Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS8102 TEST telewizora z podświetleniem Direct LED 2017 Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Ponowne zainstalowanie TV powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, xMaraSSx napisał:

Ponowne zainstalowanie TV powinno pomóc.

Sprovuje po robocie, ponowne zainstalowanie nie kasuje ustawien i zainstalowanych apek? 

 

P.S.

Da sie jakos zrobic kopie ustawien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasuje, jedynie ISF zamknięte "kłódką" zostają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, xMaraSSx napisał:

Ponowne zainstalowanie TV powinno pomóc.

Porada jak na infolinii Philipsa. Nie pomoże. Miałem kiedyś to samo na swoim starym Philipsie. Upłynniacz zawsze się aktywował jak TV przełączał częstotliwość odświeżania ekranu. Rozwiązaniem problemu jest włączenie filmu, przełączenie się na inny tryb obrazu, po czym powrót ponownie na ten tryb obrazu na którym byliśmy. Jest to strasznie upierdliwe, bo TV zmienia częstotliwość odświeżania często (uruchomienie filmu na youtube czy w Kodim, przełączenie na TV, uruchomienie gry na PS4 czy Xbox itp) ale po pół roku nabierzesz wprawy :). 

Wtedy w moim Philipsie naprawili to gdzieś po roku, więc macie jeszcze czas :). Następnym razem radzę unikać Philipsa jak ognia, człowiek jest zdrowszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, efel napisał:

Porada jak na infolinii Philipsa. Nie pomoże. Miałem kiedyś to samo na swoim starym Philipsie. Upłynniacz zawsze się aktywował jak TV przełączał częstotliwość odświeżania ekranu. Rozwiązaniem problemu jest włączenie filmu, przełączenie się na inny tryb obrazu, po czym powrót ponownie na ten tryb obrazu na którym byliśmy. Jest to strasznie upierdliwe, bo TV zmienia częstotliwość odświeżania często (uruchomienie filmu na youtube czy w Kodim, przełączenie na TV, uruchomienie gry na PS4 czy Xbox itp) ale po pół roku nabierzesz wprawy :). 

Wtedy w moim Philipsie naprawili to gdzieś po roku, więc macie jeszcze czas :). Następnym razem radzę unikać Philipsa jak ognia, człowiek jest zdrowszy. 

No u mnie przy wylaczeniu i ponownym wlaczeniu tak jest, nie trzeba nic zmieniac zeby taki blad sie pojawil... 

 

Odsylales do serwisu, zeby Ci to naprawili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mak777pl napisał:

Odsylales do serwisu, zeby Ci to naprawili?

Ja nie odsyłałem swojego do serwisu w tej sprawie, ale ktoś pisał na forum że tak zrobił. Dostał tylko TV z powrotem z adnotacją że przeczyszczono styki i wgrano najnowsze oprogramowanie (mimo że miał najnowsze już wcześniej wgrane). Oczywiście problem nie ustąpił. Dopiero jak wydali którąś z kolei wersję oprogramowania problem zniknął. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś ten TV w rozmiarze 65"? Widziałem kilka filmików gdzie widać było spory vert banding, podobno też jest nieco DSE ale na tubie nie widać. Nie wiem czy nie olać tego modelu tym bardziej że ludziska skarżą się na kaszankę w video po najnowszych aktualizacjach? Jak to jest, bo odnoszę wrażenie że rozmiar 65" to nie do końca ta sama bajka co recenzowany tu 55".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przecież PUS8102 występuje tylko w 65" więc nie rozumiem pytania.

Edytowane przez xMaraSSx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, witek-tychy napisał:

Panowie ma ktoś ten TV w rozmiarze 65"? Widziałem kilka filmików gdzie widać było spory vert banding, podobno też jest nieco DSE ale na tubie nie widać. Nie wiem czy nie olać tego modelu tym bardziej że ludziska skarżą się na kaszankę w video po najnowszych aktualizacjach? Jak to jest, bo odnoszę wrażenie że rozmiar 65" to nie do końca ta sama bajka co recenzowany tu 55".

Posiadam tskowy wlasnie. Pionowy banding widac raczej tylko przy szybkim ruchu kamery kiedy na ekranie mamy np. niebo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, xMaraSSx napisał:

Przecież PUS8102 występuje tylko w 65" więc nie rozumiem pytania.

Walnąłem się z innym modelem, reszta dotyczy własnie tego 65".

@ak777pl 

 To będę musiał dokładnie sprawdzić osobiście czy mocno doskwiera. Dla mnie sporo gorszy DSE i widzę nawet gdy jest niewielki. Po czasie widzę doszło nieco negatywów od kolejnych użytkowników więc jedynie dokładne oględziny wchodzą w rachubę. Dzięki.

