Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS8102 TEST telewizora z podświetleniem Direct LED 2017 Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z posiadaczy tego TV może się wypowiedzieć na temat jakości obrazy z transmisji sportowych w HD (szczególnie piłka nożna, koszykówka). Czy np. piłka nie smuży przy szybkim ruchu, czy zawodnicy przy widoku całego boiska są wyraźni (np widać twarze itp). Pytam bo mam doświadczenia z Samsungiem MU8002 i tam to słabo wygląda.

21 godzin temu, KamilaKorneta napisał:

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-65pus8102-12.bhtml#afterSearch-pus8102|telewizory-led-lcd-plazmowe||Telewizory|product  6459 euro płaci za Ciebie 1 ratę a jeszcze można 200 zeta na ifolinii utargować...przy takich parametrach 6259 to za 65 cali faktycznie niemal darmo...

Te 200 które kiedyś można było urwać na infolinii to już teraz jest chyba odjęte na stronie w ramach promocji ŚWIĄTECZNIE NISKIE CENY? Więc nadal 6459 :)

Tylko że podobno słabo sobie radzi z sygnałem niższej rozdzielczości, co przy oglądaniu kablówki na znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Ary napisał:

Panowie, co jest z tym tv, że cena spada na łeb na szyję. W sklepie w RTV Euro można go kupić za 6500zl.

spytaj na konkurencyjnym forum jest spoto uzytkowników tego tv..wiec pewno są tacy co korzystają z kablówki...a co do ceny to przecież warto spytac na infolinii czy jest ostateczna,,co  nie zmienia faktu że tv jest jak za 128 stref full led(ta liczna stref nie jest zbyt duża - dlatego skłaniam sie jednak w kierunku Sonyzd9 bo tam jest ponad 500 punktów) w bardzo korzystnej cenie w 65 calach...aż zaskakująco mocno jest przeceniany,,natomiast jak wpiszesz poszczególne miasta gdzie są te salony euroagd to z niektórych są tylko z ekspozycji a to moim zdaniem juz nie jest opłacalne tylko zapakowana oryginalnie nówka.

Ja na swoim Philipsie unikam kanałów Sd...(czasami gdy treśc tego wymaga) tylko ogladam Hd...teraz złoto Mackenny na TVPHD2 mimo że jest to film sprzed pół wieku jakosc ma dobrą.

Edytowane przez KamilaKorneta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dwa egzemplarze i oba miały niewielki branding i dse. Głównie dlatego zdecydowałem się na 65xe9005. Ekran sony jest zdecydowanie czystszy niż w philipsie. Mniej stref może przynieść pewne pozytywy...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, hymmen napisał:

Oglądałem dwa egzemplarze i oba miały niewielki branding i dse. Głównie dlatego zdecydowałem się na 65xe9005. Ekran sony jest zdecydowanie czystszy niż w philipsie. Mniej stref może przynieść pewne pozytywy...

Ja akurat pamiętam czasy gdy w Lg stref było 512 u mnie dali 240 i to była zaleta jeśli chodzi o dokładność podświetlenia kontrast i poziom czerni..a dziś sam Sony może faktycznie coś poprawił w tym zakresie bo nawet 65xe 9305 krawędziowy wycenia  wyżej nić 65ex9005 czyli strefowego leda...bo zd9 to kompletnie inna technologia podświetlenia, pólka i cena.

Kiedyś Sony miał znacznie lepszą płynność niż Philipsy w których głownie zawodziła elektronika .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) po przeczytaniu testu tego modelu Philipsa i po artykule "który TV wybrać w 2017" właśnie zdecydowałem się na ten model. Argumentami decydującym które przeważyły stały się przekątna ,cena no i to że to Direct LED :) 

Chciałem się również zapytać i poradzić czy warto pakować się w tak zwaną "przedłużoną gwarancję" chociaż z tego co czytałem to wtedy zawierana jest umowa z Ergo Hestią a nie Philipsem, ale mimo to chcę się poradzić, Opcji poza standardową są trzy. Wysyłam zdjęcie opcji. Proszę o pomoc i doradzenie :)

 

Philips.png

Edytowane przez Knight0792
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Knight0792 napisał:

