Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie poczytałem sobie zestawienia najlepszych odtwarzaczy i jest lipa, bo albo Oppo albo kompromisy (nie raz dosyć spore) ?

Teraz to pozostaje mi pluć sobie w brodę, że nie decydowałem się kiedy jeszcze ten odtwarzacz był w normalnej sprzedaży, a teraz sprzedawcy jeszcze bardziej cenę pompują.

Pozostaje mi nadal używać Xboxa i czekać na nowsze odtwarzacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można np. HDR10 wchodzący w HDMI IN poddać konwersji z tego wejścia do DV ?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, klaus71 napisał:

a co daje wejście HDMI IN w oppo?

Np. Możesz użyć OPPO do skalowania obrazu, możesz skonfigurować jaki sygnał ma być na wyścigu.

9 minut temu, klaus71 napisał:

można np. HDR10 wchodzący w HDMI IN poddać konwersji z tego wejścia do DV ?

HDR10 to dane statyczne, globalne dla całego filmu, DV to dane dynamiczne, mogace się zmieniać w każdej klatce filmu.

Można włączyć takie ustawienie, tylko co to da? Jak już to sens by miało podanie na wejściu HDR10+ i na wyjściu DV. Nie mam na czym sprawdzić czy to zadziała.

Edytowane przez Nygus
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misfit napisał:

A mojego posta gdzie napisałem Ci o kilku innych unikalnych opcjach OPPO (nie wszystkich) oczywiście pominąłeś...

 

3 godziny temu, misfit napisał:

A jest jakiś inny player poza OPPO, który odczyta strukturę UHD BD wraz z menu z dysku twardego czy po LAN i puści Dolby Vision do wyświetlacza ?

Czy Twój Panasonic oferuje konwersję HDR10 do DV ? O zaletach tej opcji w OPPO pisałem kilka razy, m.in tutaj -> 

 

Sorry, nie zauważyłem... :) Apropos playera  jak już pisałem, inny player nie, ale może inne TV BOXy jak Dune to potrafią... Nie znam się na tym bo nie mam potrzeby sprawdzania struktur dysków.

Co do konwersji HDR10 do DV to muszę sprawdzić na Panasie... Jest normalnie i HDR10 i DV obsługiwane, jest jakieś HLG i jakieś ustawienia do tego, ale nie rozgryzłem jeszcze tego...

2 godziny temu, szewi napisał:

można jeszcze dodać referencje w testach i dobre samopoczucie posiadaczy oppo :)

 

A chyba to rzeczywiście najważniejsze z tego wszystkiego.... :)

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, hubio napisał:

 

Sorry, nie zauważyłem... :) Apropos playera  jak już pisałem, inny player nie, ale może inne TV BOXy jak Dune to potrafią... Nie znam się na tym bo nie mam potrzeby sprawdzania struktur dysków.

Co do konwersji HDR10 do DV to muszę sprawdzić na Panasie... Jest normalnie i HDR10 i DV obsługiwane, jest jakieś HLG i jakieś ustawienia do tego, ale nie rozgryzłem jeszcze tego...

A chyba to rzeczywiście najważniejsze z tego wszystkiego.... :)

HDR10 to jest podstawowy , obowiązkowy format, jeżeli nie ma jego obsługi, odtwarzacz nie może byc urządzeniem obsługującym HDR...

Generalnie problem polega na tym, ze piszesz o sprawach na których się nie znasz... i pewnie dlatego troszkę wkurzasz ludzi...

Edytowane przez Nygus
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, klaus71 napisał:

można np. HDR10 wchodzący w HDMI IN poddać konwersji z tego wejścia do DV ?

AFAIK nie można.

38 minut temu, Nygus napisał:

HDR10 to dane statyczne, globalne dla całego filmu, DV to dane dynamiczne, mogace się zmieniać w każdej klatce filmu.

Można włączyć takie ustawienie, tylko co to da? Jak już to sens by miało podanie na wejściu HDR10+ i na wyjściu DV. Nie mam na czym sprawdzić czy to zadziała.

