Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Subman napisał:

Mamy 21 wiek, urządzenia szkieletowe są coraz bardziej wydajne, a najszybsze routery w szkieletach osiągają wydajność liczoną w dziesiątkach Tbps . Poza tym przy streamingu telewizji jest na to rozwiązanie, które operatorzy od dawna stosują u siebie - multicast.

Jasne i każdy operator pędzi i wymienia sprzęt co parę miesięcy żeby Ci 4K działało bez przycięć.
Ciekawe dlaczego w takim razie ludzie u jednego operatora mają do Netflixa 15Mbit a u innego 50Mbit?
Swoją droga podaj przykład któregoś routera szkieletowego o tej terabitowej przepustowości, oczywiście na porcie a nie na magistrali wewnętrznej  ;), bo o takim jeszcze nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, UnS napisał:

Przeczytałem test kilka razy i tak nie do końca widzę co powinno mnie przekonać do zakupu tegorocznego modelu. Celowałem w 65E7, ale teraz poważnie zastanawiam się nad 65E6.

E7 ma "lepszą biel i czerń" jak wynika z testu B7. Wspiera VP9 Profile 2 i 4 x HDR.

E6 ma 3D.

Trudny wybór. Mam E6 i na razie nie żałuję :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek_31

A kto mówi, że operatorzy wymieniają sprzęt co parę miesięcy ? Gdzie ja coś takiego napisałem ? Nie wymieniają. Natomiast jest pewne, że operatorzy co jakiś czas muszą po prostu modernizować swoje urządzenia szkieletowe, aby udźwignąć coraz większy ruch na łączach abonenckich i nie dysponują tymi samymi routerami szkieletowymi co np. 10-15 lat temu.

Dlaczego są różne prędkości do Netflixa ? Już o tym pisałem. Jak idziesz do serwera w Ameryce (a tak mają na pewno klienci Orange) to obciążane są łącza transoceaniczne - wtedy nierzadko operatorzy sami muszą ograniczać prędkość do takich serwerów. Jak idziesz do serwerowni Netflixa w Warszawie i Twój operator ma bezpośredni peering do tej serwerowni, to masz bardzo dobrą przepustowość: https://www.nflix.pl/netflix-uruchamia-system-serwerow-cdn-polsce/ . Konkluzja - w przypadku Netflixa to wina operatorów (w tym Orange'a) że nie mają podłączeń do ważnych punktów wymiany ruchu - w tym przypadku do PLIXa.

Zauważ, że Orange nie ma np. żadnych problemu z youtubem i 4K z HDR. Dlaczego tak się dzieje ? Bo google ma zdecydowanie więcej serwerów rozmieszczonych również w Polsce, z lepszym peeringiem do operatorów. Nierzadko samemu operatorowi zależy, aby dogadać się z takim gigantem jakim jest google, aby umieścił swoje serwery najlepiej gdzieś w jego sieci. Nie ma takiej sytuacji, że wszyscy łączą się do tej samej serwerowni - kluczowe jest to, aby każdy abonent łączył się do tego CDNa google, który jest najbliżej abonenta.

Rezultat - mogę osiągnąć maksimum 25 Mbps do serwerów Netflixa w Nowym Yorku, ale mogę też bez najmniejszego problemu włączyć dowolny streaming do treści 4K HDR na youtube streamowanej w szybkości 60Mbps.

Odnośnie portu fizycznego o terabitowej przepustowości... A gdzie ja znów niby napisałem o takiej przepustowości na porcie fizycznym ? Nie ma oczywiście takich routerów. Najczęściej spotykane obecnie w szkielecie są porty 100Gbps, choć pojawiły się też już rozwiązania o przepustowości 400Gbps. Natomiast nawet z portami 100Gbps istnieją techniczne rozwiązania powszechnie używane przez operatorów sieci szkieletowej, aby zwiększyć przepustowość do drugiego węzła/serwerowni (np. Equal Cost MultiPath - ECMP).

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabiutko z tą jasnością i hdr...Czerń to nie wszystko. Chyba pozostanę przy LCD bo są super smoliste niektóre modele z wyższej półki.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Noooo ... są supersmoliste jak sa wyłączone ;) .

