Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS8102 TEST telewizora z podświetleniem Direct LED 2017 Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

2015 to nasz "ulubiony" kolega, który ma problemy, lubi trollowac oraz rzucać zaczepko/bajki aby ktoś podjal z nim rozmowę. Najlepiej koledze życzyć zdrowia i nie reagować.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ary napisał:

Argument?

prosty - odpal grę w full hd na tv 4k i to samo w 4k - wciskanie kitu że rozdzielczosć 4k jest mało istotna jest śmieszne - no chyba że ktoś siedzi 4m od tv

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja siedzę bliżej ekranu i bardzo mi odpowiada rozdzielczość FHD. Wiele osób zapomina w ogóle o rozdziałce jak ma budżet na jakiegoś OLEDa. Poza tym nie każdy ma tak sokoli wzrok, to też wpływa na preferencje zakupowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2017 o 18:11, klaus71 napisał:

prosty - odpal grę w full hd na tv 4k i to samo w 4k - wciskanie kitu że rozdzielczosć 4k jest mało istotna jest śmieszne - no chyba że ktoś siedzi 4m od tv

To, że jest różnica to ja wiem, ale dla mnie większą robotę robi hdr i szersza paleta barw.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 65KS9500 czy Philips 65PUS8102? 

Technologia podświetlania ta sama, wysokie noty za kontrast przy wygaszaniu.

Nie za tani jak na nowość ten Philips? :)  Czy w praktyce ten upłynniacz faktycznie jest tak ubogi i nie ma szansy wybrania kompromisu między rwaniem a teatrem? Jakbym czytał o CX700, tyle, że w Panasie idzie to w parze z kiepską rozdzielczością w ruchu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Telewizor ten zakupiłem po przeczytaniu tego testu i na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Przesiadka z plasmy Panasonica py80, sam miałem takie obawy, jednak jest bardzo dobrze, spokojnie da się ustawić pod swoje preferencje zachowując świetną płynność bez efektu rwania i teatru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Saturnie gdzie swoją drogą Philipsa nie mają. Generalnie Pan miał się za wielkiego znawcę, a owy portal uznał za sponsorowany :) Twierdzi, że Philips to od lat najgorszy sprzęt, a bebechy to najtańsza chińszczyzna, stąd Direct LED w takiej kwocie. KS 9500 podobno jak cala wersja KS bardzo nieudany, każdy ze sklepu byl z awariami. Także dla niego OLED LG, a jak LCD to tylko Sony 9005:) Taki krótki raport z wizyty ;)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maniek086 napisał:

Byłem w Saturnie gdzie swoją drogą Philipsa nie mają. Generalnie Pan miał się za wielkiego znawcę, a owy portal uznał za sponsorowany :) Twierdzi, że Philips to od lat najgorszy sprzęt, a bebechy to najtańsza chińszczyzna, stąd Direct LED w takiej kwocie. KS 9500 podobno jak cala wersja KS bardzo nieudany, każdy ze sklepu byl z awariami. Także dla niego OLED LG, a jak LCD to tylko Sony 9005:) Taki krótki raport z wizyty ;)

Nie wnikając zbytnio w to czy "ten pan" był blisko czy daleko od prawdy, polecił Ci akurat dwa wyjścia, na których sklep ma najpewniej największą marżę,  może to przypadek, może nie  :D Prawda jest tak, że ks9500 to super tv, ale dziś myślę, że meeega ciężko o dobrą sztukę (to model na 2016r, a mamy końcówkę 2017r), po Philipsie raczej ciężko oczekiwać super jakości komponenetów to fakt, więc tu akurat racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie do Was. Noszę się z zamiarem zakupu phila 65pus8601, w związku z tym czytam tu i tam, byłem kilkukrotnie obejrzeć ten model i kilka innych w mm i euro i generalnie jestem na TAK.
TAK na jakość obrazu, patrzyłem na to samo demko na soniaczu xe9305, na samsungu mu8002 i panasie 780. Tutaj Panas jeszcze mi się podobał. W mm z kolei miałem porównanie przy sygnale sd.  Duże TAK na ambilight i dźwięk.
No ale co z tą jakością starego phila? Jak to się ma w dzisiejszych dniach? Jak z trwałością, serwisem i żywotnością po skończonej gwarancji? Prośba o Wasze uwagi i podzielenie się doświadczeniem z philem. Rozumiem, że chińczyk i w ogóle, ale co teraz nie jest chińskie? Czy chińskie znaczy złe przy dobrej kontroli jakości?

Jak to wygląda z panasem?

Proszę o obiektywne uwagi. Dzięki

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

naprawdę żadnej odpowiedzi? Użytkownicy philipsów zwłaszcza i panasów, pracownicy serwisów i ktokolwiek kto ma wiedzę, przeżył to i ma chęć wypowiedzenia się -  proszę o opinie.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie TV są produkowane w Gorzowie Wielkopolskim. Płyty główne także. To widać na filmie z fabryki na YT. Test masz na forum. Philips wraca na rynek z produktami w klasie premium. Ten model obok oledów trzeba tak zaliczyć. Kup w sklepie internetowym z możliwością zwrotu. Cena jest jak na 65" i tych parametrach b. atrakcyjna. Import (Korea/Chiny/Tajwan) dotyczy matryc i procesorów (Tajwan). Procek P5 to projekt holenderskiego oddziału R&D (Amsterdam). OS od Googla (USA). Ambilight od PHILIPS Lighting (EU). 