A jednak taka konwersja "coś" daje, przynajmniej na wyświetlaczach LG OLED gdzie m.in. po przejściu HDR10 przez środowisko DV np. występowanie posteryzacji jest znacząco zredukowane. Nie wiem czy to zasługa ICtCp czy czegoś innego, ale cieszę się, że OPPO ma taką opcję i u siebie konwersję HDR10 do DV zawsze stosuję.

27 minut temu, hubio napisał:

Sorry, nie zauważyłem... :) Apropos playera  jak już pisałem, inny player nie, ale może inne TV BOXy jak Dune to potrafią... Nie znam się na tym bo nie mam potrzeby sprawdzania struktur dysków.

W "może" to ja się nie bawię :) Kawa na ławę - jaki konkretnie model innego urządzenia umożliwia obsługę DV ze struktury UHD BD wraz z menu z HDD/LAN oraz konwersję HDR10 do DV ?

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, LV426 napisał:

Teraz to pozostaje mi pluć sobie w brodę, że nie decydowałem się kiedy jeszcze ten odtwarzacz był w normalnej sprzedaży, a teraz sprzedawcy jeszcze bardziej cenę pompują.

Sprawdź w tym linku do Amazona, który wcześniej był podany, 

cena poniżej 1000 euro nie jest wcale napompowana, jego regularna cena, kiedy nie był jeszcze wycofany oscylowała wokół 4 tyś.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Nygus napisał:

HDR10 to jest podstawowy , obowiązkowy format, jeżeli nie ma jego obsługi, odtwarzacz nie może byc urządzeniem obsługującym HDR...

Generalnie problem polega na tym, ze piszesz o sprawach na których się nie znasz... i pewnie dlatego troszkę wkurzasz ludzi...

Hmm ja się nie znam ? A ty znafco to nie wiesz, że HDR10 nie równa się HDR i owszem były odtwarzacze mające sam HDR, a nie HDR10...  I były to jak najbardziej odtwarzacze UHD/HDR jak choćby pierwszy Samsung... Tylko mi nie pisz, że chodziło ci o certyfikat Premium UHD bo napisałeś wyraźnie o HD10...

Prawda jest taka, że jedyną ważną i niezastąpioną funkcją Oppo dla której warto zapłacić 2x więcej to są właśnie napisy i piszę to po to żeby każdy to wiedział... Dla osób nie nastawiających się na kupowanie za granicą i ściąganie napisów wydatek kosmicznych 4000zł - 5000zł, moim zdaniem jest niecelowy...

4 minuty temu, misfit napisał:

W "może" to ja się nie bawię :) Kawa na ławę - jaki konkretnie model innego urządzenia umożliwia obsługę DV ze struktury UHD BD wraz z menu z HDD/LAN oraz konwersję HDR10 do DV ?

Ok nie mam wiedzy, więc dołóżmy jeszcze UHD z DV z dysków... Niech to będzie druga unikalna cecha po napisach nigdzie nie zastąpiona... Ale... przypomnij mi ile dotąd wyszło filmów w DV na Świecie ?

A tutaj Panie Nygus masz jeszcze rozróżnienie między HDR i HDR10 i do posiadaczy Oppo coś czego wy jednak nie macie... :)

https://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/telewizory-wiecej-informacji/telewizory/co-to-jest-hdr-i-hdr10.html

  • Zmieszany 3
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, hubio napisał:

Hmm ja się nie znam ? A ty znafco to nie wiesz, że HDR10 nie równa się HDR i owszem były odtwarzacze mające sam HDR, a nie HDR10...  I były to jak najbardziej odtwarzacze UHD/HDR jak choćby pierwszy Samsung... Tylko mi nie pisz, że chodziło ci o certyfikat Premium UHD bo napisałeś wyraźnie o HD10...

Prawda jest taka, że jedyną ważną i niezastąpioną funkcją Oppo dla której warto zapłacić 2x więcej to są właśnie napisy i piszę to po to żeby każdy to wiedział... Dla osób nie nastawiających się na kupowanie za granicą i ściąganie napisów wydatek kosmicznych 4000zł - 5000zł, moim zdaniem jest niecelowy...

