Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Pablo Dziekan napisał:

hubio są oznaczenia, a z pewnością jeśli chodzi o ten konkretny film.

Braveheart 4K UHD

Ja mam wydanie włoskie... Fizycznie film jaki niedawno kupiłem i nie ma tego oznaczenia:

5cf29490c068ce11.jpg

To czy w takim razie jest jedno uniwersalne czy są różne wydania osobno na DV i HDR10+ ? Dla mnie to nie ma dużego znaczenia, ale jak już zaczęliśmy pisać o tym DV, a część z was ma wyświetlacze z DV i Oppo, które to czyta to może się taka informacja komuś przydać. A i ja jestem sam ciekawy o co tu chodzi... Mam też inne filmy np. polskie wydanie Szeregowca Ryana i też nie ma żadnego znaczka DV, a w tym linku do filmów DV od misfit, był podany...

Edytowane przez hubio
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie jest regułą, że na opakowaniu jest logo DV. Mam włoskie wydanie "Szeregowiec Ryan" i logo DV nie ma, ale jest w specyfikacji tego wydania i jest na płycie. Z reguły filmy od Paramount Pictures są z DV. Jeśli chcesz kupić jakiś film, to po prostu trzeba sprawdzać specyfikację. 

Szeregowiec Ryan

Edytowane przez Pablo Dziekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, hubio napisał:

Ja mam wydanie włoskie... Fizycznie film jaki niedawno kupiłem i nie ma tego oznaczenia:

To czy w takim razie jest jedno uniwersalne czy są różne wydania osobno na DV i HDR10+ ? Dla mnie to nie ma dużego znaczenia, ale jak już zaczęliśmy pisać o tym DV, a część z was ma wyświetlacze z DV i Oppo, które to czyta to może się taka informacja komuś przydać. A i ja jestem sam ciekawy o co tu chodzi... Mam też inne filmy np. polskie wydanie Szeregowca Ryana i też nie ma żadnego znaczka DV, a w tym linku do filmów DV od misfit, był podany...

Tak zachwalany przez Ciebie panasonic, jako następca OPPO (kto powiedział ze następca musi dorównać lub przewyższyć poprzednika?) powinien umożliwić pokazanie tak banalnej informacji o filmie jak rodzaj wyświetlanych danych (OPPO to ma), nawet jeśli nie ma jej na pudełku.

Dotyczy filmów na płytach UHD/4K;

Do tej pory filmy były wydawane z obrazem 4K, albo 4K HDR (czyli HDR10) albo 4K HDR DV (czyli HDR10 i DV), w zależności od posiadanego sprzętu można oglądać na ekranie wspomniane efekty, odtwarzacz i tv MUSZA razem obsługiwać ten sam format. Czyli np. i tv i odtwarzacz musza obsługiwać HDR DV. Jak tv lub odtwarzacz nie obsługuje DV to będzie to HDR, czyli statyczne dane HDR10, jak tv lub odtwarzacz nie jest zgodny z HDR, to obraz tez będzie „zwykły” bez efektu HDR.

Przytaczany Robin Hood, (z tego co ja wiem) jest PIERWSZYM filmem fabularnym wydanym na płycie z HDR10+. Nie mam tego filmu i nie przeglądałem informacji o nim, wiec nie mogę powiedzieć czy to są dwie osobne płyty (pewnie nie), raczej w menu powinna być możliwość wyboru rodzaju transferu.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, hubio napisał:

Tutaj podałeś listę filmów z DV.

https://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=276448

Jest sporo pozycji, które mam np. Breavheart i sprawdzałem i na pudełku nie ma nigdzie znaczka DV ani zresztą HDR10+, jest tylko HDR. Więc te filmy z są robione w 2 odmianach osobno dla DV i dla HDR10+ ?

