Skocz do zawartości
reespl

Jaki OLED - LG czy Philips?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję nabyć nowy TV, oczywiście nadszedł czas na OLEDa. Waham się między Philips 55POS9002 i LG B7. Cenowo bardzo zbliżone. To co mnie zawsze jarało w Philipsie to ambilight plus żarówki HUE (które akurat mam i używam w mieszkaniu). Jedyne co mnie martwi to trochę wyzszy input lag w Philipsie. Oczywiście TV używany w 80% do grania i 20% do Netflixa  / streamingów. Brać Philipsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mądrze pisze, jeszcze przy takim idealnym Pareto kupno OLEDa to igranie z ogniem wręcz.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Przecież czytając recenzje zarówno LG jak i PHilipsa polecane są do grania i ogładania filmów. A same panale mają opcje czyszczenia matrycy w opcjach. Swego czasu miałem plazmę Panasonica i nigdy nic mi się nie wypalilo. Bez obrazy, ale to nie jest trochę taki urban legend aktualnie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reespl
Jeśli jesteś zdecydowany na OLEDa, to lepszego telewizora do gier nie znajdziesz, choć faktycznie pewnym problemem mogą być wypalenia, więc musisz zdawać sobie sprawę że jak będziesz jechał z maksymalną jasnością na jednej grze i będą jaskrawe, duże HUDy to z czasem może coś Ci się wypalić. Jak miałeś plazmę Panasonic i nigdy się nic nie wypaliło, to jednak raczej nie masz się czego obawiać, bo zakładam że używałeś ją rozsądnie. Ja wybrałbym na Twoim miejcu LG B7, bo ma zdecydowanie lepszy ABL. LG B7 został zresztą uznany za najlepszy telewizor do gier w 2017 roku w Londyńskim Shootoutcie. Przeczytaj mój dzisiejszy wpis w innym wątku - odnosi się również do Ciebie:

 

Edytowane przez Subman
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Subman za opinię i komentarz. Co prawda nastawiłem się mocno na Philipsa bo miałem rok temu LCDeka ich z Ambilightem i granie dawało mnóstwo radości - szczególnie że żarówki HUE miałem sparowane z TV i cały pokój zamieniał się w miejsce akcji:) Spróbuję potestować 9002 i B7V z PS4 pro i wybrać to co mnie bardziej przekonuje. Wiem że input lag jest ok 33 ms dla 9002 (tutaj w testacj 39) i ok 21 ms dla B7V. Też to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Subman napisał:

Jeśli jesteś zdecydowany na OLEDa, to lepszego telewizora do gier nie znajdziesz

E,e co ty to piszesz? Tylko plis nie pisz mi o jakiś sloganach typowo inżynierskich.

23 godziny temu, Subman napisał:

choć faktycznie pewnym problemem mogą być wypalenia, więc musisz zdawać sobie sprawę że jak będziesz jechał z maksymalną jasnością na jednej grze i będą jaskrawe, duże HUDy to z czasem może coś Ci się wypalić.

No to już wiadomo. Czyli lipa oled nie do gier dla kogoś kto gra z MAX jasnością. (GRA nie warta świeczki) 

 

23 godziny temu, Subman napisał:

Jak miałeś plazmę Panasonic i nigdy się nic nie wypaliło, to jednak raczej nie masz się czego obawiać, bo zakładam że używałeś ją rozsądnie.

:huh: yyy pisali o tym gdzieś? Bo żadnej reguły z tego co wiem niema.

23 godziny temu, Subman napisał:

LG B7 został zresztą uznany za najlepszy telewizor do gier w 2017 roku w Londyńskim Shootoutcie

Taa? dla kogo bo jak dla graczy Niedzielnych to ok, (Ale nie dla PRO Graczy Online, choćby np. BF4 co jadą równo po kikla godz. z dużą jasnością) i pewno znów czytałeś coś co jest sponsorowane. Sam HDR w oledach jest mizerny w porównaniu z LCD + PS4 PRO np.

 

Ale ok masz swoje zdanie, ja mam swoje i luz.

Tylko dobrze by było nieco wyprostować żeby mniej obiegli czytający Forum nie mieli prania mózgu.

No nie?

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Robert_1988_KrK napisał:

Taa? dla kogo bo jak dla graczy Niedzielnych to ok, choć też bzdura i pewno znów czytałeś coś co jest sponsorowane. Sam HDR w oledach jest mizerny w porównaniu z LCD + PS4 PRO np.

