Skocz do zawartości
reespl

Jaki OLED - LG czy Philips?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w takim wypadku polecacie kupno LG czy raczej Philipsa? Nigdy nie mialem AmbiLight, ale brzmi ciekawie.

Do wczoraj jeszcze bylem przekonany do LG, ale ten Philips brzmi ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, vader_4747 napisał:

Oczywiście, że były. I dalej są. Są to koszta, które są ogromne w przypadku produkcji dużych paneli organicznych, co patrząc z ,,poziomu zarządzania biznesem" sprawia, że produkcja dużych matryc OLED przez inne firmy jest kompletnie nieopłacalna. I nie jest tak jak pisałeś wcześniej, że inne firmy nie próbowały szczęścia w tej technologii. Wręcz przeciwnie, cały czas się starają i inwestują w tą technologię. Po prostu nie byli i cały czas nie są w stanie opracować na tyle wydajnej metody produkcji tego typu matryc by im się to opłacało. A czemu LG to się opłaca? Bo opracowywało tą technologię od bardzo dawna, przy okazji skupując i patentując co się da, i koniec końców opatentowało jedyny rodzaj matryc OLED, który jest opłacalny w produkcji telewizorów czyli wOLED. I nikomu poza LG nie wolno tych matryc produkować.

Samsung też wypuścił prorotypy OLEDa RGB, ale okazało się szybko, że LG wypuściło WOLEDa, który był ponad dwukrotnie tańszy i pewnie w tym momencie Samsung zdecydował, że nie dadzą rady pokonać LG, bo po prostu byliby dużo drożsi. Tak, czy inaczej, wraz z nowymi odkryciami w dziedzinie materiałów organicznych ta technologia ma szansę stać się tańsza w produkcji i wtedy wkroczą do akcji inni.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Subman napisał:

Samsung też wypuścił prorotypy OLEDa RGB, ale okazało się szybko, że LG wypuściło WOLEDa, który był ponad dwukrotnie tańszy i pewnie w tym momencie Samsung zdecydował, że nie dadzą rady pokonać LG, bo po prostu byliby dużo drożsi. Tak, czy inaczej, wraz z nowymi odkryciami w dziedzinie materiałów organicznych ta technologia ma szansę stać się tańsza w produkcji i wtedy wkroczą do akcji inni.

Zgadza się, pamiętam ten tv. Z kolei sony i panasonic teraz pracują nad technologią jOLED, jednak na tę chwilę będzie ona przeznaczona do małych wyświetlaczy typu tablety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, kam33 napisał:

Czy w takim wypadku polecacie kupno LG czy raczej Philipsa? Nigdy nie mialem AmbiLight, ale brzmi ciekawie.

Do wczoraj jeszcze bylem przekonany do LG, ale ten Philips brzmi ciekawie.

Do gier wybrałbym dla siebie raczej LG B7, bo ma niższy input lag i o wiele lepszą charakterystykę ABL (ogranicznik jasności). 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Subman said:

Do gier wybrałbym dla siebie raczej LG B7, bo ma niższy input lag i o wiele lepszą charakterystykę ABL (ogranicznik jasności). 

Czy w takim przypadku Philips ma jakas przewage nad LG?

Ja gram i ogladam filmy tak 50%/50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kam33 napisał:

Czy w takim przypadku Philips ma jakas przewage nad LG?

Ja gram i ogladam filmy tak 50%/50%

Jest trochę jaśniejszy do 30% APL, a potem maksymalna jasność szybko spada. W LG janość pozostaje na niemal niezmienionym poziomie do 70% APL. No i Philips ma ambilight. Natomiast minusem Philipsa jest też to, że nie ma Dolby Vision (to dotyczy się filmów). Na LG masz system WebOS, który jest bezproblemowy i szybki - na Philips masz Androida - Maciej napisał że też szybki, więc tu już kwestia gustu. Nie wiem też czy Philips akceptuje sygnał 1080p@120Hz z komputera. Na LG nie ma z tym na pewno kłopotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, vader_4747 napisał:

 I nie jest tak jak pisałeś wcześniej, że inne firmy nie próbowały szczęścia w tej technologii. Wręcz przeciwnie, cały czas się starają i inwestują w tą technologię. 