Witam :) po przeczytaniu testu tego modelu Philipsa i po artykule "który TV wybrać w 2017" właśnie zdecydowałem się na ten model. Argumentami decydującym które przeważyły stały się przekątna ,cena no i to że to Direct LED :) 

Chciałem się również zapytać i poradzić czy warto pakować się w tak zwaną "przedłużoną gwarancję" chociaż z tego co czytałem to wtedy zawierana jest umowa z Ergo Hestią a nie Philipsem, ale mimo to chcę się poradzić, Opcji poza standardową są trzy. Wysyłam zdjęcie opcji. Proszę o pomoc i doradzenie :)

 

Philips.png

Dzisiaj do 8.45 rano był o 200 zł taniej. Przedłużona gwarancja to rzecz Twoich preferencji, ja nie brałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Knight0792 napisał:

Chciałem się również zapytać i poradzić czy warto pakować się w tak zwaną "przedłużoną gwarancję" chociaż z tego co czytałem to wtedy zawierana jest umowa z Ergo Hestią a nie Philipsem, ale mimo to chcę się poradzić, Opcji poza standardową są trzy. Wysyłam zdjęcie opcji. Proszę o pomoc i doradzenie :)

10 lat temu to wykupiełem -  wady takie że jest drogie , do naprawy musiałem sprzęt wysyłąć do Rzeszowa do jakiejś firmy krzak

nie wiem nawet czy podjęli próbę naprawy - po prostu zwócili kasę za towar (ipod touch)

ja ostatnio wykupywałem rozszerzoną gwarancję w EasyProtect na oled'a (taniej, 3 miechy na decyzję i to jest gwarancja - ponoć naprawiać będzie LG a nie pan Mietek z Rzeszowa)

ma ktoś może jakieś negatywne  doświadczenie z tą firmą?

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/26/2017 at 1:15 PM, KamilaKorneta said:

.teraz złoto Mackenny na TVPHD2 mimo że jest to film sprzed pół wieku jakosc ma dobrą.

Witam, wytłumaczę jedną rzecz dotycząca jakości. To że film jest stary albo nowy nie ma znaczenia. 

Ogólnie ta "stara" taśma filmowa, taśma światłoczuła ma bardzo wysoką jakość z uwagi na to że jest przeznaczona na wielki format. Jest to jakośc wielokrotnie wyżsża niż FHD czy 4K.

Dlatego filmy mimo że nakręcone były dawno temu, teraz będa miały coraz lepszą jakość. Najpierw taki filmy był przetransferowany z tąsmy światłoczułej (super jakość ), do gorszego standardu Full HD. Teraz będą znowu transferować te same filmy, z super-jakości oryginału na 4K.

Dlatego nie ma znaczenia że film jest stary, także stare filmy będa w 4K i uzyskają nową, nieznaną do tej pory jakość.

pozdrawiam Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2017 o 13:15, KamilaKorneta napisał:

 nie zmienia faktu że tv jest jak za 128 stref full led(ta liczna stref nie jest zbyt duża - dlatego skłaniam sie jednak w kierunku Sonyzd9 bo tam jest ponad 500 punktów) w bardzo korzystnej cenie w 65 calach...

Jeżeli 65zd9 jest w zasięgu Twojego budżetu to chyba nie ma nad czym się zastanawiać?

Co do 65pus8102 to zainteresowanie tym tv jest zrozumiałe, bo (chyba?) nie ma na rynku 65 tv w takiej cenie o takich parametrach.

Co do tej gwarancji euro to z tego co udało mi się dowiedzieć jest mało warta, często klienci są zbywani, zrzucana jest na nich wina za uszkodzenie itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam gorącą prośbę o podpowiedź czy jest zasadnicza różnica pomiędzy Philips PUS8102 a Samsung MU7000/MU7002T? Czytałem oba testy, oglądałem w salonach i nie dostrzegam wielkiej różnicy, a różnica w cenie jednak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jarek Zalewski napisał:

Cześć

Mam gorącą prośbę o podpowiedź czy jest zasadnicza różnica pomiędzy Philips PUS8102 a Samsung MU7000/MU7002T? Czytałem oba testy, oglądałem w salonach i nie dostrzegam wielkiej różnicy, a różnica w cenie jednak jest.

