Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony A1 (KD-55A1) TEST pierwszego OLED tej marki z 4K i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Sony A1 (KD-55A1) TEST pierwszego OLED tej marki z 4K i HDR

Myślę, że dla nikogo nie jest zdziwieniem, że premiera każdego telewizora OLED na rynku, jest dla nas ogromną radością! Wyświetlacze organiczne są obecnie jedynym typem ekranów, w których pojedyncze piksele są samoistnym źródłem światła. Myślę, że wszyscy wiedzą czemu jest to tak istotne, a jeśli nie to przypomnę: czerń i kąty widzenia. To właśnie te dwa walory obrazu są i pozostaną daleko poza możliwościami ekranów LCD, a na jakość obrazu mają one kluczowy wpływ. W dzisiejszym teście skupimy się na bardzo szczególnym reprezentancie tejże technologii jakim jest Sony KD-55A1!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test gotowy : ) I jak wrażenia? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkich różnic się nie spodziewałem względem lg,ale liczyłem choćby na zdecydowanie lepszą ostrość w ruchu lecz tu widać nie producent jest problemem a technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Gmeru napisał:

Test gotowy : ) I jak wrażenia? :D

 

Dobrze, że mamy kolejnego producenta z telewizorem OLED. A Samsung w ... doopie ;) :D:P.

Dziwi mnie te nierównomierność jasności w rogach. Na pierwszy rzut oka tego nie widać. Wydaje mi się że zafarb też jest mniejszy porównując do umieszczanych zdjęć modeli LG 2016. Widać, że barwy lepiej trafiają w punkt niż w moim 55E6. A dla mnie ta cecha jest ważniejsza niż np. jasność HDR.

SONY:

Sony_A1_2.jpg

 

LG B6:

100.jpg

 

Zafarb jest na obu, tylko inaczej wygląda.

 

Brak 3D !!! To dla mnie osobiście baaaardzo poważna wada.

Design do mnie zupełnie nie trafia. Chcieli mieć sam ekran to jest ale takie odchylenie do góry to zło. Po powieszeniu wada znika ale po co w takim razie było to wprowadzać? No cóż, design i odróżnienie się od konkurencji.

Android na pokładzie? Cytuję: "interfejs użytkownika renderowany jest w rozdzielczości rozdzielczości Full HD (1920×1080). Całość działa dosyć płynnie.Ciągle twierdzę że to zło. Android powinien być w zewnętrznym pudełku np. nVidia Shield czy tanie Android Boxy. Oby nie było problemów.
 

HDR10 na pokładzie, DV w drodze, a co z HLG ?

No i na koniec nie podano cen.

A LG 55B6 już poniżej 8.000 zł. 55E6 (z 3D na pokładzie) poniżej 11.000 zł czy nawet lekko ponad 10.000 zł.

Obawiam się, że wyniki sprzedaży tego modelu w Polsce moga być mało zadawalające. Oczywiście maniacy SONY kupią, przecież to jest baaardzo dobry telewizor. I jestem całkiem poważny.

 

Pozdro

 

 

 

PS. Maćku, a co z cerniami na poziomach 95-98% ? Jak to wygląda? Jak w LG czy lepiej?

 

 

 

PS2. widać te ciemniejsze rogi. I chyba ten zafarb na LG jest jednak mniej dokuczliwy.

 

Tu z LG C6, wygląda jeszcze inaczej:

100.jpg

 

Może rzeczywiście zależy to od konkretnego egzemplarza matrycy ?

 

 

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cudu nie ma. Jeżeli wierzyć zdjęciom, ostrość ruchu gorsza niż w stareńkim EG960V.

 Co do wad - ciekawe, jak sobie wyobrażacie Backlight Scanning w OLEDzie ;-), ale nie widzę przeszkód dla implementacji BFI - miał je  jedyny OLED od Samsunga, S9C. Ten model (FullHD) oferował pełnych 1080 linii ruchu.

No i szkoda oczywiście, że nie ma 3D - ubiegłoroczne OLEDy od LG pokazały, jaki potencjał drzemie w tej technologii.




 

Edytowane przez ambidark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrażenia bardzo pozytywne, ale mimo wszytko bym wybrał E6 LG gdybym kupował OLED-a 55 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać walka między producentami telewizorów oled zaczyna się na dobre. Różnice nie są duże ale przy tak dobrych telewizorach trzeba się już rzeczywiście czepiać i szukać bo inaczej wszystkie testy mielibyście takie same ; p Teraz wnikliwość waszych testów będzie procentować 10 razy bardziej. Trzeba być dobrym specem żeby wychwycić te wszystkie niuanse i wyłożyć je szaremu człowiekowi. Jedno jest pewne: LCD do lamusa ; p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka się zacznie jak pojawi się drugi producent matryc. Na razie ciagle LG dyktuje warunki tej zabawy niestety. I spija śmietankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony czy Panasonic i tak nigdy nie będą produkować matryc oled więc co za różnica. Elektronika się liczy. Każdy o tym wie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo ... Samsung ma właśnie taką elektronikę ... ale bez matryc :P.

Widać po modelach 2017 dokąd to zmierza.

Moim zdaniem żaden producent TV nie pokaże już super wypasionego LCDka bo one pod względem obrazu przegrywają na starcie z OLEDem, a teraz będą przegrywać także ceną.

Ogłaszam wymarcie technologii LCD w telewizorowym segmencie "hi-end".

 

A to DNO Samsung ogłosił właśnie sam: 

 

:) :D:lol:

11 minut temu, MarcinC napisał:

Sony czy Panasonic i tak nigdy nie będą produkować matryc oled więc co za różnica. 