Ok nie mam wiedzy, więc dołóżmy jeszcze UHD z DV z dysków... Niech to będzie druga unikalna cecha po napisach nigdzie nie zastąpiona... Ale... przypomnij mi ile dotąd wyszło filmów w DV na Świecie ?

A tutaj Panie Nygus masz jeszcze rozróżnienie między HDR i HDR10 i do posiadaczy Oppo coś czego wy jednak nie macie... :)

https://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/telewizory-wiecej-informacji/telewizory/co-to-jest-hdr-i-hdr10.html

Jak to dobrze z mądrym dyskutować...

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misfit napisał:

No ok, masz rację dużo... Myślałem, że mniej tym nie mniej żeby korzystać z tej funkcji to po pierwsze musisz mieć wyświetlacz z DV czyli tylko LG i część SONY, musisz mieć film DV i to przegrany na dysk no i wtedy będzie miał odczyt tej struktury z DV... Trzeba przyznać dość karkołomne rozwiązanie żeby zapełniać dyski dziesiątkami TB danych... Więc powiedzmy ta funkcjonalność jest przydatna tylko dla (małej) części odbiorców, natomiast napisy z dysku zewn. to jest naprawdę coś bo są nawet takie filmy, które nigdy nie były wydane na BD, są tylko na DVD i oczywiście nie w Polsce więc to się przydaje dla wszystkich nawet jak mają TV HD ready :) choć ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, że ktoś na świecie miałby to Oppo i telewizor HD Ready... :)

Żeby skończyć tą dyskusję powiem, że byłem bardzo, bardzo, blisko decyzji o zakupie tego fajnego sprzętu jakim jest Oppo 203 jeszcze w czasach jak działali... Jest to dla mnie naprawdę fajna rzecz bo chciało by się mieć np. coś na BD czego nigdy nie było w Polsce i nawet dla kilku filmów warto było by ściągnąć te napisy, natomiast zdecydował czynnik zarówno psychologiczny o którym pisałem wcześniej jak i cena... Jak on by choć kosztował w okolicach 3000zł to bym jeszcze dopłacił ten 1000zł i kupił, ale przy 4000zł to już nie to... No i po kupnie Panasa pojawił się drugi istotny problem czyli optymalizacja HDR z Panasa jak i tryby jasności HDR, które się bardzo codziennie przydają i myślę, że wolelibyście to zamiast np. czytania struktury płyty z DV... :)

Żeby nie powstało mylne wrażenie - wcale nie uważam swojego Panasonica za lepszego, to nie o to chodzi... Jest na pewno dużo tańszy... :)Po za optymalizacją HDR nie ma nic więcej niż Oppo, a do tego nie ma mnóstwa rzeczy jakie ma Oppo, tym nie mniej dla osoby, która nie nastawia się na kupowanie zagranicznych filmów i ściąganie do nich napisów to myślę, że wydatek ponad 4000zł nie jest jednak adekwatny do reszty funkcjonalności. Takie małe podsumowanie...

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, hubio napisał:

Myślałem, że mniej tym nie mniej żeby korzystać z tej funkcji to po pierwsze musisz mieć wyświetlacz z DV czyli tylko LG i część SONY, musisz mieć film DV i to przegrany na dysk no i wtedy będzie miał odczyt tej struktury z DV... Trzeba przyznać dość karkołomne rozwiązanie żeby zapełniać dyski dziesiątkami TB danych... Więc powiedzmy ta funkcjonalność jest przydatna tylko dla (małej) części odbiorców

A ilu % przyda się HDR Optimizer, w szczególności gdy już większość producentów oferuje w swoich wyświetlaczach dynamiczne mapowanie tonów obrazu dla HDR10 ?

Tak BTW wyświetlaczy z DV jest więcej - jest też m.in. Philips, Sharp, Toshiba, Loewe, TCL, Vizio, a niedawno do tego grona dołączył też Panasonic, który jako pierwszy zaprezentował wyświetlacz z obsługą zarówno DV jak i HDR10+.

