Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS8102 TEST telewizora z podświetleniem Direct LED 2017 Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Efel

Zgadzam się z tobą - nawet najlepszy sprzęt będzie nic niewart bez dobrego oprogramowania ale wszystko zależy od potrzeb.  W moim przypadku tylko Netflix z tv - z amplitunera  Spotify i internetowe stacje radiowe a reszta z kopa podpiętego do ampli. Jak ktoś potrzebuje coś więcej to pewnie dla niego indywidualna wartość będzie dużo niższa i nie będzie ryzykować stresu przy szukaniu ciągle lepszej wersji oprogramowania - kupi coś innego albo zda się na urządzenie zewnętrzne. 

P,S. Patrząc na ostatnie recenzje i testy nowego oleda od Philipsa to troszkę się wreszcie poprawili w tej kwestii. .  Osobiście nie mam sentymentu do żadnej marki każda potrafi zawieść  oczekiwania więc po prostu czekam na okazje cenowe wśród średniaków 65" lcd - jak długo nic nie będzie pokrywać się z moją osobistą oceną prawdziwej wartości to pewnie doczekam się ulepszonych OLED-ów i wtedy zmienię pułap cenowy do jakiego warto kupić tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny już się ruszyły?  z sztywnych 7499 trochę zeszły.

W wyszukiwarkach cenowych są oferty już 6999 a nawet 6999 - 600 na następne zakupy. Ale nadal jeszcze wg mnie to nie okazja na ten tv - w zeszłym roku o ile pamiętam był około 6600.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Jarosław Świtoń napisał:

(...) wszystko zależy od potrzeb.  W moim przypadku tylko Netflix z tv - z amplitunera  Spotify i internetowe stacje radiowe a reszta z kopa podpiętego do ampli. Jak ktoś potrzebuje coś więcej to pewnie dla niego indywidualna wartość będzie dużo niższa i nie będzie ryzykować stresu przy szukaniu ciągle lepszej wersji oprogramowania - kupi coś innego albo zda się na urządzenie zewnętrzne. 

Ja na moim Philipsie praktycznie w ogóle nie korzystałem ze smart TV wbudowanego, bo kiepsko działało i nie miałem żadnych oczekiwań. Miałem kompa podpiętego pod TV. Ale i tak wyrywałem włosy z głowy i kląłem na programistów Philipsa, bo oprogramowanie TV to nie tylko jakieś dodatkowe ficzery z których nie musisz korzystać. Przede wszystkim oprogramowanie zarządza samym działaniem TV: to czy się uruchomi i jak długo to potrwa, czy pilot będzie działał, czy ustawienia obrazu się zapamiętają, czy obraz będzie zsynchronizowany z dźwiękiem itp. Z wszystkimi tymi rzeczami które wymieniłem mój Philips miał problem, do tego stopnia że były takie chwile gdy nie dało się normalnie korzystać z TV (z tak prostej rzeczy jak korzystanie z gniazda HDMI, o smart TV w ogóle nie mówię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na konkurencyjnym forum napisał ktoś, że są tego Philipsa ostatnie szt - jak myślicie ściema? - jakoś nie chce mi się wieży6ć, że Gorzów przestaje produkować najlepszy z Philipsów lcd po niecałym roku. (opierając się na teście Pana Marka i jego konkluzji to nie tylko najlepszy z Philipsów ale też chyba ogólnie w granicach cenowych) 

P.S. efel ja zawiodłem się na różnych firmach - z racji wieku pierwszy tv kupowałem w DDR ruski Rubin - od tego czasu każda z firm miała (i będzie mieć) buble, które mocno poszarpały ich wizerunek. Oczywiście są firmy gdzie prawie każdy model jest porażką ale warto mieć dystans i nie generalizować - poziom wykonania elektroniki jest różny w każdym modelu z racji użytych komponentów i ogólnego spasowania z oprogramowaniem w całość. W chwili obecnej w omawianym Philipsie bardziej mnie martwi poziom obsługi po sprzedażowej bo to już nie zależy od modelu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, czy ten model obsługuje hdr w youtube? Jak działa ogólnie hdr? Pytam, bo czytałem, że niektóre osoby narzekały. Jak sprawuje się generalnie ten tv? Jakie ma największe wady? Z tego co słyszałem, to ogólnie philips poprawił oprogramowanie w tym modelu i ogólnie jakość wykonania. Jakie są wasze odczucia? Czy mogę go śmiało polecić?

Edytowane przez Johnnyjonjc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden TV z androidem nie obsługuje HDR w YouTube - to wina Google a nie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o jakość wykonania, to nie ma do czego się przyczepić. Jest lepiej niż dobrze.

Ja jestem bardzo zadowolony. Wszystko śmiga (przynajmniej narazie). Nie ukrywam, że do zakupu przekonała mnie zamieszczona tutaj recenzja.

Ambilight wymiata.