Znów się wypowiadasz o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia. Widzę, żę masz zerowe pojęcie kto go zorganizował i jakie tam były telewizory, ale nie przeszkadza ci pisać bzdury o domniemanym sponsorowaniu. Ładnie tak innych wprowadzać w błąd ?

Chcesz być uczciwy to radziłbym abyś zaczął przede wszystkim od porównania czasów reakcji twojej "jedynej", "najlepszej" technologi czyli VA w porównaniu do OLEDa - przypomnę ponownie 12ms vs 0,2 ms w OLED. No ale co może wiedzieć osoba, która pewnie nigdy nie grała w szybkie gry i nie wie jak ważny jest ten parametr właśnie w grach...

No nie ???

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz takie pojęcie że wiesz tylko tyle co wyczytasz na zagranicznych stronach już ci inni też to pisali. Powtarzasz się przez ostatnie 10 postów jak małolat z grzywą konia. ;)

5 minut temu, Subman napisał:

No ale co może wiedzieć osoba, która pewnie nigdy nie grała w szybkie gry i nie wie jak ważny jest ten parametr właśnie w grach...

Oj zdziwił byś się.

Pochwał się ty swoim Battlelog bf4, zobaczymy czy jesteś taki dobry. Czy tylko przez neta kozaczek..

Wież w wszystko co piszą, i powtarzaj się w kółko w postach najlepiej ci tobie wychodzi.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Robert_1988_KrK napisał:

Ty masz takie pojęcie że wiesz tylko tyle co wyczytasz na zagranicznych stronach już ci inni też to pisali. Powtarzasz się przez ostatnie 10 postów jak małolat z grzywą konia. ;)

Co drugie twoje zdanie to jakieś gdybania, przypuszcznia albo insynuacje. Za takiego niby dorosłego się uważasz, a zamiast odpowiadać reespelowi, to próbujesz wszczynać kłótnie ze mną. Ile ty masz lat ? 12 ?

6 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Pochwał się ty swoim Battlelog bf4, zobaczymy czy jesteś taki dobry. Czy tylko przez neta kozaczek..

Gdybyś poszukał trochę na battlelogu, to łatwo byś mnie znalazł. Grałeś w BF4, to teraz ty pochwal się swoim profilem.

17 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Wież w wszystko co piszą, i powtarzaj się w kółko w postach najlepiej ci tobie wychodzi.

Radzę wziąć do ręki słownik zanim zaczniesz coś tu pisać na forum. Czy myślisz, że ty z tym twoim LCD "do wszystkiego" nie jesteś monotonny ?

Poza tym jakbyś grał tak w BF4 to byś wiedział, że można bez problemu zmienić przezroczystość HUDów w tej grze, więc spokojnie jak ktoś jest maniakiem BF4 może sobie kupić OLEDa bez obaw, włączyć jasność na maksa bez obaw że mu się wypali matryca.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki, nie chciałem wystartować z jakimś flejmem :) Znam zalety i wady LCD i OLEDów jedna to własnie OLED jest technologią przyszłości. Chyba nie bez przyczyny? Miałem do teraz KS7000 i powiem szczerze że nie dla mnie jest panel typu VA. Nie podobały mi się kolory, wszystko było jakieś takie mleczno / szare - oczywiście spr poziom ustawień HDMI i było RGB full i normal na ps4 pro i tv. Także to nie. Lepiej mi się grało ostatnie 2 lata na IPSie na Philipsie wspomianym wcześniej - pewnie ambilight poprawiał czerń i kontrast. Wcześniej miałem Sharpa LE60LC635 czy jakoś tak chyba na panelu VA - był tak samo szarawy jak Samsung. Anyway wszyscy się zachwycają OLEDami, więc nie wiem dlaczego Robert piszesz że to nie ma sensu do pro grania? Tylko dla niedzielnych graczy. Nie jestem nolife/em który gra codziennie po 5 h, bo jednak praca, treninigi, żona, filmy, więc zakładam że używając OLEDa po 2 h grania w tygodniu plus 2 h oglądania Netflixa itp nie zrujnuje panelu za szybko. Ale niedzielnym każualem też nie jestem, bo na bieżąco jestem z grami bez kupki wstydu.  Jasne, B7V biorę pod uwagę, ale jednak dla mnie przewagą Phila jest ambilight. Ktoś może powiedzieć że kupowanie TV na bazie światełek na obudowie to śmiech na sali, ale jest to jakiś fajny element dla mnie. Po za tym matryca w Philipsie jest z 2017, sprawdz sobie displayspecifications, jest jaśniejsza od matryc oled LG z serii 2016.Ceny B7V i 9002 takie same, więc jeszcze się waham. Tylko że LCD to ślepy zaułek patrząć na to co robią producenci teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Displayspecifications to skarbnica półprawd, lepiej sugeruj się testem Macieja Kopera. LG B7, Philips POS9002.

