Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony A1 (KD-55A1) TEST pierwszego OLED tej marki z 4K i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozmawiałem z kilkoma dość mocno siedzącymi w temacie osobami, i generalnie LG sprzedaje matryce innym podmiotom ,ale nie najnowszego wypustu. 

Nawet wypadku topowego EZ1000 to nie jest "pełna" seria 7...

Weź na logikę Subman odtrącając wszelkie animozje, bo spierać się OK, ale ładnie :-) uważasz ze LG chciało by się dzielić najnowszym "know-how" w temacie paneli produkując tv i wiedząc ze i Sony i Panasonic dysponuje lepszymi procesorami obróbki obrazu?

I Potwierdzam Twoje słowa nie spotkałem się z taką informację, jedynie zaznaczam koledze ze moze być takie ryzyko (kwestia wypaleń A1) za to z jednorodnością jest dość słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Subman napisał:

Nikt nie zgłosił do tej pory wypalonej A1

Bardzo mnie to cieszy,czekam na promocję 0% i cenę ok 14000.W'' czarny piątek'' i sobotę A1 55'' w media expert przez chwilę kosztował 7999.

4 minuty temu, ma_ko napisał:

Weź na logikę Subman odtrącając wszelkie animozje, bo spierać się OK, ale ładnie :-) uważasz ze LG chciało by się dzielić najnowszym "know-how" w temacie paneli produkując tv i wiedząc ze i Sony i Panasonic dysponuje lepszymi procesorami obróbki obrazu?

No i jestem w czarnej D....E.   HA,HA,HA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie odmawiam cię od zakupu A1, zaznaczam tylko tak na trzeźwo różne aspekty tematu... :-)

I powiem tak z "doświadczenia"..., celowałbym jednak w LG, Jasne Sony ma "kilka" zalet..., ale Android w Sony to ponoć porażka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza niepełna "7" seria, bo zupełnie tego nie rozumiem ? To z czym mogę się zgodzić, to że LG może potencjalnie sprzedawać np. Panasonicowi panele z 2016 (mają na magazynie może jeszcze) za niższą cenę (EZ950) i tegoroczne panele z 2017 za wyższą (A1, EZ1002) tak aby LG Electronics i tak miało zdecydowanie najniższą cenę i to mi się wydaje najbardziej prawdopodobne.

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę słowa "wieszcza" tzn Guru tego forum, Ez1000 to taki panel 6 i 1/2.... i tak to zostawię...

 

A wiesz co myślę naprawdę, ze LG zrobiło określoną liczbę paneli w specyfikacji ustalonej z Sony i Panasonic,  ale nie odkrywając wszystkich kart (technicznej równości z swoją serią 7)

Za to przyznałbym ci 1000% procent racji gdyby LG było tylko producentem paneli, a nie  również TV.

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ma_ko napisał:

Przytoczę słowa "wieszcza" tzn Guru tego forum, Ez1000 to taki panel 6 i 1/2.... i tak to zostawię...

 

A wiesz co myślę naprawdę, ze LG zrobiło określoną liczbę paneli w specyfikacji ustalonej z Sony i Panasonic,  ale nie odkrywając wszystkich kart (technicznej równości z swoją serią 7)

Za to przyznałbym ci 1000% procent racji gdyby LG było tylko producentem paneli, a nie  również TV.

Czy do tej pory zachodnie ''bogate fora''nie zrobiły DOKŁADNYCH TESTÓW paneli u różnych producentów TV.

Coś mi się wydaje że te testy to 90% prawdy????

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gangi007 napisał:

Czy do tej pory zachodnie ''bogate fora''nie zrobiły DOKŁADNYCH TESTÓW paneli u różnych producentów TV.

Coś mi się wydaje że te testy to 90% prawdy????

 

Czasem mam wrażenie ze dużo mniej niż 90%;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na tym forum jest adres francuskiego portalu gdzie przeanalizowano obraz matrycy Sony A1 i wykazano, że jest taka sama jak topowego modelu LG W7. Dlaczego nie wiem?

W Sony Center gdzie pytałem o rok produkcji matrycy usłyszałem- nie wiem.  A czy można sprawdzić- nie. Może być z 2016- może. 

Sony utilise la dernière génération de dalle Oled : les sous-pixels vert, rouge, blanc et bleu sont identiques à ceux de la LG 65W7http://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/sony-kd-65a1-p38209/test.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt nie da sobie ręki uciąć żę panel LG B7,C7,E7 ,G7,W7 oraz Sony A1 i Panasonic EZ1000 TO NAPRAWDĘ W 100% TO SAMO??

 

Testy na forach wyglądają trochę jak pomiary auta na hamowni.Bada się moc,Nm,itp.

Nikt nie rozbiera silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś czytałem ze Ez950 i A1 to to samo, Ez 1000 ponoć level wyżej, a prawda?

Obawiam się ze żadna ze stron oficjalnie tego nie ujawni, raz to zapewne kwestie "umów" dwa w zadnym interesie to nie jest..., Panasonic czy Sony nie ma interesu by uważać ze ma gorsze matryce, a LG podobnie skoro jest ich twórca tylko w odwrotną stronę.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale najciekawsze jest to dlaczego obraz na LG B7 i C7 (najnowsza matryca) jest identyczny jak w W7 i G7 (ponoć zmodyfikowana matryca 2016) jak elektronika wszystkich modeli LG od B7 do W 7 jest taka sama? Ma kotoś wytłumaczenie ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olakoma, proponuję przejrzenie jeszcze raz chociażby dzisiejszych wpisów... Było wszystko wytłumaczone dziś i to dwa razy - raz przeze mnie i raz napisał to też ma_ko. Błagam...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Olakoma napisał:

Ale najciekawsze jest to dlaczego obraz na LG B7 i C7 (najnowsza matryca) jest identyczny jak w W7 i G7 (ponoć zmodyfikowana matryca 2016) jak elektronika wszystkich modeli LG od B7 do W 7 jest taka sama? Ma kotoś wytłumaczenie ?

