Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Adam60 napisał:

Jak ktoś będzie miał ochotę (w co wątpię) niech sobie przejrzy ostatnie pół roku postów ciebie czy Nygusa... Duża część aktywności to było ciągłe przyczepianie się do czego bym nie napisał i to najczęściej personalnie !!! Nikt z was nie napisał jakie ma wykształcenie, ale to, że ja nieopatrznie o tym kiedyś napisałem jest non stop mi wytykane i wyśmiewane. To bardzo słabe Panowie ! Może wy napiszcie też czym się zajmujecie to będą równe szanse w  wbijaniu tych szpilek ! Piszecie o moim sposobie wypowiedzi ??? Ja już naprawdę ostro sprowokowany odpowiadam personalnie. Piszę jednak i dyskutuję o sprzęcie. Napisałem, że polecam Q9FN. Tyle i tylko i tyle i miałem zarzut, że trolujję... ?

Nic nie ginie, każdy może sobie wejść na wasze konta i sprawdzić kto kogo obrażał i kto jak reagował !!! To ty mi wytykałeś, że należę do kasty prawników, to ty mi bez przerwy odpisywałeś w ogóle nie w związku z tym co pisałem, a tu piszesz o moim sposobie wypowiedzi ??? Na forum jest sporo luzu i to wykorzystujecie ! Na innych forach gdzie się udzielałem już dawno takich łebków nie ma bo albo są zbanowani, albo mają komplet ostrzeżeń. Mam na myśli takie osoby co nie umieją dyskutować tylko ciągle obrażają, wyśmiewają, prowokują !!!

Hubio, sam sprawdź swoje posty, bo jak zwykle się „mylisz”. Ja niestety dowiedziałem się o Tobie w połowie lutego tego roku, a jeśli dzisiaj by była połowa miesiąca to od lutego 2019 do dzisiaj nadal jest to poniżej pół roku, czyli jak zwykle piszesz tylko i wyłącznie prawdę, sama prawdę i piiiiiii.... prawdę. A, za masz niewyobrażalny talent do zjednywania sobie zagorzałych fanów to świadczy tylko i wyłącznie o Tobie.

EOT.

daniel57 nowe wcielenie Hubio?

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd.... Naprawdę nie mozecie Panowie pisać sobie na priv, na Messenger, WhatsApp, emaili...czy nawet listy pocztą słać. Tego wątku już nie da sie czytać....

  • Plusik 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nygus  po raz pierwszy i ostatni proszę Ciebie żebyś się ode mnie odczepił. Jeżeli masz sam z sobą problem to nie przerzucaj tego na innych. 

Żegnam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nygus napisał:

daniel57 nowe wcielenie Hubio?

No uważaj Nygus - buduję armię klonów.... Hahahahaha :)

Żeby nie było, że zaśmiecanie - mamy odniesienie do Star Wars. A armia klonów wygląda cudnie na najlepszym telewizorze na świecie czyli Q9FN.... Hahahaha :)

Panowie wiem, że jest gorąco, ale naprawdę dajmy sobie spokój bo ja nie wiem po co te nerwy i ciągłe docinki. Piszmy na temat albo wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, llukk said:

nie zrozumiałeś mnie. nie chodziło mi o cenę bo ta apple może kształtować jak chce  tylko o odzieleniu nozki od produktu ,który był zawsze integralną częścią monitora.Już na konferencji ludzie z tego się smiali.marketingowa porażka.przeciez mogli zrobic cenę 25k z nożka i nikt by nic nie zarzucił.do tej pory opcją był wieszak a nie odwrotne...

nie ta grupa docelowa, całkowicie inny target.. właśnie grupa która uważa że stopa od monitora jest integralną jego częścią, nigdy nie miała profesjonalnego monitora...

jak kupuje się monitor za 5k.. 10k.. 20k.. czy 40k.. $$$ to wierz mi pod te monitory są już specjalne miejsca  i uchwyty.... byś musiał pooglądać takie pracownie to zrozumiałbyś sens oddzielenia stopy.. co prawda cena absurdalna.. ale tej grupie PRO.. wszystko ma absurdalne ceny, jak np ten monitor sony za ponad 40k $$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurde człowiek chce poczytać o telewizorze a tu się dorwało chyba dwóch "małolatów" i się obrzuca na kilku stronach. Po co to ?

