Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 - TEST najlepszego TV QLED 2017 (65")

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung Q9 - TEST najlepszego TV QLED 2017 (65")

QLED to flagowa seria telewizorów w ofercie Samsunga. Pierwszą styczność z wyświetlaczami reprezentującymi ją mieliśmy podczas testu modelu Samsung Q8C. Dziś pod lupę trafia flagowiec, czyli innymi słowy, najlepszy telewizor w ofercie producenta przewidziany na ten rok.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz wiadomo, skąd te obłędne przeceny na 65KS9500. Samsung chce się jak najszybciej pozbyć ubiegłorocznych zapasów, bo mu wstyd wystawiać obok nich nowy model ze znacznie gorszym kontrastem, niższą (średnio) jasnością HDR i tak haniebną nierównomiernością podświetlenia - w tak horrendalnie zawyżonej cenie.
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 'równomierność' ekranu jest straszna, nie widziałem tak brudnej bieli w żadnym teście tutaj.

Do tego nie znam się niestety na raportach kalibracji, ale dzisiaj akurat miałem wykonywaną na swoim KS7000 i przeglądając strona w stronę, wszystko znacznie bardziej w punkt trafia na moim raporcie, aż się zdziwiłem.

QLEDów nie żałuję, ale jakbym pół roku później kupował TV niż kupowałem (tj. maj 2017 zamiast grudzień 2016), to biegiem i czym prędzej bym tego KSa 9500 FALDa jednak brał.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ambidark napisał:

tak haniebną nierównomiernością podświetlenia - w tak horrendalnie zawyżonej cenie.

Nie lubię tego słowa bo nadużywają go politycy, ale w pełni zgadzam się z powyższym. Powiem nawet więcej - to, że takie rzeczy trafiają się w szczytowym modelu to jest absolutnie NIEDOPUSZCZALNE i nigdy nie powinno trafić na rynek - cała partia nadaje się tylko na śmietnik ! 

 

W detalu - cały prawy pas ma spadek ok. 30 % od środka, a niemal cały lewy pas ma prawie 45-50% odchyłkę !!! Po co kalibrować, skoro ten tv sam zmieni nam kolory do 50% ich pasma widzialnego. Słaby żart Samsunga.

A co do ceny, to się chyba ktoś z głupim na głowę zamienił.

PS. Flagowiec bez falda? Lepszego flagowca będzie miał Hisense i TCL. Samsung - Quo Vadis?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupujcie 65KS9500 w cenie 9900 to super TV w tej cenie , śpieszcie się kupować KS9500 bo to już ostatnie dobre TV z FALD Samsunga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
28 minut temu, christoff.w napisał:

Ps.nic specjalnego. Także i test ak każdy inny-sztampowy, podług pewnego ustalonego wzorca- Szczerz

Nie rozumiem zarzutu. Testy powinny mieć podobną konstrukcję i użyte te same sceny do testów (kontrast oraz jasność HDR) aby móc porównać bez żadnych problemów z innym TV.

Wolisz bełkot jak w niektórych recenzjach bywa i teksty w stylu "czerń zachwyca" albo "kolory żywe jak nigdy wcześniej"? Chodzi o konkrety, te tutaj są. Jeszcze mniej treści, a więcej konkretów jest w testach na rtings i ludziom to bardzo pasuje, mi też.

A przeleciałeś wzrokiem przez test, bo Cię widać model nie interesuje, i nic dziwnego w tym nie ma, bo trzeba na głowę upaść żeby ten TV za 19.000 zł rozważać. :P

Jak miałem 3 TV w obrębie zainteresowań, to testy każdego z nich dokładnie przejrzałem, i tutaj i na rtings i na hdtv u Vince'a.

PS. Właśnie sobie uświadomiłem, że dokładając tysiaka zamiast tego krawędziaka można kupic dwa FALDy KS9500, np. do salonu i sypialni...masakra cenowa.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiele kolejnych testów hdtvpolska potwierdza, że dynamiczna równomierność podświetalnia panelu nie ma znaczenia dla końcowego odbiorcy = widza.

Podobnie jest a SONY A-1. Tak naprawdę te różnice nie mają żadnego znaczenia w domowym odbiorze. 

Ciekawi mnie nowa moda w sprawie STROBOWANIA matryc 50HZ. Pisze o tym Xisiek kilka razy.

Co to takiego i u kogo ? Te strobo ... 

 

No i moda na FALD matryce. O co chodzi z tym FALD LED LCD TV ?