Babcia nie uczyła: co za dużo to niezdrowo ? Podobnie jak z przyprawami wszystkiego musi być w sam raz. Jasności i efektu HDR także.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 1.05.2017 o 02:41, Danio31b napisał:

Wiadomość o nowym Oled FullHD mnie cieszy .Czyli jednak w dziale marketingu LG nie pracują ślepi i  głusi  głupcy ,to bedzie mega hit :)   

TV z serii 55eg910v, z tego co można odczytać z tabliczki znamionowej, również był modelem full HD w 2016 :D. Posiadam ten TV wyprodukowany w marcu 2017 i na tabliczce znamionowej widnieje rewizja REV06. Nie posiadam szarych pasów, w teście GREY 5%, o których pisali użytkownicy tv pod koniec 2015 kiedy to miał swoją premierę.

Róznicą bd zapewnie matryca REV07 i HDR na plus.

Edytowane przez klocki_LEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawa rezencja LG C7:

 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka cena będzie pewnie dopiero pod koniec roku.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licze sie z tym, moze tez pojawia sie do tego czasu karty graficzne ciagnace przyzwoicie gry w 4K :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z modelem 55\" UH850V? To też IPS i 60Hz czy coś lepiej? Jest HDR z Dolby Vision! ;) http://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/lg-55uh850v-smart-3d-4k-ultra-hd-hdr-55-led-tv-10144280-pdt.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.displayspecifications.com/en/model/a38c46c 120Hz, 400cd/m2, contrast 1400:1 Itp. Już znalazłem. Tylko jak on może świecić z hdr przy 400cd/m2???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, christoff.w napisał:

http://www.displayspecifications.com/en/model/a38c46c 120Hz, 400cd/m2, contrast 1400:1 Itp. Już znalazłem. Tylko jak on może świecić z hdr przy 400cd/m2???

Poczytaj artykuły Macieja w bazie wiedzy to zrozumiesz, bo strasznie się motasz w tych swoich domysłach póki co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, christoff.w napisał:

A jaki zwiazek to ma z OLED55B7V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki zwiazek to ma z OLED55B7V?

Sorrki, pomyliłem artykuły...W ogóle nie ogarniam czasami co i gdzie przez tego tapatalk itd.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest spora łycha dziegciu w tej "beczce miodu" ... 

Zachwycacie się tymi nowymi modelami TV na 2017 r. a ja uważam, że są ze 3 razy za drogie, tym bardziej, że są "niepełnosprawne" ... 
TV za taką kasę i nie mają 3D !!!  Toż to są właściwie uszkodzone "wykastrowane" TV !   Złom !   Oszustwo ! 
To tak jak byś kupował Mercedesa bez jednego koła albo bez kierownicy ! ... Skandal i granda ! 
Chciałem, a właściwie jestem bliski zakupu Oled TV LG 55E6V z 2016 r. bo taki "super" no i ma 3D ale ...
Czytam na specjalistycznych stronach i wszędzie ochy i achy, "TV dla króla" i wszędzie maksymalne oceny . A jak się ogląda choćby na youtube, porównania oledów z lepszymi LCD, to niestety widać, że oledy mają spaprane kolory ! Konkretnie niebieski zafarb, który jest nie do przyjęcia !!!  I co wy na to ?  Nie widzicie tego ?
Szczegółowość obrazu i kontrast super, HDR OK, ale ta niebieska poświata i wszystkie kolory dosłownie zabrudzone niebieskim ... Toż to jest normalnie wadliwy panel i powinien podlegać reklamacji ... A tu się pisze, że ma ponad 90% pokrycia barw wg takiej a takiej normy ... I co z tego, że wyświetla miliardy kolorów jak wszystkie są przybrudzone i fałszywe !!!  Zieleń jest niebieskozielona, biel niebieska, czerwony brunatny itd ... O co tu chodzi ?!  Toż to totalna kupa !  Szlag mnie trafia jak czytam te wszystkie recenzje i pseudo testy !!!  Już nikomu nie można zaufać ? 
Tak samo sprawa czerni i tęsknota za plazmami ... Plazmy miały bardzo słabą jasność i tyle, były po prostu ciemne i nadawały się tylko dla maniaków kina którzy oglądają TV w ciemnych pokojach ... Nie nadawały się jako normalne TV do oglądania przy świetle dziennym lub z włączonym oświetleniem ...  
Nie rozumiem dla czego TV ma "dobrze" grać tylko w ustawieniu "Prawdziwe kino" i tylko tu można go kalibrować ... W dodatku "oglądaj w ciemnym pomieszczeniu" ...  Co to za średniowiecze !?  99% normalnych ludzi ogląda TV w dzień a wieczorem przy zapalonym świetle ... Bo tak jest po prostu lepiej i wygodniej . 
Moim zdaniem dobry TV ma ładnie świecić i mieć optymalny obraz w ustawieniu "Standard" a nie w trybie "Kino" , którego nie lubię bo w tym trybie obraz "przysiada" . Tzn. robi się za ciemny i nabiera dziwnego "brązowo-czerwonawego" odcienia .... bleee .  
Wygląda jak pożółkła fotografia dziadka i babci z przed 100 lat ...

