Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Oppo Digital, to doskonale znany entuzjastom obrazu i dźwięku, producent urządzeń elektronicznych. Przede wszystkim odtwarzaczy, choć ostatnimi czasy firma eksploruje mocno nowe sektory rynku, np. smartfony. Naszą społeczność interesują jednak przede wszystkim komponenty wideo i każdemu musiały przynajmniej obić się o uszy tak kultowe urządzenia jak odtwarzacz płyt Blu-ray BDP-93EU, czy jego następca BDP-103EU. Urządzenia Oppo celują przede wszystkim w najwyższą jakość obrazu i dźwięku, a także w funkcjonalności, których próżno szukać u bardziej znanych korporacji. Producent stawia na dopracowane produkty, dlatego też pierwszy odtwarzacz Ultra HD tejże firmy dopiero niedawno trafił na nasz rynek, a dziś zagościł na naszym stole. Mowa tu o UDP-203.

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie tylko czemu tak drogo? Na stronie producenta jest 549$ - nawet jakby dodać 50% na podatki i marżę wyjdzie 774$ a u nas stoi bagatela 898 Euro !!! ja wszystko rozumiem ale są jakieś granice pazerności..

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namtih  - a nie zastanowiłeś się dlaczego na stronie amerykańskiej nie ma nigdzie zakładki "gdzie kupić"? To podpowiem - bo nie kupisz w usa oppo w sklepie audio. Od dawna było tak, że w usa oppo sprzedaje bezpośrednio do klienta, a w europie jest dystrybucja. Czyli centrala->dystrybutor->dealerzy. Sprawa polityki cenowej na usa a europe to osobna kwestia... Poza tym model sprzedazy bezpośredniej ma tak samo plusów jak i minusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Keke - no ale co chcesz przez to powiedzieć, że dystrybutorzy mają większe koszty niż producent? Ja tu widzę rozbój w biały dzień - już przyzwyczaiłem się do cen w dolarach podawanych u nas w euro ale to co robi monopol jest ze wszech miar szkodliwe.. zarówno dla klienta jak i producenta..

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zwiększasz ilość pośredników to zawsze musi być wyższa cena. Każdy po drodze musi zarobić, zatrudnić ludzi itd. Inaczej ujmując - dystrybutor kupuje u producenta. Więc jeśli producent sprzeda klientowi końcowemu w cenie w jakiej sprzedaje dystrybutorowi - zarobi przecież tyle samo jak sprzedałby dystrybutorowi...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej dystrybutor nie ma ceny detalicznej bo bierze tego na kontenery a jak wiadomo ilość kształtuje cenę - ale nawet zakładając Twój wariant - to producent sprzeda więcej towaru droższego czy tańszego?  jeżeli tańszego to traci na tak pazernym pośredniku.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, keke napisał:

Od dawna było tak, że w usa oppo sprzedaje bezpośrednio do klienta, a w europie jest dystrybucja. 

Nie widzę przeciwwskazań aby model amerykański wprowadzić do Europy, myślę że z takiego wyjścia wszyscy byliby zadowoleni \ {dystrybutorzy}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, randri napisał:

Bardzo podobne możliwości ma tez Cambridge Audio CXUHD :) 

CA ma ten sam procesor co Oppo wiec tez bedzie obsluga Dolby Vision.

W kwestii testu Oppo ciekaw jestem jakie ma odniesienie do Panasonica UB900/700 w jakosci wyswietlanego obrazu tj. upscalingu chromy i tego jak to wypada na dużym ekranie w projekcji, czy widać jakieś róznice, tak jak mozna wyczytac w niektorych testach / porównaniach na zagranicznych forach na korzyść UB900. Tak czy owak Oppo to solidny sprzet, a to so pewnie niuanse w 99% niedostrzegalne, zreszta bedę miał okazję sie sam przekonać jak ww sprzet działa w porownaniu z Panasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić Oppo pozamiatało kategorię playerów Blu-ray i UHD. Jedyną konkurencją dla Oppo jest... Oppo pod innym brandem jako Cambridge:) Który jest "kastratem" Oppo, bo wycięta całkowicie sekcja audio - transport.

