Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips POS9002 TEST najnowszego OLED 2017 z Ambilight i Android TV!

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam

Mógłby ktoś sprawdzić miernikiem ile watów w stanie tzw. spoczynku pobiera Wasz POS 9002? Mi ostatnimi czasy cały czas wciąga 22 waty. Wcześniej po wyłączeniu też pobierał bo niby ma tą funkcję czyszczenia obrazu z powidoków ale zauważyłem ostatnio, że ciągnie tyle cały czas.

Wcześniej miałem PFL 7008 Philipsa i też miał taką fazę ale tylko przez godzinę...codziennie około 6 rano zużywał około 20 Watów. 

MAm stały monitoring zużycia prądu przez różne urządzenia i widzę, że ostatnio POS 9002 nie spada poniżej 22 Watów...trochę mnie to zaczyna martwić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lukcinek napisał:

 

Witam

Mógłby ktoś sprawdzić miernikiem ile watów w stanie tzw. spoczynku pobiera Wasz POS 9002? Mi ostatnimi czasy cały czas wciąga 22 waty. Wcześniej po wyłączeniu też pobierał bo niby ma tą funkcję czyszczenia obrazu z powidoków ale zauważyłem ostatnio, że ciągnie tyle cały czas.

Wcześniej miałem PFL 7008 Philipsa i też miał taką fazę ale tylko przez godzinę...codziennie około 6 rano zużywał około 20 Watów. 

MAm stały monitoring zużycia prądu przez różne urządzenia i widzę, że ostatnio POS 9002 nie spada poniżej 22 Watów...trochę mnie to zaczyna martwić.

Pozdrawiam

Jeżeli tak jest to ja bym się cieszył. Dzięki temu z łatwością zareklamujesz ten szajs i odzyskasz kasę. Pobór prądu łatwo zmierzyć i udowodnić usterkę. Słyszałem już kiedyś o takich przypadkach, że Philipsy po aktualizacjach softu, po zainstalowaniu kilku aplikacji przez użytkownika drastycznie zwiększają zużycie prądu w spoczynku. Ma to związek z tym że Android jak TV jest wyłączony jest cały czas aktywny, podobnie jak telefon z nieaktywnym ekranem. Wystarczy teraz, że jakaś usługa albo proces cały czas coś robi i problem gotowy. Te 22W może nie wydawać się dużo, ale jak się to policzy to może się okazać że w ciągu roku więcej nas kosztuje TV w spoczynku, niż w trakcie oglądania :). Uroki Philipsa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to PHILIPS tydzień temu wdrożył usługę wymiany ledów od Ambilight na gwarancji by nie świeciły na sufit. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, lukcinek napisał:

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to PHILIPS tydzień temu wdrożył usługę wymiany ledów od Ambilight na gwarancji by nie świeciły na sufit. 

Jakiś link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie się dowiedziałem, że w najbliższym czasie wymiany są wstrzymane z powodu braku tylnych obudów. Procedura zostanie wdrożona pewnie za jakiś miesiąc lub dwa. Także będzie to na pewno możliwe. Aby dokonać takiej wymiany należy zgłosić reklamacje do oficjalnego serwisu MIK Radom. Tylko najlepiej za jakiś miesiąc.

Dowiedziałem się również, że do modelu POS 9002 w dalszej części roku wprowadzony będzie google assistance (wczoraj google też oficjalnie podało, że będzie dostępne w Polsce) a także HDR10+.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, lukcinek napisał:

Witam. Właśnie się dowiedziałem, że w najbliższym czasie wymiany są wstrzymane z powodu braku tylnych obudów. Procedura zostanie wdrożona pewnie za jakiś miesiąc lub dwa. Także będzie to na pewno możliwe. Aby dokonać takiej wymiany należy zgłosić reklamacje do oficjalnego serwisu MIK Radom. Tylko najlepiej za jakiś miesiąc.

Dowiedziałem się również, że do modelu POS 9002 w dalszej części roku wprowadzony będzie google assistance (wczoraj google też oficjalnie podało, że będzie dostępne w Polsce) a także HDR10+.

