Skocz do zawartości
reespl

Jaki OLED - LG czy Philips?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Kamil za opinie.

A tego Philipsa miałeś też OLED?

Ja nie ukrywam, że jestem głównie graczem. Gram i oglądam sobie seriale w małym pokoju (z fajną akustyką) i panuje tu ciemnica totalna :)

W takich warunkach OLED błyszczy podobno :) Jestem ciekaw tego ambi kurcze, czy klimatu lepszego nie będzie podczas grania. Wiadomo, że się patrzy na ekran, ale może lepsze wczucie będzie z tym tłem świetlnym? Do premiery tego Philipsa nowego 65 jeszcze zostało parę dni także mam czas na podjęcie decyzji.

Słuchajcie, a czy LG wypuszcza jakoś niedługo modele 2018?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sławek M. napisał:

Dzięki Kamil za opinie.

A tego Philipsa miałeś też OLED?

Ja nie ukrywam, że jestem głównie graczem. Gram i oglądam sobie seriale w małym pokoju (z fajną akustyką) i panuje tu ciemnica totalna :)

W takich warunkach OLED błyszczy podobno :) Jestem ciekaw tego ambi kurcze, czy klimatu lepszego nie będzie podczas grania. Wiadomo, że się patrzy na ekran, ale może lepsze wczucie będzie z tym tłem świetlnym? Do premiery tego Philipsa nowego 65 jeszcze zostało parę dni także mam czas na podjęcie decyzji.

Słuchajcie, a czy LG wypuszcza jakoś niedługo modele 2018?

 

Miałem podobny dylemat jak kupowałem 2 lata temu swój TV LCD: wziąć jakiegoś sprawdzonego Soniacza, LG albo Samsunga, czy Philipsa, którego mało kto polecał. Naczytałem się negatywnych opinii na temat Philipsa, ale i  tak się skusiłem na Ambilight. Głupi ja.

Nie powiem, to jest fajna funkcja. Na początku jest naprawdę wow. Też jestem graczem i w grach to daje nawet więcej frajdy niż w filmach. Ale z czasem człowiek się przyzwyczaja i już nie zauważa tego dodatkowego wow. Nawet w pewnym momencie kupiłem sobie żarówki Hue żeby wycisnąć z Ambilight co się da. Na znajomych robiło to piorunujące wrażenie, na mnie coraz mniejsze. Natomiast jedno trzeba przyznać - oświetlenie za TV maskuje kiepskie czernie w telewizorach LCD i dodatkowo oczy się mniej męczą podczas oglądania. Czy potrzeba Ambilight do oleda? Do filmów na pewno nie - je się ogląda najlepiej w całkowitej ciemności. Do gier: tak, przynajmniej do niektórych, które nie mają dużo czerni 

Teraz z doświadczenia wiem że żadne światełka, powtarzam żadne, nawet jakby kurna Philips wyświetlał na ścianie trójwymiarowe hologramy nie są w stanie zrekompensować nerwów jakie straciłem użerając się z tym dziadostwem, zabugowanym softem i skandalicznym supportem producenta. Nikt kto nie miał Philipsa tak naprawdę nie wie jak potrafią zepsuć TV kolejne aktualizacje wypuszczane przez Philipsa.

Swoją decyzję zakupu Philipsa opartą na światełkach uważam za swój największy błąd zakupowy w życiu. Serio, to nie jest warte tych nerwów.  Telewizor kupujesz głównie po to żeby oglądać obraz. Ma też działać tak żebyś nie wyrywał sobie włosów z głowy użytkując go na codzień. Reszta to bajery. Masz się z niego cieszyć, a nie użerać. Jeżeli TV nie jest w stanie działać stabilnie, ma błędy które uniemożliwiają normalne korzystanie z niego, to nawet największe bajery zamontowane w środku nie pomogą. Te błędy cały ten klimat burzą i człowiek później żałuje, że dał się nabrać na pare kolorowych diod...

Zrobisz jak zechcesz, nic co przeczytasz na forach nie jest w stanie Cię odwieść od zakupu jeżeli się już zafiksowałeś i kombinujesz czy wady Philipsa o których ludzie piszą będą Cię dotyczyć i przeszkadzać. Obyś później nie żałował.