Edytowane przez misfit
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

Hmm ja się nie znam ? A ty znafco to nie wiesz, że HDR10 nie równa się HDR i owszem były odtwarzacze mające sam HDR, a nie HDR10...  I były to jak najbardziej odtwarzacze UHD/HDR jak choćby pierwszy Samsung...

coś mnie ominęło ? odtwarzacze z samym HDR? nigdy o takich nie słyszałem - standard minimum to było zawsze HDR10

więc jak najbardziej HDR = HDR10 jako minimum, więc to Nugus ma rację - złośliwe użycie słowa "znafco" zatem to twoja "wtopa"

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, misfit napisał:

A ilu % przyda się HDR Optimizer, w szczególności gdy już większość producentów oferuje w swoich wyświetlaczach dynamiczne mapowanie tonów obrazu dla HDR10 ?

Tak BTW wyświetlaczy z DV jest więcej - jest też m.in. Philips, Sharp, Toshiba, Loewe, TCL, Vizio, a niedawno do tego grona dołączył też Panasonic, który jako pierwszy zaprezentował wyświetlacz z obsługą zarówno DV jak i HDR10+.

To nie tylko optymalizacja, ale co ważniejsze możliwość zmiany jasności HDR bez rozjaśniania całej sceny... Wierz mi - bardzo, bardzo się przydaje zarówno na proju jak i na TV...  Codziennie korzystam... Samsungi tego nie mają, projektor ma (po aktualizacjach), ale też nie w tak szerokim zakresie jak na Panasie... Jeśli taka funkcjonalność jest dostępna w TV innych marek to nie wiedziałem... O zaletach piszą na naszym portalu:

143afd68eda909e1.jpgżr0724a716f5c705e5.jpg

źródło: https://hdtvpolska.com/przeglad-odtwarzaczy-ultra-hd-blu-ray-od-panasonic/

A tutaj jak już porównujemy z Oppo pisali, że Panasonic jest "następnym Oppo":

https://hdgear.highdefdigest.com/62263/panasonicdpub8204kultrahdblurayplayer.html

Więc mnie by tego bardzo brakowało w Oppo...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niczego by mi się to nie przydało bo i tak w zdecydowanej większości przypadków oglądam treści HDR w większej lub mniejszej ciemności (również za dnia - od tego mam rolety zewnętrzne). Oglądanie treści HDR za dnia bez eliminacji innych źródeł światła to jak lizanie lizaka przez szybę ;)

Ale nie powiem - gdybym miał projektor UHD bez dynamicznego mapowania tonów obrazu to pewnie stanąłby u mnie również ten Panas ze względu na HDR Optimizer.

Póki co jedyna rzecz której Ci troszkę zazdroszczę to opcja zmiany jasności oryginalnych napisów i wtedy w trybie HDR napisy nie dają tak po oczach. W OPPO co prawda też można na to zaradzić ładując napisy zewnętrzne i zmieniając kolor na ciemnoszary czy inny mniej oczo[beeep]ny, ale z chęcią zobaczyłbym ten Panasonikowy patent w każdym innym odtwarzaczu.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, misfit napisał:

Do niczego by mi się to nie przydało bo i tak w zdecydowanej większości przypadków oglądam treści HDR w większej lub mniejszej ciemności (również za dnia - od tego mam rolety zewnętrzne). Oglądanie treści HDR za dnia bez eliminacji innych źródeł światła to jak lizanie lizaka przez szybę ;)