Pozdrawiam

Dostałem maila od Philipsa a propos pytania o usługę wymiany górnej listwy:

"Na chwilę obecną usułga ta nie jest jeszcze dostępna, natomiast jest w przygotowaniu, zatem prawdopodobnie w przyszłości taka możliwość się pojawi. 
W najbliższym czasie mogą państwo otrzymać ankietę dotyczącą udzielonej przeze mnie porady. Wypełnienie jej i wszelkie komentarze byłyby niezwykle pomocne w naszych staraniach o utrzymanie jak najwyższej jakości obsługi. W przypadku jakichkolwiek dalszych pytań prosimy o dalszy kontakt. 
"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na ekranie znajduje się jakaś folia jeszcze, którą trzeba zdjąć tuż po wyjęciu z pudełka? Czy tylko ta nalepka z prawego dolnego rogu o pobieranej energii?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2018 o 22:40, kamileqpl napisał:

Czy na ekranie znajduje się jakaś folia jeszcze, którą trzeba zdjąć tuż po wyjęciu z pudełka? Czy tylko ta nalepka z prawego dolnego rogu o pobieranej energii?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nalepka. BTW dzisiaj promo w Saturnie 5900 zł za ten TV - to naprawdę dobra oferta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostępne jest nowe oprogramowanie do POS 9002 przez OTA. Własnie aktualizuje (https://toengel.net/philipsblog/2018/05/23/philips-neue-firmware-fuer-2017-2018er-tvs-mit-android-tv-7-tpm171e-3-0-240/#more-19431)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, koleś ejfel jest po prostu marketingowcem firmy lg, to jest oczywiste. Bo kogo obchodzi kto co kupi jeśli coś z tego nie ma to jest przecież oczywiste. Co mnie obchodzi co kupi obca osoba, no chyba że mam kase z tego.  Dzisiaj bawiłem się między innymi lg b7 i philipsem 9002. To co mnie rozśmieszyło w lg to to, że trzeba dopłacić kilkaset złotych do modelu c7 zeby mieć ciemną ramkę. Dopłata za ramkę, nie mogę.... Na obrazie z dvbt obraz philipsa był dużo jaśniejszy w trybach jaskrawych/zywych. Puściłem jakiś eurosport i na wszystkich trybach w jakimś zjeździe narciarskim na lg nie było widać żadnych szczegółów na śniegu, śnieg jak plastelina wyglądał. Jeden kolor. A jak chciałem puścić coś z youtuba to na lg nic sie nie chciało wczytywać ze sklepowego wifi poza tym wyskakiwały jakieś głupoty. Jak chciałem zmienić jakośc w lg na jutubie to wyskakiwało jakieś puste okienko i aplikacja przestała reagować oraz w youtubie tez zaczęły się ikonki zlewać. Widać to na fotach które zrobiłem. Lg w każdej kategorii ze swoim rgbw (którego w opisach na nowych modelach nie ma) robi największą padakę, jak czytam jakiegoś trola z lg to mnie szlag trafia. Przez takich troli już nie wiem co kupić. Poaptrzcie sobie na załączniki. Jak uruchomiłem przeglądarkę to też czarny ekran się pojawiał tylko. Strasznie stabilny ten webos.

35228476_1943613192397104_5605820490452041728_n.jpg

 

35281053_1943613165730440_2179934011411922944_n.thumb.jpg.edc9fd679b0192f3f9a894e4ecf3fe74.jpg

35281053_1943613165730440_2179934011411922944_ns.jpg

Edytowane przez Maciek Kalwados
  • Plusik 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że system LG jest dużo stabilniejszy od Androida. Poza tym narzekasz na matrycę LG RGBW, ale zdajesz sobie sprawę, że POS9002 jest oparty o dokładnie tą samą matrycę?

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne wpada ktoś robi pierwszego posta i nic innego tylko zarzuca komuś bycie marketingowcem..., Android TV to dno,sieczka , muł i wodorosty..  do WebOs się nie umywa, tak jestem marketingowcem LG mam Panasonica...Oled...

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma_ko - hmmm... Mam Androida, co prawda na Soniaku, ale nie zamieniłbym go na żaden inny popularny telewizyjny OS. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam androida na Shieldzie (chyba najmocniejszy AndroidTv,  "chodzący" do tego na Oreo). Posiadam go tylko dla Kodi. Nic w nim innego mnie nie przekonuje. Owszem jest szybki ale WebOs to inna liga. Na LG wszystko działa błyskawicznie i stabilnie. Wydaje mi się, że Sony i Philips powinny wkładać do swoich TV mocniejsze "bebechy".

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, leszekgd napisał:

Mam androida na Shieldzie (chyba najmocniejszy AndroidTv,  "chodzący" do tego na Oreo). Posiadam go tylko dla Kodi. Nic w nim innego mnie nie przekonuje. Owszem jest szybki ale WebOs to inna liga. Na LG wszystko działa błyskawicznie i stabilnie. Wydaje mi się, że Sony i Philips powinny wkładać do swoich TV mocniejsze "bebechy".