opowiadać opisywać bo nie wiadomo czy kupować czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Post zgłoszony do moderacji jako  spam i obrażanie. ciekawe czy tym razem coś [mention=1]Gmeru[/mention] z tym zrobisz.

chyba Hubio przejmuje kontrolę nad Adam60....Normalnie dr jekyll and mr hyde, na żywo

 

 

 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vista34 napisał:

no kurde człowiek chce poczytać o telewizorze a tu się dorwało chyba dwóch "małolatów" i się obrzuca na kilku stronach. Po co to ?

opowiadać opisywać bo nie wiadomo czy kupować czy nie ?

warto, warto... Bardzo dobry TV :)

1 godzinę temu, raf7705 napisał:

chyba Hubio przejmuje kontrolę nad Adam60....Normalnie dr jekyll and mr hyde, na żywo emoji16.png

Hahahahaha... Adamo się dzielnie broni.... :) i nie da się przejąć...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze nowy upgrade  1260.8... pyknę po południu i zerkne co nowego...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, Tomasz1973 said:

O widze nowy upgrade  1260.8... pyknę po południu i zerkne co nowego...

super, zaraz ściągam.. może w końcu z tym nagrywaniem coś naprawili.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś nic szczególnego nie zauważyłem..  pewnie w praniu wyjdzie.. szkoda że nie podają zakres zmian..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z każdą aktualizacją pojawia się nowa gwiazdka na niebie, co poniektórym poznikała... :) Hahahahaha

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam60 napisał:

@tonybcc nie znasz się na żartach ?????? Rozumiem - buźka uśmiechnięta, ale zmieszana.... ? Dlaczego ?

 

Potem się dziwisz że @czepiają się Ciebie !!!

Wolę odpowiedz na moje pytanie zamiast czytać o .........

Edytowane przez mirek 59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2019 o 13:25, Tomasz1973 napisał:

O widze nowy upgrade  1260.8... pyknę po południu i zerkne co nowego...

Hej daj znac czy cos zmienil na + ja nie będę miał czasu:)  a dużo osób pisalo,  że jak wejdą nowe tv to samsung oleje q9 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje rady jak poradzić sobie z HDR'em na netflixie gdy wyświetlane są napisy. Przy bardzo ciemnych scenach gdy pojawiaja sie napisy TV rozjaśnia całą scene (zgaduję, że robi to Local Dimming) aby "napisy nie wypalały oczu".

Jest jakaś rada na to? Próbowałem róznych kolorów napisów ale efekt występuje nadal, nawe przy Local Dimming ustawionym na Nisko.

I jakieś tipy jak skalibrować HDR? Pod SDR mam rewelacyjne skalibrowany natomiast pod HDR nie do końca wiem jak powinienem ustawić to. I macie ogólnie jakieś fajny tipy co do tego TV? Mam go od 4 dni i jest tam pare ciekawych opcji...

Panowie chciałem poczytać temat i poszukać jakiś rad ale poległem, strasznie dużo przepychanek z Hubio.

Jakieś ogólne rady co do TV z UHD/HDR i konkretnie tego modelu? Przesiadam się z ponad 10-letniego FHD z początku ery PS3. Ogólnie w "teorii" już trochę obeznany jestem, od 2 lat aktywnie interesuje się tematem obrazu video ale wiadomo... teoria a praktyka...

Skąd mogę pobrać jakieś materiały demo/testowe w UHD 4K HDR aby sprawdzić czy wszystko jest ok albo ogólnie "podjarać się obrazem"?

Mam skalibrowany TV do kontentu bez HDR. Potrzebuje rad jak skalibrować HDR i ewentualnie ustawienia pod MotionPlus. Nie ukrywam, że jestem mega-pozytywnie zaskoczony działaniem motion-plus ale obraz staje się zdecydowanie ciemniejszy. Wstępnie poustawiałem wszelkie "dopalacze" typu contrast enhancer na High etc. i mam wrażenie, że osiągnąłem efekt zblizony do obrazu bez MotionPlus, jednak nie jestem w stanie stwierdzić czy nie tracę detali.

