Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS8102 TEST telewizora z podświetleniem Direct LED 2017 Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki za info trochę szkoda bo to dobry sprzęt . Gdyby Philips chciał to by to ogarneli softowo 

Przyklad to Nvidia Shield na androdzie tv  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, topcars12 napisał:

Ok dzięki za info trochę szkoda bo to dobry sprzęt . Gdyby Philips chciał to by to ogarneli softowo 

Przyklad to Nvidia Shield na androdzie tv  

Nvidia Shield TV działa super. To jest najlepsza implementacja Android TV jaką widziałem, natomiast tam też siedzi w środku odpowiedni sprzęt. Philips nawet jakby umiał i chciał nie ogarnie swojego softu tak żeby działał tak jak na Shield TV, bo mają po prostu za słaby SoC w swoich TV...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post, więc witam wszystkich.

Posiadam ten TV i wspomniana wcześniej usterka czasem się w nim pojawia. Ustaliłem że winny jest wadliwy moduł T-CON jednej w serii telewizorów (zawierającej w numerze seryjnym cyfry Fz1xxxxx993xx). Powoduje on mruganie i poziome zakłócenia obrazu do czasu rozgrzania się do odpowiedniej temperatury, a więc zaraz po włączeniu "zimnego" jeszcze TV, później działa prawidłowo. Zgłoszenie do serwisu już złożone.

Edytowane przez xMaraSSx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam hdtvpolska mam pytanie czy ten Philips 8102 ma 10 bitowy panel i szeroką paletę barw i czy nie ma problemu z pionowymi psami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.02.2018 o 08:17, efel napisał:

Nvidia Shield TV działa super. To jest najlepsza implementacja Android TV jaką widziałem, natomiast tam też siedzi w środku odpowiedni sprzęt. Philips nawet jakby umiał i chciał nie ogarnie swojego softu tak żeby działał tak jak na Shield TV, bo mają po prostu za słaby SoC w swoich TV...

To prawda, że Nvidii udało się fajnie wdrożyć swój smart, ale i ten Philipsowy nie jest już tak zły, by kupując 8102 musieć dodatkowo kupować kolejny sprzęt. Te kłopoty z Androidem, które towarzyszą obecnym telewizorom to nic przy pierwszych próbach wprowadzania Android TV. Jakby nie patrzeć dodatkowy sprzęt komplikuje nieco obsługę i na to też zwracałbym uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. Również skuszony opiniami, testami, prezentacją, parametrami zakupiłem Philipsa. Co do jakości obrazu spełnia moje oczekiwania po przesiadce z 55PFT6550 jest ogromna różnica in plus. Myślałem nad Oled`em ale Philips obecnie nie ma modelu 65' a poza tym to nie moja półka cenowa. Philipsa miałem od zawsze ze względu na Ambilight i jestem niejako skazany na tą markę. Są jednak rzeczy które mnie irytują (w poprzednim modelu również występowały): ślamazarne menu i pilot, który działa jakby z opóźnieniem. Co mnie jednak bardzo niepokoi to usterka w postaci migania obrazu po włączeniu tv - widzę, że zaczyna się nasilać. Na początku mrugał może raz a teraz po paręnaście sekund po uruchomieniu - stąd moje pytanie do kolegi xMaraSSx jak zareagował serwis na usterkę. Nr ser. tv jest inny: zaczyna się od 1FZ lecz później brak frazy 993.  Telewizor mam dopiero tydzień i być może jest szansa go wymienić na model bez wady. Mimo wszystko nie chcę innego modelu bo jakość obrazu po regulacjach jest naprawdę wyśmienita. Pozdrawiam. Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usterka znana, serwis wymienia bez gadania T-CON i kabel LVDS. Możesz próbować walczyć ze sklepem o wymianę - ja odpuściłem, bo jakość obrazu mojej sztuki była bardzo dobra a zawsze można trafić gorszego , z bandingiem, cloudingiem i nie wiadomo czym jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy wbudowany tuner satelitarny obsługuje HLG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam informacji dotyczących różnic w jakości obrazu pomiędzy Philipsami 8102 a 8602 (szukam tv w 65")

W chwili obecnej mogę kupić Philips 65PUS8602 za 7500PLN lub Philips 65PUS8102  za 6900PLN.