 

 

Edytowane przez witek-tychy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kasuje, jedynie ISF zamknięte "kłódką" zostają.
Mam laickie pytanko jak się ta kłódkę zamyka?
Pozdro

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.07.2018 o 08:42, efel napisał:

Ja nie odsyłałem swojego do serwisu w tej sprawie, ale ktoś pisał na forum że tak zrobił. Dostał tylko TV z powrotem z adnotacją że przeczyszczono styki i wgrano najnowsze oprogramowanie (mimo że miał najnowsze już wcześniej wgrane). Oczywiście problem nie ustąpił. Dopiero jak wydali którąś z kolei wersję oprogramowania problem zniknął. 

ty masz ten tv Philips 65PUS8102? jeśli chciałbym LCD jak najtańszy z sensowną czernią to ma on sens?

czy moze lepiej np. sony 55xe93 ?

a może jeszcze jakiś inny ktoś poleci w rozmiarze najlepiej 49-55 ewentualnie 65 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sony to xe93 czy xf90 

xe93 wydaje się że ma znacznie lepsze podświetlenie

 

w sumie możesz uzasadnić czemu sony - one mają mniej stref  i kontrast jest zdecydowanie po stronie phila

nie zauważę tej przewagi?

wiem że sony ma lepszy upłynniacz i DV więc jak rozumiem to wg ciebie powoduje że lepiej jednak sony?

i jak widzę te rozświetlenia na sony w innych wątkach to jakoś to burzy mi koncepcję jakości - sam chyba stwierdziłeś że gęsty FALD jest w takim wypadku konieczny - a to ma raczej phil a nie sony

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie - prośba o poradę. Kupiłem 65PUS8102 i czerń jest niesamowita - w dotychczasowym 55h6400 jedyne co mnie denerwowało to clouding i lekkie dse które widziałem przy piłce nożnej. Philips tego nie ma.

Mam jednak wrażenie, że obraz jest jakby trochę zbyt kontrastowy - tak jakby był ustawiony zbyt wysoki kontrast lub może coś z gammą było nie tak. Trudno mi to opisać. Jest dużo czerni i jest ona głęboka, jednak wydaje mi się że ciemne miejsca są "zbyt ciemne".

Nie wiem czy jest to kwestia ustawienia tv czy może jakiegoś trybu wyświetlania - używam playera nvidia shield - przede wszystkim Netflix i pliki streamowane po LAN z lokalnego NAS'a.

Ktoś ma może jakiś pomysł lub może podzielić się swoimi ustawieniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boger - gratulacje. Kupiłeś świetny tv. Chyba powinieneś ustawić tryb filmowy, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś.

@klaus71 - bardzo równorzędne TV z przewagą jednego lub drugiego. Dla mnie x93 za całość (soft, postprocessing, DV, HDR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb Film mam jak najbardziej ustawiony + kontrast - zoptymalizowany dla obrazu (wtedy wg testu najlepiej działa FALD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Boger napisał:

Tryb Film mam jak najbardziej ustawiony + kontrast - zoptymalizowany dla obrazu (wtedy wg testu najlepiej działa FALD).

Niestety TV ma lekko rozjechane tryby fabryczne. Pokombinuj z gammą, albo zastanów się nad kalibracją. Dla formalności tylko zapytam, czy wyłączyłeś czujnik światła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, po ostatnich kilku aktualizacjach softu „zbyt ciemne” sceny się zdarzają - wielu czeka na poprawkę która wyeliminuje tę niedogodność.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toma-Sam - czujnik oczywiście wyłączony

 

O co chodzi z regulacją kontrastu - zwróciłem na to wczoraj uwagę i rzeczywiście występuje w dwóch miejscach - w ogólnym i w zaawansowanych ustawieniach. Co dziwne ustawienie jednego nie wpływa na ustawienie drugiego.

 

Powtórzę prośbę - czy któryś z użytkowników tego tv byłby tak uprzejmy i podał swoje ustawienia głównych parametrów dla obrazu? Wprowadziłbym je u siebie i sprawdziłbym jak wpływa to na obraz. Byłbym naprawdę wdzięczny.

 

PS. jak z aktualizacjami - warto na bieżąco je instalować? Ściągnąłem najnowszą aktualizację ze strony i nie wiem czy ją instalować czy się wstrzymać. Niestety nie zdążyłem wczoraj sprawdzić jaka wersja jest wgrana w tv - zrobię to popołudniu.

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poczytać zanim się zainstaluje. Najnowszy soft dla wielu mocno zepsuł jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii aktualizacji - sprawdziłem i mam tą samą która jest na stronie.

 

Zauważyłem wczoraj dziwną rzecz - Altered Carbon z Netflix - odcinek 7 w którym jest sporo ciemnych scen, a konkretnie przemowa w jaskini. W dziwny sposób reaguje podnoszenie/obniżanie  podświetlenia - robią się od razu ciemne place, a tam gdzie powinien być cień, pojawiają się czerwone przejścia tonalne. Działa to tak mocno 0-1. Dziwnie to wygląda. Sprawdzałem na szybko na filmie 4k streamowanym z lokalnego mkv i nie zauważyłem takiego efektu. Być może jest to problem kompresji i algorytmów streamingu Netflixa.

Netflixa mam podpiętego na nVidia Shield, dzisiaj zaloguję się bezpośrednio z tv i sprawdzę czy będzie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To muszą ogłosić akcję serwisową na wymianę pilotów bo co zrobią z przyciskiem NETFLIX??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2018 o 23:47, Toma-San napisał:

 

 bardzo równorzędne TV z przewagą jednego lub drugiego. Dla mnie x93 za całość (soft, postprocessing, DV, HDR)

ok - a co byś powiedział sony 49xf9000 vs panasonic 50ex780

panas mocno odstaje od sony ? w hdr wydaje sie dostaje konkretny łomot a jak z czernią? sony ma porównywalną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...