A co do opłacalności to można oczywiście dyskutować, ale jak w takim razie ocenić np odtwarzacz Marantz UD7007, który kosztuje raptem ok. 400 zł mniej od Oppo udp, a oferuje ile? 20% możliwości Oppo. To jest przegięcie dopiero...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Mikrofarad napisał:

Co by nie mówić Oppo pozamiatało kategorię playerów Blu-ray i UHD. Jedyną konkurencją dla Oppo jest... Oppo pod innym brandem jako Cambridge:) Który jest "kastratem" Oppo, bo wycięta całkowicie sekcja audio - transport.

jak w takim razie wytłumaczysz to:

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Xisiek napisał:

Nie widzę przeciwwskazań aby model amerykański wprowadzić do Europy

O regionalizacji odtwarzaczy oraz płyt BD i DVD słyszał ? ;)

Co do ceny Oppo - niestety wchodził na rynek gdy dolar stał po ~4,10 zł i to też pewnie wpływa na taką, a nie inną jego cenę.
Jeśli ktoś ma opcję zakupu w UK to tam Oppo 203 jest za 649 GBP czyli 800 złociszy taniej wg. obecnego kursu.

Co do chromy - nawet jeśli na aktualnym firmware Panas wciąż ma w tym względzie przewagę to wątpię aby zwykły śmiertelnik był w stanie zauważyć te różnice w trakcie normalnego oglądania.
Interesujące jest jednak czy to o czym wspominał Vincent na tym filmiku, czyli czy na aktualnym firmware Oppo wciąż przy konwersji HDR -> SDR mamy do czynienia z black crushem i posteryzacją obrazu. Na półce widzę, że jest "Pan" więc można by porównać tę samą scenę z poniższego filmiku :)

 

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry argument, ale odbijając piłeczkę - tylko czemu sam używa do testów oppo a nie Panasa? :)
Jeśli Panas byłby lepszy to chyba by Panasa używał tak na logikę...

Sam wspominał, że oppo regularnie poprawia błędy i wprowadza nowe rzeczy w jednym ze swoich filmików.
Poza tym tutaj nie skupia się na funkcjach o których pisał Maciek - a tego cała masa. Napisy zewnętrzne, odtwarzanie uhd z dysków i sieci, zmiana ustawień video, itd.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, keke napisał:

Dobry argument, ale odbijając piłeczkę - tylko czemu sam używa do testów oppo a nie Panasa? :)
Jeśli Panas byłby lepszy to chyba by Panasa używał tak na logikę...

Sam wspominał, że oppo regularnie poprawia błędy i wprowadza nowe rzeczy w jednym ze swoich filmików.
Poza tym tutaj nie skupia się na funkcjach o których pisał Maciek - a tego cała masa. Napisy zewnętrzne, odtwarzanie uhd z dysków i sieci, zmiana ustawień video, itd.

uzywa go bo ma unikalne opcje przydatne do testowania wyswietlaczy sam o tym wspomina (zapetlanie A - B, surce direct, DV) i sporo bajerów, na pewno to jest ważne, unikalne i warte doplaty. Jednak nie nalezy zapominać że to player UHD i jakość odtwarzania filmów powinna być najważniejsza, bo chyba po to sie kupuje odtwarzacz.

Fajnie bylo by rozwiać te watpliwości. Przyznasz, ze pojawiajace sie sygnaly od uzytkownikow tych sprzetow, ze sporo tanszy odtwarzacz moze dac lepszy obraz, sa troche niepokojace. Gdyby to byl pojedynczy filmik/info mozna by to zignorować, ale na AVS masz caly 30 stronicowy watek gdzie takich informacji od wlascicieli mozesz znalezc troche. Dlatego przed zaupem np chcialbym sprawdzić obraz z panasonika. Płacac za odtwarzac premium, masz prawo oczekiwac ze to bedzie sprzet best in class w kazdej kategorii.