Może coś "przegapiłem", ale nie kojarzę aby inni gracze "weszli" czy mieli zamiar wejść w panele oled do tv. Jak możesz to podlinkuj jakiś artykuł dot. tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ze swojej strony tylko dodam, że zamówiłem w końcu Philipsa. Spodobała mi się jego charakterystyka pracy no i "[beeep]e" światełka (ale to skrzywienie bo półtora roku temu grałem na LCD z ambi i bylo fajnie). Porównywałem LG B7V i 9002. Spodobał mi sie bardziej obraz na Philipsie. Podpięte miałem PS4 Pro, Pan mi podpiął jeszcze jakiś uhd player Samsunga i puścił Exodus.  Pewnie to kwestia odbioru osobistego obrazu, ale na Philu był jakiś taki obraz bardziej plastyczyny i naturalny. No i OLED jednak robi robotę, jakbym wrócił do lepszej plazmy :) W czwartek ma być transport, pewnie w przyszłym miesiącu uśmiechnę się do Macieja i zamówię kalibrację. No i oczywiście podzielę się wrażeniami. Pozdro.

Edytowane przez reespl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reespl

Daj znać jak Ci się będzie grało i czy był to udany zakup, bo niewielu mamy tu użytkowników OLEDa od Philipsa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

@reespl

Daj znać jak Ci się będzie grało i czy był to udany zakup, bo niewielu mamy tu użytkowników OLEDa od Philipsa :) 

Przez tutejszy wątek będę się bał wypalania przy HDRerze i w ogóle używania dłużej  :) Ale na serio oczywisćie dam znać jak go pokatuję w weekend, chociaż też wątpliwe bo Warsaw Games Week akurat będzie... 

Edytowane przez reespl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, reespl napisał:

(...)

Jeśłi dla Ciebie wyznaznikiem działamia jest brak passthroguht 5.1 w Kodi to spoko, Netflix działa i HBOGO a to jest dla mnie ważne. Po za tym od biedy można sobie Netflixa puścić w PS4pro.

(...)

Nie jest dla mnie wyznacznikiem działania brak funkcji passthrough - pokazuje tylko skalę problemu. Skoro z aplikacji Smart TV idzie tylko stereo w 2017r w telewizorze premium to coś jest nie tak. Skoro tak ważnej i podstawowej funkcji Philips nie potrafi poprawnie zaimplementować, pokazuje to jak bardzo niedopracowane TV pod względem software wypuszczają. Nie wiem jak jest w tym oledzie, w starszych modelach Philipsa (modele 2015, 2016) pasthrough dźwięku 5.1 nie działało w ŻADNEJ aplikacji, nie tylko w Kodim. Dlatego polecam zwrócić na to uwagę, żeby później się nie wkurzać. A dziwne jest to, że żaden recenzent o tym nie wspomina w swoich testach, dopiero później wkurzeni użytkownicy ujawniają takie kwiatki. 

Jak chcesz puszczać Netflixa z PS4Pro to ok, to jest podejście które zawsze się sprawdza jak masz Philipsa - lepiej mieć w zanadrzu jakiś zamiennik, bo w pie....nym TV nic nie działa jak należy.

17 godzin temu, kam33 napisał:

Super, ze trafilem na ten temat bo mam dokladnie podobny problem. Wacham sie miedzy tymi dwoma tv.

 

Czy skoro Philips bierze ekrany od LG, czy nie znaczy to, ze jakosc obrazu powinna byc taka sama?

@efel dzieki za ten opinie o Android TV. Bardzo ciekawa. Czy to znaczy, ze webOS dziala lepiej?

 

Philips chwali sie tez szybkim procesorem, jak to sie ma do LG?

Jakość obrazu to nie tylko panel, ale cała elektronika przetwarzająca obraz. Tutaj od lat najlepiej wypada Sony. Oledy innych producentów pod względem jakości obrazu wypadają w testach podobnie do modeli LG z 2017r, jednak LG ma przewagę jedną - obraz jest jaśniejszy, bo ABL (Automatic Brightness Limiter) załącza się później. Robi to różnicę, jak oglądasz w jasnym pomieszczeniu i wymagasz żeby TV świecił jaśniej. W ciemnym pomieszczeniu zwykły użytkownik nie odróżni zapewne oleda jednego producenta od innego. 

