Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung UBD-M8500 Test odtwarzacza Ultra HD Blu-ray 4K 2017

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung UBD-M8500 Test odtwarzacza Ultra HD Blu-ray 4K 2017

Samsung to firma, która zapisała się w kartach historii jako pionier w dziedzinie odtwarzaczy formatu Ultra HD Blu-ray. Model UBD-K8500 był pierwszym urządzeniem tego typu, a podczas jego testu mieliśmy, po raz pierwszy, okazję obcować z wideo Ultra HD z HDR i szeroką paletą barw. Od tamtego czasu minął rok, co oznacza, że przyszedł już czas na następce sławetnego odtwarzacza. Na rynku debiutuje właśnie UBD-M8500 i to jemu przyjrzymy się w dzisiejszym teście.

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia 2 x HDMI ma model m9500

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podsumowaniu wypadałoby wspomnieć o braku obsługi Dolby Vision - wszak wyszły już pierwsze filmy w tym standardzie na UHD BD, nawet z polską wersją językową.

Wygląda na to, że względem UBD-K8500 jest kilka udogodnień (m.in. regulacja jasności HDR + konwersji do SDR) kosztem jednego wyjścia HDMI.
Oraz czy prawdą jest, że ten odtwarzacz nie odtwarza płyt BD 3D ? W internetach tak piszą, w instrukcji obsługi też nie ma słowa o 3D. Jeśli to jest prawda to... ROTFL.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, za 1.300 zł trudno spodziewać się dobrego playera ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardzo dobrego albo wybitnego bo dobry to on na pewno jest ; - ) Bez przesady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K8500 jest za tysiaka... i posiada dwa wyjścia HDMI oraz obsługę BD 3D - kto o zdrowych zmysłach wybierze w tej sytuacji nowy twór Samsunga ? Chyba tylko nieświadomi :D
Już nawet nie wspominam, że koreańska konkurencja ma player z DV na pokładzie w podobnej cenie do UBD-M8500 oraz nie pokazuje faka posiadaczom płyt 3D.

BTW w instrukcji obsługi UBD-M9500 też na próżno szukać wzmianki o 3D.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym tego Samsung 8500 bo na allegro z filmem 4k są od 1050 tylko ten soft jak z innej epoki

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem. 3D płyt nie czyta. Mam też K8500 i przeczytał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem model z minionego roku bo ma 3D No i cena była BARDZO PRZYJAZNA ?

Jestem jak na razie mega zadowolony ale to dopiero pare dni 

Zobaczymy jak będzie dalej ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi proszę info czy odtwarzacz wysyła DTS HD ma z plików mkv. Mam kilka koncertow do odsłuchania przed zakupem :-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak jednego wyjścia HDMI względem modelu z zeszłego roku, brak wsparcia dla płyt 3D w nowoczesnym odtwarzaczu UHD, a na deser brak DV - firma Samsung naprawdę w tym roku przechodzi samą siebie. W podsumowaniu powinno być napisane bubel, a nie polecamy, bo to wstyd polecać tak wybrakowany produkt.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, vandel1 napisał:

Podaj mi proszę info czy odtwarzacz wysyła DTS HD ma z plików mkv. Mam kilka koncertow do odsłuchania przed zakupem :-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Niestety nie mam takich plików ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ttps://thedigitaltheater.com/index.php/dts-trailers/ jeśli będziesz miał ochotę to sprawdź proszę

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak jednego wyjścia HDMI względem modelu z zeszłego roku, brak wsparcia dla płyt 3D w nowoczesnym odtwarzaczu UHD, a na deser brak DV - firma Samsung naprawdę w tym roku przechodzi samą siebie. W podsumowaniu powinno być napisane bubel, a nie polecamy, bo to wstyd polecać tak wybrakowany produkt.

Dokładnie!
Jak narazie, to bubel roku 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2017 o 16:07, Mr.Hankey napisał:

(...) firma Samsung naprawdę w tym roku przechodzi samą siebie. 

Właśnie, dziwne bo wyniki finansowe mają dobre a na 2017 przygotowali gorszy sprzęt niż na 2016r. Mozna napisac - Brawo sknery z Samsunga :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat  z PMCOMP:

" No cóż, za 1.300 zł trudno spodziewać się dobrego playera"

Trwa pokaz głupoty na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 2015 napisał:

Trwa pokaz głupoty na tym forum.

Nie pokaz, tylko festiwal.

Za rownowartosc 1300pln to jest super odtwarzacz, w postaci UB-700, a za nim Sony UBP X-800. 

Za niecaly 1000 jest K-8500, ktory ustepuje powyzszym jakoscia obrazu i funkcjonalnoscia ( deklasujac przy tym scierwo zwane X-boxem).

Wprawdzie czasami  odmawia odtworzenia plyt triple layer ( jest na to sposob).  Za to nie wiesza sie  jak Panasonic, oraz najszybciej uruchamia sie i laduje   plyty z calego peletonu odtwarzaczy, tak z 10 sek szybciej *.

Moze Samsung nie zarobil specjalnie na pierwszym modelu i wydal ta kaleke M-8500 z mysla o popularyzacji Idei i bedzie dodawal odwarzacz za friko czy za 100 do telewizora ( bundle na zachodzie sa bardzo popularne), zas pozniej wyda model drozszy, dla wymagajacych/zorientowanych  uzytkownikow.

+ - https://www.cnet.com/news/4k-blu-ray-player-shootout-xbox-one-s-vs-samsung-vs-sony-vs-oppo/

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa, o tym co więcej potrafi OPPO 203/205 od całej reszty odtwarzaczy BD UHD było juz pisane i nie ma sensu się powtarzać. Jest w innym wątku. Wystarczy poszukać.

Jedni kupuja VW Polo, inni BMW M3. Życie.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że ten odtwarzacz jest do sprzedaży z tv Samsung. Już poprzedni w tandemie był tańszy. Po co mu 3d jeśli nowe tv Samsung i nie tylko tego nie obsłużą. Oppo super ale za obsługę napisów zew po USB i menu płyt chcą 4 razy tyle. Mo na razie do odtwarzania płyt starczy k8500 za 900 zł

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać jeszcze: obrazów płyt BD-UHD z menu :D.

 

Potwierdzasz moja tezę ... niektórym coś wystarczy, innym nie ;) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ale nie mam obrazów płyt blu Ray. Chętnie kupię taki odtwarzacz za rok lub dłużej jak się nazbiera więcej filmów na ubd. Do odtwarzania filmów z płyt blu i ubd wystarczy i cena przyjazna na początek

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To potrafi egret a5 za 600. Ba, napisy może sobie sam wyszukać, okładki do filmów, i jeszcze 3d ISO ogarnie (czego oppo nie ma).
Czyli do spółki z którymś odtwarzaczem daje jeszcze więcej funcji. Za połowę ceny oppo.
Nie twierdzę, że oppo jest zły ale stanowczo za drogi, tak o 1/3 conajmniej.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy OPPO 203 ogarnia 3D BD ISO ale na pewno ogarnia OPPO 95. Chyba sprawdzę 203-kę.

Egreat w tym wątku jest chyba niezbyt dobrym przykładem ponieważ nie ma podstawowej funkcjonalnosci czyli ... napędu ;) .

Ceny nie komentuję. Kosztuje ile kosztuje. Jak wszystko na tym swiecie. Niska, średnia i wysoka półka cenowa.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...