Mnie interesuje czy te sprawy zostały poprawione o ktorych mowa w ww filmie. Jesli tak to Oppo jest rzeczywiscie poza konkurencja no i to przyszlosciowy sprzet.

Mnie osobisci bardzo podoba sie opcja source direct, to mnie irytuje we wspomnianym Panasie. Nie powiem mozliwosc czytania napisów do filmow zagranicznych jak sie robi jakis seans w wiekszym gronie. Zamiast opcji strip metadata wolalbym funkcje suwaka jasnosci HDR ale moze jakis firmware update w przyszlosci... No i zwyczajnie ten wygląd oraz DV tyle ze tu trzeba miec dedykowany TV, aplikacje streamingowe ich brak, akurat dla mnie to jest akurat na plus :)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 100% rację. To chyba jedynie trzeba by zapytać Maćka Kopera, który zna oba urządzenia. Natomiast nie wierzę, że Vincent z HDTVtest używał Oppo gdyby faktycznie dawało gorszy obraz. Nie miało by sensu testować na gorszym sprzęcie tylko dlatego że ma zapętlanie A-B :) Więc albo bug usunięty, albo jest nieistotny z punktu widzenia użytkownika. 

A odnośnie suwaka jasności HDR - przeciez to Oppo ma! Maciek o tym pisał w teście:

"Tutaj odtwarzacz może przejąć ten proces i zrobić go znacznie lepiej, tym bardziej, że przy ustawieniu „Wyłącz metadane” lub „Wył” uzyskujemy dostęp do suwaka, którym możemy wyregulować jaki zakres jasności chcemy przelać na ekran. Jak logika podpowiada – im więcej, tym obraz będzie ciemniejszy, ale i bardziej bogaty w detale w bielach.
Źródło: https://hdtvpolska.com/oppo-udp-203-test-pierwszego-odtwarzacza-ultra-hd-blu-ray-z-dolby-vision/"

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ale jest to inaczej realizowane, to jest wlasnie funkcja strip metadata konwersja HDR -> SDR, wiec nie do konca to jest to samo, przynajnniej jak tak to odczytalem.

W PAnasie bazujesz na jasnosci HDR bez konwersji metadanych do SDR.

ale moze sie mylę ;)

5 minut temu, keke napisał:

Natomiast nie wierzę, że Vincent z HDTVtest używał Oppo gdyby faktycznie dawało gorszy obraz. Nie miało by sensu testować na gorszym sprzęcie tylko dlatego że ma zapętlanie A-B :) Więc albo bug usunięty, albo jest nieistotny z punktu widzenia użytkownika. 

 

tez mam taką nadzieję! 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak dla dużej większości ludzi, którzy zdecydują się kupić UDP203 niż inny UHD BD player to Dolby Vision (no i może jakość dźwięku), dzięki czemu zabezpieczają się na przyszłość. Zewnętrzne napisy, mapowanie, konwersja i inne takie mają drugorzędne znaczenie. Ja wiem że stare projektory. Ale jednak większość ma TV 4K a nie projektor. Płyt UHD w PL pojawia się coraz więcej, można je nabyć już za 129zł, co nie wydaje się bardzo wygórowaną ceną (szczególnie dla kolekcjonerów, którzy kupują film nie po to żeby go raz zobaczyć, patrz Łowca Androidów cz. 1).

Aha i cena samego odtwarzacza: można go nabyć za 3600zł bo w pewnym sklepie pytałem. Także 3850zł to tylko detal.

Maciek- dzięki za super test!