Oczywiście wydajnościowo Android ustępuje swoimi konkurentom, natomiast nadrabia właśnie aplikacjami. Żeby korzystać z KODIego, ogromnej ilości gier i programów potrzebujesz kolejnego sprzętu/pilota/pada opartego nomen omen na Androidzie. Ja mam wszystko w zasięgu jednego pilota. :D 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry z androida na ekranie 55-65cali ? to chyba tylko dla masochistów

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

gry z androida na ekranie 55-65cali ? to chyba tylko dla masochistów

Gry, które chcą wyglądać jak najbardziej fotorealistyczne wyglądają rzeczywiście średnio, ale we wszystkie platformówki, logiczne itd. gra się na dużym ekranie naprawdę przednio, tym bardziej, że bez problemu można sparować sobie Dualshocka. Kolejny przykład: chciałem mieć bezpośredni dostęp do zdjęć umieszczonych w chmurze, z kilkunastu programów wybrałem sobie najbardziej odpowiadający. Spróbuj zrobić coś takiego na WebOSie :P No i argument koronny: KODI, który odpowiednio skonfigurowany ma pod sobą dokładnie wszystko dostępne na dowolnym OSie dowolnego telewizora bez Androida.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By było jasne, nie neguje Andka..., (choć go nie lubię, a kastrat w wersji TV to jest jednak kastrat, mam box Zidoo X10 na 7.0) ,ale jako system dla TV to naprawdę WebOS bije resztę na głowę...

LG odrobiło lekcję na 5+, ja do tego OS nie mam pytań, szybki, intuicyjny, kompatybilny itd... Panas pracuje na exFirefox, jest z lekka siermiężny ma mało fajerwerków jest taki archeotechniczny ,ale stabilny nie powiem..., Andek no cóż jest jaki jest, ale pod TV to nie jest super pomysł..., nawet przy Chromecast...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Maciek Kalwados napisał:

Na obrazie z dvbt obraz philipsa był dużo jaśniejszy w trybach jaskrawych/zywych. 

Wszystko zależy jaką zawartośc oglądasz. Philips nie zawsze będzie jaśniejszy. Poza tym kto kupuje OLEDa, aby oglądać nienaturalny, przesycony tryb żywy...

apl.png?x17527

18 godzin temu, Maciek Kalwados napisał:

Puściłem jakiś eurosport i na wszystkich trybach w jakimś zjeździe narciarskim na lg nie było widać żadnych szczegółów na śniegu, śnieg jak plastelina wyglądał. Jeden kolor. 

I pewnie sprawdzałeś to w trybie żywym, z pewnie zmienionymi losowo parametrami obrazu :)  Przecież tak się nie porównuje telewizorów. Ustawisz LG w fabryczny tryb ISF Dark, Movie i nie będzie kłopotu ze szegółami, a taki obraz ośnieżonych gór w których APL jest większy niż 40% będzie jaśniejszy na LG (patrz wykres powyżej).

18 godzin temu, Maciek Kalwados napisał:

A jak chciałem puścić coś z youtuba to na lg nic sie nie chciało wczytywać ze sklepowego wifi poza tym wyskakiwały jakieś głupoty. Jak chciałem zmienić jakośc w lg na jutubie to wyskakiwało jakieś puste okienko i aplikacja przestała reagować oraz w youtubie tez zaczęły się ikonki zlewać.

Nie korzystam z WIFI na moim LG (mam podpiętego OLEDa po kablu), ale nie ma żadnych kłopotów z youtubem na LG. Jak był stary software to czasami przerywało streaming przy wejściu do opcji obrazu, ale z ostatnią wersją software'u nie zauważyłem nigdy takich objawów. Żadne ikonki mi się nie zlewają. Miałeś aktualny software 4.70 na OLEDzie ? Poza tym jak połączenie WIFI jest do d... albo wokół jest mnóstwo innych urządzeń walczących o sygnał to tak się dzieje. Warunki sklepowe nie są więc nigdy dobrym wyznacznikiem do porównania połączeń bezprzewodowych. 

18 godzin temu, Maciek Kalwados napisał:

Lg w każdej kategorii ze swoim rgbw (którego w opisach na nowych modelach nie ma) robi największą padakę, jak czytam jakiegoś trola z lg to mnie szlag trafia. 

