Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung UBD-M8500 Test odtwarzacza Ultra HD Blu-ray 4K 2017

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.06.2017 o 18:29, mirek 59 napisał:

Zobaczę w sobotę ;)

Niestety u mnie nie odtwarza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety u mnie nie odtwarza

Dziękuję za informację


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałeś dodać jeszcze: obrazów płyt BD-UHD z menu .

 

Potwierdzasz moja tezę ... niektórym coś wystarczy, innym nie  .

 

Ale jakiez to super / niezbedne funcje posiada Oppo? Wyswietla zewnetrzne napisy do plyt - Ok. Jak ktos potrzebuje, to moze byc mocny punkt. Ale jak ktos nie musi, to nawet nie siegnie po napisy, bo te, chocby nie wiem jak dobre byly, czesto nie oddadza sensu, dwuznacznosci, czy po prostu pelni tekstu oryginalnego. Metadata stripping? To podstawowa, naprawde uniwersalnie uzyteczna (dla posiadaczy projektorow i tv SDR) funkcja, poczatkowo wyrozniajaca Oppo sposrod konkurencji. Zeby tylko chciala dzialac dobrze. Pmcomp skorzystales choc raz?

Podobnie z mozliwoscia ustawienia 10 bitowego koloru na wyjsciu - funkcja wazna (i kiedys dostepna jedynie w Oppo) dla uzytkownikow starszych, wyswietlaczy. Znowu, dla kogos, majacego nowy, badz przyjmujacy i wlasciwie przetwarzajacy 12bit tv, czy projektor, bez znaczenia. Za to Oppo prowadzi w Ilosci problemiw i niedociagniec, raportowanych przez uzytkownikow (nazwijmy ich po imieniu, beta-testerami). Wystarczy wejsc Na av/avs forums.

Kompatybilnosc z DV to sprawa rozwojowa. Sam sie slinie na mysl, ale zeby wydac od nowa pieniadze na wyswietlacz i amplituner, musza zaczac wychodzic jakies filmy. Obsluga UHD BD menu, fajna rzecz. Zwlaszcza dla kogos, kogo interesuja dodatki, a nie remuxowanie. Tylko niestety nieudokumentowana.

Moze wiec lepiej zrobisz, opisujac szczegolowo, jak Oppo radzi sobie na tym polu, w odpowiednim watku, nie zas spamujac ten. Zastanow sie, czy naprawde ma sens, przekonywanie ludzi, ze sa dla Ciebie frajerami, bo nie kupili 4x drozszego odtwarzacza, ktory nie jest dla nich lepszy, bo nie ma lepszego obrazu, jest wolniejszy, a charakterystyczne funkcje dodatkowe, sa dla nich zbedne, lub zbyt kosztowne.

Napisz tam gdzie trzeba i gdzie nikt nie bedzie Ci mial tego za zle. Przy okazji bedziesz mial mozliwosc bycia pierwszym relacjonujacym, jesli nawet praktycznie nieprzydatna funkcjonalnosc, to z pewnoscia o ktorej wlasciciele Oppo i pozostali entuzjasci chetnie przeczytaja.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odesłałem cię do wiedzy na zielonej wyspie. Wystarczy wypożyczyć OPPO za kaucją i samemu sprawdzić.

Więcej nic szczegółowo o nim nie napiszę PONIEWAŻ ... TO TY O TO ZABIEGASZ.

Wypożycz, sprawdź to się dowiesz. Albo jeszcze lepiej ... zapytaj na AVS. Tam przecież wszystko wiedzą.

Jak widać to nie jest player dla ciebie. Kropka.