Jeżeli chodzi o webOS to ja się bardzo pozytywnie zaskoczyłem po przejściu z Android TV. Wszystko działa tak jak powinno, płynnie. Nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń do tego systemu, a jestem wymagający. Aplikacji jest mniej niż na Android TV, ale to czego potrzebuję jest i działa super.

Co do procesorów to nawet jakby Philips chwalił się, że montują tam procki szybsze od Intela i7, to pewnie chińscy programiści pisząc firmware na kolanie spartoliliby to tak, że system i tak by mulił niemiłosiernie. Niech każdy w końcu to zrozumie - na doświadczenie płynnego działania wpływa tak samo dobry sprzęt jak i oprogramowanie które na nim działa. Przykładem jest Apple, które przez lata hardware miało gorszy w IPhonach niż Samsung, ale system był dopracowany i dobrze zoptymalizowany pod sprzęt, a co za tym idzie działał płynniej.

Inna sprawa to serwis. Nie wiem jak wygląda to z doświadczenia u LG, ale czytam same pozytywne opinie na temat LG Polska. Natomiast u Philipsa jest słynny MIK Radom i to jest dramat przez duże D. Jak ktoś ma czas, to na czarnym forum w wątkach o modelach Philipsa znajdzie sporo dowodów na to, że stosują podejście antykonsumenckie. Cokolwiek byś nie zgłosił że nie działa, to będą Ci na siłę udowadniać że to albo Twoja wina, albo wszystko mieści się w specyfikacji producenta. Często użytkownikom w starciach z nimi zostaje tylko sąd. Ja miałem szczęście, zgłosiłem to samo co wiele osób zgłaszało i moją reklamację uznali, kilkunastu innych osób nie. Loteria. Nie chciałbym więcej mieć świadomości że kupuję sprzęt za kilka tysięcy i jak cokolwiek się w nim zepsuje to mam wielki problem i czeka mnie przeprawa z serwisem i loteria. A tak to niestety wygląda u Philipsa. 

11 godzin temu, reespl napisał:

To ja ze swojej strony tylko dodam, że zamówiłem w końcu Philipsa. Spodobała mi się jego charakterystyka pracy no i "[beeep]e" światełka (ale to skrzywienie bo półtora roku temu grałem na LCD z ambi i bylo fajnie). Porównywałem LG B7V i 9002. Spodobał mi sie bardziej obraz na Philipsie. Podpięte miałem PS4 Pro, Pan mi podpiął jeszcze jakiś uhd player Samsunga i puścił Exodus.  Pewnie to kwestia odbioru osobistego obrazu, ale na Philu był jakiś taki obraz bardziej plastyczyny i naturalny. No i OLED jednak robi robotę, jakbym wrócił do lepszej plazmy :) W czwartek ma być transport, pewnie w przyszłym miesiącu uśmiechnę się do Macieja i zamówię kalibrację. No i oczywiście podzielę się wrażeniami. Pozdro.

Daj znać jak się sprawdza ten Android w Oledzie Philipsa. Czy poprawili główne bolączki czyli ten passthrough, czy nie wiesza się Kodi no i czy ogólnie nie muli. Nie wiem czy masz szansę sprawdzić jak działa odtwarzanie filmów z domowego NASa (czy działa HDR, czy są napisy, dźwięk 5.1), jeżeli tak to byłoby super, bo w żadnej recenzji nie można o tym przeczytać. 

Tak czy siak gratuluję zakupu i życzę zero problemów :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, efel napisał:

 

Jak chcesz puszczać Netflixa z PS4Pro to ok, to jest podejście które zawsze się sprawdza jak masz Philipsa - lepiej mieć w zanadrzu jakiś zamiennik, bo w pie....nym TV nic nie działa jak należy.

 

Jasne, masz rację. Z tego co wyczytałem na forach to pass-through z Netflixa akurat działa, a to dla mnie główna platfroma streamingowa. HBOGO przeboleję, ale potestuję  i dam znać oczywiście. No tak, pamiętam że jak miałem Philipsa 7500 model to w zasadzie ograniczał się do włączaia a media leciały z ps4, dysku czy xboxa. 

