Jump to content

Sławek M.

Użytkownik
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

16 Good

About Sławek M.

 • Rank
  S-VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pany szanowne mam problem, który chciałbym przedstawić tu, gdyż mało kto ogląda dział Philipsa. Od jakiegoś czasu, średnio kilka razy na godzinę, pojawia mi się rozwarstwienie obrazu od góry do dołu. Jest to jakby przesunięcie o parę cali wyciętego paska o szer. ok pół cm. Te pocięcie ekranu jest idealnie na jego środku. Zdjęcie najlepiej odda to co widuję na swoim tv. Trwa to kilka/kilkanaście sekund i pojawia się ponownie po kilkunastu minutach. Co to takiego i jak się tego pozbyć? Wzywać serwis?
 2. Spróbuj np. Nawiedzony Dom na Wzgórzu, sezon 1 odc. 6. Od 16 minuty do np. 25. Już od 18-19 minuty jest coraz ciemniej. Na początku jest to bardzo subtelne, ale z czasem się pogłębia. Po wejściu wtedy do menu i wyjściu jest rozjaśnienie danej sceny i dopiero widać różnicę. - jest przepaść. Pomogło mi zwiększenie ustawień jasności. Dzięki temu ten tryb zostaje "oszukany" i tv nie widzi potrzeby przygaszania ekranu. Jak macie ustawioną wysoką jasność to pewnie nawet nie zauważyliście tej funkcji.
 3. Witam. Żeby nie zaśmiecać forum nie będę zakładał nowego tematu i opiszę swój problem w tym wątku. Mam problem z Philips 873 Oled. Mianowicie niesamowicie irytuje mnie ściemnianie obrazu gdy jakaś scena w filmie trwa zbyt długo. Jest coraz ciemniej, do tego stopnia, że praktycznie g...o widać! W opcjach szukałem i wszystkie parametry odpowiedzialne za ekologie itp. mam wyłączone. Czytałem, że w LG też ten problem występuje i ludzie sobie radzą poprzez zmianę parametry w menu serwisowym (dimming ustawiają na wartość "0"). Teraz pytanie jak się dostać do menu serwisowego tego mojego tv? ^^
 4. Witam po przerwie. Pierwsze skazy na diamencie... Ktoś mi powie jak do diabła mam zmienić format obrazu? Tyle miesięcy nie było z tym problemu, ale chyba jakaś aktualizacja weszła. Wchodzę w ustawienia formatu obrazu i obojętnie na jakim trybie robię, to - nie mogę nic zmienić. Przez to mam od lewej krawędzi ekranu nieaktywny obszar, szerokości pół centymetra. Wiecie o co chodzi - taka szersza ramka jakby się zrobiła. Czy podłączony pc czy konsola - ten obszar jest nieaktywny. Przywracałem ustawienia fabryczne, instalowałem tv od nowa i dalej nic. Nie można tych proporcji zmieniać. Ktoś, coś?
 5. Mam parę miesięcy już ( Philips 65OLED87312 ) i wszystko rewelacja. Mucha nie siada, nie ma do czego się przyczepić obecnie. Początkowe problemy jakie miałem wynikały z zakupu złego kabla hdmi. Polecam Philips 65OLED87312 każdemu maniakowi sprzętu do grania/oglądania.
 6. Witam po przerwie. Problem rozwiązany! Winny okazał się adapter dvi-hdmi. Po zamianie karty graficznej i podłączeniu bezpośrednio pc z tv (hdmi-hdmi) miganie już nie występuje. Netflix w 4k na pc też już ogarnąłem. Okazało się, że tylko karty nvidia 10xx mogą wyświetlać obraz 4k na pc. Ach te zagrywki wielkich producentów... Netflix musiał podpisać jakąś chorą umowę z Nvidia, bo to jest śmieszne, że Titan X niby nie potrafił 4k wyświetlić... Kaganiec założony był po prostu.
 7. Efel, ale problem jest w tym, że mój komputer jest postawiony na szafce przy ścianie. W związku z tym jest problem w długości kabla. Muszę mieć 3 metry min. bo inaczej nie da rady. Na czas testów po prostu zdjąłem kompa i stał na środku pokoju na tym kablu 2m. Byłby problem z głowy jakby Philips zrobił przynajmniej jedno wejscie hdmi z prawej strony tv. No, a tak wszystkie są z lewej i weź teraz kombinuj chłopie jak to podpiąć żeby działało i jako tako wyglądało w pokoju.