A pisać bedę to na co mam ochotę i gdzie mam ochotę. Tobie nic do tego.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to zawsze mówię tak: ile to filmów się kupi w sklepie za te 3tys ;) albo za 8tyś (droższy model) + cena dysków / NASów gdzie filmy UHD to już zaczyna być gruba sprawa. Fajnie się mówi, że ma te napisy czy iso ale generalnie to jak zwykle gruby przerost formy nad treścią ; ) ściąganie, podkładanie, zapisywanie, rozpakowywanie - bardzo niewygodne i upierdliwe (kto ma na to czas?! wolę obejrzeć szybko i wygodnie z nośnika i iść na spacer czy zrobić tysiąc innych fajniejszych rzeczy ;))) ) a ile to miejsca zajmuje film uhd no i dodatkowo na razie i tak nic nie ma w sieci (raptem 5?) ;) A i chciałbym mieć tyle czasu by obejrzeć te 40 filmów kupionych w sklepie za 3tys ;)chociaż plus cena dysków nasów to kupię tych filmów pewnie z 70 albo i 100 i więcej ;). Chyba tyle nie zobaczyłem w 1,5 roku  :(

Z 3D było tak samo. Mówiłem: kupię dysk 4TB, zrzucę filmy, które mam na półce i będzie lux z Dune. Generalnie? Olałem to bo ile z tego korzystam ; p Dysk sformatowałem i użyłem do innych celów ;) Filmów 3D dwa razy chyba nigdy nie obejrzałem ;)Teraz bluray też już na śmietnik bo przyszło UHD. Za krótko żyje dany nośnik. Może bym zgrywał jakby to na 20 lat było ;) 

Wyrosłem już z dyskomanii. Chcę to kupię ;) Obejrzę i tyle. Więc też nie widzę żadnego powodu być wydawać na playera więcej niż 2tyś bo wszystko i tak jest na jedno kopyto. Za resztę kasy kupuję filmy kiedy chcę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to zawsze mówię tak: ile to filmów się kupi w sklepie za te 3tys albo za 8tyś (droższy model) + cena dysków / NASów gdzie filmy UHD to już zaczyna być gruba sprawa. Fajnie się mówi, że ma te napisy czy iso ale generalnie to jak zwykle gruby przerost formy nad treścią ; ) ściąganie, podkładanie, zapisywanie, rozpakowywanie - bardzo niewygodne i upierdliwe (kto ma na to czas?! wolę obejrzeć szybko i wygodnie z nośnika i iść na spacer czy zrobić tysiąc innych fajniejszych rzeczy )) ) a ile to miejsca zajmuje film uhd no i dodatkowo na razie i tak nic nie ma w sieci (raptem 5?) A i chciałbym mieć tyle czasu by obejrzeć te 40 filmów kupionych w sklepie za 3tys ;)chociaż plus cena dysków nasów to kupię tych filmów pewnie z 70 albo i 100 i więcej . Chyba tyle nie zobaczyłem w 1,5 roku 

Z 3D było tak samo. Mówiłem: kupię dysk 4TB, zrzucę filmy, które mam na półce i będzie lux z Dune. Generalnie? Olałem to bo ile z tego korzystam ; p Dysk sformatowałem i użyłem do innych celów Filmów 3D dwa razy chyba nigdy nie obejrzałem Teraz bluray też już na śmietnik bo przyszło UHD. Za krótko żyje dany nośnik. Może bym zgrywał jakby to na 20 lat było  

Wyrosłem już z dyskomanii. Chcę to kupię Obejrzę i tyle. Więc też nie widzę żadnego powodu być wydawać na playera więcej niż 2tyś bo wszystko i tak jest na jedno kopyto. Za resztę kasy kupuję filmy kiedy chcę

Mam podobne podejscie. Choc akurat w tej fazie dobor sprzetu moze byc wazny, aby wyrobic sobie swiadomosc pelni dostepnych na dzis mozliwosci, jakie niesie nowy standard.

Wyobrazam sobie tez, ze dla wielu, idea jednego pudelka do wszystkiego, zamiast kilku, moze byc atrakcyjna.

Kiedys bylo PS3, Dune, czy HTPC. Dzisiaj na chwile obecna nie da sie miec wszystkiego czyli UHD BD, kompletu uslug IP- streamingu w HDR, obslugibl Iso i innych multimediow, czy gier (streamowanych) w jednym pudelku, choc taka wizja wydaje sie mozliwa do spelnienie.

 

Zapomniałeś dodać jeszcze: obrazów płyt BD-UHD z menu .

