Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mam się wypowiedzieć na temat pomiaru za pomocą urządzenia od którego nie ma już nic lepszego? Bierzesz i mierzysz i masz wynik. Wynik podany w teście i opisany względem innych TV. Chyba po to są te testy a nie tabelki producenta? Test zawsze będzie testem i nigdy nie można w 100% się na nim opierać. On ma tylko pomóc, dać wskazówkę. Staramy się i kombinujemy cały czas jak przekazywać tą wiedzę w miarę zjadliwy sposób dlatego staramy się bardziej ludzkimi sposobami to opisywać np. średnia jasność HDR, galeria przekłamań itd. To są unikalne formaty na skalę światową. Nikt tego nie robi w ten sposób. Myślę, że to lepsze niż tylko suche liczby : )

To czyli mierzyliscie wersję 55" że takie info padło o tych 640cd/m2?
Test był 50" jak i każde inne info/źródło na temat tego modelu (cx700) a ja poprostu zobaczyłem jasność jaką podaje displayspecification i dlatego pytam.
Ps.pisałem już w dwóch tematach, że zaswiecił mi dziwnie dużą plamką prawie na środku ekranu...Widziałem martwe pixele itp ale to tak nie wygląda...Czy mógłbyś rzucić okiem proszę i postawić diagnozę?
Wygląda to jak odbicie latarki :D

Oto zdjęcie:

a64471927f366eda1867b9d919519f23.jpgeb6f175152a0c915d8d1868bfda7c8c9.jpg

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, sprawdź w teście. To było dawno. Dany test to dana wielkość ekranu i tyle. Na nim robimy pomiar. Ale to nie temat o CX700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, sprawdź w teście. To było dawno. Dany test to dana wielkość ekranu i tyle. Na nim robimy pomiar. Ale to nie temat o CX700.

Ok, przepraszam, można wykasować ten bałagan .

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Koper

Czy te nowe ceny OLEDów tj. 10 999 zł za OLED55B7V oraz 16 999 zł za OLED65B7V to nowe rekomendowane ceny przez LG Polska ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. W ogole cos niewiele sklepow je ma patrzac na Ceneo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem info na http://www.spidersweb.pl/2017/05/ceny-telewizorow-oled.html

Nowe ceny telewizorów w dystrybucji LG Polska - pogrubioną czcionką podane są nowe ceny:

  • LG OLED 65G7 – 29 999 zł / 27 999 zł
  • LG OLED 65E7 – 25 999 zł / 21 999 zł
  • LG OLED 55E7 – 17 999 zł / 14 999 zł
  • LG OLED 65C7 – 21 999 zł / 17 999 zł
  • LG OLED 55C7 – 13 999 zł / 11 499 zł
  • LG OLED 65B7 – 20 999 zł / 16 999 zł
  • LG OLED 55B7 – 12 999 zł / 10 999 zł
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mi się podoba czekam tylko jak będzie można obejrzeć na żywo w sklepie bo się nie mogę zdecydować czy b7 vs c7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ wybierasz między ramką i podstawami. Innych różnic chyba nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko, że w tym artykule na Spidersweb autor piszę, że na te ceny nie ma żadnego oficjalnego czy półoficjalnego potwierdzenia...  równie dobrze, mógł je wziąć z jakiegoś sklepu który na chwilę takie wpisał.. 

 

Czy jest jakiś problem z dostępnością? Pisałem nawet do LG ale odpisali, że żadnego problemu nie ma..  Interesuje mnie dokładnie 55B7V i.. nie ma go nigdzie. Albo jest "wystawowy" i to w starej cenie 12 999 (saturn). Ktoś wie, czy będą dostępne w tym tygodniu?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem jeszcze raz do LG i konsultant powiedział, że "centrala zdecydowała, że najpierw będzie wyprzedawać stary model a dopiero później wprowadzane będą modele 2017, czyli powinny być w największych sklepach do około miesiąca". 