 

12 godzin temu, efel napisał:

 

Jakość obrazu to nie tylko panel, ale cała elektronika przetwarzająca obraz. Tutaj od lat najlepiej wypada Sony. Oledy innych producentów pod względem jakości obrazu wypadają w testach podobnie do modeli LG z 2017r, jednak LG ma przewagę jedną - obraz jest jaśniejszy, bo ABL (Automatic Brightness Limiter) załącza się później. Robi to różnicę, jak oglądasz w jasnym pomieszczeniu i wymagasz żeby TV świecił jaśniej. W ciemnym pomieszczeniu zwykły użytkownik nie odróżni zapewne oleda jednego producenta od innego. 

Zdaję sobie z tego sprawę. Gram i konsumuję media wieczorami właśnie przy ambientowym oświetleniu, dlatego podoba mi się patent na ambilght plus hue. I tak jak piszesz w ciemniejszym pomieszczeniu nie odrożnię pioziomu ABL.

 

12 godzin temu, efel napisał:

Jeżeli chodzi o webOS to ja się bardzo pozytywnie zaskoczyłem po przejściu z Android TV. Wszystko działa tak jak powinno, płynnie. Nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń do tego systemu, a jestem wymagający. Aplikacji jest mniej niż na Android TV, ale to czego potrzebuję jest i działa super.

Co do procesorów to nawet jakby Philips chwalił się, że montują tam procki szybsze od Intela i7, to pewnie chińscy programiści pisząc firmware na kolanie spartoliliby to tak, że system i tak by mulił niemiłosiernie. Niech każdy w końcu to zrozumie - na doświadczenie płynnego działania wpływa tak samo dobry sprzęt jak i oprogramowanie które na nim działa. Przykładem jest Apple, które przez lata hardware miało gorszy w IPhonach niż Samsung, ale system był dopracowany i dobrze zoptymalizowany pod sprzęt, a co za tym idzie działał płynniej.

I tego się boję, ale recenzje są pozytywne, nawet w teście Macieja można zauważyć, że nie czepia się wolnego systemu. Może faktycznie poprawili?

Podobał mi się Smart Hub Samsunga tj Tizen - wszystko śmigało jak trzeba. Wiem że to krok wstecz, ale coś za coś.

 

12 godzin temu, efel napisał:

Inna sprawa to serwis. Nie wiem jak wygląda to z doświadczenia u LG, ale czytam same pozytywne opinie na temat LG Polska. Natomiast u Philipsa jest słynny MIK Radom i to jest dramat przez duże D. Jak ktoś ma czas, to na czarnym forum w wątkach o modelach Philipsa znajdzie sporo dowodów na to, że stosują podejście antykonsumenckie. Cokolwiek byś nie zgłosił że nie działa, to będą Ci na siłę udowadniać że to albo Twoja wina, albo wszystko mieści się w specyfikacji producenta. Często użytkownikom w starciach z nimi zostaje tylko sąd. Ja miałem szczęście, zgłosiłem to samo co wiele osób zgłaszało i moją reklamację uznali, kilkunastu innych osób nie. Loteria. Nie chciałbym więcej mieć świadomości że kupuję sprzęt za kilka tysięcy i jak cokolwiek się w nim zepsuje to mam wielki problem i czeka mnie przeprawa z serwisem i loteria. A tak to niestety wygląda u Philipsa. 

Daj znać jak się sprawdza ten Android w Oledzie Philipsa. Czy poprawili główne bolączki czyli ten passthrough, czy nie wiesza się Kodi no i czy ogólnie nie muli. Nie wiem czy masz szansę sprawdzić jak działa odtwarzanie filmów z domowego NASa (czy działa HDR, czy są napisy, dźwięk 5.1), jeżeli tak to byłoby super, bo w żadnej recenzji nie można o tym przeczytać. 

Tak czy siak gratuluję zakupu i życzę zero problemów :) 

Dzięki, odpukać w niemalowane! Oby nigdy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i jak się sprawdza tv? Jakieś wrażenia by się przydały, bo mam ten sam dylemat co Ty parę miesięcy temu.

