Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 - TEST najlepszego TV QLED 2017 (65")

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, hennepin napisał:

Ja głównie gram i siedzę z 80 cm na wprost, ta krzywizna powoduje fajne uczucie głębi przy tej odległości.

Siedzisz 80 cm od 65"? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak :) Nos mam prawie w ekranie, tak lubię jak gram, oglądam filmy już 1,5 metra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pojawiły się nowe tv  Samsung MU8002 i są tańsze niż seria k8000 w tamtym roku.

Co sądzicie o tym tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańsze bo nie jest to ich następca tylko serii KU, sprawdź parametry tego TV, półka niżej od KS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, ksiaze510 napisał:

Czyli w tym roku nie ma bezpośrednich następców serii ks8000? dobrze rozumiem?

QLEDy są następcami serii KS, ale, że cenowo wypadają tragicznie na ten moment to osobna kwestia. Po prostu nie są w tych pieniądzach warte zakupu.

Tj. Q7, Q8, Q9

Nawet analogię można znaleźć do KS7000-KS9000.

FALDa nie ma, najwyższy Q9 jak widać w teście to też 'Edge LED'.

 

Jak coś to wymieniony przez Ciebie MU8002 (8000) w 49" jest tylko 60Hz o dziwo, 55"+ już 120Hz.

Test na rtings do wglądu:

http://ca.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000

A na przeciw KS7000 (UNKS8000):

http://ca.rtings.com/tv/reviews/samsung/ks8000

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oglądałem w sklepie Samsunga nowe modele Qledów i obok stał zeszłoroczny flagowiec ks9500 za 9999zł. Niestety na tegorocznych Q7, Q8, Q9 widać wszystkie wady technologii Edge. Fajnie świeciły w jasnych scenach demo, niestety za każdym razem kiedy trzeba było wyświetlić jasny obiekt na ciemnym tle widać było że TV się męczy i czerń przechodzi w brąz, biała poświata dookoła jasnych obiektów, utrata kontrastu. KS9500 za to wyglądał rewelacyjnie, jednolita czerń, równe podświetlenie itd. Aż nie do wiary że Samsungowi udało się zrobić gorsze TV niż rok temu za dwa razy większe pieniądze i jeszcze wmawiać ludziom że jest to nowa, lepsza technologia....

Edytowane przez monterrr
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ksiaze510 napisał:

Widzę że pojawiły się nowe tv  Samsung MU8002 i są tańsze niż seria k8000 w tamtym roku.

Co sądzicie o tym tv?

Seria MU to to samo co KS tyle że bez kropki kwantowej.  QLED ma być lepszy od KS w założeniu producenta .

Czyli  MU to klasa średnia - KS klasa wyższa ,a QLED klasa premium.

A najlepszy z tych wszystkich TV jest KS9500  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym kupić jakiś tv do 6tys 49 cali. Myślałem o Samsung Mu8000 ale jak ma matryce 60hz to chyba lepiej wziąć Sony XE90 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony XE90 przebija w tym roku wszystkie telewizory Samsunga w zasadzie z Q9 włącznie, także nie rozumiem dylematu :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki drogi jest! 49" za zagramanico aż 15tyś zł! (1500£)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maciej Koper napisał:

Sony XE90 przebija w tym roku wszystkie telewizory Samsunga w zasadzie z Q9 włącznie, także nie rozumiem dylematu :)

Maciej ma rację - potwierdzam, to bardzo dobry TV i praktycznie powinien zaspokoić potrzeby każdego użytkownika od 49 cali do 75 cali .

XE93 / XE94 / ZD9  to świetne TV, ale w moim odczuciu różnica w obrazie nie jest na tyle duża by płacić takie pieniądze za te telewizory.

W mojej ocenie XE90 wart zakupu, a potem jak ktoś chce coś lepszego to tylko OLED .  

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, christoff.w napisał:

A jaki drogi jest! 49" za zagramanico aż 15tyś zł! (1500£)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

To chyba raczej 7500zł?

1 godzinę temu, kklos napisał:

Maciej ma rację - potwierdzam, to bardzo dobry TV i praktycznie powinien zaspokoić potrzeby każdego użytkownika od 49 cali do 75 cali .

XE93 / XE94 / ZD9  to świetne TV, ale w moim odczuciu różnica w obrazie nie jest na tyle duża by płacić takie pieniądze za te telewizory.

W mojej ocenie XE90 wart zakupu, a potem jak ktoś chce coś lepszego to tylko OLED .  

Ciężko się nie zgodzić ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Maciej Koper napisał:
Ciężko się nie zgodzić


Zgadza się , nie wiem dlaczego policzylem £3000?!? :D

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Dnia 20.05.2017 o 08:59, Maciej Koper napisał:
Sony XE90 przebija w tym roku wszystkie telewizory Samsunga w zasadzie z Q9 włącznie, także nie rozumiem dylematu


Wszystkie samsunga? W każdym rozmiarze czy tylko do 49"?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalk

23 godziny temu, kklos napisał:
Maciej ma rację - potwierdzam, to bardzo dobry TV i praktycznie powinien zaspokoić potrzeby każdego użytkownika od 49 cali do 75 cali .
XE93 / XE94 / ZD9  to świetne TV, ale w moim odczuciu różnica w obrazie nie jest na tyle duża by płacić takie pieniądze za te telewizory.
W mojej ocenie XE90 wart zakupu, a potem jak ktoś chce coś lepszego to tylko OLED .  


