Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, ara295 napisał:

Zazwyczaj oglądam wieczorem choć nie zawsze w całkowitych ciemnościach. Kąt oglądania często zmieniam choćby kładąc się na sofę. Oglądam telewizję satelitarną z nc+, w tym bardzo często mecze. Poza tym z kodi czy netflixa oglądam filmy i seriale. W mojej plaźmie w zasadzie denerwuje mnie rozmiar bo jest 42 calowa a chciałbym coś większego. Niestety nie są już dostępne te plazmy. Poza tym w mojej ocenie czerń nie jest jednak tak wspaniała jak to wynikało z testów które czytałem przed zakupem. Szczególnie widać to gdy np. czarne pasy dość mocno świecą gdy towarzyszy im jakąś ciemna scena.

Skoro oglądasz pod kątem - jeżeli jest to minimalne zejście z osi prostopadłej to spadek jakości na LCD jest minimalny, acz zauważalny. Pod dużym kątem tylko oled się obroni.

Mecze będą wyglądać lepiej na Sony, ma lepszy uplynniacz.

Czerń st 60 to było coś z okolic 0,008-0,01cd/m2 - gratuluję dobrego oka, że widzisz - faktycznie po ciemku można dostrzec lekkie świecenie na pasach :) LCD tyle natywnie nie zrobi, a system wygaszania  w krawędziaku jakim jest xe90 nie pomoże  w na tyle, tutaj aby była smoła musisz wejść w oleda.

Biorąc pod uwagę obecne parametry oledow LG i to, że lubisz mecze oraz streaming imho jeszcze nie czas abyś zmienił tv.

 

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Na dniach planuje zakup tego telewizora i zastanawia mnie, czy opłaca się wykupić rozszerzoną gwarancję na ten telewizor na stronie Sony. Z tego co widzę, jest możliwość rozszerzenia gwarancji nawet o trzy lata. Niestety obecnie nie wiem ile to kosztuje i czy faktycznie jest czym sobie zawracać głowę. Może ktoś z forumowiczów posiada taką gwarancję albo może doradzić czy warto do tego dopłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kordo napisał:

Witam wszystkich serdecznie.

Na dniach planuje zakup tego telewizora i zastanawia mnie, czy opłaca się wykupić rozszerzoną gwarancję na ten telewizor na stronie Sony. Z tego co widzę, jest możliwość rozszerzenia gwarancji nawet o trzy lata. Niestety obecnie nie wiem ile to kosztuje i czy faktycznie jest czym sobie zawracać głowę. Może ktoś z forumowiczów posiada taką gwarancję albo może doradzić czy warto do tego dopłacać?

witaj

Mi udało się dostać w cenie TV gw. na 3 lata, ale na 5 lat już cena za TV była dużo wyższa. Co ważniejsze to nie pseudo rozszerzana gwarancja tylko od sony. Czy warto - hmmm, w dzisiejszych czasach to różnie bywa z sprzętem RTV. Ja mam nadzieje, że mój sony będzie grał tak samo długo jak plazma Panasonica.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kordo napisał:

Witam wszystkich serdecznie.

Na dniach planuje zakup tego telewizora i zastanawia mnie, czy opłaca się wykupić rozszerzoną gwarancję na ten telewizor na stronie Sony. Z tego co widzę, jest możliwość rozszerzenia gwarancji nawet o trzy lata. Niestety obecnie nie wiem ile to kosztuje i czy faktycznie jest czym sobie zawracać głowę. Może ktoś z forumowiczów posiada taką gwarancję albo może doradzić czy warto do tego dopłacać?

Sony Center w Łodzi /Port Łódź/ daje w promocji 5 letnią gwarancję w cenie TV. Nie wiem tylko czy przy wszystkich rozmiarach. W 75 calach na pewno. Cena TV 19900 ale można się jeszcze targować-jak masz dobrą gadkę :). Ogłaszają się też na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dodasz na stronie scentre TV do koszyka to będziesz widział ile kosztuje gwarancja na 3,4,5 lat w wersji zwykłej i plus. Jak kupisz TV u nich, to na pewno da się potargować, mi się udało trochę zejść z ceny gwarancji mimo, że kupowałem TV w trakcie kilkudniowej promocji cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2017 o 23:58, Xisiek napisał:

Skoro oglądasz pod kątem - jeżeli jest to minimalne zejście z osi prostopadłej to spadek jakości na LCD jest minimalny, acz zauważalny. Pod dużym kątem tylko oled się obroni.

Mecze będą wyglądać lepiej na Sony, ma lepszy uplynniacz.

Czerń st 60 to było coś z okolic 0,008-0,01cd/m2 - gratuluję dobrego oka, że widzisz - faktycznie po ciemku można dostrzec lekkie świecenie na pasach :) LCD tyle natywnie nie zrobi, a system wygaszania  w krawędziaku jakim jest xe90 nie pomoże  w na tyle, tutaj aby była smoła musisz wejść w oleda.