Ja też oglądam w ciemności, też z zasłoniętymi roletami zewnętrznymi, a mimo to stosuję tryby jasności bo Samsung tego nie ma, a w niektórych scenach potrafił być jak dla mnie za ciemny... Zresztą sama możliwość zmiany bezpośrednio z pilota jest super, to szybsze niż np. zmiana jasności/kontrastu w SDR.... :) Można też po prostu dopasować pod siebie dany film bo też wiadomo, że nie każdy jest zrobiony idealnie... A jak chcemy się oprzeć wyłącznie na wizji reżysera mamy i tak optymalizację HDR z metadanych... Jest to naprawdę super i na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie zarówno przy oglądaniu na TV jak i tym bardziej na proju tego nie mieć... A mam też porównanie bo wcześniej miałem Samsunga M9500 i tego nie było, a teraz z optymalizacją HDR te same filmy wyglądają znacznie lepiej... Ja mówię jak ja to subiektywnie odbieram, ale wiem, że to rozwiązanie jest też chwalone w różnych testach i na portalach w Polsce i za granicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijasz sobie dodatkowo jasność w Q9F ? Z tego co pamiętam to treści SDR też oglądasz/oglądałeś w trybie dynamicznym. Czyli lubisz sobie psuć obrazek, u mnie to nigdy nie przejdzie. Na swoim LG OLED mam w DV/HDR10 do wyboru m.in tryby Cinema, Cinema Home z trochę podbitą jasnością, jest też Vivid. Wystarczyło mi kilka minut zabawy aby stwierdzić, że jedynym słusznym wyborem dla mnie jest ten pierwszy tryb.

Co do HDR Optimizer to nie musisz mi pisać jak on działa, jako pierwszy na tym forum pisałem o tej funkcjonalności Panasa. Dla projektorowiczów i wyświetlaczy o przeciętnej jasności szczytowej i/lub z nie najlepszym mapowaniem tonów obrazu jest to opcja jak znalazł. Co do reszty to niewiele ona zmienia, a pod pewnymi względami może pogorszyć jakość obrazu.

 

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, misfit napisał:

Podbijasz sobie dodatkowo jasność w Q9F ? Z tego co pamiętam to treści SDR też oglądasz/oglądałeś w trybie dynamicznym. Czyli lubisz sobie psuć obrazek, u mnie to nigdy nie przejdzie. Na swoim LG OLED mam w DV/HDR10 do wyboru m.in tryby Cinema, Cinema Home z trochę podbitą jasnością, jest też Vivid. Wystarczyło mi kilka minut zabawy aby stwierdzić, że jedynym słusznym wyborem dla mnie jest ten pierwszy tryb.

Hahaha :) Jak widać taka moja natura... Wilka ciągnie do lasu... Kiedyś oglądałem, jeszcze na Samsungu JS8500 w trybie dynamicznym, potem na proju w trybie jasne kino (zalecanym) bardzo zbliżonym do trybów kino w TV, a teraz oglądam na Samsungu w trybie naturalnym to taki pośredni pomiędzy kino a dynamicznym... Mam pełną świadomość tego, że to nie jest do końca zbliżone do tego jak wygląda w kinie, najdelikatniej mówiąc... Po ponad roku obcowania z Epsonem wiem dokładnie lub prawie dokładnie jak powinno się oglądać filmy... No i co z tego skoro przy wyższej jasności/kontraście człowiek po prostu nie może oderwać wzroku... Jak widać na moim przykładzie nie zawsze to co obiektywnie dobre jest również dobre dla danej osoby... :)  Czasami sam na siebie się wkurzam, że wciąż oglądam w tym trybie, ale po prostu wyraźnie widać każdy najmniejszy szczególik obrazu, po za tym obcując z tym kontrastem w Q9FN po prostu strasznie ciężko z niego zrezygnować... Wydobywa się np. szczegóły, które na pewno reżyser chciał ukryć przed widzami jak we wczorajszym filmie Netflixa z 1958r. gdzie zobaczyłem coś co raczej nie było zamierzeniem reżysera... :)  Natomiast żeby była jasność - jeśli mówimy o trybach HDR to one są o tyle genialne, że nie rozświetlają całej sceny, a tylko w zakresie HDR więc te wyższe tryby HDR myślę, że byłyby do zaakceptowania nawet dla osób ceniących sobie jak najwierniejszy obraz...