 

A skąd takie wieści? Szklaną kulę masz?

Ja juz się nauczyłem nigdy nie mówić nigdy.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ależ ten postęp zapiep..."

Mówimy o flagowcu, a więc oczekujemy hiendowego performancu  a tu:

- równomierność podświetlenia z odchylkami rzędu 30% - wstyd

- ostrość ruchu jak na przeciętnym LCD 60Hz - wstyd

- max jasność HDR -cirka 500 nit - tak sobie, od flagi Sony, która mieli dopiescic elektronika i softem oczekiwalbym jednak więcej 

 

Pytanie naturalnie co pokaże LG w serii 2017 oraz jak Panasonic dopracuje "swego" OLEDa, ale ogólnie to Sony zawiodło.

 

55 minut temu, MarcinC napisał:

 Jedno jest pewne: LCD do lamusa ; p 

A czemu tak myślisz?

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie co roku te same wpisy o wszystkich tv Te dobre te złe i tak w kółko Za parę lat wymyślą inną technologię i oledy będą na wymarciu I co teraz Sony pokazało na ten rok wielkie G..... Ja mało tu piszę ale czytam dokładnie te forum Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczytowa jasność jakoś bardzo mnie nie boli, ale to smużenie to katastrofa... Jednak plazmy w tym względzie były znacznie lepsze. Liczyłem na impuls, ale to chyba w OLED jeszcze pieść przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ze smużeniem nie jest aż tak źle. Popełniłem błąd we własnej procedurze testowej i będę musiał go naprostować niedługo. Generalnie część testów TV UHD była przeprowadzona przy innych parametrach. Stąd rozbieżność w wynikach (obrazkach). Generalnie wszystkie TV OLED radzą sobie z ruchem tak samo. W EG960 mogą być jeszcze stare zdjęcia na co zaraz rzucę okiem. Wszystkie testy w 2017 będą już przeprowadzane w dokładnie taki sam sposób, w kontekście odwzorowania ruchu, więc będziecie mogli je wiarygodnie porównywać. Póki co mamy A1, Q8 i XE9005.

Błąd w skrócie polegał na tym, że zawsze ustawiałem ufo tak, by przemieszczało się przez ekran w 2 sekundy. Niestety powodowało to, że na TV 1080p pokonywało 19px/klatke, a na 2160p 38px/klatkę. To stawiało telewizorom 4K większe wyzwania, dlatego często w ich testach ufo jest mocno rozmazane. Nie można zatem odnosić procedury testowej ruchu ekranu 4K do full hd.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Maciej Koper napisał:

 część testów TV UHD była przeprowadzona przy innych parametrach

Najbardziej się to uwidacznia w tym że od pewnego czasu sylwetki ufo są bardzo mocno przejaśnione w taki sposób że dość mocno to utrudnia ocenę ostrości konturów ufo, tj poświata przysłania je w dużym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli flagowy LCD od Sony (ZD9) dostaje od Was status "Referencja" a OLED od tej samej firmy tylko "Bardzo Polecamy" to znaczy, że coś mocno poszło nie tak.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma w tym niczego dziwnego. ZD9 to Referencja z LCD. Nie ma w sumie lepszego. Ale już OLED lepsze są więc nie widzę możliwości dać znaczka Referencja dla każdego OLEDa.. no bez żartów ; - ) Tutaj trochę było do czego się przyczepić. Ok, rozmawiamy o niuansach ale tak to właśnie będzie przy OLEDach. A przed nami dopiero testy najnowszych LG i pewnie zwalającego z nóg Panasonica.... bo chyba musiał by się świat zawalić żeby Panasonic mógł popsuć taki produkt jak EZ1000 szczególnie, że już go badaliśmy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Gmeru napisał:

Ale nie ma w tym niczego dziwnego. ZD9 to Referencja z LCD. Nie ma w sumie lepszego. Ale już OLED lepsze są więc nie widzę możliwości dać znaczka Referencja dla każdego OLEDa.. no bez żartów ; - ) Tutaj trochę było do czego się przyczepić. Ok, rozmawiamy o niuansach ale tak to właśnie będzie przy OLEDach. A przed nami dopiero testy najnowszych LG i pewnie zwalającego z nóg Panasonica.... bo chyba musiał by się świat zawalić żeby Panasonic mógł popsuć taki produkt jak EZ1000 szczególnie, że już go badaliśmy.

Czyli mam rozumieć, że ZD9 to referencja tylko w ramach LCD bo jeśli zestawić go vs LG OLED 2016 to już referencji by nie dostał? Idąc tym tokiem myślenia, najlepszy TV CRT na świecie, dostałby od Was też status " Referencja" bo jest po prostu najlepszy w swojej klasie, tak ? Nie chce być trollem, tylko się dopytuje:) W końcu nie każdy może wiedzieć, że jest coś poza LCD , zobaczy, że jakiś LCD dostał u Was status "Referencja" i już dalej szukać nie będzie, mimo iż OLED może być ogólnie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Panowie, ze smużeniem nie jest aż tak źle. Popełniłem błąd we własnej procedurze testowej i będę musiał go naprostować niedługo.

Cześć Maćku, czy błąd był także w teście Sony XE90? We wszystkim recenzjach ruch w tym modelu jest bardzo chwalony, natomiast UFOk na teście wygląda gorzej niż na słabym 60hz :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to musisz sobie przeczytać jeden test i drugi i porównać kluczowe parametry ;-) To nie będzie trudne - wszystko jest czarno na białym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo uwzględnić cenę i będzie wszystko jasne....

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, że pierwszy solidny TEST OLED SONY A1 pogrzebał SONY OLED.

Tak miało być, bo LG 2017 daje czad do kwadratu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...