 

Potwierdzasz moja tezę ... niektórym coś wystarczy, innym nie  .

 

Nie wiem czy OPPO 203 ogarnia 3D BD ISO ale na pewno ogarnia OPPO 95. Chyba sprawdzę 203-kę.

Egreat w tym wątku jest chyba niezbyt dobrym przykładem ponieważ nie ma podstawowej funkcjonalnosci czyli ... napędu  .

Ceny nie komentuję. Kosztuje ile kosztuje. Jak wszystko na tym swiecie. Niska, średnia i wysoka półka cenowa.

No widzisz jak to z Toba jest. Temat o Samungach, Ty musisz do niego wciskac 4x drozsze Oppo.

Dlaczego? Bo wg Ciebie ma wyjatkowa funkcje, odczytuje menu plyty z pliku.

Jednoczesnie w tym samym watku piszesz, ze dzialania tej funkcji nie sprawdziles, pomimo iz masz player od kilu miesiecy i jak wiemy, zwyczajowo ogladasz filmy z plikow zmagazynowanych na NAS-ie.

Co do menu UHD BD - Podobnie. Piszesz ze niby jest ( jesli jest to prawda, w co zaczynam watpic), moze okazac sie ze nie ma ona znaczenia, ze wzgledu na to, ze dziura umozliwiajaca skopiowanie niektorych dyskow, zostanie zalatana i nie zobaczymy ich wiecej, przez dlugi czas, badz tez development obslugi menu, niezbedny ze wzgledu na wprowadzane przez producentow plyt komplikacje, zostanie zablokowany, czy tez umrze smiercia naturalna, wraz z firmami, ktore sa z nim kojarzone.

Jaki jest wiec wg Ciebie sens tych cech jako argumentu, przemawiajacego za wyzszoscia Oppo? Skoro sam ich nie uzywasz i nie przywiazujesz wagi, aby sprawdzic ich dzialanie, pozostaje dla mnie niezrozumialym i nie wyglada przekonywujaco.

Ale zakonczmy juz ten OT.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a naprawdę tylko oppo potrafi podłożyć napisy z zewn. pliku do filmu z płytki uhd/bd ?

co jak co ale samsung lub lg mogłoby dołożyć taką opcję w swoich odtwarzaczach

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Gmeru napisał:

Ja to zawsze mówię tak: ile to filmów się kupi w sklepie za te 3tys ;) albo za 8tyś (droższy model)

Można też spojrzeć na sprawę w ten sposób - jeśli komuś wystarczą polskie napisy, czy to dla siebie czy dla rodzinki, która nie ogarnia angielskiego to skupiając się na jednej (a jest ich więcej) unikalnej opcji Oppo w postaci dodawania napisów z USB w trakcie odtwarzania z płyty BD/UHD oraz tak sporą różnicę w cenach między polską dystrybucją, a zachodem po ilu kupionych filmach zwróci nam się te 3 tys ? :)
Dla ułatwienia napiszę, że póki co mam 12 filmów na UHD BD, średnia cena za jakie je kupiłem wynosi ~50 zł, w Polsce musiałbym dać za nie ~130-150 zł . Wychodzi więc 90 zł różnicy na jednym filmie. Za rok pewnie dobiję do ponad 30 płyt i przy tych dysproporcjach cenowych między PL, a zagranicą to już zaoszczędzę na Oppo.

Różnica w cenach filmów to jedno, druga, dużo ważniejsza dla mnie kwestia to że poprzez możliwość dodawania napisów nie jesteśmy ograniczeni do oglądania z rodzinką tylko tego co wyszło "standardowo" z polską wersją językową, czyli nie ma co się oszukiwać gaaaarstka (na BD w Polsce wyszło ok. 10% tego co jest dostępne zagranicą, UHD - niewiele więcej) i prawie wyłącznie blockbustery, na które z roku na rok mamy coraz większą alergię. Tu jest pies pogrzebany i to się nie zmieni, a jeśli już to jeszcze na gorsze.