 8. W systemie już też zresztą przerywa. Nawet jak nic nie jest włączone i widać sam pulpit. We wtorek będę miał nową kartę graficzną to zobaczę czy coś się polepszy. Myślę jednak, że to nie ma nic wspólnego z tym jaka karta graficzna siedzi. Na kablu od PS4 pro wszystko działa...
 9. Kupiłem ten z komputronika - z logo pomarańczowym. Dalej jest to samo - obraz robi się czarny na sekundę po czym pojawia się znowu. Tylko w przypadku gier to występuje. Na kablu od ps4 (2 metry) nic takiego się nie dzieje. Jakieś pomysły o co chodzi?
 10. Hmm, a u mnie na Philips 873 wszystko śmiga ładnie Dobra, a tak poważniej to może wina po stronie Netflix. Ostatnio była awaria w całej Europie i Polska też była bez Netflix. Niektóre rejony nawet parę godzin. Poczekaj do jutro i wtedy najwyżej atakuj serwis LG.
 11. Kamil, u mnie nie gubi klatek. To co widzisz na zdj. to jest w sytuacji jak bawiłem się pilotem- zmieniałem (w trakcie oglądania tego) opcje wyświetlania , tryb ambilight. W takim wypadku owszem gubi. Nie macie tak w LG? Jeżeli natomiast odpalam filmik i nic nie grzebię w opcjach to jest taki dropped frame:
 12. Dziękuję Będę zamawiał w Komputronik, bo jeszcze parę rzeczy potrzebuję. Znalazłem tam u nich takie coś (jedyne hdmi z tym logo) - https://www.komputronik.pl/product/390525/logilink-hdmi-ultra-hd-3-0m.html Oraz takie: https://www.komputronik.pl/product/416478/unitek-hdmi-3-0m.html https://www.komputronik.pl/product/333523/logilink-hdmi-3-0m.html niby 2.0, ale bez logo czyli te dwa ostatnie nie? Ten z pierwszego linku tylko 54zł... Tak to jest jak się człowiek spieszy i kupuje na wariata. Zachciało mi się kuźwa jakiejś Lindy!
 13. Uwaga! Jest problem No, może nie z samym tv, ale gdzie indziej go opisać? Chodzi mianowicie o jedno-dwusekundowe wyłączanie obrazu na tv (robi się czarny ekran). Wykryłem już problem - kabel hdmi. Więc tak : podczas grania lub oglądania filmów obraz czasem się wyłączy, dzieje się to w czasie trudnym do przewidzenia. Czasami kilka godzi ani razu, a czasem kilkanaście razy na minutę. Kabel używany to: "3m Lindy 37873 Kabel HDMI 2.0 4K UHD High Speed Cromo Line". Problemy znikają jak tylko zmienię kabel HDMI na ten, który był dołączony do konsoli PS4 pro. Nawet nie znam jego specyfikacji, ale wychodzi na to, że jest lepszy od tego g*ówna co kupiłem za 150zł. Tak więc pytanie do Was : jaki kabel kupić żeby nic mi nie migało. Potrzebuje min. 3m. Może jakaś wskazówka do diagnostyki problemu: ten Lindy czasem rzadziej wyłącza się jak zmieniam w panelu Nvidia ustawienie kolorów na- format koloru wyjściowego - YCbCr 4:2:0
 14. Łatwiej będzie podać jakie nie działa, więc tak : sprawdziłem 10 pierwszych nagrań jakie wyskoczyły po podaniu komendy 4k 60fps. Na te 10 nagrań jedno tylko było w 30fps. Nagranie które nie działa to : "4K 60fps Video - Real 4K HDR Videos" od użytkownika 4k Eye.
 15. Philips 65OLED873/12 - youtube z aplikacji tv, 4k 60fps. Niby ok, ale dla uczciwości dodam, że nie każdy materiał idzie w 60fps. Może być to dla kogoś problem. Ja nawet nie używam tych funkcji w tv, bo mam PC podłączonego i PS4pro. No, ale jak ktoś kupuje smart tv głównie do tych aplikacji wbudowanych to może być zawiedziony. Podobno w LG nie ma takiej ruletki i wszystko śmiga. Ja mam na to wywalone, bo i co miałbym oglądać w 4k hdr na tym youtube? Sample? Po cholerę Obejrzy się to raz czy dwa i historia.
×
×
 • Create New...