Przecież obraz TV powinien być też jak najbliższy rzeczywistemu, naturalnemu a nie tylko jakiś tam "jak widział go oczami wyobraźni pan reżyser" ... 
Co ta za jakaś mania i sekciarstwo ? ...  Bzdura na resorach ... 

I co tu cholera w końcu kupić ?! 
Pomóżcie bo już mnie krew zalewa ... 
Interesuje mnie TV max 55 cali, prawdziwe kolory w standardzie, duży kontrast i jasność panelu, HDR, no i obowiązkowo 3D . 
Toż mamy 21 wiek i takie rzeczy powinny być na porządku dziennym w normalnej cenie . Czyż nie ? 

Co sądzicie o Sony XD9305 z tamtego roku .... Podoba mi się ale ma podobno trochę słaby kontrast .

Na tym portalu Pan Maciej Koper podaje  "średni: 9 500:1   max: 13 300:1   min: 4 600:1"  
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-xd93-kd-65xd9305-test-uhd-4k-trilumin/" 
Skąd to się wzięło .. ? To by było super ...

Ale na portalu http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x930d  podają  "Native Contrast  2843 : 1"  .   Różnica jest szalona. Jaka więc jest prawda ? 

Bardzo proszę o szczere i prawdziwe opinie, najlepiej tych z Was, którzy mają konkretny model TV w domu .

Pozdrawiam 
Bonet

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety jest spora łycha dziegciu w tej "beczce miodu" ... 
Zachwycacie się tymi nowymi modelami TV na 2017 r. a ja uważam, że są ze 3 razy za drogie, tym bardziej, że są "niepełnosprawne" ... 
TV za taką kasę i nie mają 3D !!!  Toż to są właściwie uszkodzone "wykastrowane" TV !   Złom !   Oszustwo ! 
To tak jak byś kupował Mercedesa bez jednego koła albo bez kierownicy ! ... Skandal i granda ! 
Chciałem, a właściwie jestem bliski zakupu Oled TV LG 55E6V z 2016 r. bo taki "super" no i ma 3D ale ...
Czytam na specjalistycznych stronach i wszędzie ochy i achy, "TV dla króla" i wszędzie maksymalne oceny . A jak się ogląda choćby na youtube, porównania oledów z lepszymi LCD, to niestety widać, że oledy mają spaprane kolory ! Konkretnie niebieski zafarb, który jest nie do przyjęcia !!!  I co wy na to ?  Nie widzicie tego ?
Szczegółowość obrazu i kontrast super, HDR OK, ale ta niebieska poświata i wszystkie kolory dosłownie zabrudzone niebieskim ... Toż to jest normalnie wadliwy panel i powinien podlegać reklamacji ... A tu się pisze, że ma ponad 90% pokrycia barw wg takiej a takiej normy ... I co z tego, że wyświetla miliardy kolorów jak wszystkie są przybrudzone i fałszywe !!!  Zieleń jest niebieskozielona, biel niebieska, czerwony brunatny itd ... O co tu chodzi ?!  Toż to totalna kupa !  Szlag mnie trafia jak czytam te wszystkie recenzje i pseudo testy !!!  Już nikomu nie można zaufać ? 
Tak samo sprawa czerni i tęsknota za plazmami ... Plazmy miały bardzo słabą jasność i tyle, były po prostu ciemne i nadawały się tylko dla maniaków kina którzy oglądają TV w ciemnych pokojach ... Nie nadawały się jako normalne TV do oglądania przy świetle dziennym lub z włączonym oświetleniem ...  
Nie rozumiem dla czego TV ma "dobrze" grać tylko w ustawieniu "Prawdziwe kino" i tylko tu można go kalibrować ... W dodatku "oglądaj w ciemnym pomieszczeniu" ...  Co to za średniowiecze !?  99% normalnych ludzi ogląda TV w dzień a wieczorem przy zapalonym świetle ... Bo tak jest po prostu lepiej i wygodniej . 
Moim zdaniem dobry TV ma ładnie świecić i mieć optymalny obraz w ustawieniu "Standard" a nie w trybie "Kino" , którego nie lubię bo w tym trybie obraz "przysiada" . Tzn. robi się za ciemny i nabiera dziwnego "brązowo-czerwonawego" odcienia .... bleee .  
Wygląda jak pożółkła fotografia dziadka i babci z przed 100 lat ...
Przecież obraz TV powinien być też jak najbliższy rzeczywistemu, naturalnemu a nie tylko jakiś tam "jak widział go oczami wyobraźni pan reżyser" ... 
Co ta za jakaś mania i sekciarstwo ? ...  Bzdura na resorach ... 
I co tu cholera w końcu kupić ?! 
Pomóżcie bo już mnie krew zalewa ... 
Interesuje mnie TV max 55 cali, prawdziwe kolory w standardzie, duży kontrast i jasność panelu, HDR, no i obowiązkowo 3D . 
Toż mamy 21 wiek i takie rzeczy powinny być na porządku dziennym w normalnej cenie . Czyż nie ? 
Co sądzicie o Sony XD9305 z tamtego roku .... Podoba mi się ale ma podobno trochę słaby kontrast .
Na tym portalu Pan Maciej Koper podaje  "średni: 9 500:1   max: 13 300:1   min: 4 600:1"  
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-xd93-kd-65xd9305-test-uhd-4k-trilumin/" 
Skąd to się wzięło .. ? To by było super ...