Tak jak napisał piter wszystkie OLEDy są WRGB, a w Philipsie siedzi ta sama matryca WRGB OLED od ... LG Display :) 

18 godzin temu, Maciek Kalwados napisał:

 Jak uruchomiłem przeglądarkę to też czarny ekran się pojawiał tylko. Strasznie stabilny ten webos.

Mylisz stabilność systemu operacyjnego i aplikacji z jakością dostępu do Internetu

Chcesz kupić Philipsa, to go kup i zdaj nam później SZCZERĄ relację jak się spisuje u Ciebie ten TV po kilku tygodniach użytkowania.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Subman napisał:

Chcesz kupić Philipsa, to go kup i zdaj nam później SZCZERĄ relację jak się spisuje u Ciebie ten TV po kilku tygodniach użytkowania.

Mam parę miesięcy już ( Philips 65OLED87312 ) i wszystko rewelacja. Mucha nie siada, nie ma do czego się przyczepić obecnie. Początkowe problemy jakie miałem wynikały z zakupu złego kabla hdmi.

Polecam Philips 65OLED87312 każdemu maniakowi sprzętu do grania/oglądania.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę przyznać, że po najnowszej aktualizacji TV działa zdecydowanie szybciej. Większość problemów zostało rozwiązanych. Nawet problem z poborem prądu w trybie czuwania póki co nie występuje. Oprócz świecących na sufit górnych LEDów z Ambilight praktycznie wszystko działa ok. Android oczywiście nie jeste demonem prędkości i nigdy raczej nie będzie ale... Jest lepiej niż było w październiku jak kupowałem. Brakuje mi najbardziej HDR w Youtubie i aplikacji Amazon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Toma-San jakbym miał TV z androidem to i tak musiałbym kupić Shielda. Nie ma szans na wypuszczenie z TV bezstratnych formatów dźwięku typu Dolby Atmos, czy DTS:X, podobno ze zwykłym DTSem są problemy. Wszystkie "telewizorowe plejery" to tylko namiastka. Także Twój koronny argument u mnie nie przechodzi. Bez urazy ale Kodi na chińskim android-boxie za 100pln, będzie miał większe możliwości niż na TV z górnej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, leszekgd napisał:

Kolego @Toma-San jakbym miał TV z androidem to i tak musiałbym kupić Shielda. Nie ma szans na wypuszczenie z TV bezstratnych formatów dźwięku typu Dolby Atmos, czy DTS:X, podobno ze zwykłym DTSem są problemy. Wszystkie "telewizorowe plejery" to tylko namiastka. Także Twój koronny argument u mnie nie przechodzi. Bez urazy ale Kodi na chińskim android-boxie za 100pln, będzie miał większe możliwości niż na TV z górnej półki.

Kodi na chińskim boksiku będzie miał dokładnie takie same możliwości, jak na TV. Ani mniejsze, ani większe. Dla ogarniętych znajdzie się również DTS. Rzeczywiście nie będę miał dźwięku DA lub DTS:X, tylko co mi po nich, kiedy nie będę miał kontentu, żeby to usłyszeć? Podkreślę jeszcze raz: wszystkie dostępne aplikacje, serwisy streamingowe,  inne wynalazki na dowolnym OSie niebędącym Androidem będą tylko podzbiorem tego, co mogę uzyskać za pomocą jednego KODIego. A jeśli tak, to po co przepłacać za drogiego Shielda / taniego chińskiego boxa i męczyć się z dodatkowymi pilotami / padami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, każdy ma inne wymagania. Dla Ciebie android w TV jest wszystkim czego potrzebujesz, a dla mnie jest (jak ktoś napisał) - kastratem. Ty potrzebujesz dużej ilości aplikacji, a ja szybkości działania i stabilności.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, leszekgd napisał:

No widzisz, każdy ma inne wymagania. Dla Ciebie android w TV jest wszystkim czego potrzebujesz, a dla mnie jest (jak ktoś napisał) - kastratem. Ty potrzebujesz dużej ilości aplikacji, a ja szybkości działania i stabilności.

Kastrat??? ?  Zaczynam zastanawiać się, czy znasz znaczenie tego słowa? Zdajesz sobie sprawę, że jest dokładnie odwrotnie, prawda? Wiesz czym powinien charakteryzować się Smart TV? Różnorodnością. Inne systemy przypominają mi Koreę Północną, z jedynym, słusznym zestawem aplikacji. Rozumiem, że wolisz patrzeć na płynnie przesuwające się ikonki, ja w tym czasie wolę patrzeć na kolejny stream 4k HDR w Kodim.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...