Pisałem już o tym - Braveheart w USA wydawał Paramount i tak - jest tam DV.
W Europie z kolei wydaje Fox w HDR10 i u nich w żadnym wydaniu DV nie uświadczysz bo trzymają się z Samsungiem, który jest na wojnie z DV ;)

7 godzin temu, Barnaba napisał:

To "zakochanie" z powodu znaczącej poprawy obrazu, czy raczej nieuchwytnej "magii"? To wbrew pozorom poważne pytanie:)

To pierwsze, z tym, że nie gwarantuję iż podobny entuzjazm będzie zauważalny na każdym wyświetlaczu.
Jak wiadomo w LG OLED obróbka obrazu pozostawia co nieco do życzenia, w szczególności jeśli chodzi o tzw. near-black handling i taka konwersja HDR10 do DV przynajmniej u mnie poprawia znacząco sytuację w nieco problematycznych scenach z UHD BD na C7.

Np. patrz tutaj -> 

 

 

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Nygus napisał:

Tak zachwalany przez Ciebie panasonic, jako następca OPPO (kto powiedział ze następca musi dorównać lub przewyższyć poprzednika?) powinien umożliwić pokazanie tak banalnej informacji o filmie jak rodzaj wyświetlanych danych (OPPO to ma), nawet jeśli nie ma jej na pudełku.

Dotyczy filmów na płytach UHD/4K;

Do tej pory filmy były wydawane z obrazem 4K, albo 4K HDR (czyli HDR10) albo 4K HDR DV (czyli HDR10 i DV), w zależności od posiadanego sprzętu można oglądać na ekranie wspomniane efekty, odtwarzacz i tv MUSZA razem obsługiwać ten sam format. Czyli np. i tv i odtwarzacz musza obsługiwać HDR DV. Jak tv lub odtwarzacz nie obsługuje DV to będzie to HDR, czyli statyczne dane HDR10, jak tv lub odtwarzacz nie jest zgodny z HDR, to obraz tez będzie „zwykły” bez efektu HDR.

Przytaczany Robin Hood, (z tego co ja wiem) jest PIERWSZYM filmem fabularnym wydanym na płycie z HDR10+. Nie mam tego filmu i nie przeglądałem informacji o nim, wiec nie mogę powiedzieć czy to są dwie osobne płyty (pewnie nie), raczej w menu powinna być możliwość wyboru rodzaju transferu.

Oczywiście w przypadku HDR10+, zasada działania będzie dokładnie taka sama jak w przypadku DV, oba urządzenia musza wspierać HDR10+, jeśli nie to będzie to HDR10, a jak nie HDR „zwykle” (czyli HDR10)to nie będzie wcale efektu HDR.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Nygus napisał:

Przytaczany Robin Hood, (z tego co ja wiem) jest PIERWSZYM filmem fabularnym wydanym na płycie z HDR10+. Nie mam tego filmu i nie przeglądałem informacji o nim, wiec nie mogę powiedzieć czy to są dwie osobne płyty (pewnie nie), raczej w menu powinna być możliwość wyboru rodzaju transferu.

To jest wydane, jak każde inne wydanie UHD czyli płyta UHD+płyta BD. "Robin Hood" ma na okładce znaczek i DV, i HDR10+, ale to naprawdę nie jest regułą.

Robin Hood

Edytowane przez Pablo Dziekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co - idzie przeciętny Kowalski do sklepu, wie tylko, że ma wyświetlacz z DV i player z DV i nie może kupić filmu w MM z takim oznaczeniem, tylko musi zrobić sprawdzenie w necie co i jak było wydawane ? Jakiś absurd, jak dla mnie... Powoli zaczynam myśleć, że cała ta różnica między DV a HDR10+ to jest tak kierowana do 1% ludzi przynajmniej w Polsce... :) Następna sprawa - wiemy o ograniczeniach polskiej dystrybucji w ogóle w filmach na BD czy 4K więc teraz jeszcze jak w Breavherat dochodzi sprawa, że z polską wersją można nie kupić z DV ? Nie wiem czy akurat w tym wydaniu DV jest PL, ale to tylko tak przykładowo... Mając Oppo i ściągając napisy można się tym oczywiście nie przejmować (i macie dodatkowy atut :) ) ,ale cała reszta.. ? Mam już gdzieś ok 50 filmów 4K/HDR w wolnej chwili sprawdzę czy gdziekolwiek jest znaczek DV lub HDR10+ Myślę, że nigdzie nie będzie...