   

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no dobra jako były przedstawiciel obozu LED z tylnym podświetleniem (Toshiba SV685) i obecny obozu OLED...nie wiem jak bardzo musiałbym się w głowe uderzyć zeby nie kupić ubiegłorocznego modelu OLED 65 cali za 12tys lub tegorocznego za 17tys bodajże. Nigdy nigdy nigdy nie wróce od tej technologi w obecnym jej kształcie nawet jasno przyjmując i potwierdzając że OLED ma swoje wady.... A test jak zwykle profi....... :)

54 minuty temu, christoff.w napisał:

Ps.nic specjalnego. Także i test ak każdy inny-sztampowy, podług pewnego ustalonego wzorca- Szczerz

Na tym polega jednolitość testów a nie chrzanienie jak niektórzy testujący na youtube ..... w poniedziałek test w ogrodzie we wtorek na patio w srodę w piwnicy itd itd....no troche podkoloryzowałem ale to w PL sa w tej chwili najbardzie profesjonalne testy. Sam nie do końća zgadzam się z systemem ocen końcowych ale testy są profi i kropka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie słabo wyszedł Samsungowi ten telewizor. Jak zobaczyłem jakie ma problemy z równomiernością podświetlenia to nie mogłem uwierzyć, że takie coś wysłali to testów. Wygląda więc na to, że ten model tak ma i nie ma co liczyć na poprawę w innych egzemplarzach. Przynajmniej mam jeden problem z głowy, bo właśnie skurczyła się moja lista telewizorów, których zakup rozważam. Dzięki Samsung:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem zarzutu. Testy powinny mieć podobną konstrukcję i użyte te same sceny do testów (kontrast oraz jasność HDR) aby móc porównać bez żadnych problemów z innym TV.
Wolisz bełkot jak w niektórych recenzjach bywa i teksty w stylu "czerń zachwyca" albo "kolory żywe jak nigdy wcześniej"? Chodzi o konkrety, te tutaj są. Jeszcze mniej treści, a więcej konkretów jest w testach na rtings i ludziom to bardzo pasuje, mi też.
A przeleciałeś wzrokiem przez test, bo Cię widać model nie interesuje, i nic dziwnego w tym nie ma, bo trzeba na głowę upaść żeby ten TV za 19.000 zł rozważać.
Jak miałem 3 TV w obrębie zainteresowań, to testy każdego z nich dokładnie przejrzałem, i tutaj i na rtings i na hdtv u Vince'a.
PS. Właśnie sobie uświadomiłem, że dokładając tysiaka zamiast tego krawędziaka można kupic dwa FALDy KS9500, np. do salonu i sypialni...masakra cenowa.

100%. Właśnie dlatego się zirytowałem bo normalnie mydlą oczy ...no ale test musial być i jest. ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Nie rozumiem zarzutu. Testy powinny mieć podobną konstrukcję i użyte te same sceny do testów (kontrast oraz jasność HDR) aby móc porównać bez żadnych problemów z innym TV.
Wolisz bełkot jak w niektórych recenzjach bywa i teksty w stylu "czerń zachwyca" albo "kolory żywe jak nigdy wcześniej"? Chodzi o konkrety, te tutaj są. Jeszcze mniej treści, a więcej konkretów jest w testach na rtings i ludziom to bardzo pasuje, mi też.
A przeleciałeś wzrokiem przez test, bo Cię widać model nie interesuje, i nic dziwnego w tym nie ma, bo trzeba na głowę upaść żeby ten TV za 19.000 zł rozważać.
Jak miałem 3 TV w obrębie zainteresowań, to testy każdego z nich dokładnie przejrzałem, i tutaj i na rtings i na hdtv u Vince'a.
PS. Właśnie sobie uświadomiłem, że dokładając tysiaka zamiast tego krawędziaka można kupic dwa FALDy KS9500, np. do salonu i sypialni...masakra cenowa.

Ps.dwa ks9500 alwe w najmniejszym rozmiarze (55"?)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na planszy syntetycznej wartość jest jak zwykle najwyższa – przeszło 1 400cd/m2, oznacza to, że w trybach z bardziej wynaturzonymi barwami (np. dynamicznym) uda się osiągnąć obiecaną wartość HDR1500"
Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-q9-test-najlepszego-tv-qled-2017-65/

Maćku, a czy to nie przypadkiem w Q9 Samsung nie obiecywał HDR2000, a w pozostałych Q8i Q7 HDR1500? 1400cd/m2, a 2000cd/m2 to jednak dość spora rozbieżność - prawda?

Na zagranicznych portalach i forach tak dobrze już nie oceniają właśnie HDR w Qledach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, christoff.w napisał:

Ps.dwa ks9500 alwe w najmniejszym rozmiarze (55"?)

Nie no, normalnie 65".

65KS9500 (UN9800) FALD są po 9.999 zł. Tzn. były przez ostatnie 3 tygodnie, nie wiem jak teraz z dostępnością.

http://www.ceneo.pl/45057854

Ten Q9 to też 65" i kosztuje 19.000 zł, więc dopłata tysiaka i mamy dwie 65" FALD zamiast jednego 65" Edge LED.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do Panów redaktorów:

Czemu wystawiliście Samsungowi rekomendację: Bardzo Polecamy???!