Edytowane przez _daras_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jednak zewnętrzne napisy, odczyt wielu formatów plików ma duże znaczenie bo daję sobie głowę uciąć, że filmy z netu w różnych rozdzielczościach będą lepiej tu wyglądać niż na jakimkolwiek tv boxie. Najlepsza jest Nvidia Shield (podobno), ale nawet ona nie ma zaawansowanych systemów poprawy jakości obrazu o takich "szczegółach" jak regulacja jasności, kontrastu, ostrości itd nie wspominając. Do tego można wyprowadzić dowolne inne źródło żeby korzystać z dobrodziejstwa obróbki video w Oppo. Niby Panasonic też odtwarza sporo rodzajów plików (po ostatnich aktualizacjach), ale ograniczenie pojemności dysku do 2TB jest dzisiaj śmieszne... Wciąż się zastanawiam dlaczego akurat do 2TB. Tu oczywiście mamy do 16TB co znowu daje nam ogromny potencjał przyszłościowy.

Z filmami UHD będzie to samo co z filmami bluray w Polsce czyli lipa... Wciąż jesteśmy za biedni (5 miejsce w UE, ale... od końca) żeby tu ktoś inwestował w UHD. Nie ma nawet filmów bluray, a co dopiero mówić o UHD. Pierwsze przykłady z brzegu: "Planeta Ziemia II" w PL wydanie tylko bluray. Tu może faktycznie każdy zrozumie..., ale już taki "Arcyoszust" gdzie jest dużo terminologii ekonomicznej - w PL wydanie wyłącznie DVD (film z 2016 r. ) (!) I to tyle w temacie filmów na UHD i bluray w naszym grajdołku...

Tak więc funkcja tych napisów ma mega znaczenie. Pomijam też fakt, że filmy UHD z zagranicy są dużo tańsze. Martwi mnie jedynie sprawa praw autorskich bo nie wiem czy do końca legalne jest korzystanie z takich napisów. Samo szukanie napisów też może być czasochłonne. Ma może ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie ?

W wątku nad projektorem Epson 9300 zastanawiałem się nad wyborem między Panasonikiem DMP-UB700 a tym właśnie Oppo i dzisiaj od rana coraz cieplej myślę jednak o tym Oppo. Dlaczego ? Ma nie tylko bardzo użyteczne funkcje już na teraz, ale ma także wiele funkcji na przyszłość jak Dolby Atmos. Niby można kupić teraz Panasonica, poczekać z rok dwa i będzie Dolby Atmos i w innych, ale czy będą inne funkcje jak te napisy ? I czy nie szkoda czasu na kolejne sprzedawanie i kupowanie. Tu mamy coś przyszłościowego z mnóstwem fajnych funkcji. Do tego, może i użytkownicy forów piszą coś o jakości,  że trochę gorzej niż w Panasonicu, ale... w zasadzie nie ma testu w Polsce i na Świecie, który by nie dawał temu odtwarzaczowi wysokich, a przeważnie bardzo wysokich not. Wszyscy wyrażają się o nim w samych superlatywach. Ponieważ w przypadku projektorów jakość obrazu ma kolosalne znaczenie być może nie należy oszczędzać na odtwarzaczu...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, hubio napisał:

dzisiaj od rana coraz cieplej myślę jednak o tym Oppo. Dlaczego ? 

Made my day :) Zakochałes sie czy jak ? :) sorry nie moglem sie powstrzymac. To tylko odtwarzacz, a nie panna.

Kup go a nie przezywasz w co drugim wątku.Jesli cenisz dodatek w postaci napisów  - kazdy na co innego zwraca uwagę, pamietaj ze takie napisy trzeba:

1) znalezc

2) B) przerobic pod konkretne zrodlo filmu (opoznienia wyswietlania/synchronizacja) wiec to tez nie jest takie hop siup co nie zmienia faktu ze opcja calkiem ciekawa.

Dziś masz tak, ze cos co rok temu bylo nowinka, za rok jest juz przestarzałe, szczegonie w elektronice. 

Dzis wszyscy sie podniecaja 4K za chwile bedziesz mial 8K nowe standardy HDMI, zmaiast lamp lasery w projektorach, moze w ogole projektorow nie bedzie bo nakleisz sobie ekran OLEDa na sciane o rozmiarze jakim chcesz. Co prawda odtwarzacze jeszcze sie jakosc trzymaja bo maja lepsza jakosc, ale w serwisach streamingowych masz juz coraz wiecej filmow wiec posiadanie fizyczneog nosnika bedzie za jakiś czas zbyteczne.