Tym bardziej, że xe93 55" to krawedziówka jest, choć niby ma te 1200 nitów vs 90 z swoimi "marnymi" 900toma ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Vincent napisał:
A jak wypada XE9305 na tle KS9500?


Mowa o xe90 który ma 900 nitów vs 1200 w modelu xe93 a który kosztuje ze 40% więcej w tym samym calarzu (55" przyp.)
Samsung ks9500 klasa sama w sobie, świeci o 200 nitów bardziej (1400) no ale nie samymi nitami człowiek żyje przecież. Liczy się dizajn, one connect u samsunga, przeglądarka, gwarancja itp.itd.
Ja to bym wolał oklepanego już trochę i leciwego ale wciąż dobrego panasa dx900 w wersji 65" za 2k funtów (9900zł!) w promocji w uk. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vincent napisał:

A jak wypada XE9305 na tle KS9500?

Oba TV bardzo dobre, jeśli nie przeszkadza Ci krzywizna to bym brał KS9500 z uwagi na cenę i no i FALD, dobry HDR i niski lag na konsoli ,no i  to 6000 taniej w porównaniu do XE93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mnie trochę dziwią dylematy związane z KS9500 tutaj w ostatnim miesiącu.

Jak ten TV kosztował ponad 13.000 zł, to było nim zainteresowanie i pytania czy warto, a jak kosztuje niecałe 10K, do tego właśnie o połowę aż mniej niż XE93, to nagle się rodzi problem i ludzie nie są przekonani do zakupu KS9500 za niecałe 10.000 zł.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamówiłem ks9500 65 cali dostawa w środę. Brać puki są

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fjubens napisał:

Mnie trochę dziwią dylematy związane z KS9500 tutaj w ostatnim miesiącu.

Jak ten TV kosztował ponad 13.000 zł, to było nim zainteresowanie i pytania czy warto, a jak kosztuje niecałe 10K, do tego właśnie o połowę aż mniej niż XE93, to nagle się rodzi problem i ludzie nie są przekonani do zakupu KS9500 za niecałe 10.000 zł.

Dokładnie, tez mnie to trochę dziwi - a nawet powoduje u mnie lekkie rozbawienie w kontekście humorystycznym :) 

45 minut temu, vandel1 napisał:

Ja już zamówiłem ks9500 65 cali dostawa w środę. Brać puki są

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

BRAVO TY !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Vincent napisał:

A jak wypada XE9305 na tle KS9500?

Żaden edge led nie ma szans stanąć w szranki z porządnym direct led. XE93 mimo, że bardzo dobry, to na pewno nie jest rywalem dla KS9500.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2017 o 11:45, kklos napisał:

Maciej ma rację - potwierdzam, to bardzo dobry TV i praktycznie powinien zaspokoić potrzeby każdego użytkownika od 49 cali do 75 cali .

XE93 / XE94 / ZD9  to świetne TV, ale w moim odczuciu różnica w obrazie nie jest na tyle duża by płacić takie pieniądze za te telewizory.

Proponuję postawić sobie w domu ZD9, a po kilku dniach wymienić na XE90 i wtedy powiedzieć, że różnica nie jest duża.;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem w SONY CENTER   XE90  XD93 XE93 ZD9   , oczywiście ZD9 najlepszy ,ale nie przepaść w stosunku do XE90 i nie powód by płacić 18 tyś  za 65 cali jak dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego bierzesz DX900 za 15 tysięcy i sprawa sama się rozwiązuje.;) O ile jeszcze rozumiem brak chęci dopłacania 8 tysięcy do ZD9, tak te 4,5 tysiąca do Panasonica to już bardzo rozsądna propozycja. A różnica będzie duża, zaufaj mi. A już na pewno zdecydowanie większa w domu, niż w jakimkolwiek sklepie. Nie chce pisać, że XE90 to zły telewizor, ale do ekstraklasy jednak jeszcze troszkę mu jednak brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wychwycenie przewagi lcd z faldem nad naprawdę bardzo przyzwoitej klasy telewizorem (szczególnie w warunkach sklepowych) może być niezmiernie trudne przez Ilość światła jaka jest zazwyczaj w sklepach. Co więcej sam się przyznam, że "szwędając się" kiedyś po dużym sklepie, miałem poważną trudność (z Sony właśnie) by stwierdzić czy mam przed oczyma IPS czy VA  (Sony ma po prostu mega sprytnie przygotowane demo pod kątem ukrycia wad panelu z niższym kontrastem).

Sam ZD9 skrzydła rozwija wtedy kiedy ma odpowiedni materiał i warunki aby pokazać siłę strefowego wygaszania i podbijania podświetlenia, czyli w domu i to zdecydowanie wieczorem :)  

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...