Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

@Maciej Koper
W recenzjach B7/C7 powtarza się informacja o problemach z prawidłową obróbką sygnału z przeplotem (1080i). Mam pytanie - czy też to zauważyliście ? Czy jak dokupię moduł CAM CI+ do nc+ to też będzie ten problem występował ? Ktoś to testował ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, darok napisał:

Nie drażni cię ta podstawa w tv jak się w niej obraz odbija dla mnie był to główny powód żeby kupić b7

Nie bardzo. Myślę trochę nad soundbarem sj8, wtedy podstawa wylatuje a przychodzi stopka łącząca tv z głośnikiem, są w trzech różnych wysokościach. Najniższa nie powoduje uniesienia tv w porównaniu do oryginalnej podstawy, tylko nie wiem gdzie ją można dokupić bo w zestawie brak. Podzielę się jeszcze z Tobą horrorem jaki przeżyłem po odpaleniu w domu ( bo w skepie RTV AGD na to nie pozwalają ) tablic testowych. O ile czarna, biała i rgb były w jak najlepszym porządku tak plansza 5% near to black o mało nie wywołała zawału serca?. Wyglądało to jak niebo w trakcie burzy, plamy czarne, białe i wszystkie odcienie szarości dodatkowo pionowe ciemne pasy i paski. Ogólnie tv do zwrotu, a zwrot w euro rtv agd jest prawie nie możliwy. Następnego dnia włączając ponownie tą plansze zostałem mile zaskoczony, wszystkie niedoskonałości zniknęły i pojawiło się prawie idealne 5% near to black. Najwyraźniej samoistnie zadziałał system czyszczenia matrycy. Telewizor zostaje?.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie sobie zagraniczne fora serii 7. Ludze tam puszczaja sobie jakies plansze w celu "wygrzewania"  i faktycznie efekty przed i po dla near black sa mocno zauwazalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, TATAMIMA napisał:

Nie bardzo. Myślę trochę nad soundbarem sj8, wtedy podstawa wylatuje a przychodzi stopka łącząca tv z głośnikiem, są w trzech różnych wysokościach. Najniższa nie powoduje uniesienia tv w porównaniu do oryginalnej podstawy, tylko nie wiem gdzie ją można dokupić bo w zestawie brak. Podzielę się jeszcze z Tobą horrorem jaki przeżyłem po odpaleniu w domu ( bo w skepie RTV AGD na to nie pozwalają ) tablic testowych. O ile czarna, biała i rgb były w jak najlepszym porządku tak plansza 5% near to black o mało nie wywołała zawału serca?. Wyglądało to jak niebo w trakcie burzy, plamy czarne, białe i wszystkie odcienie szarości dodatkowo pionowe ciemne pasy i paski. Ogólnie tv do zwrotu, a zwrot w euro rtv agd jest prawie nie możliwy. Następnego dnia włączając ponownie tą plansze zostałem mile zaskoczony, wszystkie niedoskonałości zniknęły i pojawiło się prawie idealne 5% near to black. Najwyraźniej samoistnie zadziałał system czyszczenia matrycy. Telewizor zostaje?.

Właśnie powiedz mi to czyszczenie matrycy samo  się uruchamia z czasem, czy trzeba uruchomić tą opcję w menu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darok
Nie znalazłem informacji odnośnie nowej, 7 serii, ale w E6 panel jest automatycznie czyszczony co 4 godziny przez ok. 10 do 20 minut. Potem co 2000 godzin jest wykonywana dłuższa godzinna tzw. "Super kompensacja".
@TATAMIMA
Na prawdę była aż tak duża różnica w planszy 5% ? Wiedziałem, że te cykle czyszczące poprawiają równomierność panelu, ale nie sądziłem, że różnica może być aż tak duża. Szkoda, że nie masz zdjęć :)

PS. Różne przypadki jednorodności paneli przy 5% można znaleźć na tym forum: http://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2784185-2017-lg-c7-b7-owners-thread-no-price-talk-104.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie doczytałeś się w temacie "wygrzewania" oled? embrion?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, ma_ko napisał:

A gdzie doczytałeś się w temacie "wygrzewania" oled? embrion?

