Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Super test. Zastanawiałem się właśnie nad C7 czy E7, ale widzę, że nie ma sesnu przepłacać i B7 będzie idelanym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznajesz, że nie ma sensu przepłacać?

Skąd wiesz, że OPROGRAMOWANIE w całej serii 7 telewizorów jest identyczne ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale nie wierze już w to, że jakieś zmiany w opragramowaniu tłumaczą ceny wyższe o kilka tysięcy złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co TWoim zdaniem te "jakieś zmiany" w oprogramowaniu mogą wprowadzać?

20 godzin temu, pmcomp napisał:

 

Rownomierność bieli wzorowa. Na oko czyli na iPadzie kolorowy zafarb tez jakby mniejszy.

 

Sprawdziłem na swoim ... SKALIBROWANYM ... monitorze.

 

LG_B7_15.jpg

 

Moim zdaniem brak zafarbu bieli, który występował na matrycach z 2016 roku.

Tutaj z B6:

 

100.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytując tytuł zbioru felietonów (skądinąd doskonałych) G. Eberhardta - "Świat jest jednak normalny".

Może ktoś w końcu zrozumiał, że te wszystkie zakrzywienia 4, 6, ...374 k i inne chore pomysły są ślepą uliczką. W każdym razie linia produktowa LG na 2017 na to wskazuje. A Samsung dalej brnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pawelll napisał:

Cytując tytuł zbioru felietonów (skądinąd doskonałych) G. Eberhardta - "Świat jest jednak normalny".

Może ktoś w końcu zrozumiał, że te wszystkie zakrzywienia 4, 6, ...374 k i inne chore pomysły są ślepą uliczką. W każdym razie linia produktowa LG na 2017 na to wskazuje. A Samsung dalej brnie....

 

Samsung to dalej brnie w ... LCD. To się dla nich dobrze nie skończy. Ale ich durnie pojęty HONOR nie pozwala im kupić matryc od swojego konkurenta, do tego ziomala, który gryzie go po jajkach od dołu.

Chyba, że w wielkiej tajemnicy otworzą niedługo fabrykę swoich paneli OLED.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung wbrew pozorom nie śpi i też inwestuje w developmnet OLEDów. Zainwestował rok temu w firmę Kateeva, która chwali się, że opracowała technologię drukowania materiału organicznego. Gdy uda się opanować wszystkie problemy techniczne, to wprowadzenie tej technologii w produkcji masowej powinno spowodować znaczące obniżenie kosztów produkcji OLEDów. To może to być przełomowy moment w którym OLEDy będą dostępne w bardziej przystępnej cenie i wydaje się, że Samsung tego nie przeoczy. LG stosuje obecnie wciąż metodę "naparowywania próżniowego", która niestety wiąże się z dużą ilością odpadów w produkcji, dużą ilością defektów, jest wolną i dość skomplikowaną technologią, ale ponoć też intensywnie pracują nad metodą drukowania materiału organicznego.

Edytowane przez Subman
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym dość  ostrożny w mieszaniu Samsunga z błotem, tego biznesu nie prowadzą wszak ślepi głupcy, którzy przypadkiem z podrzędnego producenta elektroniki "trzeciej świeżości" stali się dziś światowym potentatem numer 1. 

2 godziny temu, pmcomp napisał:

Ale ich durnie pojęty HONOR nie pozwala im kupić matryc od swojego konkurenta.

A skąd to wiesz? Może chłopcy od Samsunga chcieli, a chłopcy z LG nie chcieli sprzedać? Poza tym obecna technologia OLED aby mieć przyszłość musi mocno ewoluować bo dzisiaj nie potrafi nawet sięgnąć 1000nit, więc spokojnie pożyjemy, zobaczymy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pisząc o normalności pisałem o powrocie "płaskości", FHD, likwidacji 3D itp.

Temat OLED/LCD to zupełnie inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia tylko, dlaczego w punktowych pomiarach B7 oferuje np. 685 nitów, gdy w tej samej scenie np. C6 oferował 735 nitów. Jest to jakby nie patrzeć spadek jasności o około 7%, a miał być wzrost o 25%, czyli B7 powinien oferować wedle zapewnień LG około 919 nitów w tej konkretnej scenie.
No cóż może wyższe serie zapewnią wyższą jasność. A może Maciej albo Gmeru coś wiedzą już na ten temat?
Na pewno duży plus jest w przypadku APL, gdzie Maciej zmierzył, iż przy 70% w B6 mamy około 200 nitów, a B7 udaje się utrzymać poziom około 350.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że wyższe serie nie będą się znacząco różnić, ale poczekajmy do testu finalnych wersji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki off top z mojej strony, ale byłem dziś w mm i dowiedziałem się , że b6 została wycofana z produkcji to prawda? ma ktoś jakieś informacje na ten temat? Pytam bo chciałem kupić b6 w czarny piątek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Koper