I nie, fioletowa powłoka na matrycy nie znaczy, że ten telewizor ma matrycę z 2016 roku, kształt subpixeli też o tym nie świadczy - Maciej Koper parokrotnie to wyjaśniał (o, nawet tutaj), a niektórzy użytkownicy dalej powtarzają te bzdury.

Edytowane przez JarekWML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarek zawsze czytam testy Macieja tutaj i dlatego nastawiłem się na Philipsa.  I kalibrację też zamówię, jasna sprawa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, reespl napisał:

Panowie dzięki, nie chciałem wystartować z jakimś flejmem :) Znam zalety i wady LCD i OLEDów jedna to własnie OLED jest technologią przyszłości. Chyba nie bez przyczyny?(...)  Po za tym matryca w Philipsie jest z 2017, sprawdz sobie displayspecifications, jest jaśniejsza od matryc oled LG z serii 2016.Ceny B7V i 9002 takie same, więc jeszcze się waham.

Przyszłością jest HDR, jego specyfikacja opiewa na szczytowy punkt bieli na poziomie 10 000 nit, dlatego na ten moment technologią przyszłości nie jest ani OLED ani LCD.  Obydwa są daleko w czarnej d... pod tym kątem i póki co nie słychać o szybkich zmianach i konkretnych komercyjnych rozwiązaniach dla rynku masowego/konsumenckiego. To raz.

A dwa, to patrzeć po displayspec nie masz po co, bo w Philipsie siedzi panel OLED produkcji LG.

PS> Tak na marginesie - patrząc na temat z dystansu i bardziej na poziomie zarządzania biznesem -  są/były jakieś przesłanki/poważne argumenty dla których NIKT, poza LG, nie wszedł w produkcję dużych paneli oled do telewizorów. 

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

Przyszłością jest HDR, jego specyfikacja opiewa na szczytowy punkt bieli na poziomie 10 000 nit, dlatego na ten moment technologią przyszłości nie jest ani OLED ani LCD.  Obydwa są daleko w czarnej d... pod tym kątem i póki co nie słychać o szybkich zmianach i konkretnych komercyjnych rozwiązaniach dla rynku masowego/konsumenckiego. To raz.

 

Oczywiście , zgadzam się. Kwestia standaryzacji (metadane) czyli HLG, Dolby Vision, HDR10+, czy coś innego? Czytając testy i różbe artykuły Maciej i Gmera raczej wynika z nich że standardem w studiach są ekrany Dolby Pulsar i charakteryzujące się jasnością na poziomie 4000 czy 5000 nitów.  Chętnie bym poczytał trochę na temat   tego peaku na poziomie 10 000 o których piszesz, bo się z tym nie spotkałem jeszcze. Zakładam że możemy też pisać o tym że niebawem się pojawią ekrany 8K a w Japonii już idą w 16K. Tylko to chyba taka sama ciekawostka jak podróże Elona Muska na Marsa - jasne że będą, ale pewnie nie w 2024 jak się odgraża bo ma opóźnienia w produkcji rakiet, problemy z tankowaniem w próżni itp. Ot taka analogia. Pojawia się pytanie co kupić dzisiaj żeby nam posłużyło przez te 2-3 lata. Kiedyś kupowałem telewizor co 4-5 lat, dzisiaj podobnie jak iphone czy konsola mamy update co 2 lata. Elektronika jest tania (względnie).

3 godziny temu, Xisiek napisał:

A dwa, to patrzeć po displayspec nie masz po co, bo w Philipsie siedzi panel OLED produkcji LG.

PS> Tak na marginesie - patrząc na temat z dystansu i bardziej na poziomie zarządzania biznesem -  są/były jakieś przesłanki/poważne argumenty dla których NIKT, poza LG, nie wszedł w produkcję dużych paneli oled do telewizorów. 