Nygus - Panasonic jak najbardziej wszystko pokazuje - nawet bitrate tylko jak ja nie mam żadnego wyświetlacza z DV to też mi pokaże ?

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jezeli tv nie ma DV to nie zobaczysz efektu HDR DV.

W rej chwili na plycie jest tylko jeden film fabularny z HDR10+ (chyba tylko jeden) wlasnie ten Robin Hood, ten film to wyjatek, swietny wyjatek, pomiewaz ma obydwa dynamiczne rodzaje HDR, cxyli jest tam DV i jest tez HDR10+, oby wiecej tak wydanych filmow bylo.

Zobacz w menu co pokaze twoj odtwarzac, jesli obsluguje DV i masz jakis film z obrazem Dolby Vision to chyba powinien pokazac w info o transferze ze jest to DV. Jezeli panasonic cos rakiego pokazuje, oppo pokazuje „parametry techniczne” obrazu. Natomiast nie zobaczysz efektu DV, dlaczeg? Pisalem wczesniej.

Nikt, nigdzie nie pisal ze wszystko jest dla wszystkich. Trzeba wiedziec co kupic, gdzie i jeszcze jak z tego co sie kupi madrze korzystac...

Dlatego jest duzo zadowolonych urzytkownikow oppo, poniewarz, jak na razie ten sprzet daje najwiecej mozliwosci. Dlatego mozna by powiedziec ze jest jednak tani a nie drogi.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hubio w oppo masz przycisk info ktory pokazuje info dot metadanych filmu, bit rate itp.

DV nie ma w tym temacie nic do rzeczy

w kwestii HDR bo jakis zamet kilka postow temu mozna bylo tu zaobserwować w Twoim poście:

statyczne metadane = HDR = HDR10

dynamiczne metadane = Dolby Vision, HDR10+ 

przecietny Kowalski mysle ze nie bedzie zaprzatal sobie tym glowy, ale na forum technologicznym (po to tu jestesmy) zeby sie w takich sprawach orientować, a jak nie to zawsze mozna zapytać. 

Jak komus zalezy na sprawdzeniu ktore wydanie ma jaki format mozna sobie sprawdzić pod linkiem jak wyzej. Dolby Vision wg mnie daje zauwazalna poprawe w stosunku do zwyklego HDRu, do tego stopnia, ze jak mialbym teraz kupowac TV to tylko z obsluga tego formatu. Wydania DV sa kompatybilne wstecz, wiec nie ma problemu jesli ktos ma takie wydanie, a nie ma kompatybilnego wyswietlacza i playera, to i tak skorzysta ze "zwyklego HDRu". Na szybko sprawdzilem jedno wydanie i na plycie jest informacja Dolby Vision, wiec powinno to byc tez zanzaczone na okladce (czy jest opisane na wszystkich wydaniach ze zaweiraja DV na plycie, tego nie wiem).

 

 

 

Edytowane przez szewi
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecietny kowalski udzie do sklepu i kupuje DVD, bo jest tansze, bo ma odtwarzacz, bo po co przeplacac, skoro jest na plycie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
40 minut temu, hubio napisał:

Następna sprawa - wiemy o ograniczeniach polskiej dystrybucji w ogóle w filmach na BD czy 4K więc teraz jeszcze jak w Breavherat dochodzi sprawa, że z polską wersją można nie kupić z DV ? Nie wiem czy akurat w tym wydaniu DV jest PL, ale to tylko tak przykładowo... Mając Oppo i ściągając napisy można się tym oczywiście nie przejmować (i macie dodatkowy atut :) ) ,ale cała reszta.. ? Mam już gdzieś ok 50 filmów 4K/HDR w wolnej chwili sprawdzę czy gdziekolwiek jest znaczek DV lub HDR10+ Myślę, że nigdzie nie będzie...

W Szeregowcu Ryanie z polskiej dystrybucji na pewno masz DV, nie wiem czy na okładce, ale na płycie na 100% jest :)
Tak BTW jak się dobrze przypatrzysz to zauważysz gdzieniegdzie przebarwienia obrazu na UHD w HDR10 jak np. tutaj czy tutaj. Na DV też one są, ale w dużo mniejszym stopniu.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 1.03.2019 o 11:32, szewi napisał:

Hubio w oppo masz przycisk info ktory pokazuje info dot metadanych filmu, bit rate itp.