A mam pytanie bo się trochę pogubiłem - jest jeden film UHD/HDR wydany na płycie i on ma np. i DV i HDR10+ jednocześnie czy jedno lub drugie ? Na filmach, opakowaniach filmów nie ma oznaczeń DV czy HDR10+ - jest tylko HDR bo jak rozumiem i DV i HDR10+ są rozszerzeniami HDR10, więc mając np. TV obsługujący i jedno i drugie, co pisałeś np. o nowych Panasonicach, można sobie wybrać ? Jak to dokładnie działa ? Zrobili straszne zamieszanie z tymi formatami... No chyba, że są różne wydania pod HDR10+ i DV, ale raczej chyba nie bo z tej listy co podałeś do DV to mam parę filmów, wziąłem pudełko i tam nie ma słowa o DV czy HDR10+, a nawet HDR10 - jest po prostu HDR... Więc człowiek nawet kupując nie wie dokładnie co by kupował... Wiem, że to są pytania początkującego ale z braku sprzętu nigdy nie zajmowałem się DV, a i TV z HDR10+ mam od miesiąca więc nawet nie zwracałem wcześniej na to uwagi...

 

  • Smutny 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, misfit napisał:

A jednak taka konwersja "coś" daje, przynajmniej na wyświetlaczach LG OLED gdzie m.in. po przejściu HDR10 przez środowisko DV np. występowanie posteryzacji jest znacząco zredukowane. Nie wiem czy to zasługa ICtCp czy czegoś innego, ale cieszę się, że OPPO ma taką opcję i u siebie konwersję HDR10 do DV zawsze stosuję.

Jeśli mówisz, że daje to ok.

Dla mnie to było stwierdzenie z technicznego punktu widzenia, HDR10 to przez cały czas trwania filmu jest ta sama informacja, nie ma tam (nie powinno być??) żadnej zmiany. W przypadku DV, dane się zmieniają teoretycznie cały czas. Prawdopodobnie po konwersji po prostu cały czas jest wyświetlany obraz z takimi samymi wartościami i już, ale może to wyglądać inaczej niż przed konwersją.

 

3 godziny temu, hubio napisał:

No ok, masz rację dużo... Myślałem, że mniej tym nie mniej żeby korzystać z tej funkcji to po pierwsze musisz mieć wyświetlacz z DV czyli tylko LG i część SONY, musisz mieć film DV i to przegrany na dysk no i wtedy będzie miał odczyt tej struktury z DV... Trzeba przyznać dość karkołomne rozwiązanie żeby zapełniać dyski dziesiątkami TB danych... Więc powiedzmy ta funkcjonalność jest przydatna tylko dla (małej) części odbiorców, natomiast napisy z dysku zewn. to jest naprawdę coś bo są nawet takie filmy, które nigdy nie były wydane na BD, są tylko na DVD i oczywiście nie w Polsce więc to się przydaje dla wszystkich nawet jak mają TV HD ready :) choć ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, że ktoś na świecie miałby to Oppo i telewizor HD Ready... :)

Hubio, pozdrowienia od znafcy… zobacz co Ty piszesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po takiej konwersji oczywiście wciąż otrzymujemy w efekcie statyczne metadane, ale mapowanie tonów obrazu odbywa się nieco inaczej w środowisku Dolby Vision, podobnie ma się sprawa z obróbką obrazu, są też podejrzenia, że poza konwersją głębi koloru z 10 bit do 12 bit ma tu też miejsce konwersja z YCbCr do ICtCp (o samym ICtCp możesz poczytać tutaj). Nie wiem dokładnie o co kaman, ale zakochałem się w tej opcji na moim LG OLED i dla treści HDR10 zawszę włączam tę konwersję do DV.

24 minuty temu, hubio napisał:

A mam pytanie bo się trochę pogubiłem - jest jeden film UHD/HDR wydany na płycie i on ma np. i DV i HDR10+ jednocześnie czy jedno lub drugie ? Na filmach, opakowaniach filmów nie ma oznaczeń DV czy HDR10+ - jest tylko HDR bo jak rozumiem i DV i HDR10+ są rozszerzeniami HDR10, więc mając np. TV obsługujący i jedno i drugie, co pisałeś np. o nowych Panasonicach, można sobie wybrać ? Jak to dokładnie działa ?

