FN to jest PRZEPAŚĆ...

Wiem, że jesteś świadomy różnic, ale jednak nie pisałeś - dajcie mi QLEDA lub FALDA za 11 tyś to kupię, a napisałeś - dajcie LCD - gdzie jeszcze raz podkreślam - wyczułem nutkę ironii i wywyższania, ale tylko nutkę... :) Mój post miał mieć charakter żartobliwy, a nie pouczający bo jesteś jedną z naprawdę małej ilości osób na forum, która umie dyskutować i zna się...

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio przeciez widac golym okiem ,ze te zdjecia nie sa w tych samych warunkach

fake i tyle

pierwsze zdjęcie w pomieszczeniu właczone swiatlo

w drugim światlo wyłaczone to raz

po drugie-gdy robiłes zdjęcie tego „gorszego” samsunga to zdjęcie jest na wprost

a gdy qleda zdjęcie krzywe 

Więc hubio „kończ waść wstydu oszczędź”

Edytowane przez llukk
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, hubio napisał:

31455efec98a1fea.jpg

ddca3ad446a09c20.jpg

Ktoś mi tu pisał kiedyś, że te fotki tak wyglądają bo w jednym nie było wyostrzania czy czegoś tam, a ja wam mówię, że ta fotka z MU to była robiona do opisu TV więc oczywiście chciałem, żeby wypadła jak najlepiej więc używałem czego się da żeby ten obraz wyglądał najlepiej i to... był szczyt jego możliwości i na maxa wyciągnięte parametry, natomiast w Q9FN to włączyłem jakikolwiek tryb (chyba standardowy)... bo mi tu nie zależało, miało być na szybko....

mi to wygląda jakby na dolnym po prostu zadziałała super powłoka "moth-eye"  jaka jest w q9fn - górny ogólnie wygląda tak jak większość LCD pod kątem

robi się syf - który tak naprawdę rzuca się w oczy jak obok taniego lcd stoi właśnie dużo lepszy tv (oled, q9fn)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, llukk napisał:

Hubio przeciez widac golym okiem ,ze te zdjecia nie sa w tych samych warunkach

fake i tyle

pierwsze zdjęcie w pomieszczeniu właczone swiatlo

w drugim światlo wyłaczone to raz

po drugie-gdy robiłes zdjęcie tego „gorszego” samsunga to zdjęcie jest na wprost

a gdy qleda zdjęcie krzywe 

Więc hubio „kończ waść wstydu oszczędź”

Hmm no cóż poradzić... Skoro mi nie wierzycie to nie wierzcie... Owszem światło zapaliłem bo przy wyłączonym wyglądało to jeszcze tragiczniej... :) Jak pisałem - zdjęcia były robione najlepiej jak można i poszły do opisu na Allegro. Te zdjęcia z MU były robione różne, a wybrałem najlepsze... Nie wiem czy na wprost, czy krzywo czy z półukosa czy zezem były robione na Q9FN bo się nawet nie starałem, za to bardzo starałem z oczywistych względów na MU...

Zresztą powtarza się historia z filmem na YT z Harrym Potter... Znowu niedowiarkowie... Filmy i fotki mają być potwierdzeniem wyłącznie moich słów... Więc zapomnijcie o zdjęciach - ja tak mówię... Można też iść do dowolnego MM i porównać NU z Q9FN...

EOT....

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, hubio napisał:

powiem tak: Q9FN nie był w swoim najmocniejszym trybie... :) Zdjęcia robione były dokładnie tą samą komórką w tym samym pomieszczeniu więc przekłamało, ale tak samo w obu przypadkach... Dodam jeszcze, że w rzeczywistości różnica jest jeszcze większa...

Hubio twoje słowa...

słuchaj to „prawie” tak samo jak testować jeden projektor w ciemnosciach ,a drugi przy zapalonym świetle.

Każdy rozumie,że q9fn jest lepszym telewizorem i pewnie jak kupowałeś go to zrobiłeś sobie fotki porównując oba tv i pewnie nie zwróciłeś uwagi ,że przy pierwszym tv miałeś włączone światło.

teraz w rozmowie chciałeś z dobrej woli je pokazać i ok.

ale czasem trzeba się zastanowic i odpuścic bo wtedy wiarygodność spada..