Na Panasonicu też jest taka opcja... Miałeś, nie wiem czy jeszcze masz to pamiętasz, że była, ale czy pokazuje kwestie DV czy HDR10+ nie wiem

Cytat

DV nie ma w tym temacie nic do rzeczy

w kwestii HDR bo jakis zamet kilka postow temu mozna bylo tu zaobserwować w Twoim poście:

statyczne metadane = HDR = HDR10

dynamiczne metadane = Dolby Vision, HDR10+ 

Tak wiem, w jednym poście zabrakło mi znaczka "+" i zrobiło się małe zamieszanie... Miałem na myśli HDR10+ a pisałem HDR10

Cytat

przecietny Kowalski mysle ze nie bedzie zaprzatal sobie tym glowy, ale na forum technologicznym (po to tu jestesmy) zeby sie w takich sprawach orientować, a jak nie to zawsze mozna zapytać. 

To trochę słabe żeby kupić film z DV, który to standard jest tak ostro promowany, trzeba szukać informacji w necie bo nie ma tego na płytach... Ja myślę, że skończy się tak, że za kilka lat wszystkie filmy będą jak Robin Hood i wspierały zarówno DV jak i HDR10+... Skoro już jeden tak wydali, producenci i wydawcy filmów pójdą tą drogą żeby kupowali ich filmy i samsungowicze i cała reszta... :) Na końcu zawsze najważniejsza jest kasa... :)

Cytat

Jak komus zalezy na sprawdzeniu ktore wydanie ma jaki format mozna sobie sprawdzić pod linkiem jak wyzej. Dolby Vision wg mnie daje zauwazalna poprawe w stosunku do zwyklego HDRu, do tego stopnia, ze jak mialbym teraz kupowac TV to tylko z obsluga tego formatu.

Ale ciekawe jak w stosunku do HDR10+ ? ... Brałeś pod uwagę Samsunga... więc zmieniłeś decyzję ? Samsungi nie mają DV...

Cytat

Wydania DV sa kompatybilne wstecz, wiec nie ma problemu jesli ktos ma takie wydanie, a nie ma kompatybilnego wyswietlacza i playera, to i tak skorzysta ze "zwyklego HDRu". Na szybko sprawdzilem jedno wydanie i na plycie jest informacja Dolby Vision, wiec powinno to byc tez zanzaczone na okladce (czy jest opisane na wszystkich wydaniach ze zaweiraja DV na plycie, tego nie wiem)

Właśnie na płytach nie ma...

Dnia 1.03.2019 o 11:52, misfit napisał:

W Szeregowcu Ryanie z polskiej dystrybucji na pewno masz DV, nie wiem czy na okładce, ale na płycie na 100% jest :)

Znaczka DV na płycie nie ma... :) Sprawdzałem...

Edytowane przez hubio
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o żadne znaczki, ale to co się fizycznie znajduje na płycie :)

Poniżej skan BDInfo:

Name:                   00800.MPLS
Length:                 2:49:26.823 (h:m:s.ms)
Size:                   93,003,044,352 bytes
Total Bitrate:          73.18 Mbps

(*) Indicates included stream hidden by this playlist.

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-H HEVC Video       52119 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / HDR10 / Limited Range / BT.2020 / PQ / BT.2020 non-constant / Mastering display color primaries: Display P3 / Mastering display luminance: min: 0.0001 cd/m2, max: 1000 cd/m2
* MPEG-H HEVC Video     5798 kbps           1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / Dolby Vision / Limited Range / BT.2020 / PQ / BT.2020 non-constant / Mastering display color primaries: Display P3 / Mastering display luminance: min: 0.0001 cd/m2, max: 1000 cd/m2