Jeśli możecie to sprawdźcie jaka jest szczytowa jasność przy 2% w trybie Vivid. Według LG, w takim trybie seria 7 powinna osiągnąć 900 cd/m2 dla białego okna o wielkości do 3%.

lgoled2017handson-5l.jpg

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten diagram i badałem także jasność HDR na bardzo małych obszarach, nawet 1%. Niestety wynik bez zmian, ale nie robilem tego na trybie "Vivid", ponieważ no bez przesady ;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, pisząc o normalności pisałem o powrocie "płaskości", FHD, likwidacji 3D itp.
Temat OLED/LCD to zupełnie inna sprawa.



A co masz do 4K? Niedługo to będzie standard, oczywiście nie w telewizji. Filmy, gry i streaming ciągną ten biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Xisiek napisał:

Byłbym dość  ostrożny w mieszaniu Samsunga z błotem, tego biznesu nie prowadzą wszak ślepi głupcy, którzy przypadkiem z podrzędnego producenta elektroniki "trzeciej świeżości" stali się dziś światowym potentatem numer 1. 

A skąd to wiesz? Może chłopcy od Samsunga chcieli, a chłopcy z LG nie chcieli sprzedać? Poza tym obecna technologia OLED aby mieć przyszłość musi mocno ewoluować bo dzisiaj nie potrafi nawet sięgnąć 1000nit, więc spokojnie pożyjemy, zobaczymy :P

Mialem ns szczescie krotki epizod pracy dla Koreanczyków. Po[beeep]ana nacja. To moje zdanie.

1 godzinę temu, mataman napisał:

 

 


A co masz do 4K? Niedługo to będzie standard, oczywiście nie w telewizji. Filmy, gry i streaming ciągną ten biznes.

 

 

Raczej pchają. Pod górkę. 

To 4K i HDR statystycznemu klientowi są na plaster potrzebne.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne że mnie interesuje i większość graczy. Nie jest to bzdura pokroju 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie 3d na OLED'ach wygląda fenomenalnie.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mataman napisał:

 

 


A co masz do 4K? Niedługo to będzie standard, oczywiście nie w telewizji. Filmy, gry i streaming ciągną ten biznes.

 

 

A nic :)

Poza wiedzą o rozdzielczości ludzkiego oka, odległości oglądania itp. Ale to nie ten wątek.

Już poza bezsensownością obciążania streamingiem 4K sieci szkieletowych.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pawelll napisał:

Już poza bezsensownością obciążania streamingiem 4K sieci szkieletowych.

Mamy 21 wiek, urządzenia szkieletowe są coraz bardziej wydajne, a najszybsze routery w szkieletach osiągają wydajność liczoną w dziesiątkach Tbps . Poza tym przy streamingu telewizji jest na to rozwiązanie, które operatorzy od dawna stosują u siebie - multicast.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może masz rację. Tylko że to przypomina stary PRLowski żart:

Produkujemy coraz więcej stali. Po co? Żeby wydobywać więcej węgla. A po co więcej węgla? Żeby można było wyprodukować wiecej stali.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy test OLEDa B7: 

 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem test kilka razy i tak nie do końca widzę co powinno mnie przekonać do zakupu tegorocznego modelu. Celowałem w 65E7, ale teraz poważnie zastanawiam się nad 65E6. Po pierwsze tańszy ok 1700 funtów. Po drugie posiada obsługę 3d. Nie jest to rzecz najważniejsza, ale trochę tych filmów się uzbierało i głupio by było je teraz oglądać na starym TV (sony hx850). Szczególnie mi zależało na grawitacji, 3d plus ta czerń musi wyglądać nieziemsko. Po trzecie i tu LG zawiodło najbardziej, nic sie nie ruszyło w kwestii jasności HDR zapowiadali ok 1000 cd/m2 wyszło mniej niż było.

Oba modele wspierają te same formaty i po uaktualnieniu posiadają niski lag dla gier w HDR. Z tego co tu przeczytałem nie powinno być większych rożnic pomiędzy tegorocznymi modelami więc test E7 powinien być zbliżony. Tak więc czy ja czegoś nie dostrzegam, czy te nowe modele to taki trochę niewypał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, pawelll napisał:

Może masz rację. Tylko że to przypomina stary PRLowski żart:

Produkujemy coraz więcej stali. Po co? Żeby wydobywać więcej węgla. A po co więcej węgla? Żeby można było wyprodukować wiecej stali.

Było inaczej (naoczny świadek pisze):

" produkujemy maszyny do produkcji maszyn "

albo: "sam sobie zbudujesz maszyny budowlane do budowy DOMU".

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...