Pisałeś ,że jesteś prawnikiem więc chyba powinieneś wiedzieć, że nie liczy się kwestia wiary tylko dowody

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@llukk porównanie w ogóle było nie zamierzone... Więc tym bardziej jest wiarygodne... Bo w momencie sprzedaży MU robiłem te fotki, żeby jak najlepiej wypadły mi jak wystawiałem TV, nie miało to na celu porównania z Q9FN bo wtedy nawet go jeszcze nie miałem... Więc kolejność była taka, że fotki były zrobione na MU do Allegro, a po miesiącu zrobiłem to samo na Q9FN bo sobie przypomniałem o tym, że mam takie z MU i chciałem po prostu to uwiecznić... To był kanał 4K - jakieś demo na Astrze co ciągle leci to samo więc łatwo było zrobić...

Pamiętam, że robiłem przy zgaszonym świetle na MU i te zdjęcia wyglądały jeszcze gorzej... Nie mam pojęcia dlaczego, skoro przecież światło raczej zmniejsza kontrast, ale ten MU miał tak mało "mocy", że jakby mu było potrzeba więcej światła... Na zdjęciach to i tak wygląda lepiej bo w rzeczywistości było gorzej... Więc załóż sobie, że jak bym zrobił w ciemności było by gorzej, a nie lepiej... :) I to założenie to 100% prawdy... Godzinę robiłem te fotki wtedy, przy zgaszonym, zapalonym pod kątem, na wprost i po prostu wybrałem najlepsze.. W przypadku Q9FN po prostu zrobiłem w ciągu 2 min... - to wszystko... Po prostu tak było, a fotki jeszcze do końca nie obrazują tej przepaści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko luz ale następnym razem lepiej wstawiać fotki robione w tym samym czasie i w tych samaych warunkach i po kłopocie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, llukk napisał:

Spoko luz ale następnym razem lepiej wstawiać fotki robione w tym samym czasie i w tych samaych warunkach i po kłopocie.

Znalazłem jedną fotkę jak robiłem na MU w ciemności i jak widzisz nic to nie zmienia:

7d57c5a4682cc7d7.jpg

20e4d3ed33fadafe.jpg

Przypominam: MU był w najmocniejszym, najbardziej skontrastowanym trybie dynamicznym, a Q9FN w trybie standardowym...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie numer 2 gdzie podziały się elementy wyrzutni rakiet w cieniu konstrukcji?

zdjęcie nr1 tak jak piszesz w trybie dynamicznym mocno podświetlonym i aparat głupiej przy takim słupie światła prosto w obiektyw. W fotografii nazywają to efektem odbłysku.

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, darekgra napisał:

zdjęcie numer 2 gdzie podziały się elementy wyrzutni rakiet w cieniu konstrukcji?

zdjęcie nr1 tak jak piszesz w trybie dynamicznym mocno podświetlonym i aparat głupiej przy takim słupie światła prosto w obiektyw.

Nie analizujemy zdjęć !!! komórka na maxa przekłamuje, było to wałkowane tysiąc razy... Mamy powtórkę widzę, że Harrego Pottera... :)  Natomiast uwierz mi na słowo, że tak to wszystko wyglądało w RZECZYWISTOŚCI ! Tak wyglądał ten obraz jeśli chodzi o kontrast, a nie o detale jak elementy wyrzutni....

EOT... Chętnych zapraszam do najbliższego salonu RTV np. MM i sprawdzenie czegoś na tych TV...

I jeszcze jedno - jak byś przeczytał wszystko, a nie ostatni post to byś wiedział, że to nie jest identyczne ujęcie, ale to norma na tym forum, że się czyta wybiórczo, po łebkach, albo ostatnie posty...

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio ja nie posądzam cię w żadnym wypadku o kłamstwo.

Nie można porównywać kontrastu tv w trybie dynamicznym i w trybie standardowym. Dynamiczny bardzo mocno podniósł jasność co widać na zadęciu więc zabił automatycznie kontrast nie tylko na zdjęciu ale i w rzeczywistości.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hubio napisał:

Bo w momencie sprzedaży MU robiłem te fotki, żeby jak najlepiej wypadły mi jak wystawiałem TV, nie miało to na celu porównania z Q9FN bo wtedy nawet go jeszcze nie miałem... Więc kolejność była taka, że fotki były zrobione na MU do Allegro

Ach Ty nasz wiarygodny człowieku  :)

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, hubio napisał:

I jeszcze jedno - jak byś przeczytał wszystko, a nie ostatni post to byś wiedział, że to nie jest identyczne ujęcie, ale to norma na tym forum, że się czyta wybiórczo, po łebkach, albo ostatnie posty...