Podobno miedź na Tajwan dla MediaTek dostarcza polski KGHM. Tyle, że ze złóż w Chile.  Matryca chyba SAMSUNG (Korea). Mało jest chińszczyzny w tym "chinolu".

O matrycy poczytasz tu: https://www.displayspecifications.com/en/model/b41cdfa

 

Edytowane przez 2015
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak tak dalej pójdzie to się okaże, że Philips ma selekcjonowane materiały najwyższej jakości a TPV dopłaca do produkcji kazdej sztuki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam wątpliwości Tomka, wszystko pięknie cacy, ale czy żywotność produktu + jakość obsługi gwarancyjnej jest na dobrym poziomie? Można na Samsunga narzekać, ale z mojego doświadczenia wynika, że bez komentarzy wymieniają wadliwy produkt. A propos Panasa, to mam wrażenie, że im dłużej mam tym lepiej świeci, tyle, że 55 cali mnie już nie starcza :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY TV przez wiele lat dopłacało do każdej sztuki. Udziałowcy powiedzieli: dość ... 

Teraz SONY sprzedało dywizję TV na Tajwan. Podobnie z PS 3/4 to już nie jest SONY. Przy logo PS4 brak znaku SONY. 

TV SONY nie ma już danych sprzedażowych. Produkcja i sprzedaż w Polsce to Tajwan. FOXconn Turcja.    

Macie inne dane to bardzo proszę ...

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w TV Philipsa nie jest chińskie oprócz najważniejszej rzeczy: oprogramowania. Niby jest to android amerykański, ale dostosowany przez chińczyka do tego sprzętu. Możesz mieć najlepsze oprogramowanie na świecie w ręku, ale koncertowo spieprzyć jego wdrożenie w taki sposób żeby jego użytkowanie stało się koszmarem dla użytkowników. Widziałem jak działa Android TV w Philipsie (miałem model z 2015r) i widziałem jak działa Android TV w Nvidia Shield TV (szwagier ma). Różnica działania jest gigantyczna, praktycznie niebo a ziemia na korzyść Shield TV. Wszelkie bolączki i zarzuty dotyczące platformy Android czyli wolne działanie, nie odtwarzanie formatu X, zawieszanie się, nie poprawne działanie aplikacji X czy Y nie występują na Shield TV. Tam po prostu wszystko działa jak należy w przeciwieństwie do Philipsa czy też Sony. 

Co do supportu Philipsa to wypowiedziałem się w tym poście:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że tylko słowa, zdecydowałem się ostatecznie na 65ks9500, w piątek przyjedzie. Generalnie byłem w jednej z galerii w sklepie Samsung Brand Store, upewniłem się kto jest ich właścicielem i jakie rabaty mogę uzyskać. Następnie przez internet po wcześniej uzyskanej cenie zamówiłem tv. To był dla mnie warunek, czyli szansa na możliwość zwrotu w 14 dni z zaznaczeniem, że otrzymam towar fabrycznie nowy, nieotwierany. Tak czy siak jeśli będzie egzemplarz dobry to dodatkowo udało się dostać 5 lat gwarancji Samsunga;) Czyli coś nieosiągalnego przy Philips.

Edytowane przez Maniek086

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym Androidzie na Philipsie polemizowałbym. Philips tak jak i Sony faktycznie ciężko radzili sobie z udźwignięciem tego oprogramowania, teraz jest już o wiele lepiej, zarówno dzięki wysiłkom programistów jak i poprawie jakości bebechów, w które są wyposażone telewizory. Samsung również na telefonach zaczynał z lagującym Androidem. Tak więc to wielokrotnie jest kwestia jakiegoś doświadczenia, na zebranie którego potrzeba czasu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników tego modelu może napisać jak wygląda równomierność podświetlenia i w jakim stopniu np. w przedziale 1-5 występuje clouding, banding, dse?

Dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez hymmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat aplikacja GOOGLE SMART/ANDROID TV działa bez żadnych problemów.

Model PHILIPS 8102 65" to top z FALD-em na rynku.  Czytaj test Maćka.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 2015 napisał:

Od 2 lat aplikacja GOOGLE SMART/ANDROID TV działa bez żadnych problemów.

Model PHILIPS 8102 65" to top z FALD-em na rynku.  Czytaj test Maćka.

Trochę poleciałeś kolego. Android do teraz potrafi się przyciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę, planowałem zakup PUS8102/12 ale po przeczytaniu niektórych opinii mam wątpliwości.

Czy lepszym wyborem będzie Sony 65xe9305? Obecnie sony jest w promocji w sony centre za 8999zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po promocji. Też zastanawiam się nad tym modelem lub sony 65xe9005. W sony center powinna być za jakiś czas promocja przedświąteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co jest z tym tv, że cena spada na łeb na szyję. W sklepie w RTV Euro można go kupić za 6500zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...