Jak to jest z tym HDR w grach - RDR2 rzeczywiście wygląda na przygaszony kolorystycznie, ale czytałem że tam ogólnie ten HDR jest jakiś dziwny i że najlepiej ustawić jasność na 10 000 nitów (czyli max) aby nie tracić nasycenia. Po mimo testowej planszy (w menu RDR2) pokazującej całkowity zanik detali w bielach przy takiej jasności, podczas samej gry patrząc w jasne punkty widzę dokładnie detale obiektu (np słońce nie jest okrągłą plamą a zdefiniowanym okręgiem). Mam też takie wrażenie, że gra w dzień i generalnie jasne sceny nie wyglądają jakoś bardzo miażdząco (względem mojego poprzedniego super-starego TV) ale sceny nocne i ciemne są absolutnie rewelacyjne.

Co z tym Netflixem i HDRem i napisami? Problem powszechny i nie ukrywam że dla mnie to jest absolutna masakra z rozjasnianiem ekranu podczas wyświetlania napisów? Macie jakieś rady jak temu zaradzić? Czy możemy liczyć na jakąś aktualizację?

Macie może do podesłania jakieś plansze na których mogę przekonać się o tym jak poważny jest problem z zanikiem detali w czerni? Tak żebym mógł zobaczyć jak wyglądać powinno i potem odpalić na moim Q9FN i zobaczyć.



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co to ma byc za migotanie na ekranie,tv ma dopiero pół roku a to przecięż  Q9 FN

20190723_221036.jpg

Screenshot_2019-07-23-22-35-07.png

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2019 o 23:12, Mailo60 napisał:

Witam co to ma byc za migotanie na ekranie,tv ma dopiero pół roku a to przecięż  Q9 FN

20190723_221036.jpg

Screenshot_2019-07-23-22-35-07.png

Miałem coś takiego z 5 miesięcy temu, ale problem sam się rozwiązał:) i nie wrócił:) a jak u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,na razie mialem tylko jeden raz i na szczęście od tamtego czasu jak na razie nic podobnego nie miałem okazji zaobserwować,samsung stwierdził że to chwilowy błąd w oprogramowaniu który  sam  tv naprawil,oby tak było chociaż nasz ekspercki kalibrator z hdtv stwierdził że jest problem z wyświetlaniem i może paść w ciągu kilku dni/miesięcy ale chyba źle ocenił. 

Edytowane przez Mailo60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Mailo60 napisał:

Witam,na razie mialem tylko jeden raz i na szczęście od tamtego czasu jak na razie nic podobnego nie miałem okazji zaobserwować,samsung stwierdził że to chwilowy błąd w oprogramowaniu który  sam  tv naprawil,oby tak było chociaż nasz ekspercki kalibrator z hdtv stwierdził że jest problem z wyświetlaniem i może paść w ciągu kilku dni/miesięcy ale chyba źle ocenił. 

Jak by padło to jest gwarancja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz dwa razy oddawałem Js 8500 za 6500zł i dostałem połowę ceny po amortyzacji,  jakbym miał oddać i tego to bym chyba sieb tam osobiście przejechal

Dnia 17.08.2019 o 15:41, Crnk1987 napisał:

Jak by padło to jest gwarancja:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Śpieszę poinformować że przy wyświetlaniu 1 sezonu serialu Tom Clancy’s Jack Ryan z Amazon Prime Video Q9FN "wypuszcza" po hdmi do amplitunera dźwięk Dolby Atmos. 

Powyższą niespodziankę (póki co) zaobserwowałem tylko na tym jedynym serialu.

Edytowane przez alek72
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, alek72 said:

Witam.

Śpieszę poinformować że przy wyświetlaniu 1 sezonu serialu Tom Clancy’s Jack Ryan z Amazon Prime Q9FN "wypuszcza" po hdmi do amplitunera dźwięk Dolby Atmos.

Jakiś nowy soft wyszedł? Bo to z appki amazon Prime w smarcie? A jaki amplituner? Pokazało Ci ze idzie atmos? Bo jak tak to wypas, do tej pory aby skorzystać z atmos to korzystałem z Apple TV.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...