Czy to w ogóle jest poważne? Po co te całe premiery, udostępnianie sprzętu portalom itp... (konferencja na której były prezentowane była na początku kwietnia) skoro finalnie - nie można ich kupić jeszcze pod koniec maja..  no parodia.. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, frytek1986 napisał:

Dzwoniłem jeszcze raz do LG i konsultant powiedział, że "centrala zdecydowała, że najpierw będzie wyprzedawać stary model a dopiero później wprowadzane będą modele 2017, czyli powinny być w największych sklepach do około miesiąca". 

 

Widać, że prawdziwe "mózgi" siedzą w centrali. Jak im słabo sprzedaż modeli 2016 pójdzie, to modele na 2017 "rzuca do sklepów" w październiku :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, frytek1986 napisał:

Tak, tylko, że w tym artykule na Spidersweb autor piszę, że na te ceny nie ma żadnego oficjalnego czy półoficjalnego potwierdzenia...  równie dobrze, mógł je wziąć z jakiegoś sklepu który na chwilę takie wpisał.. 

Chwilkę. Jest wyraźnie informacja, że to "LG obniża ceny telewizorów OLED, w niektórych przypadkach nawet o kilka tysięcy.", a nie jakiś sklep. Poza tym w teście B7V na tym portalu również Maciej Koper podał identyczne nowe ceny: 

7mJkw8R.png

 

2 godziny temu, Xisiek napisał:

Widać, że prawdziwe "mózgi" siedzą w centrali. Jak im słabo sprzedaż modeli 2016 pójdzie, to modele na 2017 "rzuca do sklepów" w październiku :D

Szczerze mówiąc to nie wiem w czym ma LG problem. Przy takich wygórowanych startowych cenach za tegoroczne modele i tak LG Polska miałoby bardzo mały popyt. Przy obecnej cenie ja się pewnie skuszę na model C7V - ma całą czarną ramkę i lepiej to wygląda niż na B7V, choćto  jednak wciąż 1 000 zł więcej niż za B7V :( Mam tylko jeden problem - nigdzie też nie mogę znaleźć sklepu w takiej cenie.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Subman napisał:

Szczerze mówiąc to nie wiem w czym ma LG problem. Przy takich wygórowanych startowych cenach za tegoroczne modele i tak LG Polska miałoby bardzo mały popyt. Przy obecnej cenie ja się pewnie skuszę na model C7V - ma całą czarną ramkę i lepiej to wygląda niż na B7V, choćto  jednak wciąż 1 000 zł więcej niż za B7V :( Mam tylko jeden problem - nigdzie też nie mogę znaleźć sklepu w takiej cenie.

Odnośnie sklepów stacjonarnych jest pewne wytłumaczenie - praktycznie każdy OLED jaki widziałem w sklepie jest zawsze wpięty w demo LG.  Tak jak powiedział promotor, na zwykłym sygnale jest na tyle źle, że .... zawsze ma lecieć demo :D Skoro liczba tych stanowisk jest limitowana, to póki nie zejdą "śpiochy" to nowych nie ma gdzie wepchnąć, więc ... prawda ten tego - nie ma nowych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Xisiek napisał:

Odnośnie sklepów stacjonarnych jest pewne wytłumaczenie - praktycznie każdy OLED jaki widziałem w sklepie jest zawsze wpięty w demo LG.  Tak jak powiedział promotor, na zwykłym sygnale jest na tyle źle, że .... zawsze ma lecieć demo :D Skoro liczba tych stanowisk jest limitowana, to póki nie zejdą "śpiochy" to nowych nie ma gdzie wepchnąć, więc ... prawda ten tego - nie ma nowych modeli.

Haha, i tym sposobem możemy utknąć w martwym miejscu, bo LG Polska będzie czekało aż sklepy pozbędą się starych modeli, a wszyscy potencjalni klienci będą czekać na tegoroczne modele. Mam jednak nadzieję, że w czerwcu to się jednak już zmieni.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Subman napisał:

Przy takich wygórowanych startowych cenach za tegoroczne modele i tak LG Polska miałoby bardzo mały popyt.