Któryś z producentów odtwarzaczy UHD BD mógłby jednak podchwycić pomysł Oppo dodawania napisów w trakcie odtwarzania z płyty BD/UHD bo co by nie mówić cena Oppo jest przegięta w Europie, a na pewno nie jedna osoba z radością powitałaby taką opcję w Panasonicu, Sony czy Samsungu i gotowa byłaby za nią nawet dopłacić coś ekstra.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  Któryś z producentów odtwarzaczy UHD BD mógłby jednak podchwycić pomysł Oppo dodawania napisów w trakcie odtwarzania z płyty BD/UHD bo co by nie mówić cena Oppo jest przegięta w Europie, a na pewno nie jedna osoba z radością powitałaby taką opcję w Panasonicu, Sony czy Samsungu i gotowa byłaby za nią nawet dopłacić coś ekstra.

 

Wydaje sie to jednak malo prawdopodobne. Jest wprawdzie "3rd party option" - slyszalem o JB dla UDP-203, ale czy jest szansa na takie rzeczy w przypadku Samsunga, Sony czy Panasonica? Jak to wygladalo w przeszlosci w przypadku takich tanszych playerow?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że dla producentów napędy to już tylko dodatek. Obecnie liczy się streaming video i audio. Musimy się z tym pogodzić. Marantz, denon a nawet pioneer nie mają jeszcze w ofercie Playera uhd. Kupuje tak jak pisałem wcześniej przejściowo Samsung k8500. Potem się zobaczy. Na allegro są już nowe powystawowe za 800 zł

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy OPPO 203 ogarnia 3D BD ISO ale na pewno ogarnia OPPO 95. Chyba sprawdzę 203-kę. Egreat w tym wątku jest chyba niezbyt dobrym przykładem ponieważ nie ma podstawowej funkcjonalnosci czyli ... napędu  .

Ceny nie komentuję. Kosztuje ile kosztuje. Jak wszystko na tym swiecie. Niska, średnia i wysoka półka cenowa.

 

Pozdro

 

Dlatego napisałem, nie sam egreat, tylko w połączeniu z którymś odtwarzaczem płyt, osobiście stawiam na Panasonic ub700. Daje wczystkie te funkcje, plus więcej, za połowę ceny.

 

Ja już się pogodziłem, że nie da się mieć wszystkiego w jednym.

Ps. Mi na napisach do płyt nie zależy, Dobrze znam angielski

Ale pewnie sporo osób by chciało tą funkcję... To oppo by dużo zarobiło, jakbym ceną była 2000-2500max.

Ich sprawa.

Ja 600 funtów za oppo nie dam.

Mam BD maranza i egreat A5 i narazie wystarczy.

Może dokupie Panasonica.

Tylko że ja nie magazynuje płyt.

Kupuję i sprzedaję a ludzie nie bardzo chcą kupować UHD, narazie za mało ludzi ma odtwarzacze, niestety.

Wystawiłem jedną płytę UHD za bardzo atrakcyjną cenę i za bardzo nie ma chętnych.

Szybciej sprzedają się BD z fajnymi filmami.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście było napisane, że będzie odświeżona informacja dotycząca tego jak sobie radzi ten odtwarzacz z okrojonym hdmi - chodzi o problem z projektorami, które muszą mieć 4k/24Hz i chromę na 4:2:0 aby przepuścić 10bit. kolor. Jak wyczytałem odtwarzacze UHD SONY, Panasonica i oczywiście Oppo sobie z tym radzą, a jak jest z Samsungami ? Można tylko zmienić ustawienie na AUTO, 4:4:4, i RGB czyli w zasadzie pytanie jest czy w trybie AUTO właściwie podają. Ja mam projektor Espon 9300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.11.2017 o 10:21, hubio napisał:

W teście było napisane, że będzie odświeżona informacja dotycząca tego jak sobie radzi ten odtwarzacz z okrojonym hdmi - chodzi o problem z projektorami, które muszą mieć 4k/24Hz i chromę na 4:2:0 aby przepuścić 10bit. kolor. Jak wyczytałem odtwarzacze UHD SONY, Panasonica i oczywiście Oppo sobie z tym radzą, a jak jest z Samsungami ? Można tylko zmienić ustawienie na AUTO, 4:4:4, i RGB czyli w zasadzie pytanie jest czy w trybie AUTO właściwie podają. Ja mam projektor Espon 9300.