Traktuję ten displayspec jako ciekawostkę, wiem że w Philipsach siedzi LG panel. IMHO  Każdy producent bierze matryce OLED od LG. DLatego że tylko oni zainwestowali już jakiś czas temu ogromne środki w produkcje tychże matryc i są jedynym producentem komercyjnych paneli do TV. To z drugiej strony po co Sony, Philips czy Samsung mieli by inwestować ogromne środki skoro mogą brać od nich, true? Tak na to patrzę. Innych przesłanek po za ekonomicznymi nie widzę. i dlatego LG jest dzisiaj "hegemonem" rynku paneli LG. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, reespl napisał:

(...) z drugiej strony po co Sony, Philips czy Samsung mieli by inwestować ogromne środki skoro mogą brać od nich, true? 

Naturalnie. Mi chodziło o coś innego, bo tak jest teraz, ale parę lat wstecz nikt nie wszedł w organike i zapewne zrobione to było w pełni świadomie z różnych wzgledow min. takiego, że dostrzegano liczne ograniczenia/wady tej technologii i pomimo, że nie było żadnej gwarancji, że LG odsprzeda technologie/półprodukt nikt nie powizal decyzji o wejściu w produkcję. Nikt - mi to daje  do myślenia.

50 minut temu, reespl napisał:

Czytając testy i różbe artykuły Maciej i Gmera raczej wynika z nich że standardem w studiach są ekrany Dolby Pulsar i charakteryzujące się jasnością na poziomie 4000 czy 5000 nitów.  Chętnie bym poczytał trochę na temat   tego peaku na poziomie 10 000 o których piszesz, bo się z tym nie spotkałem jeszcze. 

Jest artykuł na portalu o HDR - możesz poczytać :) A to, że póki co nie będzie niczego wydanego w 10 000nit wynika z prostego faktu - zwyczajnie nie ma na czym obrobic takiego materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Xisiek napisał:

są/były jakieś przesłanki/poważne argumenty dla których NIKT, poza LG, nie wszedł w produkcję dużych paneli oled do telewizorów. 

Patenty. LG wykupiło patenty na jedyną do tej pory "działającą" technologię OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być desperatem żeby kupować cokolwiek od Philipsa. Rozumiem że Ambilight jest spoko, też mi się podobał jak miałem Philipsa. I też mam żarówki HUE, ale akurat to jest trochę spartolone. HUE ma ponad 100 ms opóźnienia w stosunku do obrazu, a to w grach jednak przeszkadza. Natomiast największą wadą w Philipsie jest system Android, a w zasadzie fakt że TP Vision zatrudnia programistów inwalidów umysłowych, którzy w ogóle nie ogarniają tego systemu. Skutkiem tego są błędy, błędziki, błędziska które uprzykrzają codzienne korzystanie z TV. Chcesz zapłacić ponad 8 tys i później użerać się z TV albo czekać na poprawki miesiącami? Proszę bardzo. Na Twoim miejscu dowiedziałbym się czy w końcu w swoich topowych telewizorach ogarnęli sprawę tak podstawową jak passthrough dźwięku wielokanałowego do amplitunera/soundbara. Bo od lat były z tym problemy w Philipsach i miałeś w Netfliksie tylko stereo (!). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa "drama" rozwinęła się na forum z wypaleniami/powidokami w Oledach. Na tysiące sprzedanych oledów, kilka się wypaliło i już mamy interpolacje, że wypalenia są immanentną cechą OLED(wyczuwalny spisek LG oraz recenzentów, w tym oczywiście hdtvpolska). Niestety nie ma na to reguły, ja od 10 miesięcy posiadam 65E6 i sprawdzałem matrycę (na różnokolorowych zdjęciach) i nie ma żadnych powidoków/wypaleń (gram na PC, PS4 Pro i Xbox - z jasnością 100), czy to oznacza, że 100% TV OLED jest wolne od problemu? 

W mojej ocenie jak zawsze w internecie wszystko jest rozdmuchane (wady telefonów, konsol, tv, ogólnie elektroniki) i trzeba do wszystkiego podchodzić z chłodną rezerwą. 