PS

Zewnętrzny ambilight to w dzisiejszych czasach nie problem, jest np coś takiego:

https://store.lightpack.tv/collections/lightpack-2/products/lightpack-2-uhd-mini-set

koszt zakupu to 330 dolców czyli na nasze jakieś 1300 zł po doliczeniu VATu i cła. Nie działa to identycznie jak ambi wbudowane w TV, bo np brakuje funkcji wyboru koloru ściany i działa tylko dla źródeł zewnętrznych podpinanych przez HDMI. Ale jest wystarczająco dobre i możesz to zamontować na każdym przyszłym TV które będziesz miał. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam B6 od grudnia 2016, zero problemów. PS4, Netflix, filmy. Trochę się zastanawiałem czy nie lepiej Panasonic albo Sony, ale w tamtym czasie było dużo dobrych opinii o OLEDach LG - przede wszystkim jak się nie zwraca uwagi na testy na planszach. W dobrym materiale, przede wszystkim UHD jest rewelacyjnie. W gorszym bywa różnie, FullHD jest ok, poniżej już nie. Podobno modele ubiegłoroczne lepiej sobie z tym radzą, w tym roku może będzie znowu trochę lepiej - staram się mieć jak najwięcej w najlepszej jakości, na pewne filmy czekam na wersje UHD. WebOS jest rewelacyjny, nie wyobrażam sobie innego systemu w TV. Pilot ze wskaźnikiem też. 

Teraz planuje kolejny TV wymienić po prawie 10 latach - też będzie z dużym prawdopodobieństwem OLED LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się na portalu test 873. Philips może będzie miał w tym roku aż 3 OLEDy, ale ja przynajmniej nie wiem jeszcze tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu szukać problemów, wszyscy piszą że Philips po sprzedażna to zonk, a ambilight jest fajny na początku, poza tym da się zastąpić..., Philips ma wszystko przeciw! "serwis" "android"  na dziś to w sumie "no name" z szyldem z przeszłości..., nie lepiej z LG ? z ekosystemem sprawdzonym, z dobrym wsparciem softu, z niestety coraz gorszym serwisem ,ale i tak 100% lepszym niz ta chińska "kupa"...

 

kupowanie  Philips to taki onanizm z żyletką w ręku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam model z Androidem i jestem bardzo zadowolony. Z serwisu nie korzystałem, nie będe zabierać głosu w tej sprawie. Dziwię się, że webos ma być tym sprawdzonym ekosystemem, chociaż promuje go tylko jedna marka na jednym rodzaju urządzeń (może jest jeszcze coś egzotycznego).

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, FrankyGoes napisał:

Dziwię się, że webos ma być tym sprawdzonym ekosystemem, chociaż promuje go tylko jedna marka na jednym rodzaju urządzeń (może jest jeszcze coś egzotycznego).

Z Androidem jest z kolei tak, że mogą korzystać wszyscy producenci, na podzespołach jakie im tylko najbardziej się opłaca wsadzić do TV, a jak coś nie będzie działać to nie ma winnego. Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za to jak finalnie Android działa w TV. Teoretycznie powinien to na siebie wziąć producent TV, ale oni się wykręcają mówiąc, że to wina Androida albo twórców aplikacji. Twórcy aplikacji i samo Google z kolei nie mają zielonego pojęcia o tym, że ktoś wziął ich system i aplikacje, zainstalował na podzespołach z epoki kamienia łupanego i teraz użytkownicy wylewają wiadra łez nad taką kupą. Dla nich wszystkich takie rozmycie odpowiedzialności jest wygodne, bo ostatecznie prowadzi do tego że nie wiadomo komu reklamować źle działające funkcje, więc tych reklamacji nie ma. Tylko Ty - użytkownik końcowy, który wali głową w mur jesteś stratny. 

Z systemem zamkniętym typu webos jest prosto. Jeżeli jest jakaś aplikacja/funkcja która nie działa to reklamujesz to producenta TV. Bo skoro dopuścił jakąś aplikację do sklepu, masz ją na swoim modelu TV, a nie działa to producent zawalił testy i powinien podjąć działania naprawcze. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, są wady i zalety. Dzięki, bo uświadomiłeś mi, jak działa licencjonowanie tego systemu od Google. Ciekaw jestem czy nie można dopuścić bebechów takich jak ma rewolucja polskiego rynku smartfonowego, tj Xiaomi. Tel za 600 zł, a śmiga równo, z Androidem też tam nie było idealnie, ale działa tak, że ludzie chcą kupować te telefony. Ja nigdy nie instalowałem multum apek, może dlatego mi wszystko śmiga. Niektórzy twierdzą, żeby Android lagował trzeba trafić na pechowy egzepemlarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że lepszy upscaling do 4k ma philips. Wydaje mi się też, po obejrzeniu paru materiałów, że przetwarzanie ruchu też lepsze na philipsie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam kotleta :)

 

Philips 55OLED854 czy w podobnej cenie LG?

Co lepiej wybrać i dlaczego?

 

Moje serce skradł Philips za Ambilight oraz pilot z klawiaturą pod spodem. Może ktoś pomóc w wyborze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...