Jeżeli czytałeś dokładnie oba testy to z pewnością znasz różnice. Pamiętaj że rekomendacja "bardzo polecamy" jest dla danej klasy/przedziału cenowego telewizora, co nie znaczy że telewizor za np. 5000 i za 20000 z taką rekomendacją dają taką samą jakość. Jeżeli odpowiada Ci jakość z MU7002 to ten wybierz (szczególnie jeżeli nie oglądasz dużo sportu i materiałów w HDR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambilight.W dzień go wyłączam ale wieczorem świeci cały czas.Jestem nim zachwycony.8102

5 godzin temu, Jarek Zalewski napisał:

Cześć

Mam gorącą prośbę o podpowiedź czy jest zasadnicza różnica pomiędzy Philips PUS8102 a Samsung MU7000/MU7002T? Czytałem oba testy, oglądałem w salonach i nie dostrzegam wielkiej różnicy, a różnica w cenie jednak jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, sadlizard napisał:

Pamiętaj że rekomendacja "bardzo polecamy" jest dla danej klasy/przedziału cenowego telewizora,

A czy jest telewizor który takowej "rekomendacji" nie otrzymał? Przecież to trąci komizmem tak samo jak "wady" które są po prostu cechami danego ekranu typu "słabe kąty" w matrycach VA :lol:

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz swój test oraz zalety/wady > chętnie poczytam :-) Tylko żeby był poważny bo komicznie pewnie nie będzie jak mam rozumieć^_^^_^

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnego tv. Wiadomo, że kąty widzenia są słabe na va, a na OLEDach występują powidoki czy problemy w 5% szarościach. Chłopacy nie odpowiadają za taki stan rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2017 o 21:14, Gmeru napisał:

Napisz swój test oraz zalety/wady > chętnie poczytam :-) Tylko żeby był poważny bo komicznie pewnie nie będzie jak mam rozumieć^_^^_^

Jedyna rzecz jaką może powinniście wziąć pod uwagę przy kolejnych testach to moim zdaniem sprawdzanie na materialne takim z jakim będzie miał do czynienia zwykły użytkownik przez duża część czasu (np jakość odtwarzania materiału HD/SD z programów telewizyjnych). Nie było by wtedy osób zawiedzionych jakością/płynnością odtwarzania np meczy piłkarskich - to się niestety zdarza przy tym modelu czy np. samsungach mu7000/8000 (w Waszych testach polecacie do sportu z uwagi na 120hz matrycę a w rzeczywistości nie jest już tak dobrze).

Poza tym testy świetne. Czekamy na więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sadlizard napisał:

Jedyna rzecz jaką może powinniście wziąć pod uwagę przy kolejnych testach to moim zdaniem sprawdzanie na materialne takim z jakim będzie miał do czynienia zwykły użytkownik przez duża część czasu (np jakość odtwarzania materiału HD/SD z programów telewizyjnych). Nie było by wtedy osób zawiedzionych jakością/płynnością odtwarzania np meczy piłkarskich - to się niestety zdarza przy tym modelu czy np. samsungach mu7000/8000 (w Waszych testach polecacie do sportu z uwagi na 120hz matrycę a w rzeczywistości nie jest już tak dobrze).

Poza tym testy świetne. Czekamy na więcej :)

To, że gorszy materiał wygląda gorzej to nie wina ani cecha telewizora tylko oczywista oczywistość jak to, że po wyłączeniu telewizora ekran jest czarny :) Nie ma co testować w związku z tym.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu Macieju zgodziłbym się z sadlizardem. Oczywiście, że Ty też poniekąd masz rację :) Głównym wyznacznikiem nowego TV są jego maksymalne osiągi - czyli na dzień dzisiejszy wyświetlanie materiałów UHD i HDR. Lecz jak kolega sadlizard zauważył, faktycznie na codzień oglądający telewizję mają do czynienia z materiałem HD/SD. O ile SD bym już może faktycznie darował, to robiąc testy nic nie stoi na przeszkodzie by dodać dwa zdania lub wprowadzić jakąś skalę oceny testowanych modeli pod kątem wyświetlania materiału HD. Jest to ważne zwłaszcza przy modelach o większej przekątnej.


