Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS8102 TEST telewizora z podświetleniem Direct LED 2017 Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Philips PUS8102 TEST telewizora z podświetleniem Direct LED 2017 Ultra HD

W obecnym roku pod lupę wzięliśmy już przystępne cenowo modele telewizorów Philips, a także flagowca wykonanego w technologii OLED (POS9002fF). Modele z segmentu premium, cechujące się takimi rzeczami jak procesor P5, czy kwantowe kropki, zaczęły pojawiać się jednak dopiero niedawno. Bezzwłocznie postanowiliśmy wziąć je na stół, zaczynając od modelu z serii "8", o oznaczeniu PUS8102/12. Nie posiada on w prawdzie technologii kwantowych kropek, o których przed chwilą wspomniałem (znalazła ona zastosowanie w dopiero w PUS8602), jednak ma coś bardziej atrakcyjnego. Coś o czym zdawać by się mogło producenci zapomnieli w 2017 roku. Mowa tu o podświetleniu typu Direct LED z lokalnym wygaszaniem! Telewizor występuje w rozmiarze 65". Zapowiada się arcy ciekawy test. Co z niego wyniknie? Czy tym telewizorem firma wraca do czasów gdy produkowała najwyższe modele LCD premium o jakości obrazu nie osiągalnej dla konkurencji? W końcu to doświadczenie sięga aż 2009 roku.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem, porównując z Waszą recenzją 55XE9305 ten drugi ma szersze pokrycie barw, lepszy efekt hdr, obecnie cena mocno spadła i chyba pisanie o tym filipie ze jest killerem jest lekką przesadą :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane w teście "głośniki" z tyłu obudowy telewizora to nie zwykłe głośniki, lecz pasywne radiatory służące wzmocnieniu głównie niskich tonów dzwięku. Właściwe (główne) głośniki znajdują się - klasycznie w tego typu konstrukcji telewizora - pod ekranem i są skierowane w dół. Test jak zwykle ciekawy i obszerny. Pozdrawiam. Ps. Ciekawe kiedy pojawi się test jakiegoś TV w rozmiarze 75 cali (na razie chyba był w tym rozmiarze testowany tylko Panasonic ex780).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada ten telewizor w zestawieniu z KS9500? W tej chwili można kupić KS9500 w podobnej cenie co recenzowanego PUS8102.
Ta idealna czerń + android + brak zakrzywionego ekranu przemawiają za PUS8102

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, masterxaz napisał:

Nie za bardzo rozumiem, porównując z Waszą recenzją 55XE9305 ten drugi ma szersze pokrycie barw, lepszy efekt hdr, obecnie cena mocno spadła i chyba pisanie o tym filipie ze jest killerem jest lekką przesadą :)

Philips wygrywa kontrastem w filmach, poziomem czerni, ilością stref wygaszania i tylnym podświetlaniem.  W 9305 masz krawędziowe i mniej stref , jak porównasz kontrast w filmach to znaczna Przewaga Philipsa no i jeszcze Ambilight 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony xe93 przegrywa, jeśli chodzi o czerń, w dodatku kosztuje o 1000zl więcej. Hdr ma jaśniejszy, ale Maciej pisał w teście, że są momenty gdzie łapie czkawkę. Mam nadzieję, że Panowie redaktorzy napiszą, który model lepszy pod ps4pro i Netflix.

Sony lepsze skalowanie obrazu, ale to chyba niuanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2017 o 23:42, Mima napisał:

To nie jest jedyny mój przypadek. Jest to wada fabryczna do której firma która produkuje pod logo Philips się nie przyzna. Klienta maja głęboko w poważaniu. Dużo o tym w sieci... pech...no pech dwanaście tysięcy stoi i sie kurzy w garażu. 

 

A nie poszedłeś z tym do UOKiK ? Ja bym tego im tak nie przepuścił i to jeszcze za 12 tyś. Proces byłby murowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, podoba mi się, że wreszcie Philips wypuścił coś co ma bardzo dobrą czerń i strefowe podświetlenie z prawdziwego zdarzenia. 

Natomiast- czy ja dobrze rozumiem - Philips odmawia naprawy/wymiany tak ewidentnie uszkodzonej sztuki w ramach gwarancji ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się skusze i dam znać. Powiedzcie tylko co oznacza 8102/12? Ta "12" to coś dodaje? Inny model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie posty nie na temat poleciały do tematu na temat:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, którego byś polecił pod ps4 i Netflix? xe93 czy może tego Philipsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Serio. Oba są bardzo dobre. Ja bym chyba rzucił kostką. Chociaż lubię amblilight i czerń a przy grach mnie to jara ;-). I jeszcze by mi trochę gotówki zostało. Pewnie na zakup gier bo konsolę mam ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phil wychodzi taniej, więc chyba na niego się skusze. W hdr wypada gorzej, ale nadrabia kontrastem. W razie czego, kupuje na Twoją odpowiedzialność ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ary, idź do sklepu i daj zwyczajnie szansę własnym oczom, porównaj sobie jak działają upłynniacze obrazu i systemy smart, jak kolory/ostrość obrazu ruchomego - to wszystko jesteś w stanie "za dnia" bardzo dobrze weryfikować.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie trudno ocenić. Dla mnie różnicy nie było między Sony A1, Zd9, xe93 oraz xe90. Stawiam na to, że w sklepie warunki są jakie są.

