Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z aplikacji Prime Video w smarcie. Ampli to Marantz SR7012. Tylko nie wiem dlaczego tylko w tym jedynym serialu takie pozytywne zaskoczenie. Inne pozycje programowe to tylko DD+ choć posiadają scieżki Atmos

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Waldek2508 said:

Potwierdzam Dolby Atmos u mnie na tv 65Q90R i soundbar Q90R

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 


musze to w chacie sprawdzić, a z tym soundbarem nie masz może czasem problemów jak odłożysz tylnie głośniki gdzieś na bok na jakiś tydzien, to potem mimo separowania (świecą na niebiesko) nie chcą grać?

 

 

29 minutes ago, ketyso said:

Nowy firmware też jest (1290.4)

dzięki :) 

Edytowane przez escapers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie odlaczalem tylnych głośników bo po co także nie wiem czy wystąpił by problem. Na ta chwile jest ok

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, Waldek2508 said:

 

Nie odlaczalem tylnych głośników bo po co także nie wiem czy wystąpił by problem. Na ta chwile jest ok

 

Dzięki za info, u mnie mam je z tylu i czasami ma tak ze mimo ze sa podłączone to nie chcą grać 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info, u mnie mam je z tylu i czasami ma tak ze mimo ze sa podłączone to nie chcą grać
Aktualizacje zrobiłeś subufera I satelit

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/22/2019 at 10:43 PM, Waldek2508 said:

Aktualizacje zrobiłeś subufera I satelit

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Tak update mam.. juz nawet w serwisie był ale wg nich wszystko ok... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moja 4 miesięczna przygoda z Q9FN w 55 calach się zakończyła. Opiszę ten przypadek, ponieważ do tej pory nie spotkałem się z takim problemem tu na forum. Telewizor kupiłem sierpniu w niewielkim sklepie w Poznania, jako nowy, pokazywany tylko kilka razy klientom, w okazyjnej cenie.

W zasadzie od samego początku pojawił się pewien niewielki problem. Mianowicie po przynajmniej godzinnym seansie w HDR czyli z maksymalną jasnością, prawie na środku ekranu pojawiało się około 9 plam w regularnych odstępach. Po ostygnięciu lub przełączeniu na SDR i ciemniejszy tryb wszystko znikało. Plamy były widoczne w jasnych scenach. Jak dla mnie ich idealnie regularne rozmieszczenie świadczyło, o tym, że to przebijają się strefy podświetlenia - swoją drogą daje to fajny podgląd ile tak naprawdę tych stref jest (podobno w 55 calach trochę mniej niż w 65 i większych). 

Cena była okazyjna, więc myślałem, że nie będzie to przeszkadzało i się przyzwyczaję. Przy okazjonalnym oglądaniu praktycznie nigdy się to nie pojawiało, ale jak byłem na chorobowym i TV dużo więcej pracował, to nawet na PS4 Pro zacząłem to widzieć. Zgłosiłem reklamację do sklepu (bo tylko taką gwarancję miałem), sklep przysłał kuriera i po niecałych dwóch tygodniach potwierdzili usterkę w serwisie samsunga i powiedzieli, że nie da się tego naprawić i w ciągu jednego dnia zwrócili całą kwotę zakupu nawet z pierwotnymi kosztami wysyłki (to miłe). Sklep stanął na wysokości zadania.

Na początku byłem mocno zmartwiony, ponieważ w grudniu Q9 55" praktycznie już nie było, nie mówiąc o cenie w której go nabyłem, Q90 był za drogi. Zacząłem więc szukać czegoś innego i w nawet minimalnie niższej cenie znalazłem nowiutkiego LG OLED C9 55" z Media Markt. 

No powiem, że nie żałuję!

- największy problem z Q9 to wg mnie rozjaśnianie się ciemnych miejsc na ekranie przy pojawiających się napisach odtwarzając filmy/seriale z wbudowanych w TV aplikacji (Netflix, PLEX i wbudowany odtwarzacz samsunga). Na OLED pod tym względem jest idealnie.

- Q9 nie dawał rady odtworzyć po kablu sieciowym (ani po wifi) materiałów w 4k z wysokim bitrate w PLEXie, udawało mu się dopiero to we wbudowanym odtwarzaczu - gdzie czasem też się załączało buforowanie. LG na tym samym setupie odtwarza wszystkie materiały w 4k zarówno PLEXie i wbudowanych aplikacjach.

- w ogóle wydawało mi się, że Samsung to top jeśli chodzi o Smart TV, ale w tym względzie LG go przebija większą ilością aplikacji i szybkością działania. W Q9 po którejś aktualizacji przestało działać wyszukiwanie głosowe w Youtube, na LG działa.

- Na LG brakuje mi Game Motion Plus - w grach 30 fps dawał radę. Na LG na razie kombinuję z upłynniaczem ustawionym na 4 i wtedy input lag jest bardzo przyzwoity.

- Byłem zachwycony czerniami na Samsungu, ale naprawdę to co zobaczyłem w nocy na OLEDzie jest jeszcze lepsze, sporo lepsze. Naprawdę.

- Kolejna obawa to sporo niższa jasność OLEDa w HDR względem Q9 - szczerze to OLED w tym zakresie daję radę, nie dostrzegam aby efekty były jakieś ciemniejsze czy coś. Też dają po oczach, ale to może wynikać, że na LG kontrast jest jeszcze większy.