Ale na portalu http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x930d  podają  "Native Contrast  2843 : 1"  .   Różnica jest szalona. Jaka więc jest prawda ? 
Bardzo proszę o szczere i prawdziwe opinie, najlepiej tych z Was, którzy mają konkretny model TV w domu .
Pozdrawiam 
Bonet

 
 

To nie oglądaj w ciemnym pokoju i podkreć podswietlenie, ja tak robię ;)
A oled, no cóż...Może jakaś kalibracja pomoże?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Ps. 3D to już przezytek, a dla koneserów pozostaje mieć dobry, stary tv z 3D albo kino.
Niestety rynek wyznacza trend a ten się skończył, wake up!!!

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Poza tym są 3D w nowych modelach jak choćby panasonica. W najlepszym yv do tej pory czyli xd900 jest i 3D a świeci jak "lysy" w nowiu! ;) polecam!!!!

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Najlepiej sprawdzaj srednia jasność na stronce o panelach, poszukaj ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bonet

Ceny są wciąż wysokie, to fakt, ale otrzymujesz najlepszy telewizor jaki możesz obecnie znaleźć na rynku z idealną czernią, bardzo dobrymi kolorami pod każdym kątem. Co do zafarbu - po prostu skalibruj telewizor w dwóch trybach - nocnym i dziennym i po problemie... Pomyśl ile będziesz miał "zafarbu" na Sony XD9305 jak będziesz patrzył na niego pod kątem i żadna kalibracja tu nie pomoże. Już nie wspomnę o tym, że ten Sony ma zdecydowanie ciemniejszy obraz w rogach i krawędziach no i będziesz musiał żyć z cloudingiem. No ale skoro liczy się tylko 3D, to go bierz.
Odnośnie 3D to zapotrzebowanie jest bardzo niskie - o ile pamiętam rzędu kilku procent rynku, więc zrezygnowali. A jeśli porównujesz kolory między OLEDem a LCD, oglądając film na youtube to gratuluję....
Jeśli chodzi o kontrast to jest on zmienny, i zależy on w głównej mierze od tego jak mocno świeci czerń - jak mierzysz daleko od białego obszaru, to kontrast będzie wysoki (local dimming), jak bardzo blisko białego obszaru - to będzie niski kontrast. W OLEDzie niezależnie od miejsca pomiaru kontrast będzie zawsze idealny, czyli nieskończony.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, christoff.w napisał:


Najlepiej sprawdzaj srednia jasność na stronce o panelach, poszukaj ;) 
 

Sprawdzałem na http://www.displayspecifications.com/en/model/ceff41a i tam podają 3000:1 . Ciekawe jak Pan M.Koper mierzył, że jest aż taka różnica ... 
Domyślam się, że chyba wynika to z metodologii pomiarów i nazewnictwa:  średni, natywny, min. max itd. Tylko może ktoś wytłumaczy z czym to się je ... Jak to wygląda i działa w praktyce (podczas oglądania programu w TV) . Czy te 3000:1 to wyraźnie zbyt mało i czy mocno "psuje" obraz .

Co do niebieskiego zafarbu w Oled E6 to niestety żadna kalibracja tego nie wyeliminuje ... To jest wada "wrodzona" tych paneli i wymaga udoskonalenia technologii ich produkcji .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, Bonet napisał:

Co do niebieskiego zafarbu w Oled E6 to niestety żadna kalibracja tego nie wyeliminuje ... To jest wada "wrodzona" tych paneli i wymaga udoskonalenia technologii ich produkcji .

