Jump to content

gargoyle

Użytkownik
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About gargoyle

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No poracha po całości ze strony SONY. Starsze modele jeszcze rozumiem, ale taki A1 powinien łykać DV bez zająknięcia. Nawet ich własny nowy odtwarzacz ma mieć obsługę DV - i z telewizorem LG będzie chodzić, a z ich własnym już nie...
 2. Szkoda, że jeden z pierwszych i popularnych filmów DV ma spapraną czerń - to niekorzystnie rzutuje na technologię, która moim zdaniem ma naprawdę duży potencjał. Szczególnie myślę tutaj o nieco ciemniejszych telewizorach - te przy DV powinny zyskać zdecydowanie więcej, niż topowe OLEDy i tak naprawdę jest ich znacznie więcej na rynku. No i druga sprawa - HDR jest świeży, filmów UHD jeszcze nie tak wiele, więc studia dopiero uczą się HDR, a co dopiero DV. Za rok pewnie proces będzie opanowany na tyle, że DV najpewniej będzie się zdecydowanie bardziej wybijało na tle zwykłego HDR10. Tak czy siak - wielkie podziękowania za test, nie widziałem jeszcze w internecie tak dobrego porównania technologii. Gratulacje!
 3. Ja swoje trzy grosze wtrącę takie, że na święta pewnie OPPO nabędę. Recka Macieja tylko mnie w tym utwierdziła, a na co nie zwrócił uwagi - prędkość działania. Byłem w salonie i estetyka i prędkość działania interfejsu mnie urzekły, po prostu sprzęt zap###la jak szalony, płyty łyka od ręki, zasoby sieciowe wczytują się obłędnie szybko i całość działania daje takie poczucie, że nie walczymy ze sprzętem, a po prostu go używamy. Coś jak przejście z lagującego androida na najnowszego iPhone - to po prostu działa i do tego działa obłędnie szybko. Z minusów na pewno brak streamingu, chociaż z recenzji dowiedziałem się, że HDR10 działa już na wejściu. To znacząca różnica, bo po co komu UHD bez HDR? Dla mnie brak tego HDRa by skreślił sprzęt, a tak to po ostatniej prezentacji wyszedłem wręcz zauroczony. Te wszystkie bajery z ustawianiem opcji pewnie dla specjalistów potrzebne, ale mi wystarczy, że po ustawieniu wszystkiego na Auto działa jak trzeba
 4. Samsung już sobie z tym chyba poradził, dawno nie widziałem wypalonego ekranu w sklepie. Trochę wstyd Google...
 5. Nareszcie, zawsze jak odwiedzam znajomych, u których jest włączony TV z upłynniaczem, to dostaję zawrotów głowy ;-) P.S. \"klatkażu\" przez \"ż\" z kropką
 6. Pawel może kwestia wybranego profilu w ustawieniach wyświetlania - na domyślnie ustawionym dynamicznym wcale bym się nie zdziwił. Na xperii xz premium wygląda świetnie, ale 1440p @ 60 już tnie, 1080p @ jest płynnie. 30 FPS nie sprawdzałem.
 7. Kolejny genialny TV w tym roku Szkoda, że przy SDR jasność spada znacznie szybciej przy wyższym APL niż u LG, ale i tak całościowo robi niesamowite wrażenie. No i ten clear motion, przy 240Hz chyba wziąłbym kredyt na to cudo A jaka jasność matrycy w trybie Clear Motion, mocno spada?
 8. 1900 nitów ale to musi robić wrażenie na żywo... Czy SONY całkiem pozbyło się jakiejkolwiek redukcji smużenia przez PWM / BLS ? I drugie pytanie, czy telewizor z Androidem nie będzie potrafił odtworzyć Dolby Vision z pliku?
 9. Macieju co z funkcją BLS? W wadach jest wypisane, że implementacja mogłaby być lepsza, ale w samym tekście ani słowa na jej temat. Czy długość impulsu jest regulowana za pomocą jednego z suwaków?
 10. Super materiał. Panowie redaktorzy, czy input lag w trybie 120hz w 1080p nie będzie mniejszy niż przy 60hz? Czy skalowanie do 4K go zwiększy?
×
×
 • Create New...