Niestety w Poznaniu nie znalazłem możliwości porównania tych tv i w necie też jakoś nie natrafiłem na test Phila 8602.

Z ambilightu nie będę raczej korzystać - montaż we wnęce z wystającym ekranem 6cm od lica ściany więc możecie polecić coś innego w podobnych cenach. (sony 9005 za 6888PLN też jakością obrazu mi wystarczał ale to w markecie - nie wiem jak w nocy było by w domu)

Z zakupem nie śpieszy mi się - obecny tv pomimo małego robaczka w matrycy jeszcze działa.

Pozdrawiam Jarek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Jarosław Świtoń napisał:

Witam

Szukam informacji dotyczących różnic w jakości obrazu pomiędzy Philipsami 8102 a 8602 (szukam tv w 65")

W chwili obecnej mogę kupić Philips 65PUS8602 za 7500PLN lub Philips 65PUS8102  za 6900PLN.

Niestety w Poznaniu nie znalazłem możliwości porównania tych tv i w necie też jakoś nie natrafiłem na test Phila 8602.

Z ambilightu nie będę raczej korzystać - montaż we wnęce z wystającym ekranem 6cm od lica ściany więc możecie polecić coś innego w podobnych cenach. (sony 9005 za 6888PLN też jakością obrazu mi wystarczał ale to w markecie - nie wiem jak w nocy było by w domu)

Z zakupem nie śpieszy mi się - obecny tv pomimo małego robaczka w matrycy jeszcze działa.

Pozdrawiam Jarek

Jeżeli nie będziesz korzystał z Ambilight, czyli jedynej rzeczy która w Philipsie działa dobrze i jest jedyną mocną stroną tych TV to uciekaj. Zrobisz dobrze kupując TV jakiejkolwiek innej marki.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FALD też działa dobrze, a po ostatniej aktualizacji system również, po naprawie opisywanej wcześniej usterki jestem bardzo zadowolony z tego TV.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie będziesz korzystał z Ambilight, czyli jedynej rzeczy która w Philipsie działa dobrze i jest jedyną mocną stroną tych TV to uciekaj. Zrobisz dobrze kupując TV jakiejkolwiek innej marki.


100% prawda....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2018 o 09:25, user7878 napisał:

Też tak myślałem jak tylko opieralem się na opiniach innych ale sprawdziłem to sam w domu i niestety ale to Philips został w tyle.

Pytanie: co zadecydowalo finalnie, ze wybrales 9305 ? Problemy z podswietleniem widoczne na czarnych pasach ekranu nie odstraszyly Ciebie  ?

https://www.youtube.com/watch?v=mBD9ivZPvPc (3:56)

Jak ww efekt wyglada w praktyce ?

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi w testowanym xe93 nie miałem żadnych problemów z podświetleniem. W bezposrednim starciu obraz na sonym jest zdecydowanie lepszy.

 

 

Nie zauważyłem też zeby na czarnych pasach było jasniejsze podswietlenie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8102 zadebiutował na IFA we wrześniu, a 8602 chyba jeszcze później. Możesz popytać w euro, oni zawsze mają komplet Philipsów na stanie w różnych sklepach, szczególnie w takim mieście jak Poznań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokim łukiem omijaj wpisy [efel] , [kisiek]

Pisanie, że SONY XE93 albo XF85xx (2018 - b. wysoka cena) to dobre TV na matrycach IPS z Tajwanu to taka ściema sprzedażowa. Wystarczy włączy napisy srt i bardzo jasne pionowe słupy podświetlenia eliminują przyjemność oglądania. Prosto: skandaliczny brak kontroli nad pionowym podświetleniem matryc. Podobnie jest z logo TVP24 HD.    

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że jazda po tym modelu jest przesadzona. Szukam TV do kupienia od jakiegoś czasu. Śledzę wiele wątków Philipsa/Sony/LG i w każdym są jakieś kwiatki. Ale mówienie że w PUS8102 to tylko ambi jest Ok to przesada. Czytałem kilkadziesiąt opinii na Euro RTV/AGD potwierdzonych zakupem!!! - zdecydowana większość bardzo zadowolonych - a to już coś znaczy.