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Maciej Koper napisał:

To, że gorszy materiał wygląda gorzej to nie wina ani cecha telewizora tylko oczywista oczywistość jak to, że po wyłączeniu telewizora ekran jest czarny :) Nie ma co testować w związku z tym.

Czy z Twojego komentarza wynika, że materiał o słabszej jakości (np mecz w HD na C+) będzie tak samo się prezentował na telewizorze LCD za 4000 i 8000, bez względu na markę i model (może tylko przy założeniu tej samej matrycy np 120Hz) ? Bo jeżeli tak to przypuszczam, że większość osób wybierze ten za 4000 i poczeka aż materiały w 4k i hdr częściej nadawane przez stacje telewizyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Rozumiem, że nie o to chodzi, aby w recenzji nowego sprzętu odradzać go większości potencjalnych kupujących, ale chociąż mała wzmianka o tym jak się sprawuje na satelicie/kablówce mogłaby być na miejscu. Albo uświadomienie potencjalnego nabywcy w inny sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, robsto napisał:

robiąc testy nic nie stoi na przeszkodzie by dodać dwa zdania lub wprowadzić jakąś skalę oceny testowanych modeli pod kątem wyświetlania materiału HD. Jest to ważne zwłaszcza przy modelach o większej przekątnej.

A to mało jest o treści Full HD i SD? Przecież składa się na to aż sześć akapitów i wszystkie poruszają kwestie jakości obrazu tego typu:

1. Odwzorowanie barw.

2. Obróbka cyfrowa

3. Kontrast i czerń

4. Odwzorowanie ruchu

5. Kąty widzenia

6. Jednorodność ekranu

Rozumiem, że chciałbyś jeszcze jeden akapit dotyczący obrazu z telewizji. Co konkretnie miałoby zostać tam przetestowane?

2 godziny temu, sadlizard napisał:

Czy z Twojego komentarza wynika, że materiał o słabszej jakości (np mecz w HD na C+) będzie tak samo się prezentował na telewizorze LCD za 4000 i 8000, bez względu na markę i model (może tylko przy założeniu tej samej matrycy np 120Hz) ? Bo jeżeli tak to przypuszczam, że większość osób wybierze ten za 4000 i poczeka aż materiały w 4k i hdr częściej nadawane przez stacje telewizyjne.

Nie, to chyba oczywiste. Powyżej wyszczególniłem 6 elementów, które są skrupulatnie testowane i na które składa się jakość obrazu (także meczy z C+).

1 godzinę temu, Mdzl napisał:

Zgoda. Rozumiem, że nie o to chodzi, aby w recenzji nowego sprzętu odradzać go większości potencjalnych kupujących, ale chociąż mała wzmianka o tym jak się sprawuje na satelicie/kablówce mogłaby być na miejscu. Albo uświadomienie potencjalnego nabywcy w inny sposób

Powtórzę - to nie telewizor się sprawuje na kablówce, tylko kablówka na telewizorze. Podchodzicie od bardzo złej strony do zagadnienia. Telewizor może lepiej lub gorzej radzić sobie z kolorami/ruchem/kątami itd. ale nie ma żadnych cech (poza niuansami związanymi z obróbką cyfrową), które spowodują, że na jednym TV będzie mecz z C+ wyglądać dobrze, a na drugim źle. Poza oczywiście składowymi wymienionymi powyżej. W kwestii stopnia kompresji, rozdzielczości obrazu z TV należałoby przeprowadzić test jakości na platformach cyfrowych. Testy wyświetlaczy nic nie mają do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując post Macieja, odchodząc od parametrów technicznych telewizora (matryca/pokrycie kolorów) to w zależności jaki materiał zapodacie taka jakość będzie finalna. Czyli SD- 480p, FHD 1080p będzie tak samo wyglądał na TV za 4k czy 10k (ilość wyświetlanych pikseli/ostrość). Inaczej, z gówna (materiał) nie zrobisz dobrej jakości nawet mając OLED za 25k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...