Przecież po przeczytaniu tej recenzji w życiu nie kupiłbym tego telewizora. To co zrobił Samsung to woła o pomstę do nieba!
Jak do topowego TV można wsadzić podświetlanie krawędziowe w 2017 roku w erze oleda :blink:

Edytowane przez Irokez
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam serdecznie.
Zastanawiam się nad zakupem telewizora w 49" do drugiego pokoju.
Na placu boju pozostały dwa modele:
Sony XE9005 oraz Samsung Q7F .

W  chwili obecnej mam tv Sony W905A ,więc poprzeczka jest wysoko zawieszona.

Po krótcę opiszę moje marzenia-oczekiwania odnośnie przyszłego telewizora :

OBRAZ:
- świetnej płynności (dużo sportu),
- dobrej czerni , bardzo dobrej obróbki , głębi i plastyki obrazu ,
- rewelacyjnego skalowania słabej jakości sygnału np.SD ,DVD
 ( nie wszystkie programy telewizyjne są w jakości HD a to HD nie zawsze jest wysokiej jakości )
- równomierności podświetlenia ekranu ,
- kąty oglądania (w miarę możliwości ,  żeby były jak najlepsze )

Sony bardziej do mnie przemawia , przez zastosowane matryce Sony Triluminous
i te ich wyraziste kolory tych matryc!
Natomiast w Samsungu Q7 zastanawia mnie , jak bardzo będą mi doskwierały
te doświetlenia na poziomych czarnych pasach w filmach , oglądając głównie po ciemku ?

SYSTEM , PILOT:
- płynność działania systemu
 (Android może być bolączką serii Sony , natomiast Tizen w Samsungu chodzi rewelacyjnie).
 Mam wrażenie jakby interfejs systemowy w obecnych Soniaczach był nieco „wczorajszy” .
- piloty w nowych tv Sony są strasznie archaiczne w porównaniu z pilotem Samsunga serii Q7 ,
  dodatkowo w Sonym , pilot ma bardzo słaby zasięg  np.pod kątem-na duży minus
 (pilot sterujący telewizorem chciałbym , żeby normalnie chodził , a nie żeby celować w czujki ).
 Nowy interfejs oraz pilot Samsunga i jego obsługa to poezja.

WYKONANIE :
- szczelna matryca ( czy może być bolączką Samsungów Q7 ?)
- dobrej jakości wykonania (nie odklejających się po czasie ramek itp.).
 

PS.Obraz od Sony , obsługa z pilotem od Samsunga-i jak tu kupić dobry telewizor?
Co wybrać : Sony 49" XE 9005 czy Samsung Q7E czy może coś innego?

Pozdrawiam.

Edytowane przez andrju75
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to będzie trwałością nowoczesnych matryc VA przy 1000 - 1500 NIT ?

Jaki czas dla normy utraty 50% jasności ekranu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, PappaIce napisał:

czy modele 9500 są tylko curved? Nie ma jedynych dla mnie sensownych płaskich?

Niestety nie ma, tylko zakrzywiony jest dostępny z tego FALDa KS Samsunga.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie ma, tylko zakrzywiony jest dostępny z tego FALDa KS Samsunga.


I dlatego go nie kupię a chciałem... :(

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma bardzo delikatne zakrzywienie, KS9500 ma niesamowity obraz, czerń, kontrast, HDR, cena 9999 za taki TV jest rewelacyjna, TV wyraźnie lepszy od Q9.

Mój skarbik :)

IMG_20170514_124356781_1.jpg&key=ccb8429

IMG_20170514_124609155_HDR_1.jpg&key=2ca

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2017 o 01:32, christoff.w napisał:

 


I dlatego go nie kupię a chciałem... :(

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

Używam curved ok miesiąca, c6v, według mnie nie ma żadnej istotnej różnicy względem płaskiego ekranu. Zakrzywienie przestałem zauważać w przeciągu kilku dni. Nie rozumiem niechęci ludzi do zakrzywionych ekranów. Korzystam z niego podczas oglądania filmów, grania, oraz jako monitora PC, we wszystkich funkcjach sprawdza się identycznie jak płaski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używam curved ok miesiąca, c6v, według mnie nie ma żadnej istotnej różnicy względem płaskiego ekranu. Zakrzywienie przestałem zauważać w przeciągu kilku dni. Nie rozumiem niechęci ludzi do zakrzywionych ekranów. Korzystam z niego podczas oglądania filmów, grania, oraz jako monitora PC, we wszystkich funkcjach sprawdza się identycznie jak płaski. 

Do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale mnie co dzień, meczylby sam fakt, że to nie płaski tylko coś mi odstaje po bokach od ściany...
Ot taka mała subtelna różnica. :)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuśc planszę z okręgiem i popatrz na obraz pod kątem. Zobaczysz bardzo istoną róznicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja głównie gram i siedzę z 80 cm na wprost, ta krzywizna powoduje fajne uczucie głębi przy tej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...