Biorąc pod uwagę obecne parametry oledow LG i to, że lubisz mecze oraz streaming imho jeszcze nie czas abyś zmienił tv.

 

Dziękuje za cenne sugestie. Zależało by mi jednak na większym rozmiarze telewizora w związku z tym pomyślałem czy przy moich zastosowaniach ( sport z nc+, streamingi filmów i seriali, czasem jakiś blu ray  ) rozwiązaniem nie byłoby kupienie lg eg910, który obecnie jest w bardzo akceptowalnej cenie. Byłby to telewizor na okres przejściowy, jakieś trzy, cztery lata, aż technologia OLED zostanie dopracowana i będzie tańsza. Tylko nie wiem czy nie byłbym rozczarowany po przejściu na ten telewizor z plazmy panasonica, szczególnie jeśli chodzi o płynność w sporcie i ogólnie obraz?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG fhd w oledzie po st60, hmmm niech pomyślę. Powiem tak w ciemno dla wymagającego użytkownika/dobrego oka - na bank nie, ewentualnie po sprawdzeniu w domu. Przy słabszym sygnale, przy meczach, przy zjadanych/brakujacych odcieniach szarości możesz nie być calkiem zadowolony.

PS. Zwróć uwagę, że klasowe LCD w tym rozmiarze potrafią kosztować wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ara295 napisał:

Tylko nie wiem czy nie byłbym rozczarowany po przejściu na ten telewizor z plazmy panasonica, szczególnie jeśli chodzi o płynność w sporcie i ogólnie obraz?  

witaj,

ja przesiadłem się z Panasonica plazmy 42" i plazma jednak wygrywa pod kilkoma względami, chociażby kąty widzenia czy  czas reakcji, ale z XE90 55" jestem mega zadowolony. Oglądam sport, filmy i gram na PS4 i po ustawieniach wszystko wygląda OK.

pozdrawiam

Edytowane przez m@rio_nwo
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąty widzenia bez dwóch zdań lepsze są w dowolnej plazmie, jednak z tym czasem reakcji to bym nie wybiegał za daleko. O ile nie mówimy o trybie gra (bez upłynniacza), to na pewno lepsze odwzorowanie ruchu zapewni XE90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych kilku dniach użytkowania TV pojawiły się kolejne pytania, może pomożecie...

1. Podczas oglądania filmów z Netflixa zauważyłem takie jakby śnieżenie, mrówki, ziarno - jakby był nałożony jakiś filtr. Efekt pojawia się na płaskich, jednokolorowych powierzchniach - np. w tle na ścianach, stołach, drzwiach. Zawsze dotyczy to tła, pierwszy plan jest super. Na początku zwalałem to na Netflix, ale efekt zauważyłem też przy grze na PS4 (t-shirt głównego bohatera był biały i na nim był ten efekt). Efektu (póki co) nie zauważyłem przy słabszych źródłach (KODI, UPC). Tryb (standard, kino pro, gra) nie ma wpływu na efekt, podobnie jak systemy redukcji niepożądanych efektów. Nie jest tak, że mi to jakoś przeszkadza, jestem nawet w stanie uwierzyć, że jest to celowy zabieg, ale chcę wiedzieć, czy to wina mojego TV czy tak już jest.

2. Tutaj spodziewam się odpowiedzi negatywnej, ale co tam, zapytam. Wiem, że można zmienić działanie przycisku Netflix na pilocie. Czy można zmienić działanie innych przycisków? Netflix akurat mi się przydaje, ale np Google Play jest absolutnie zbędny i chętnie podpiąłbym tam KODI.

3. Czy można sprawdzić info aktualnie dot. odtwarzanego materiału? Rozdzielczość, klatki itp.? Chodzi mi o info z TV, nie z aplikacji, która odtwarza materiał.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tej chwili dostępu do EX9005 , ale jestem przekonany że odnośnie punktu 3 informacje znajdziesz wciskając na pilocie ; przycisk i+/? ; 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Wcześniej próbowałem z tego korzystać, ale bez efektów. Okazuje sie, ze pokazuje to różny zestaw danych w zależności od źródła sygnału, przy niektórych jest ok, przy innych brakuje czesci danych, przy niektórych nic nie pokazuje. W każdym razie o tę funkcję mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 28.07.2017 o 08:28, Etheon napisał:

2. Tutaj spodziewam się odpowiedzi negatywnej, ale co tam, zapytam. Wiem, że można zmienić działanie przycisku Netflix na pilocie. Czy można zmienić działanie innych przycisków? Netflix akurat mi się przydaje, ale np Google Play jest absolutnie zbędny i chętnie podpiąłbym tam KODI.

Jest aplikacja która pozwala przypisać przycisk Netflix. Nazywa się App starter for netflix button. Możesz pod nią przypisać dowolna aplikację również Kodi. Jest to aplikacja dla poprzedniej linii telewizorów dlatego myśle że pozostaje czekać aż pojawi się również dla przycisku google play.