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Dolby TrueHD/Atmos Audio        English         6107 kbps       7.1 / 48 kHz /  5467 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz /   640 kbps / DN -4dB)
Dolby Digital Audio             Chinese         224 kbps        2.0 / 48 kHz /   224 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Czech           640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             English         640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Hungarian       640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Chinese         224 kbps        2.0 / 48 kHz /   224 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Polish          224 kbps        2.0 / 48 kHz /   224 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Russian         224 kbps        2.0 / 48 kHz /   224 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Thai            640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Turkish         640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps / DN -4dB

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Presentation Graphics           Arabic          12.566 kbps                     
Presentation Graphics           Malay           30.497 kbps                     
Presentation Graphics           Chinese         18.339 kbps                     
Presentation Graphics           Czech           24.300 kbps                     
Presentation Graphics           Greek           25.050 kbps                     
Presentation Graphics           Estonian        29.266 kbps                     
Presentation Graphics           English         29.787 kbps                     
Presentation Graphics           Hebrew          15.904 kbps                     
Presentation Graphics           Hindi           56.819 kbps                     
Presentation Graphics           Icelandic       25.893 kbps                     
Presentation Graphics           Korean          13.249 kbps                     
Presentation Graphics           Latvian         28.343 kbps                     
Presentation Graphics           Lithuanian      28.130 kbps                     
Presentation Graphics           Hungarian       26.907 kbps                     
Presentation Graphics           Chinese         18.355 kbps                     
Presentation Graphics           Polish          25.643 kbps                     
Presentation Graphics           Portuguese      25.811 kbps                     
Presentation Graphics           Russian         28.342 kbps                     
Presentation Graphics           Romanian        24.811 kbps                     
Presentation Graphics           Chinese         19.481 kbps                     
Presentation Graphics           Thai            20.966 kbps                     
Presentation Graphics           Turkish         29.013 kbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misfit napisał:

Nie chodzi mi o żadne znaczki, ale to co się fizycznie znajduje na płycie :)

Poniżej skan BDInfo:

 

  Odkryj ukrytą treść

Name:                   00800.MPLS
Length:                 2:49:26.823 (h:m:s.ms)
Size:                   93,003,044,352 bytes
Total Bitrate:          73.18 Mbps

(*) Indicates included stream hidden by this playlist.

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-H HEVC Video       52119 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / HDR10 / Limited Range / BT.2020 / PQ / BT.2020 non-constant / Mastering display color primaries: Display P3 / Mastering display luminance: min: 0.0001 cd/m2, max: 1000 cd/m2
* MPEG-H HEVC Video     5798 kbps           1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / Dolby Vision / Limited Range / BT.2020 / PQ / BT.2020 non-constant / Mastering display color primaries: Display P3 / Mastering display luminance: min: 0.0001 cd/m2, max: 1000 cd/m2

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Dolby TrueHD/Atmos Audio        English         6107 kbps       7.1 / 48 kHz /  5467 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz /   640 kbps / DN -4dB)
Dolby Digital Audio             Chinese         224 kbps        2.0 / 48 kHz /   224 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Czech           640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             English         640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Hungarian       640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Chinese         224 kbps        2.0 / 48 kHz /   224 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Polish          224 kbps        2.0 / 48 kHz /   224 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Russian         224 kbps        2.0 / 48 kHz /   224 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Thai            640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Turkish         640 kbps        5.1 / 48 kHz /   640 kbps / DN -4dB

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Presentation Graphics           Arabic          12.566 kbps                     
Presentation Graphics           Malay           30.497 kbps                     
Presentation Graphics           Chinese         18.339 kbps                     
Presentation Graphics           Czech           24.300 kbps                     
Presentation Graphics           Greek           25.050 kbps                     
Presentation Graphics           Estonian        29.266 kbps                     
Presentation Graphics           English         29.787 kbps                     
Presentation Graphics           Hebrew          15.904 kbps                     
Presentation Graphics           Hindi           56.819 kbps                     
Presentation Graphics           Icelandic       25.893 kbps                     
Presentation Graphics           Korean          13.249 kbps                     
Presentation Graphics           Latvian         28.343 kbps                     
Presentation Graphics           Lithuanian      28.130 kbps                     
Presentation Graphics           Hungarian       26.907 kbps                     
Presentation Graphics           Chinese         18.355 kbps                     
Presentation Graphics           Polish          25.643 kbps                     
Presentation Graphics           Portuguese      25.811 kbps                     
Presentation Graphics           Russian         28.342 kbps                     
Presentation Graphics           Romanian        24.811 kbps                     
Presentation Graphics           Chinese         19.481 kbps                     
Presentation Graphics           Thai            20.966 kbps                     
Presentation Graphics           Turkish         29.013 kbps