LG czy Philips. LG OLED65B7V  vs  Philips 65OLED873. Celuję w 65cala, a tu różnica ok 2tys zł. Głównie gram i oglądam seriale w stosunku 70:30.

Ten ambilight faktycznie dobrze się sprawdza w grach, nie rozprasza?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sławek M. -- stałem przed podobnym wyborem tylko 55 cali jakieś 3 m-ce temu, z tą różnicą, że nie gram , tylko oglądam filmy z różnych źródeł i trochę TV.

Poprzednio miałem LCD Philipsa z ambilightem (nie android). Ambilight fajna rzecz, ale nie niezbędna. Philips obraz miał dobry, ale soft do d---y. "Muł" straszny.

Różnica w cenie miedzę oledem Phila i LG była wtedy +1000 zł dla Phila. Znając zalety ambilighta i różnice w cenie wybrałem LG i nie żałuję.

Zapewne obraz na Philu i mam nadzieję soft na andku jest nie gorszy jak na LG, ale, jak dla mnie ... po co "przepłacać".

Wybór należy do Ciebie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja już kupę lat temu chciałem mieć ambilight, ale wtedy wybór padł na plazmę Panasonic Viera. To już z 9 lat jak jest ze mną. Mam ja podłączoną na stałe do pc.

Codziennie serwuję po internecie, ogląda, gram i nic się nie wypaliło. Sprzęt marzenie, ale już pora zmienić na nowe technologie.

Oglądam, czytam i dalej nie wiem co wybrać. Tzn, tego Philipsa 65 jeszcze nie ma w sprzedaży nawet, ale tyle czekałem ze zmianą tv to poczekam jeszcze trochę.

Widziałem, że ambilight można sobie samemu zrobić z jakimś "lightberry", ale czy to ma start w ogóle do oryginału?

Mi funkcje smart w tv nie są potrzebne (a tu podobno Philips nie ma czegoś tam :) i mulą jakieś funkcje ). Tyle lat daje radę bez także nie zależy mi. Netflix puszczam z kompa lub Ps4 pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2018 o 10:35, Sławek M. napisał:

Witam.

No i jak się sprawdza tv? Jakieś wrażenia by się przydały, bo mam ten sam dylemat co Ty parę miesięcy temu.

LG czy Philips. LG OLED65B7V  vs  Philips 65OLED873. Celuję w 65cala, a tu różnica ok 2tys zł. Głównie gram i oglądam seriale w stosunku 70:30.

Ten ambilight faktycznie dobrze się sprawdza w grach, nie rozprasza?

Tu masz ogląd jak sytuacja wygląda dzisiaj, w tym wątku, ostatnie strony:

Wg mnie nieciekawie, w Philipsie soft nadal skopany. Nie mieści mi się w głowie że nie działają tak podstawowe rzeczy jak filmy z youtube w 60 fps czy dźwięk 5.1 w telewizorze premium za kupę kasy. Oczywiście Philips wprowadza aktualizacje Androida, ale olewa problemy zgłaszane przez użytkowników.

Jeżeli nie interesuje Cię smart tv, bo masz coś zewnętrznego to i tak nie jesteś ustawiony i musisz uważać. Soft w TV zarządza wszystkim. Miałem Philipsa z 2015r. Błędy w sofcie powodowały między innymi takie rzeczy:

  • Nie zapamiętywał wszystkich ustawień obrazu (zawsze włączął upłynniacz, mimo że w opcjach wyłączyłeś, podobnie z dynamicznym kontrastem)
  • Psuł ambilight (po włączeniu resetował kolor ściany, przez co kolory na ścianie były nieprawidłowe)
  • Psuł tuner TV naziemnej (nie dało rady nic oglądać - brak sygnału)
  • Psuł pilota (po 5 minutach od włączenia TV pilot przestawał reagować, jedyne wyjście to wyjąć TV z gniazdka sieciowego żeby zmienić kanał, no po prostu kapitalne rozwiązanie)