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie odtwarzacza lepiej wstrzymać się do targów #CES 2018.

Wtedy się zobaczy co dalej z DOLBY VISION w odtwarzaczach, a dodawanie napisów pod nie PL filmy z pewnością inni producenci podąża tym śladem... ;)

DV w telewizorach to tylko SONY (XE93/94) - OLED A1. I oled'y od LG z tego co pamiętam.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, misfit napisał:

O regionalizacji odtwarzaczy oraz płyt BD i DVD słyszał ? ;)

Przecież chodziło o model dystrybucji ... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

Ja myślę, że jednak zewnętrzne napisy, odczyt wielu formatów plików ma duże znaczenie bo daję sobie głowę uciąć, że filmy z netu w różnych rozdzielczościach będą lepiej tu wyglądać niż na jakimkolwiek tv boxie. Najlepsza jest Nvidia Shield (podobno), ale nawet ona nie ma zaawansowanych systemów poprawy jakości obrazu o takich "szczegółach" jak regulacja jasności, kontrastu, ostrości itd nie wspominając. Do tego można wyprowadzić dowolne inne źródło żeby korzystać z dobrodziejstwa obróbki video w Oppo. Niby Panasonic też odtwarza sporo rodzajów plików (po ostatnich aktualizacjach), ale ograniczenie pojemności dysku do 2TB jest dzisiaj śmieszne... Wciąż się zastanawiam dlaczego akurat do 2TB. Tu oczywiście mamy do 16TB co znowu daje nam ogromny potencjał przyszłościowy.

Z filmami UHD będzie to samo co z filmami bluray w Polsce czyli lipa... Wciąż jesteśmy za biedni (5 miejsce w UE, ale... od końca) żeby tu ktoś inwestował w UHD. Nie ma nawet filmów bluray, a co dopiero mówić o UHD. Pierwsze przykłady z brzegu: "Planeta Ziemia II" w PL wydanie tylko bluray. Tu może faktycznie każdy zrozumie..., ale już taki "Arcyoszust" gdzie jest dużo terminologii ekonomicznej - w PL wydanie wyłącznie DVD (film z 2016 r. ) (!) I to tyle w temacie filmów na UHD i bluray w naszym grajdołku...

Tak więc funkcja tych napisów ma mega znaczenie. Pomijam też fakt, że filmy UHD z zagranicy są dużo tańsze. Martwi mnie jedynie sprawa praw autorskich bo nie wiem czy do końca legalne jest korzystanie z takich napisów. Samo szukanie napisów też może być czasochłonne. Ma może ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie ?

W wątku nad projektorem Epson 9300 zastanawiałem się nad wyborem między Panasonikiem DMP-UB700 a tym właśnie Oppo i dzisiaj od rana coraz cieplej myślę jednak o tym Oppo. Dlaczego ? Ma nie tylko bardzo użyteczne funkcje już na teraz, ale ma także wiele funkcji na przyszłość jak Dolby Atmos. Niby można kupić teraz Panasonica, poczekać z rok dwa i będzie Dolby Atmos i w innych, ale czy będą inne funkcje jak te napisy ? I czy nie szkoda czasu na kolejne sprzedawanie i kupowanie. Tu mamy coś przyszłościowego z mnóstwem fajnych funkcji. Do tego, może i użytkownicy forów piszą coś o jakości,  że trochę gorzej niż w Panasonicu, ale... w zasadzie nie ma testu w Polsce i na Świecie, który by nie dawał temu odtwarzaczowi wysokich, a przeważnie bardzo wysokich not. Wszyscy wyrażają się o nim w samych superlatywach. Ponieważ w przypadku projektorów jakość obrazu ma kolosalne znaczenie być może nie należy oszczędzać na odtwarzaczu...

Weź pod uwagę tez CA CXUHD - mam u siebie i ma chyba wszystko to samo co Oppo :) i jest tańszy a można go mieć za ok. 3300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...