Piszesz o Robin Hood od Lionsgate. Tak, ma on na płycie zarówno HDR10+ jak i DV.

Disc Title: ROBIN HOOD
Disc Size: 92,167,503,785 bytes
Protection: AACS2
Extras: Ultra HD, BD-Java
BDInfo: 0.7.5.3 (compatible layout created by DVDFab 11.0.1.5)

PLAYLIST REPORT:
Name: 00800.MPLS
Length: 1:56:07.669 (h:m:s.ms)
Size: 69,496,731,648 bytes
Total Bitrate: 79.79 Mbps

(*) Indicates included stream hidden by this playlist.

VIDEO:

Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-H HEVC Video 69759 kbps 2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / HDR10+ / BT.2020 /
* MPEG-H HEVC Video 69 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / Dolby Vision / BT.2020 /

AUDIO:
Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
Dolby TrueHD/Atmos Audio English 4426 kbps 7.1-Atmos / 48 kHz / 4426 kbps / 24-bit (AC3 Core: 5.1-EX / 48 kHz / 640 kbps)
Dolby Digital Audio English 224 kbps 2.0 / 48 kHz / 224 kbps
Dolby Digital Audio Spanish 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps

SUBTITLES:
Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
Presentation Graphics English 35.853 kbps
Presentation Graphics Spanish 30.477 kbps

Nie mam 100% pewności, ale podejrzewam, że w tej sytuacji DV jest traktowany jako priorytet, czyli jeśli mamy wyświetlacz z obsługą obu tych formatów to taki film będzie odtwarzany w DV. W OPPO jest też opcja "forced" w zakładce HDR, która powoduje, że w przypadku płyty w DV będzie odtwarzana "podstawa" HDR10. Nie wiem jednak jak ta opcja zadziała w przypadku tego Robin Hooda, czy po jej włączeniu otrzyma się HDR10 czy HDR10+. Jeśli ktoś będzie miał taką sposobność sprawdzenia tego to niech da znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w "Robin Hood" z ubiegłego roku, to w 100%wyświetla obraz DV. Czy po uruchomieniu funkcji "Forced" będzie wyświetlać HDR10 czy HDR10+, sprawdzę jutro, jak będę w domu i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można spytać - jaki masz wyświetlacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misfit napisał:

Piszesz o Robin Hood od Lionsgate. Tak, ma on na płycie zarówno HDR10+ jak i DV.

Tutaj podałeś listę filmów z DV.

https://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=276448

Jest sporo pozycji, które mam np. Breavheart i sprawdzałem i na pudełku nie ma nigdzie znaczka DV ani zresztą HDR10+, jest tylko HDR. Więc te filmy z są robione w 2 odmianach osobno dla DV i dla HDR10+ ? Jak ktoś wszedł by do sklepu albo w necie to jak ma poznać czy film jest w DV czy HDR10+ jak nie ma nigdzie takich oznaczeń ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, misfit napisał:

Tak, po takiej konwersji oczywiście wciąż otrzymujemy w efekcie statyczne metadane, ale mapowanie tonów obrazu odbywa się nieco inaczej w środowisku Dolby Vision, podobnie ma się sprawa z obróbką obrazu, są też podejrzenia, że poza konwersją głębi koloru z 10 bit do 12 bit ma tu też miejsce konwersja z YCbCr do ICtCp (o samym ICtCp możesz poczytać tutaj). Nie wiem dokładnie o co kaman, ale zakochałem się w tej opcji na moim LG OLED i dla treści HDR10 zawszę włączam tę konwersję do DV.

To "zakochanie" z powodu znaczącej poprawy obrazu, czy raczej nieuchwytnej "magii"? To wbrew pozorom poważne pytanie:)

Może orientujesz się, czy CXUHD jest podobnie rozwijany (lub też podtrzymywany) firmware'owo, jak OPPO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...