 

Tak ja pisal @Subman, w tym watku co jakis czas przewija sie temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Subman napisał:


@TATAMIMA
Na prawdę była aż tak duża różnica w planszy 5% ? Wiedziałem, że te cykle czyszczące poprawiają równomierność panelu, ale nie sądziłem, że różnica może być aż tak duża. Szkoda, że nie masz zdjęć :)

 

Razem z Synem żałujemy tych nie zrobionych zdjęć, było by się czym pochwalić ( byłbym gwiazdą w Internecie ? ). Żaden z przedstawionych  przez Ciebie w linku przykładów nie jest w stanie choćby w ułamku oddać tej tragedii na moim tv. Cały lewy górny róg ( jakieś 25% ekranu ) wyglądał jak rozlany LCD, reszta w ciemne i jasne plamy, pionowe pasy i paseczki. System czyszczenia matrycy musiał wystartować sam, bo co innego mogło spowodować tak diametralną różnicę, ja go ręcznie włączyłem dopiero na drugi dzień. Obecnie jestem na etapie eksperymentowania z ustawieniami,. Mam też malutki problem z wyjściem słuchawkowym. Gniazdo jest luźne, słabo styka, a dźwięk na AKG K550 jest dużo gorszy niż na moim ośmio letnim samsungu LE40F86BD, dużo gram ( ps4 pro ) i oglądam wieczorem i w nocy gdy kobieta i dzieci pójdą spać. Muszę sprawdzić czy sj8 ma wyjście słuchawkowe, wolał bym uniknąć zakupu soundbara bo pod telewizorem mam już szafkę SONY RHT G950 ( kompaktowe kino domowe  ) ewentualnie zastosować  jakiś przetwornik cyfrowo-analogowy, albo w ostateczności wymiana na słuchawki bluetooth. To wszystko nie zmienia faktu że jestem ogromnie zadowolony i polecam wszystkim nie zdecydowanym, chociaż sam się chyba trochę pośpieszyłem z zakupem ( euro rtv agd - 10800 zł )ponieważ obecnie  b7,c7 na allegro, borys24.pl sprzedaje po 9499 zł. Pozdrawiam serdecznie. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie nastraszyliście. Wczoraj zamówiłem B7 i zamówiłem dostawę na przyszłą sobotę, a  dzisiaj widzę testy na planszy 5% near to black i zaczynam się bać. Tak samo tu na forum jest wątek z problemami z C7 (czyli praktycznie tym samym TV): 

Mimo wszystko chyba raczej nie anuluję zamówienia. Znane są jeszcze jakieś problemy, bo chciałbym wiedzieć na co po zakupie zwracać uwagę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vader_4747
Te problem z jednorodnością ekranu przy 5% jest niestety znany. Można trafić na lepsze i gorsze sztuki i co jeszcze ważniejsze ten problem może zanikać w czasie (z informacji na avsforum wynika iż dość często się tak dzieje) - np. po 50 godzin oglądania i uruchomieniu kilku ręcznych czyszczeń matrycy. Ten problem występuje częściej przy 65" niż przy 55" odpowiednikach. Innych problemów generalnie nie stwierdzono, no może poza tym, że 7 seria nie najlepiej radzi sobie z interpolacją obrazów z przeplotem - problem ten dotyczy przede wszystkim Europy gdzie sygnał z dekoderów to najczęściej 1080i@50Hz. To możesz zaobserwować przy szybkich scenach (np. przy sporcie) - jeśli zaobserwujesz momenty z "poszarpanym" obrazem, to rozwiązaniem problemu jest tu albo włączenie telewizora w tryb "Game" albo przestawienie dekodera w tryb 1080p. Nie wiem niestety czy ten problem występuje też gdy będziemy korzystać z wbudowanego  tunera satelitarnego w telewizorze przez moduł CAM CI+. O innych problemach w ogóle nie słyszałem (np. o martwych pikselach, itp.)

Tak a propo - ja też już zamówiłem model C7 65" i dostarczą mi go w poniedziałek.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Subman napisał:



Tak a propo - ja też już zamówiłem model C7 65" i dostarczą mi go w poniedziałek.

Polowanie zakończone? Gratuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman

Ja zamówiłem wersję 55", więc może będzie dobrze. Telewizję raczej mało będę oglądał, głównie gry i filmy. Sport to  NFL Game Pass, który leci w 720p.