- Q9 na pewno lepiej nadaje się do oglądania w dzień w jasnym pomieszczeniu, ogólnie można do dużo jaśniej ustawić.

- Na Q9 miałem DSE zawsze widoczne na jasnym, przesuwającym tle, na LG nie ma w ogóle takich efektów.

- Na LG trzeba trochę uważać na wypalenia, ale miałem plazmę, więc dla mnie to nie problem.

Takie moje luźne spostrzeżenia z obcowania z dwoma zupełnie różnymi technologiami.

Załączam zdjęcia i filmiki z tymi plamami. Najbardziej je widać przy poruszającym ekranie, tak samo jak DSE. Ostatnie zdjęcie jest zmodyfikowane w edytorze zdjęć, żeby lepiej pokazać problem. W rzeczywistości było to widoczne prawie tak samo jak na tym ostatnim zdjęciu.

spacer.png

spacer.png

 

20191125_164813.jpg

20191125_164833.jpg

20191125_164840.jpg

20191220_183100.jpg

20191125_164808.jpg

20191125_164813 (1).jpg

Edytowane przez Tomasz Wolpe
Poprawione linki do filmów w GIF
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9FN (u mnie 65") to póki co wg mnie najlepszy TV pod konsole na jakim grałem :)

Dopiero HDMI 2.1 w TV wprowadzi możliwości, które spowodują, że będę się zastanawiać dopiero nad jego zmianą..

 

@Tomasz Wolpe musiałeś fatalnie trafić w to TV.. te plamy to rzeczywiście jakaś masakra... ja mam go już drugi rok i naprawdę wymiata.. co prawda po ostanim updacie mam wrażenie jakby smart trochę zwolnił :(  ale obraz to żyleta, jedyny problem to przy zbyt dużej jasności te napisy co piszesz.. tutaj tryb napisów musi być z tłem albo nie białe.. przy wysokiej jasności obrazu  

Edytowane przez escapers
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany wymianą tv w salonie.

Na celowniku mam Samsung QE82Q950R.

ale nigdzie nie mogę znaleźć jakichś jego testów, parametrów. Wiem, że model z 2018 Q900R, nie miał filtra, który zwiększa kąty oglądania, ale również zmniejsza kontrast.

Ciekawe, na ile pogorszył się kontrast...

Chciałem coś poczytać ale nic nie znalazłem.

Dziwne, że na tym forum Gmeru nie robił testów tego telewizora.

Flagowiec na 2019 od Samsunga a testu nie ma....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, obniżyłem trochę celownik (ale nie dużo)

Kupiłem następcę modelu tytułowego

75QEQ90R.

Rozmiar trochę mniejszy, niż mam aktualnie ale stawiam na lepszą jakość.

Żeby czarne, było czarne

 

Tak, że będę miał dwa Qledy.

55" Q9FN do grania w małym pokoiku i 75" Q90R do oglądania w salonie.

 

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, raf7705 said:

Kupiłem następcę modelu tytułowego

75QEQ90R.

a trafiłeś na testy tej 82'ki? że wybrałeś Q90 i jeszcze mniejszą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż na rozmiarze, zależało mi na jakości.

Poświęciłem te kilka cali wielkości, dla tak samo dobrej jakości, (kontrast chyba nawet lepszy na 4k, niż na 8k).

No i oczywiście cena.

Zamiast 6tys funtów, 2700 funtów.

Nie siłę się na rozmiar, bo mam i tak projektor JVC do filmów w formacie kinowym.

A tam mam obraz 3m szeroki.

 

Można powiedzieć że w cenie 8k 82" mam projektor JVC X7900 i Qled 75" z 5 letnią gwarancją.

 

 

 

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705 dzięki, własnie bylem ciekaw o powód, bo w wielu źródłach podają że lepiej wielkość kosztem 'jakości'... ale projektor zmienia postać rzeczy :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, Waldek2508 said:

W aplikacji SmarTthings

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

nawet nie wiedziałem :) u mnie po ponad roku TV panel display time podaje: 4254 - to są godziny? jak to wyglada u Was? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet nie wiedziałem u mnie po ponad roku TV panel display time podaje: 4254 - to są godziny? jak to wyglada u Was? 
Tak godziny u mnie
w czerwcu rok minie swieci 2698

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2020 o 10:50, raf7705 napisał:

Bardziej niż na rozmiarze, zależało mi na jakości.

Poświęciłem te kilka cali wielkości, dla tak samo dobrej jakości, (kontrast chyba nawet lepszy na 4k, niż na 8k).

a jak jest z czernią jak włączysz game mode - local dimming ponoć mocno siada i robi się szaro - przynajmniej na youtube tak pokazywali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Witam wszystkich posiadaczy Q9FN

Właśnie zakupiłem 75Q9FN ale z ekspozycji ale ma już godzin nastukane 4384.

Chyba było lepiej nie sprawdzać:)

To jest pewna liczba czy mam szukać w service mnie?

Mam nadziej że jak się zepsuje to w ciągu dwóch lat bo mam pełną gwarancję samsunga.

 

7 godzin temu, escapers napisał:

nawet nie wiedziałem :) u mnie po ponad roku TV panel display time podaje: 4254 - to są godziny? jak to wyglada u Was? 

Widzę że u Ciebie tv nie obija się:)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...