Sprawdzone - odtwarzacz działa w trybie 4:2:2 z projektorami z okrojonym hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Panowie czy ten odtwarzacz czyta pliki BDMV (kopie blu-ray uhd) z podłączonego pod usb dysku  3,5'' ? 

Edytowane przez Valdemar Nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odpowiem sobie sam, nie wiem czy tu nikt nie zagląda, czy nikomu się nie chce pisać . . . Kupiłem ten odtwarzacz i niestety nie czyta kopii BluRay, tylko remuxy. Pozostaje mi dokupić Diune . Na chwilę obecną podłączyłem go do plazmy Panasonica Vt60 i oglądam sobie demówki w 4k przeskalowane na Full hd, obraz ogień, ciekaw jestem obrazu na docelowym tv 65Nu8072

No to odpowiem sobie sam, nie wiem czy tu nikt nie zagląda, czy nikomu się nie chce pisać . . . Kupiłem ten odtwarzacz i niestety nie czyta kopii BluRay, tylko remuxy. Pozostaje mi dokupić Diune . Na chwilę obecną podłączyłem go do plazmy Panasonica Vt60 i oglądam sobie demówki w 4k przeskalowane na Full hd, obraz ogień, ciekaw jestem obrazu na docelowym tv 65Nu8072. Ale już teraz mogę chyba powiedzieć że kolorów plazmy nie pobije ten nu8 Samsunga. Ta delikatność barw, przejścia tonalne, nic nie jest przepalone, przesycone, jest tak jak ma być. Że oni przestali robić plazmy ?

No to odpowiem sobie sam, nie wiem czy tu nikt nie zagląda, czy nikomu się nie chce pisać . . . Kupiłem ten odtwarzacz i niestety nie czyta kopii BluRay, tylko remuxy. Pozostaje mi dokupić Diune . Na chwilę obecną podłączyłem go do plazmy Panasonica Vt60 i oglądam sobie demówki w 4k przeskalowane na Full hd, obraz ogień, ciekaw jestem obrazu na docelowym tv 65Nu8072. Ale już teraz mogę chyba powiedzieć że kolorów plazmy nie pobije ten nu8 Samsunga. Ta delikatność barw, przejścia tonalne, nic nie jest przepalone, przesycone, jest tak jak ma być. Że oni przestali robić plazmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2018 o 19:24, Valdemar Nowak napisał:

No to odpowiem sobie sam, nie wiem czy tu nikt nie zagląda, czy nikomu się nie chce pisać . . .

Może nikt tu nie ma tego odtwarzacza, albo ma ale nie zna się na używaniu plików BDMV na tym odtwarzaczu?

Poza tym oficjalne sprzęty dla mas zawierające napęd optyczny z powodu ustaleń antypirackich i licencji mają ograniczenia funkcjonalności i cinavię więc można się było spodziewać, że katalogów BDMV nie odtworzy. Nie wiem jak to dokładnie jest z kopiami "zapasowymi" ale z remuxami też uważaj bo może cinavia wyskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Dune HD pro 4k dojechał, wstępnie go podłączyłem póki co pod plazmę Panasa VT60 i odtwarza to co chciałem czyli kopie bluray'a w 4k a więc w formacie folderów BDMV. Bogato wyposażony, fajnie zrobiony, już się nie mogę doczekać kiedy wszystko w całość połączę czyli TV Samsunga 65NU8072 + Bluray Samsunga 850 plus wspomniany wyżej Dune HD pro 4k plus ampli denon 1400 , do tego dokupione już głośniki do dolby atmos i dts dtx  od Dali , dysk Seagate 6tb. Wszystko za około 2 miesiące jak się przeprowadzę do nowej chałupy :) - dam znać jak się sprawuje, wtedy też udzielę info jak by ktoś chciał ;)

pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...