Edytowane przez Cfaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.02.2018 o 08:48, efel napisał:

Problem dźwięku 5.1 do kina domowego to ogólna bolączka na Philipsach od lat. Generalnie największy problem dotyczy ścieżek DTS, Dolby Digital (ac3) jako tako działa. Miałem model z 2015 roku z Android 5.1. Tam to nie chciało działać, bo podobno Android dopiero od wersji 6 zaczął tą funkcję natywnie wspierać. TV Philipsa z Androidem 6 i 7 również to miały skopane, bo podobno winą jest procesor MediaTek i jego kiepskie sterowniki do dźwięku. Czyli teoretycznie powinno to działać bo i Kodi i Android umożliwiają przesył dźwięku 5.1 do kina domowego, ale na Philipsie to po prostu nie działa z powodu ograniczeń sprzętowych. Podobno nawet na topowym OLEDzie  Philipsa z 2017r nie działa to jak należy (tylko część aplikacji umożliwia przesył dźwięku np Netflix, Kodi nie).  

Także Twój problem jest znany i należy on do gatunku raczej nienaprawialnych.

Czy w tej kwestii coś naprawiono lub idzie temu jakoś zaradzić? Idzie puścić dźwięk 5.1 bezpośrednio z tv? (Np uzywając soundbara 5.1)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2018 o 11:37, Cfaniak napisał:

Jeśli chodzi o jakość wykonania, to nie ma do czego się przyczepić. Jest lepiej niż dobrze.

Ja jestem bardzo zadowolony. Wszystko śmiga (przynajmniej narazie). Nie ukrywam, że do zakupu przekonała mnie zamieszczona tutaj recenzja.

Ambilight wymiata.

Czytałem kilka recenzji tego TV (również na zagranicznych portalach) i nie widziałem nieprzychylnej oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jak w każdej marce, zawsze mogą zdarzyć się jakieś felerne sztuki, ale ogólnie nie ma bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.04.2018 o 20:58, Jarosław Świtoń napisał:

Ceny już się ruszyły?  z sztywnych 7499 trochę zeszły.

W wyszukiwarkach cenowych są oferty już 6999 a nawet 6999 - 600 na następne zakupy. Ale nadal jeszcze wg mnie to nie okazja na ten tv - w zeszłym roku o ile pamiętam był około 6600.

 

W Euro RTV 65 cali jest teraz za 5400 ;) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy takim calarzu, świetnych możliwościach panelu i takiej cenie można już zdecydowanie przymykać oczy na niedoróbki softu. ?

Edytowane przez Toma-San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego o takich parametrach w tej cenie się nie znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w euro agd philips 8102 za 5999. Można rozłożyć na 30 rat i dwie spłaca rtv. To się nazywa okazja. Tv w takim przypadku wychodzi 5599zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, STELVIO napisał:

Dzisiaj w euro agd philips 8102 za 5999. Można rozłożyć na 30 rat i dwie spłaca rtv. To się nazywa okazja. Tv w takim przypadku wychodzi 5599zł.

Dasz linka? Bo widzę tylko za 6999 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Darek Kupidura napisał:

Dasz linka? Bo widzę tylko za 6999 ;)

Niestety już po promocji - cena 5999 obowiązywała dzisiaj do godziny 8.45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dasz linka? Bo widzę tylko za 6999
Nie dopisałem że promocja do 01.06.2018 do 8.45. Przykro

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, STELVIO napisał:

Nie dopisałem że promocja do 01.06.2018 do 8.45. Przykro emoji23.png

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Kurła, a chciałem brać :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie promocje są dosyć często. Niedługo mistrzostwa wiec można spodziewać się ciekawych ofert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, w belgijskim MM jest po 999 EUR. To jest oferta, a nie jakaś popelina jak u nas. 

Jak ktoś będzie przejazdem... z tragarzami, to można po drodze zgarnąć :) 

Edytowane przez Tomasz Zawadka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy PSU8102 dostal aktualizacje do andka 7? Bo zapewnw do 8 juz nie dostanie (kiedy takowa wyjdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał w styczniu.

TPM171E _ 003.000.173.001 – Date: 2018/01/08

- Android 7.0 based software

Obecny SW to TPM171E _ 003.000.246.005 – Date: 2018/06/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2018 o 19:53, 2015 napisał:

Dostał w styczniu.

TPM171E _ 003.000.173.001 – Date: 2018/01/08

- Android 7.0 based software

Obecny SW to TPM171E _ 003.000.246.005 – Date: 2018/06/18

Faktycznie pobral ostatnio :)

I od tego updateu mam dziwny problem, zawsze po odpaleniu tv jest wlaczony uplynniacz ruchu - choc w opcji ruch jest zaznaczone wylaczony, dopiero po zmianie na np. film i z powrotem przestaje dzialac. Ktos z Was ma moze podobny problem i znalazl rozwiazanie? Ustawienia fabryczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...