Jako osoba wychowana na LCD, uważam, że najlepszy TV do grania to... OLED :-)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, efel napisał:

Trzeba być desperatem żeby kupować cokolwiek od Philipsa. Rozumiem że Ambilight jest spoko, też mi się podobał jak miałem Philipsa. I też mam żarówki HUE, ale akurat to jest trochę spartolone. HUE ma ponad 100 ms opóźnienia w stosunku do obrazu, a to w grach jednak przeszkadza. Natomiast największą wadą w Philipsie jest system Android, a w zasadzie fakt że TP Vision zatrudnia programistów inwalidów umysłowych, którzy w ogóle nie ogarniają tego systemu. Skutkiem tego są błędy, błędziki, błędziska które uprzykrzają codzienne korzystanie z TV. Chcesz zapłacić ponad 8 tys i później użerać się z TV albo czekać na poprawki miesiącami? Proszę bardzo. Na Twoim miejscu dowiedziałbym się czy w końcu w swoich topowych telewizorach ogarnęli sprawę tak podstawową jak passthrough dźwięku wielokanałowego do amplitunera/soundbara. Bo od lat były z tym problemy w Philipsach i miałeś w Netfliksie tylko stereo (!). 

Nie jestem desperatem.  Powtarzam: miałem Philipsa LCD model 2015 r i nie zauważyłem żeby HUE miało duże opóźnienia w trybie gra z ambilightem tv w trybie gra. Skoro mi działało dobrze to czemu ma nagle działać gorzej?  Poczytałem o tym androidzie, szczególnie w owej wersji 6 modelu 9002 (wersja 7 jest zapowiedzania w listopadzie, teraz są jakieś nowe update na stronie) i poczytałem na neogafie, avforums i reddicie i ludzie nienarzekają. Jeśłi dla Ciebie wyznaznikiem działamia jest brak passthroguht 5.1 w Kodi to spoko, Netflix działa i HBOGO a to jest dla mnie ważne. Po za tym od biedy można sobie Netflixa puścić w PS4pro.  Nie wiem czy zamierzam się użerać, analizuję opinie i fora - nie ma tego dużo póki. Nadal na tapecie obok mam B7V bo jest w tej same cenie (nawet kilka stówek mniej). 

Edytowane przez reespl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, qazar napisał:

W mojej ocenie jak zawsze w internecie wszystko jest rozdmuchane (wady telefonów, konsol, tv, ogólnie elektroniki) i trzeba do wszystkiego podchodzić z chłodną rezerwą. 

Pewnie, że tak jest. A to dlatego, że dopiero gdy coś jest nie tak ze sprzętem to ludzie wchodzą na fora i piszą o swoich problemach. Większość zadowolonych użytkowników po prostu cieszy się swoimi telewizorami i nie zajmuje się przesiadywaniem na portalach technicznych

 

4 godziny temu, qazar napisał:

Jako osoba wychowana na LCD, uważam, że najlepszy TV do grania to... OLED :-)

Zgadzam się w 100%. Nie wyobrażam sobie powrotu do grania na lcd. 

 

20 godzin temu, Xisiek napisał:

PS> Tak na marginesie - patrząc na temat z dystansu i bardziej na poziomie zarządzania biznesem -  są/były jakieś przesłanki/poważne argumenty dla których NIKT, poza LG, nie wszedł w produkcję dużych paneli oled do telewizorów. 

Oczywiście, że były. I dalej są. Są to koszta, które są ogromne w przypadku produkcji dużych paneli organicznych, co patrząc z ,,poziomu zarządzania biznesem" sprawia, że produkcja dużych matryc OLED przez inne firmy jest kompletnie nieopłacalna. I nie jest tak jak pisałeś wcześniej, że inne firmy nie próbowały szczęścia w tej technologii. Wręcz przeciwnie, cały czas się starają i inwestują w tą technologię. Po prostu nie byli i cały czas nie są w stanie opracować na tyle wydajnej metody produkcji tego typu matryc by im się to opłacało. A czemu LG to się opłaca? Bo opracowywało tą technologię od bardzo dawna, przy okazji skupując i patentując co się da, i koniec końców opatentowało jedyny rodzaj matryc OLED, który jest opłacalny w produkcji telewizorów czyli wOLED. I nikomu poza LG nie wolno tych matryc produkować.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, ze trafilem na ten temat bo mam dokladnie podobny problem. Wacham sie miedzy tymi dwoma tv.

 

Czy skoro Philips bierze ekrany od LG, czy nie znaczy to, ze jakosc obrazu powinna byc taka sama?

@efel dzieki za ten opinie o Android TV. Bardzo ciekawa. Czy to znaczy, ze webOS dziala lepiej?

 

Philips chwali sie tez szybkim procesorem, jak to sie ma do LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WebOS 3.0 całkiem szybki i responsywny:-) Android w TV to niestety na poziomie implementacji porażka! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...