Swóją drogą bardzo chciałbym aplikację która pozwoliła by przypisać dowolne skróty pod te 4 kolorowe przyciski. Np timer, oszczedzanie energii czy ustawienie obrazu. Ktoś wie czy może jakaś apka istnieje która pozwala zrobić takie skróty?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co lepsze ?

Cena mniej więcej ta sama...

KD-55XE8505 czy KD-49XE9005

Zakup planuję po wakacjach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja mam taki problem w moim 55" XE9005, że gdy włącze telewizor i od razu przejdę do oglądania Netlixa czy Youtube, obraz dziwnie szarpie, skacze lub przycina się, ciężko mi to jednoznacznie określić, gdy zacznę od oglądania Telewizji Satelitarnej lub gry na PS4 Pro, ten problem nie wystepuje. Sony Service wymieniło mi płytę główną lecz problem nie zniknął. Internet mój to stabiline 40 mbit download / 8 mbit upload. Problem występuje na Androidzie 7.0 jak i występował na 6.0. Reset do ustawień fabrycznych, czyszczenie pamieci podręcznej nie dało rezultatu. W moim drugim 55" XD9305 nie mam takich problemów. Gdzie szukać rozwiązania? Ten typ tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka była odpowiedź sony service gdy  wymiana płyty nie dała rezultatu ?Nie chcą ci wymienić tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już któraś osoba o tym pisze. Tv z android więc myślę że to on robi zła robotę.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź Sony service: "Proszę podać numer seryjny, my przyślemy technika w celu weryfikacji problemu i znowu to samo w koło"

@vandel1 możesz podać przykłady takich postów, nie mogę się doszukać.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co lepiej wybrać : xe9005 czy ks9500 oba 65" samsung cenowo troszkę tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Mayday napisał:

Pytanie co lepiej wybrać : xe9005 czy ks9500 oba 65" samsung cenowo troszkę tańszy.

XE90 to bardzo dobry TV, ale KS9500 to telewizor o klasę lepszy. Zresztą wystarczy spojrzeć na testy tutaj oraz cenę z jaką oba te telewizory startowały.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Mayday napisał:

Pytanie co lepiej wybrać : xe9005 czy ks9500 oba 65" samsung cenowo troszkę tańszy.

Telewizor ks9500 to flagowy model samsunga z zeszłego roku, do tego to fald (full array local dimming), także jeżeli tylko nie przeszkadza Ci ,,krzywy" ekran to ten telewizor będzie dobrym wyborem. Zwłaszcza, że aktualnie ma naprawdę świetny stosunek jakości do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Mayday napisał:

Też mi się tak właśnie wydaje, dzieki za radę:D

Spoko, przewijał się ten temat już na forum. Jedyne co musisz sobie ewentualnie sprawdzić to czy zakrzywienie Ci nie przeszkadza. Dla jednych to plus, dla drugich minus, a dla trzecich jest to kwestia obojętna (tj. ani to nic ciekawego nie daje ani nie przeszkadza)

Tutaj podobny dylemat osoba miała:

A Maciej Koper co do modelu wyższego od XE90, tj. XE93 nawet pisał tak:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2017 o 08:28, Etheon napisał:

Po kolejnych kilku dniach użytkowania TV pojawiły się kolejne pytania, może pomożecie...

1. Podczas oglądania filmów z Netflixa zauważyłem takie jakby śnieżenie, mrówki, ziarno - jakby był nałożony jakiś filtr. Efekt pojawia się na płaskich, jednokolorowych powierzchniach - np. w tle na ścianach, stołach, drzwiach. Zawsze dotyczy to tła, pierwszy plan jest super. Na początku zwalałem to na Netflix, ale efekt zauważyłem też przy grze na PS4 (t-shirt głównego bohatera był biały i na nim był ten efekt). Efektu (póki co) nie zauważyłem przy słabszych źródłach (KODI, UPC). Tryb (standard, kino pro, gra) nie ma wpływu na efekt, podobnie jak systemy redukcji niepożądanych efektów. Nie jest tak, że mi to jakoś przeszkadza, jestem nawet w stanie uwierzyć, że jest to celowy zabieg, ale chcę wiedzieć, czy to wina mojego TV czy tak już jest.

2. Tutaj spodziewam się odpowiedzi negatywnej, ale co tam, zapytam. Wiem, że można zmienić działanie przycisku Netflix na pilocie. Czy można zmienić działanie innych przycisków? Netflix akurat mi się przydaje, ale np Google Play jest absolutnie zbędny i chętnie podpiąłbym tam KODI.

3. Czy można sprawdzić info aktualnie dot. odtwarzanego materiału? Rozdzielczość, klatki itp.? Chodzi mi o info z TV, nie z aplikacji, która odtwarza materiał.

Na Netflix ziarno to coś normalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...