Tak, tak ja rozumiem... Tylko jak myślisz - z jakiego powodu te filmy nie są oznaczone logo DV na pudełkach ? Licencje podobno bardzo drogie, tylko część firm ma certyfikat to dlaczego na filmach tym się nie chwalą ? Ja oczywiście rozumiem co pisałeś, że fizycznie jest DV, tzn. jak mi się uda to sprawdzę, ale zakładam, że jest jak piszesz, tylko nie rozumiem tego, że np taki Szewi kupuje sobie TV SONY ZF9 i w tym samym markecie chce kupić jakiś film z DV żeby go obejrzeć od razu na nowym TV tego samego dnia i idzie na półkę z filmami, a tam żaden nie ma tego oznaczenia... No ok Szewi to może na pamięć zna listę filmów z DV to by wiedział, ale taki drugi hubio, niekoniecznie.... :) To jest dla mnie dziwne... Jeszcze nie zdążyłem, ale sprawdzę u siebie ile filmów ma ten znaczek... Pewnie, że można sprawdzić w necie, ale i tu co pokazał przykład Breavherat można się pomylić, ale co to to DV coś jak jakiś tajny znaczek loży masońskiej, że nie dają go jako oznaczenie na pudełkach.... :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie oznaczaja wydan DV w PL celowo. Prawdopodobnie dlatego zeby nie prowokowac tych niestabilnych psychicznie osobnikow, ktorzy nie sa w stanie skorzystac z dobrodziejstw tego formatu i gotowi sa przekuc obecnosc DV, w kolejny problem. Wszak reszcie, posiadajacej kompatybilny sprzet to nie przeszkadza, bo film z automatu odpali sie w DV.

 

[mention=11312]Nygus[/mention]. Troche pozno, bo czytuje forum sporadycznie, wlasnie odczytalem z powyzszego cytatu Twojej wypowiedzi, wiec jesli nikt dotychczas nie skorygowal tutaj tej wiadomosci (albo ja pominalem) dla zainteresowanych nalezy sie korekta. Robin Hood nie jest pierwszym film fabularnym, wydanym na plytycie w HDR10+. Wiec jesli ktos chcialby przetestowac swoj nowy sprzet kompatybilny z HFR10+, a nie jest w stanie zdzierzyc tego badziewia, ma jeszcze do dyspozycji Bad Times at El Royale.

 

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

8 godzin temu, hubio napisał:

Tak, tak ja rozumiem... Tylko jak myślisz - z jakiego powodu te filmy nie są oznaczone logo DV na pudełkach ? Licencje podobno bardzo drogie, tylko część firm ma certyfikat to dlaczego na filmach tym się nie chwalą ?

Licencje są bardzo tanie i te 2 czy 3$ od wyświetlacza bez problemu taki Samsung mógłby przerzucić na konsumenta, ale niestety czasami nad rozsądkiem górują własne interesy i później pojawia się płacz czemu ich udziały w rynku odtwarzaczy UHD lecą na łeb na szyję. I nie - HDR10+ to nie jest w praktyce to samo co DV.

Co do okładek to w jednych krajach pojawiają się takie oznaczenia, w innych nie. Ogólnie zdradzę Ci wielką tajemnicę - od lat na okładkach UHD BD/BD/DVD są i były wypisywane nieprawdziwe rzeczy i nie dotyczy to tylko DV, ale np. wersji językowych, formatu obrazu, obecności Atmosa (lub też jego braku) i innych bezstratnych formatów dźwięku, itd. itp.
Jeśli komuś zależy na rzetelnej informacji co do interesującego go filmu to taki osobnik  wie gdzie znaleźć takie informacje w sieci. Wiem, w idealnym świecie powinien takie informacje otrzymać z okładki, ale jest jak jest.