@hubio wklejasz dwie fotki jako te zrobione w identycznych warunkach, odnosisz  się i porównujesz, bezpośrednio do nich, co ty więcej chcesz powiedzieć...

skoro tak to poco to w ogóle wklejasz i piszesz o wyższości jednego nad drugim na podstawie takich zdjęć?

Edytowane przez darekgra
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, darekgra napisał:

@hubio ja nie posądzam cię w żadnym wypadku o kłamstwo.

Nie można porównywać kontrastu tv w trybie dynamicznym i w trybie standardowym. Dynamiczny bardzo mocno podniósł jasność co widać na zadęciu więc zabił automatycznie kontrast nie tylko na zdjęciu ale i w rzeczywistości.

W trybie standardowym jak bym zrobił fotki na MU to do dzisiaj bym ten TV sprzedawał... :) hahahha :) W trybie standardowym na MU było tak ze 30% gorszy kontrast...

Nie wałkujmy już tego tematu... Takie budżetowe Samsungi są w każdym sklepie więc każdy niech sobie sprawdzi sam na własne oczka w porównaniu z FALDami... Zaczęło się od Szewiego, że mu pisałem, że w LCD różnica między TV może być i 5x lepsza/gorsza, a w OLEDach nie ma prawie żadnych różnic więc nie można pisać o LCD, a na dzień dzisiejszy trzeba rozróżniać w ramach LCD - FALDY itd... O to chodziło, a fotki miały mniej więcej to pokazać i to zadanie spełniają... Każdy może sobie sam też sprawdzić... :)  To nie wiedza tajemna... Oprócz tych fotek i tego sprawdzania za mną jest rok obcowania z MU8002 i teraz mam Q9FN i powtarzam kolejny raz - fotki jeszcze tu mało pokazują, bo jest znacznie większa różnica niż to z nich wynika...

EOT....

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tv usuwa nawet ziarno celowo zaimplementowane przez twórców danego filmu/serialu (potwierdzone info w innym wątku), więc jest genialny i najlepszy. ?

Koniec. Kropka.

Dalsza dyskusja nie ma sensu i podziwiam tych, co nadal mają siłę polemizować z panem prawnikiem.

Reszta potencjalnych kupców zdając się na własną inteligencję oleje ten tv po tych postach wielkości muru chińskiego.

W sumie szkoda.

 

p.s. Hubio rozumiem, dlaczego tak bardzo Cię martwi, że na forum nie widać kto daje "buźki", bo sam ich rozdajesz na prawo i lewo, ale chcesz być pewien czy dobrze się "mścisz". 

Jakie to żałosne.

 

Link tutaj:

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, darekgra napisał:

zdjęcie numer 2 gdzie podziały się elementy wyrzutni rakiet w cieniu konstrukcji?

Szach - mat!*  Piękne! :)

Elementy wyrzutni zrobiły sobie przerwę razem z armią Sami-Wiecie-Kogo... ;)

I widać to nawet w porównaniu MU8002 :)

 

* choć jak widać nie. Zakrzywiamy rzeczywistość i w jednym przypadku analizujemy na podstawie zdjęć różnice (porównanie obrazu q9 vs mu), a w drugim nie analizujemy na podstawie zdjęć różnicy (detale czyli też obraz miedzy q9 a mu). ?

Obłęd!!! Hahahahaa!!!

9 godzin temu, Kmicic13 napisał:

p.s. Hubio rozumiem, dlaczego tak bardzo Cię martwi, że na forum nie widać kto daje "buźki", bo sam ich rozdajesz na prawo i lewo, ale chcesz być pewien czy dobrze się "mścisz". 

Jakie to żałosne.

No co Ty? Przecież on to robi testowo..... ?

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No co Ty? Przecież on to robi testowo.....

Tak. Tylko ze testy zaczal z niezlym, bo rocznym, wyprzedzeniem. Kazde forum ma swojego "prawnika". A malo ktory prawnik jest taki uczuciowy. Takze szanujcie swojego, zwlaszca ze lekko w zyciu nie ma. A to jakis doppelganger projektor chce mu sprzedac , a to armie zgubi albo lampe koledze wymienia. Jak tu zyc? spacer.png 

 

 

 

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kmicic13  ,Groszek w związku z przypierd.....niem się do mnie personalnie w każdym prawie temacie, ciągnięciem w nieskończoność dyskusji trafiacie na zaszczytną listę ignorowanych...

Wy k. zróbcie idealne zdjęcie z tego samego ujęcia i pokażcie jak wam na komórce nie ucieka żaden szczegół - miszczowie.... Najłatwiej jest zawsze krytykować !!!