Albert E. powiedział kiedyś, że tylko głupi uczy się na własnych błędach, dlatego wole spytać się na forum. Gmeru i Maciej, jako osoby doświadczone w tej branży, na pewno dostrzegą więcej niż inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ary w sklepie nie ocenisz do końca czerni bo jest zbyt jasno, ale resztę jak najbardziej możesz już sobie "ogarnąć".

Oczywiście zapytać zawsze dobrze :)

PS. Z "Albertem" nie polemizuję, popieram w całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien internetowy sprzedawca zniechęcił mnie do Philipsa, dlatego liczyłem na jakieś większe pochwały typu "nowy pus8102 zjada xe93". Niestety Gmeru nie był tak dobry rozwiać moje wątpliwości ;p

W sklepie raz zawiesił się Android. Po za tym działał super. W ruchu obraz nie był zbyt płynny. A konsoli nie mogłem podłączyć.

Czy braki w HDR, w porównaniu do xe93, nadrobi dzięki lepszemu kontrastowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konsoli osobiście bym szedł zdecydowanie w XE93 - on jednak robi grubo ponad 1000 nit a to już potrafi wywołać konkretny uśmiech na twarzy, do filmów raczej bym rozważył Philipsa, ale dopiero po naocznym sprawdzeniu jak działa w tym modelu upłynniacz (+ trzeb mieć na uwadze, serwis gwarancyjny nie jest na stosownym poziomie).

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak pamiętał o 52ms z upłynniaczem w PUSie ; D To naprawdę robi w wyścigach, które chodzą w 30fps np. Forza H3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Xisiek napisał:

Do konsoli osobiście bym szedł zdecydowanie w XE93 - on jednak robi grubo ponad 1000 nit a to już potrafi wywołać konkretny uśmiech na twarzy, do filmów raczej bym rozważył Philipsa, ale dopiero po naocznym sprawdzeniu jak działa w tym modelu upłynniacz (+ trzeb mieć na uwadze, serwis gwarancyjny nie jest na stosownym poziomie).

700 z dobrym kontrastem raczej przebije 1000. No, ale zrobie tak jak radzisz. Naocznie sprawdze TV. Dolby Vision w Sony też na plus.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ary napisał:

700 z dobrym kontrastem raczej przebije 1000. No, ale zrobie tak jak radzisz. Naocznie sprawdze TV. Dolby Vision w Sony też na plus.

Nie da się jednoznacznie tego stwierdzić, to zbyt złożone zagadnienie i zależy od zbyt wielu zmiennych. Przy filmach sam bym miał kłopot z wyborem, ale przy grach absolutnie żadnego - tam charakterystyka zdecydowanie faworyzuje jasność - i tu trzeba nabimienic, że te ponad 1000nit xe93 w szczycie na planszy testowej daje - niesamowite, masakrujace 1900nit !

PS. Jak pierwszy raz zobaczyłem xe93 z wpiętym Horizon Zero Down (choć od dawna już nie gram) aż usiadłem z wrazenia :D Był to pierwszy raz w życiu, kiedy byłem w stanie uznać, że biel jest ważniejsza od czerni.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że 4k to tylko mały dodatek do hdr i szerszej palety barw.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naturalnie prawda, ale to nie o to chodzi - po prostu luminancja szczytowa na poziomie prawie 2000 cd/m² sprawia, że wszystkie inne telewizory w tym momencie po prostu wypadają ... blado! 

Są jakby innej klasy zabawkami, jakimiś takimi ubogimi krewnymi, naśladowcami, którzy choć obiektywnie często są naprawdę solidni, tutaj po prostu nie dają rady i przegrywają o kilka długości. 

To moje subiektywne zdanie, dotyczące jedynie fragmentu obcowania z syntetycznym obrazem konsoli, ale jednak poziom jasności tego konkretnie modelu powoduje mój zachwyt i zarazem najwyższe uznanie dla pracy ludzi z Sony odpowiedzialnych za ten projekt.

Zresztą idź i oceń sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację. Jednakże xe93 nie zawsze tak mocno święci. Nie rzadko ustępuje OLEDom. Kontrast w Philipsie nasoniast, będzie niezmienny.

Sprawdzę, pojadę i dam znać jak wrażenia.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" ... 4k to tylko mały dodatek do hdr i szerszej palety barw."

- luminancja szczytowa na poziomie prawie 2000 cd/m² sprawia, że wszystkie inne telewizory w tym momencie po prostu wypadają ... blado! 

Niezła kaszana na forum ... 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...