Edytowane przez misfit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, binary napisał:

Robin Hood nie jest pierwszym film fabularnym, wydanym na plytycie w HDR10+. Wiec jesli ktos chcialby przetestowac swoj nowy sprzet kompatybilny z HFR10+, a nie jest w stanie zdzierzyc tego badziewia, ma jeszcze do dyspozycji Bad Times at El Royale.

Oraz Wdowy/Widows i Bohemian Rhapsody.

Edytowane przez Groszek
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, misfit napisał:

Co do okładek to w jednych krajach pojawiają się takie oznaczenia, w innych nie. Ogólnie zdradzę Ci wielką tajemnicę - od lat na okładkach UHD BD/BD/DVD są i były wypisywane nieprawdziwe rzeczy i nie dotyczy to tylko DV, ale np. wersji językowych, formatu obrazu, obecności Atmosa (lub też jego braku) i innych bezstratnych formatów dźwięku, itd. itp.

Rzeczywiście masz rację... :) Wiem już jaki będę miał pierwszy u siebie film z HDR10+.... :) Oczywiście Bohemian... Zresztą wyboru jak na razie nie ma za dużego....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, binary napisał:

Zapewne nie oznaczaja wydan DV w PL celowo. Prawdopodobnie dlatego zeby nie prowokowac tych niestabilnych psychicznie osobnikow, ktorzy nie sa w stanie skorzystac z dobrodziejstw tego formatu i gotowi sa przekuc obecnosc DV, w kolejny problem. Wszak reszcie, posiadajacej kompatybilny sprzet to nie przeszkadza, bo film z automatu odpali sie w DV.

 

[mention=11312]Nygus[/mention]. Troche pozno, bo czytuje forum sporadycznie, wlasnie odczytalem z powyzszego cytatu Twojej wypowiedzi, wiec jesli nikt dotychczas nie skorygowal tutaj tej wiadomosci (albo ja pominalem) dla zainteresowanych nalezy sie korekta. Robin Hood nie jest pierwszym film fabularnym, wydanym na plytycie w HDR10+. Wiec jesli ktos chcialby przetestowac swoj nowy sprzet kompatybilny z HFR10+, a nie jest w stanie zdzierzyc tego badziewia, ma jeszcze do dyspozycji Bad Times at El Royale.

 

 

Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się, bardzo fajna funkcja... Korzystam z niej zawsze jak oglądam filmy HDR. Działa zarówno z netflixem jak i filmami z płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajnie, że Vicent o tym powiedział bo jak ja tu wcześniej o tym pisałem to nie było zrozumienia... Jednak to wasze Oppo nie jest ideałem... Sądzę, że dzisiaj już by nie było referencji ?

A mówiąc poważnie jak by Oppo było w cenie mojego Panasonica to miałbym nie lada dylemat: napisy czy optymalizacja HDR... Naprawdę szczerze... Nie wiem co bym wybrał... Na szczęście Oppo jest prawie 3x droższe więc dylematu nie ma... :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówił ze OPPO to ideał... ma kilka wad, ale nie zmienia to faktu, że nadal jest bardzo dobrym jeśli nie (ciągle??) najlepszym i najbardziej opłacalnym wyborem (jak dla mnie, ale pewnie nie tylko dla mnie), nawet jeśli jego cena by była 4x taka jak panasonica :)

22 minuty temu, Nygus napisał:

Nikt nie mówił ze OPPO to ideał... ma kilka wad, ale nie zmienia to faktu, że nadal jest bardzo dobrym jeśli nie (ciągle??) najlepszym i najbardziej opłacalnym wyborem (jak dla mnie, ale pewnie nie tylko dla mnie), nawet jeśli jego cena by była 4x taka jak panasonica :)

I to był mój ostatni post w temacie panasonica i oppo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nygus napisał:

Nikt nie mówił ze OPPO to ideał... ma kilka wad

Jakich ?

Oczywiście oprócz optymalizacji HDR bo to już wiemy. No można jeszcze dodać brak streamingu... Coś jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...