Lubię dyskutować i chcę dyskutować, ale z ludźmi którzy umieją to robić bez hejtowania, a wy niestety do takich osób nie należycie. W związku z powyższym co byście dalej na tym forum nie pisali i tak tego nie zobaczę... Szkoda użerania się i nerwów... Wszystko wyjaśniłem i na temat zdjęć i buziek i wszystko piszę, ale zawsze znajdziecie się w każdym moim temacie żeby mi dopier.....ć. ŻEGNAM PANÓW !

 

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio  - ochłoń trochę, bo jak tak dalej pójdzie za pół roku będziesz musiał  w temacie "Aktualizacja forum - dyskusja, opinie, uwagi" poprosić o przycisk:

IGNORUJ WSZYSTKICH!!!!!!!!!*

*projekt zawiera specyficzne upodobania zamawiającego... ?

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio kurcze poprostu zluzuj z tym naj... naj... każdy może mieć inna opinię i ty nikomu jej nie możesz na siłę narzucić, powtarzając te naj...to nie paragraf chociaż i tu odmienne interpretację są na porządku dziennym.

Czasami wpadasz we własne sidła i wszyscy z tego mają pożywkę.

Z ignorowaniem nie przesadzaj bo co ci to pomoże? Reszta będzie nadal widzieć całe perypetie. Oby się nie skończyło tym że będziesz musiał kliknąć "ignoruj hubio". W innych tematach jakoś przesadnie mocno się do ciebie nikt nie czepia...

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że jak w Polsce zrobi się cokolwiek momentalnie jest mnóstwo hejtu i każdy umie tylko krytykować, najczęściej niezasadnie... Kiedyś się dziwiłem celebrytom, osobom publicznym, że tak się przejmują, ale ja mam tutaj mały wycinek - jak ignorancja, niezrozumienie, a czasami celowe hejtowanie wywołane zazdrością, może człowieka doprowadzić to nerwów... Im więcej się tłumaczy i odpowiada tym gorzej... My tu piszemy o jakiś telewizorach i zdjęciach i nawet w oparciu o to są wycieczki personalne, a jak ludzie się przypier....ją do życia prywatnego takich osób ??? A takie osoby próbują się bronić - to jest dopiero jazda...

Problem generalnie polega na tym, że ludzie nie czytają dokładnie tego co się pisze... W oparciu o to wysuwaja błędne wnioski... Odpowiada się... Jeden zrozumie, ale włączają się nowe osoby i od nowa trzeba znowu tłumaczyć to samo ! Po prostu paranoja ! Oczywiście kiedy jest taki "szum" i takiego hubio "tłumaczącego" jest wszędzie pełno to w końcu pisze się o nim "oszołom" i ostatecznie wygrywają ludzie, którzy olewają zaczepki i nic nie odpisują, ale to z kolei skutkuje tym, że dezinformacja jest na zasadzie: "kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą" i powoduje, że staje się prawdą... Przecież po tym shootaucie ile osób uwierzyło w ginącą armię... To kłamstwo było powielane w całym internecie, a wystarczyło tylko aby jedna osoba sama to sprawdziła i wkleiła taki film jak ja, potem potwierdzili to inni użytkownicy, ale i tu nie było łatwo... bo oczywiście był hejt, zarzuty o manipulację itd...

Na HBO jest dokument o płaskoziemcach i warto go zobaczyć żeby zrozumieć jak dzisiaj jest łatwo w necie podważyć właściwie każdą zdobycz cywilizacji i dokonań człowieka i cofnięcia nauki do czasów średniowiecza ! Mamy ruch, naprawdę silny, antyszczepionkowy, mamy manipulację rosyjskich służb siejących w wojnie cybernetycznej dezinformację wpływającą na wybory w wielu krajach... Tym się karmią właśnie totalni ignoranci, a populiści to wykorzystują...

Sorry za offtopic, ale nawet na forum technologicznym to wszystko jest widać...

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2019 o 14:20, binary napisał:

Hubio na prezydenta!

a jak już nim zostanie to wprowadzi 500+ dla każdego posiadacza Q9FN ;)

Przyznać sie kto nabył w ostatnich promocjach w MM i Euro tenże odbiornik ?

Ja juz chcialem prima aprillisowo sie pochwalić, ale stwierdziłem ze nie ma co prowokować :)

Hubio wrzuć troche na luz, szkoda nerwów na jakies przepychanki. Relax :)

 

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...