Tak koszty wytworzenia i oprogramowania..., choć uważam ze tu LG sobie strzela gola, nie gradując tych serii, oczywiście dla konsumentów super, marketingowo strzał z d.u.p.y...

Bo jak tu tłumaczyć sprzedaż droższych paneli seri E/G (tylko Picture in Glass i tzw belka z dźwiękiem? bo W to inna bajka...

Zresztą to widać serię E można już kupić w 65 calach za 14 tys..., jeszcze G trzyma cenę.

W generacji 6 były różnice..., sam dlatego celowałem w E6 , stało się jak stało z loterii Oled mam E7 ,ale dziś kupiłbym B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Subman napisał:

Olakoma, proponuję przejrzenie jeszcze raz chociażby dzisiejszych wpisów... Było wszystko wytłumaczone dziś i to dwa razy - raz przeze mnie i raz napisał to też ma_ko. Błagam...

No było Subman, przepraszam, że marudzę ale na tym francuskim portalu piszą nieprawdę ? Przez te wątpliwości co do roku produkcji panelu w Sony też wstrzymałem się z zakupem i teraz drążę temat w kółko jak inni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RTV EURO AGD jest 65B7 za 10999- 20 rat 0% ze spatą jednej raty+Xbox one s w zestawie,przy 15000 za A1 to chyba NAPRAWDE WARTO CO?ma_ko,Subman.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co tyle spacji dodałeś ? :blink:

Jak Ci nie zależy na konsoli to na allegro możesz znaleźć LG B7 65" za 10600 zł.Odnośnie tego czy warto/nie warto. Wszystko zależy czego oczekujesz. LG - lepszy ABL, lepszy smartOS (szybszy), więcej wspieranych standardów HDR. Sony A1 - lepszy postprocessing obrazu.

Tak a propo - to Vincent Teoh z brytyjskiego HDTV napisał, że ponieważ matryca A1 nie posiada fioletowej poświaty antyodblaskowej to jest to na 100% panel z 2017 roku: http://www.hdtvtest.co.uk/news/kd65a1-201706044471.htm Zamieścił nawet takie poniższe zdjęcie - po lewej A1, po prawej LG 6 seria:

ar.thumb.jpg.6f31855e90b199b34bc8325803520b2f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Subman napisał:

Ale po co tyle spacji dodałeś ? :blink:

POMYŁKA,zawalona głowa myślami.10-15 tyś to trochę kasy i człowiek chce jak najlepiej.Chyba na dwa dni przestanę czytać forum i podejmę decyzję:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzą to "wiśniowy" zafarb miał chyba coś wspólnego z warstwą odpowiadająca za 3D...., rzeczywiście momentami był irytujący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG od dawna nie produkuje paneli z 2016 roku - po prostu nie opłaca się utrzymywać produkcji kilku linii produktowych.

Co do opłacalności zakupów - A1 ma lepszy postprocessing ale nie o 4-5 tys. zł lepszy. Jeśli jest w zbliżonej cenie do B/C7 (zdarzało się) to brałbym ponownie w ciemno, jeśli nie - LG jest lepszym wyborem z rozsądku.

LG ma też:

- 4 pełnoprawne porty HDMI 4k/60/HDR (A1 tylko 2 + 2 o mniejszej przepustowości)
- Netflixa z Dolby Vision i Atmosem
- Youtube z HDR
- planowany update z Technicolor HDR

Soniacz za to lepszy upłynniacz, mniej problemów z HDMI-CEC, dźwięk z wbudowanego audio, dithering i detale bliskie czerni oraz otwarty system (jeśli komuś na tym zależy). Dobrze też wygląda profil CinemaPro tuż po wyjęciu z pudełka chociaż u LG też się to zmieniło po dodaniu profilu Technicolor.

Edytowane przez deng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenny wzrosły na 16999 za A1,poczekam na początek stycznia może spadną na 15000 .A jeśli 65'' EZ 1000 będzie do wyrwania za 15000 lub mniej to chyba ''WARTO''.Widział ktoś jak wygląda film Dolby Vision na EZ1000-mimo braku wsparcia ,może wyglądać lepiej niż np.B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2017 o 19:27, gangi007 napisał:

W zeszłym roku ceny TV tuż przed Sylwestrem, ale po świętach BN nagle zanurkowały do najniższego poziomu w roku, po czym na początku stycznia znowu poszły w górę. Dlaczego tak się robi nie wiem. Warto chyba jednak poczekać na CES 2018; 9-12 stycznia. Na tych największych na świecie targach elektroniki w Las Vegas pojawią się napewno nowości od Sony: może A2 ? może TV 8K? może nowy ZD9 i jak zwykle odświeżone wersje modeli tegorocznych. Niestety będzie się to wiązało z wyższym ustawieniem pułapu cenowego nowych TV. Ale potem już zjazd w dół .... do końca roku. Jak w piosence Frediego M- Show must go on

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jeszcze tylko napiszę zupełnie bezstronnie, że dużo się pisze o różnicach między LG a Sony zwracając uwagę na lepszy ABL w tym pierwszym czy postprocessing w drugim, a mało kto wspomina o działaniu upłynniacza. A przecież ten zastosowany w Sony deklasuje to, co oferuje LG...

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie wiem w czym może deklasować - dla mnie w LG działa pierwsza klasa - lepiej niż to co miał Panasonic w plazmach

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze upłynniacze niż plazmy Panasonica mieli w zasadzie wszyscy i to już dawno temu, to akurat żaden wyczyn. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...