Za tydzień jak przyjedzie to zrobię testy i zobaczymy:)

 

EDIT:

A z jednorodnością ekranu lepiej było w zeszłorocznych OLEDach? 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z jednorodnością ekranu występuje jedynie przy niskich jasnościach (od kilku % do mniej więcej 10-20% maksymalnej jasności) - przy średnich i wysokich jest niemal perfekcyjnie. Podobne problemy były w zeszłorocznych modelach. W poprzedniej generacji OLED (tych z 2015 roku) ten problem był jeszcze większy i bardziej widoczny. Ktoś nawet zapytał się kiedyś jakiegoś inżyniera LG z czego wynikają te problemy i odpowiedział że z niedoskonałości procesu produkcji OLEDów - materiał organiczny jest bowiem bardzo wrażliwy na wilgoć oraz wszelkie, nawet najmniejsze zanieczyszczenia.

Edytowane przez Subman
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Mam nadzieję, że trafimy na dobre modele i wszystko będzie ładnie śmigać.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziś otrzymałem nowego OLEDa LG C7. Szczerze mówiąc bałem się trochę jakości słabego sygnału, ale nie ma tragedii - być może Kuro radził sobie tu lepiej, ale ciężko porównywać 50" plazmę do 65" OLEDa. 4k HDR oczywiście wygląda obłędnie. Trafiłem też na dobry egzemplarz jeśli chodzi o jednorodność obrazu przy 5%. Poniżej zdjęcie nowego C7 65", który nie miał jeszcze ani jednego czyszczenia matrycy. Od razu zaznaczę, że w filmach w ogóle nie widać tych pionowych pasów gdy jest niska jasność sceny, a zdjęcie zostało wykonane w ciemności i przy bardzo dużej czułości aparatu. Aha - zauważyłem, że Netflix jest skopany w LG niestety - pokazuje mi szybkość ok. 9.81 Mbps, gdy w IE uzyskuję ok. 27 Mbps. Czy ktoś wie jak sprawdzić rozdzielczość wyświetlanego filmu w Netflixie w WebOS ?

 

lg_c5_Subman_small.jpg

Edytowane przez Subman
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wciśnij "info" będziesz miał transfer

winietowanie spore ,ale powinno zmaleć, gratulacje zakupu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ma_ko napisał:

wciśnij "info" będziesz miał transfer

winietowanie spore ,ale powinno zmaleć, gratulacje zakupu :-)

To moze kolega podpowie jak to info wcisnac, bo mi jakos sie nie udaje co prawda na b6 ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj, wbijam Info i wychodzi rozdzeilczość i transer w trakcie ogladania Netflixa...

Nie działa na Amazon ( i na marginesie Amazon jakoscią zabija Netflix...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, ma_ko napisał:

Nie żartuj, wbijam Info i wychodzi rozdzeilczość i transer w trakcie ogladania Netflixa...

Nie działa na Amazon ( i na marginesie Amazon jakoscią zabija Netflix...)

A gdzie jest przycisk info ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ma_ko napisał:

Ok. Piloty są diametralnie inne B6 v E6...

002-piloty-lg-e6.jpg

No niestety, chyba jakies oszczednosci na braku info, a jest 3D ktorego tv nie obsluguje, zenada od LG

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że coś ze mną nie tak ;) Nigdzie nie mogłem znaleźć przycisku info na moim pilocie do C7, który wygląda tak. Kurde porażka w takim razie z tym info :(
 

c7-remote-large.jpg

13 godzin temu, ma_ko napisał:

winietowanie spore ,ale powinno zmaleć, gratulacje zakupu :-)

Hmmm, zawsze myślałem że winietowanie to wtedy gdy blisko krawędzi bocznych masz mniejszą jasność. Ja tu tego nie widzę u siebie. Są natomiast faktycznie te pionowe pasy (to jest chyba banding), ale tak jak napisałem tragedii nie ma gdy przyglądam się innym przypadkom - np. tu: http://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2784185-2017-lg-c7-b7-owners-thread-no-price-talk-103.html

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj pilota od E6 jest super, tu wiele Firm mogło by odrobić lekcję u LG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...