Także walnij się młotkiem w głowę mocno jeżeli naprawdę rozważasz zakup TV od tej firmy. Z tego co piszesz jesteś świadomym użytkownikiem i na bank się rozczarujesz. Ja się przesiadłem na OLEDa od LG i byłem w szoku, bo wszystko co chcę robić na TV jest w środku i działało od razu po wyjęciu z pudełka (youtube nawet w 4K i 60 fps z HDRem, filmy z serwera NAS z napisami i dźwiękiem DTS, Netflix w 4K z Dolby Vision). Mam kompa pod TV, ale ponieważ wszystko działa w TV rzadko go włączam - efekt: rachunki za prąd sporo niższe (jakieś 20 zł miesięcznie)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tykać się Philipsa, poczytać problem z softem, gigantyczny problem ze wsparciem..., naprawdę lepiej dołożyć i kupić LG.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efel piszesz, że lepiej dołożyć do LG? No, ale ten 65 cali Philips co mi wpadł w oko - 11999zł kosztuje, a OLEDY LG w tej wielkosci od 10k już można kupić. To odwrotnie chyba :)

Z tego wynika, że nie polecacie tych tańszych LG np LG OLED65B6V ?

Ja nie interesowałem się tv od czasu zakupienia swojej starej plazmy Panasonica, także dla mnie to czarna magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wręcz przeciwnie, LG bierz, B, C, E G... ale raczej serię 7....

Bo z serią 6 niestety poza jednak ciut gorszym obrazem do serii 7 jest przede wszystkim większe ryzyko wypaleń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem osoby, sorki. Miało być do ma_ko.

No właśnie tu mam dylemat, bo z jednej strony pewniak LG z dobrym softem i do tego prawie 2 tys tańszy.

Z drugiej strony to ambilight o którym marzę od niemal 10 lat... , ale gorszy  soft i podobno tragiczna pomoc techniczna.

Może ten nowy Philips 65OLED873 nie będzie miał tych wad co modele z zeszłego roku? :) Jak myślicie? Poczekam chyba na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nie będzie dobrze, dziś Philips to turek z chińczykiem...., testy-sresty, serio bierz LG, a jak chcesz ambilight (nie wiem po co) to kup jakieś alternatywne rozwiązanie są na rynku...

Przy LG masz za[beeep]isty soft WebOS, masz wsparcie, częste aktualizacje, masz super obraz i masz pełną zgodność z aplikacjami i plikami, naprawdę mało co nie pójdzie na LG....

 

Turcy poza kebabem to nie mają nic dobrego...

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle przy okazji może podpytam o wielkość tv. Napaliłem się na 65 jak szczerbaty na suchary, ale tak sobie myślę czy nie przesadzam.

To nie ma być tv do salonu tylko do tzw. pokoju multimedialnego. Mam sobie ładnie rozstawione kolumienki 5.1, amplituner, pc i PS4 pro.

Pokój jest mały ok 15m2. Do tej pory siedziałem jakieś 1,5-1,7m przed tv. Filmy oglądam albo na fotelu w tej właśnie odległości, albo  z kobietą na łóżku.

Wtedy odl. oglądania się zwiększa do ok 3-3,5m od tv.

Teraz pytanie czy 65cali to w tym przypadku nie za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć kobiety mówią ze większy nie jest lepszy..., kłamią bo mają za małe i żałują ze nie wybrały większego... bierz 65"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra zostanę przy 65, ale nadal nie wiem co robić ze sprawą wyboru producenta.

Te rozwiązania ala ambilight mają sens w ogóle? Jest to porównywalne czy takie tam popierdółki dla bajeru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek - Pisałem już w innym wątku - Ambilight robi wrażenie przez pierwszy tydzień + efekt wow dla gości ;) Zmieniłem 55 Philips z Ambi na 65 LG oled i nie pamietam po co były te światełka, bo to na ekran się patrzysz. Poza tym, światełka w Philipsie są po to, aby markować słabszy kontrast (sprawdzałem jak wygląda czarny jak się wyłączy ambi).

To wygląda ładnie, ale w sumie jak się bierze Oleda, to wszystkie światła gasisz i zbierasz szczękę z podłogi jak zobaczysz scenę z dużą ilością czerni ;)  poza tym, soft w philipsie potrafi załatwić cierpliwość nawet u mojej kobiety, która ze sprzętem jest totalnie na bakier, więc to mówi samo za siebie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...