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2018 o 17:27, 2015 napisał:

Szerokim łukiem omijaj wpisy [efel] , [kisiek]

Nie wiem kolego jaki masz do mnie problem, ale wszystko co napisałem na tym forum na temat Philipsa to moje własne doświadczenia obcowania z tym TV, który kupiłem za własne cieżko zarobione pieniądze. Poczytaj sobie różne wątki. Nie tylko ja straciłem przy TV Philipsa mnóstwo nerwów i odradzam zakup tej marki każdemu. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnie parę postów dotyczy mojego zapytania więc może trochę wygaszę emocje - w każdym forum znajdziemy zagorzałych przeciwników i zwolenników danego modelu - absolutnie wpisy skrajnych opozycjonistów mnie nie przekonują i odwrotnie jak ktoś zbyt często daje ochy, achy i woow jaki on cudowny więcej niż raz wzbudza we mnie wręcz niechęć i podejrzenie o opinię powiązaną z biznesem lub ogólnie mówiąc brak obiektywizmu. Wypowiedzi oczywiście należy analizować i brać pod uwagę ale bez przesady.  Obecnie nadal jestem zainteresowany tym tv ale mam też innych faworytów. Czekam do promocji związanych z mś a jak wtedy nie spadną ceny do mojego wyobrażenia o prawdziwej wartości danego tv (ocena bardzo subiektywna zawierająca między innymi ryzyko trafienia na felerną szt. na podstawie tych nieprzychylnych opinii) to do czarnego piątku lub promocji noworocznych. Najbardziej w tv przeszkadzają mi nie delikatne wady ale cena nie adekwatna do wartości. Oczywiście ktoś może napisać, że poziom 5k za b.dobry tv 65" jest poziomem mniejszej półki i za dużo wymagam ale widząc co się potrafi dziać w cenach w przeciągu jednego roku mocno deprymuje wartość danego tv - np Sony 55xe9005 był już w 20 ratach za 4844 obecnie ten sam sklep ma cenę 5500 - kwotowo może mała różnica ale % znacznie więcej - to samo a nawet jeszcze bardziej widoczne na modelach 65" - inflacja? - nie sądzę - raczej sztucznie podniesiona cena aby można było zrobić promocję na mś.

Obecnie czekam na ustabilizowanie cen a właściwie do wyrównania względem prawdziwej wartości modeli : Philips 65PUS 8102 (był on już też  tańszy wcześniej),LG LED 65SJ950 , Sony KD-65XE9005 , Samsung 65MU8002, Panasonic  TX-65EX780E  - każdy z tych modeli ma jakieś wady i zagorzałych fanów oraz krytyków ale jak to się mówi CCC.

Jarek

Edytowane przez Jarosław Świtoń
poprawa nazwy tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Jarosław Świtoń napisał:

Obecnie czekam na ustabilizowanie cen a właściwie do wyrównania względem prawdziwej wartości modeli : Philips 65PUS 8102 (był on już też  tańszy wcześniej),LG LED 65SJ950 , Sony KD-65XE9005 , Samsung 65MU8002, Panasonic  TX-65EX780E  - każdy z tych modeli ma jakieś wady i zagorzałych fanów oraz krytyków ale jak to się mówi CCC.

Jarek

Nie do końca jestem przekonany czy promocje związane z MŚ obejmą te akurat modele które wymieniłeś. Na promocje przy takich okazjach trafiają raczej modele najtańsze w danym roku (bo podaż zawsze jest wysoka w niskim segmencie i jest okazja na żeby mocno zwiększyć obroty), albo najdroższe z roku ubiegłego (trzeba sprzedać to co zalega na magazynie). To co wymieniłeś to jest średnia półka, która tak czy siak się sprzedaje dobrze nawet bez promocji. Ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem kolego jaki masz do mnie problem, ale wszystko co napisałem na tym forum na temat Philipsa to moje własne doświadczenia obcowania z tym TV, który kupiłem za własne cieżko zarobione pieniądze. Poczytaj sobie różne wątki. Nie tylko ja straciłem przy TV Philipsa mnóstwo nerwów i odradzam zakup tej marki każdemu. 