Porównując z cenami nowych krawędziaków od Samsunga czy OLED-a Sony (który pod pewnymi względami jest gorszy od oryginału) - ceny LG nie rażą jakoś szczególnie.  Oczywiście niewielki postęp względem zeszłorocznych modeli nie zachęca obecnie do tak dużego dokładania do nowych, ale przynajmniej  (poza 3D) nie nastąpił regres jak u producenta qLED-ów.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ambidark napisał:

(...) przynajmniej  (poza 3D) nie nastąpił regres jak u producenta qLED-ów.

Racja, Samsung w tym roku "poszedł po bandzie" na ostro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Xisiek napisał:

Racja, Samsung w tym roku "poszedł po bandzie" na ostro.

I tak pewnie QLEDy znajdą swoich nabywców, no bo to "prawie" jak OLED - ;) Ciekawe ilu nabywców QLED się na to nabierze :)  Mi na 3D nie zależy, choć to była oczywiście dość ciekawa opcja. Natomiast od początku uważałem że te zakrzywione telewizory to jakaś totalna porażka. Dobrze że to też w końcu zauważyli producenci.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie krzywizn to po prostu pokazuje "pustaków" od sprzedaży, nie mieli już pomysłu jak małym nakładem finansowym przyciągnąć klienta, no bo przecież nie będą inwestowali konkretnych kwot w faktyczną poprawę produktu aby go polepszyć, należy minimalizować koszty, więc zamiast dołożyć powiedzmy 50-150 dolców do lepszej matrycy lepiej dorobić papkę marketingową i dołożyć 5 USD wmawiając konsumentowi, że tylko krzywizna jest super i da mu to nowe doznania...

Tylko, że klient aż tak głupi nie jest i nie złapał się na haczyk "nowych doznań" i nie chciał krzywusów kupować :D Po słabych wynikach sprzedaży sobie odpuszczono, ale widać że nie próżnują i na przykładzie Q LED jaskrawo to widać... 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, darok napisał:

I to mi się podoba czekam tylko jak będzie można obejrzeć na żywo w sklepie bo się nie mogę zdecydować czy b7 vs c7.

Witaj, czemu nie weźmiesz E6 LG  OLED   jest w cenie B7  i  to mega dobry sprzęt i ma super 3D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo woli nowsza generacje matrycy z moze niewielkimi, ale jednak poprawkami, niz 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca jest praktycznie taka sama w modelach w 2016 i 2017 roku (pomimo tego, że subpiksele mają nieco inny kształt). Są natomiast pewne poprawki, czyli lepszy ABL, obsługa youtube z HDR (VP9.2), lepszy algorytm ditheringu sprawdzający się przy bardzo ciemnych kolorach, mniejsza podatność na powidoki, niższy input lag, obsługa kilku nowych formatów HDR. Więc trochę tego jest.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, embrion napisał:

Bo woli nowsza generacje matrycy z moze niewielkimi, ale jednak poprawkami, niz 3D?

Dokładnie na 3d mi nie zależy wole coś świeżego z tego roku choć poprawki są minimalne zwracam też uwagę oprócz obrazu na wygląd tv więc dlatego mam dylemat odnośnie 55 b7 czy c7 czekam jak się pojawią w sklepach bo na żywo to co innego niż na zdjeciach z neta z zakupem mi się nie spieszy zaraz lato ale na jesieni musi już być 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darok

Gratulacje! To teraz prośba o recenzję :) Napisz też jak się telewizor sprawuje przy gorszym sygnale - np. przy nc+ albo naziemnej i przy niskich poziomach jasności, bo tu są największe uwagi do LG.

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleda kupiłem do sypialni tylko do filmów głównie mkv itd z komputera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...