Całkowite błędy przy kolorach Sony X930d po kalibracji i tak masz większe niż przy E6.

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Sprawdzałem na http://www.displayspecifications.com/en/model/ceff41a i tam podają 3000:1 . Ciekawe jak Pan M.Koper mierzył, że jest aż taka różnica ... 
Domyślam się, że chyba wynika to z metodologii pomiarów i nazewnictwa:  średni, natywny, min. max itd. Tylko może ktoś wytłumaczy z czym to się je ... Jak to wygląda i działa w praktyce (podczas oglądania programu w TV) . Czy te 3000:1 to wyraźnie zbyt mało i czy mocno "psuje" obraz .
Co do niebieskiego zafarbu w Oled E6 to niestety żadna kalibracja tego nie wyeliminuje ... To jest wada "wrodzona" tych paneli i wymaga udoskonalenia technologii ich produkcji .

No jest rozbieżność ale tam też tylko ludzie siedzą i z tego co zauważyłem to dużo braków jest, albo zero info, także pewnie sami posiłkują się czym się da i nie można brać ich za wyrocznię.
Dziwne, że pan Koper czy Gmeru rzadko się wypowiadać(?)
Ja jestem w szoku i zawiedziony gdy zobaczyłem jasność mojego cx700 w wersji 55" = 300cd/m2 a tu przeczytałem, że miał najwyższą jasność w 2015 r.= 640nitów vs 470 w 50".
Co jest prawdą? Komu wierzyć? Nigdzie indziej nie ma żadnego info na ten temat.
Plusem to to że to direct-lit, choć nie FALD i to mnie tyllo utwierdziło w przekonaniu, że skoro tak to pewnie dlatego mocniej świeci, a tu taki zonk, choć tak jak już wspomniałem, nie biorę yego za ostateczność, ale dziurę w brzuch wierci, a panowie adminy pewnie zbijają boki ze śmiechu...(?)
Pozdrawiam. :)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Maciej mierzy każdy jeden tv, displayspecification nie. Bazują na "danych fabrycznych", stąd różnica.

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2017 o 09:32, christoff.w napisał:


No jest rozbieżność ale tam też tylko ludzie siedzą i z tego co zauważyłem to dużo braków jest, albo zero info, także pewnie sami posiłkują się czym się da i nie można brać ich za wyrocznię.
Dziwne, że pan Koper czy Gmeru rzadko się wypowiadać(?)
Ja jestem w szoku i zawiedziony gdy zobaczyłem jasność mojego cx700 w wersji 55" = 300cd/m2 a tu przeczytałem, że miał najwyższą jasność w 2015 r.= 640nitów vs 470 w 50".
Co jest prawdą? Komu wierzyć? Nigdzie indziej nie ma żadnego info na ten temat.
Plusem to to że to direct-lit, choć nie FALD i to mnie tyllo utwierdziło w przekonaniu, że skoro tak to pewnie dlatego mocniej świeci, a tu taki zonk, choć tak jak już wspomniałem, nie biorę yego za ostateczność, ale dziurę w brzuch wierci, a panowie adminy pewnie zbijają boki ze śmiechu...(?)
Pozdrawiam. :)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Ale mam się wypowiedzieć na temat pomiaru za pomocą urządzenia od którego nie ma już nic lepszego? Bierzesz i mierzysz i masz wynik. Wynik podany w teście i opisany względem innych TV. Chyba po to są te testy a nie tabelki producenta? Test zawsze będzie testem i nigdy nie można w 100% się na nim opierać. On ma tylko pomóc, dać wskazówkę. Staramy się i kombinujemy cały czas jak przekazywać tą wiedzę w miarę zjadliwy sposób dlatego staramy się bardziej ludzkimi sposobami to opisywać np. średnia jasność HDR, galeria przekłamań itd. To są unikalne formaty na skalę światową. Nikt tego nie robi w ten sposób. Myślę, że to lepsze niż tylko suche liczby : )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko dodał jedną, acz ja sądzę bardzo ważną rzecz - nikt inny nie robi pomiaru kontrastu "w filmach" z aktywnym systemem wygaszania i bez. I właśnie dzięki temu  ZD9 czy DX900 czy KS9500 w niektórych scenach świeci/ma niemal taki sam kontrast jak OLED. Jeżeli by tylko bazować na ANSI to taki ZD9 miał coś cirka 4000:1. Co ważne, nikt inny tego nie robi i to world wide (pomijam Azję bo krzaczków nie lubię i nie sprawdzalem).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...