100% zgadzam się. Kupa nerwów i nic więcej. Obsługa klienta - dramat......Serwis - dramat. Oprogramowanie - dramat . To są akurat moje doświadczenia z firmą i produktem Philips


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem CCC  - jak nie promocje to chociażby wyrównanie cen do poziomu sprzed pół roku - głupio mi kupować jak sam napisałeś średniaka w cenie tv premium (ocena poziomu cen subiektywna) Jakiś model z mojej półki zainteresowań winien zbliżyć się do moich oczekiwań.

Ceny po części sami ustalamy na wysokim poziomie - koszty produkcji nie są adekwatne do cen jak nowość kosztuje np 10k a jak po paru miesiącach spada o 40% to nie znaczy, że producent dokłada do interesu tylko znaczy, że wydoił już naiwnych. Poziom wykonania i obsługi po sprzedażowej też jest nieadekwatny do cen.  Mogę nawet pogodzić się z tym, że sztucznie jest ograniczana trwałość sprzętu ale powinien on wytrzymać bezawaryjnie parę lat. Dlatego też szukam średniaka w normalnej cenie aby nie żałować wyrzuconych pieniędzy. Wg. mnie czasy gdzie cena rzutowała o jakości a przede wszystkim wytrzymałości sprzętu dawno już minęła.

Mogę pozwolić sobie na oczekiwanie, gdyż z obecnej Toshiby jestem zadowolony (odpukać) Gdyby było inaczej to pewnie TLC na szybko bym przyjął i  czekał z 2-3 lata na mniej podatne na wypalanie OLEDy

Może jako poznaniak za bardzo szanuję złotówki :) aby płacić frycowe za nowości.

Wracając do Philipsa - daje  mu równą szansę z innymi - każdy producent ma super buble oraz normalne tv - wg ilości negatywnych opinii model ten trochę odbiega na + w stosunku do innych serii od tego producenta. Tv obojętnie jaki będę kupować z kalibracją lub chociażby z wstępną oceną od sprzedającego - winno to chociażby na wstępie ograniczyć super nieudane szt. z wadami matrycy. Poczytajcie trochę opinii o innych tv - też jak ktoś trafi się na felerną szt. to jęki " Kupa nerwów i nic więcej. Obsługa klienta - dramat......Serwis - dramat. Oprogramowanie - dramat" a wg mnie nie ma co generalizować - ja osobiście wyceniam wartość tego tv na poziom 5,5 k - przy takiej cenie to zaryzykuję obcowanie z nim nawet bez efektu ambilight. A jak nie spełni on moich oczekiwań to może np Sony 65xe903 zejdzie do 6,5k (podkreślam jeszcze raz mojej subiektywnej oceny poziomu wartości.

Jak już piszę o wartościach to oczywiście nie tylko wymienione w poprzednim moim poście tv są wyceniane wg mojego poziomu oczekiwań wg,. subiektywnej wartości bo np jakby się trafił np Panasonic Viera TX-65ez950 za 8,5k to dołożyłbym bo wiedziałbym, że warto.

Jarek

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarosław Świtoń

Hmm a jak określisz wartość oprogramowania? Tego nie da się w prosty sposób ocenić przed zakupem patrząc na specyfikację i szacując realną wartość telewizora. Natomiast w dzisiejszych czasach oprogramowanie tak gdzieś w 50% odpowiada za jakość całego doświadczenia z TV. Albo to doświadczenie będzie miłe, bo wszystko co będziesz chciał zrobić na TV będzie działać bez problemu (vide produkty Apple) albo będziesz się męczył z pierdołami o których istnieniu do tej pory nie wiedziałeś. Kiedyś telewizor to był ekran, było mało funkcji, mało co mogło nie działać pod względem programowym, bo sterowało tym wszystkim parę linijek kodu. Teraz to jest skomplikowany komputer z tysiącami funkcji i zależności. Wszystko to może szlag trafić jeśli za oprogramowanie odpowiadają dyletanci, a tacy niestety są zatrudnieni przez TP Vision.

Tak naprawdę wszystko rozbija się o Twój czas i Twoją cierpliwość. Jeżeli masz dużo czasu i dużo cierpliwości, to możesz zaryzykować zakup Philipsa. Za niewielką kasę dostaniesz sporo. Dużo z tego 'sporo' nie będzie działać, ale jeżeli masz czas, żeby szukać obejścia problemów które Cię denerwują, albo masz dużo cierpliwości i wybaczysz mu te problemy to możesz być zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...