Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, diana napisał:

Dość dużo wypunktowałeś tych ; usterek ; jak u innych użytkowników to wygląda?  Trochę mój zapał do zakupu tego TV zmalał..

U mnie wisi ok. miesiąc. Żadnych usterek z powyższych. Oczywiście dźwięk odtwarzam przez zewnętrzny system. Android przytnie raz w tygodniu, ale jeszcze ani razu nie resetowałem.

Wszystko śmiga aż miło!

Zdecydowanie polecam!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mocnego masz neta , może powyższe usterki które u Ciebie nie wystepują mają związek właśnie z dostarczanym internetem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router UPC trzeba od czasu do czasu walczyć na minutę. Lub wymienić na nowszy

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy EX9005 czy jest to ; normalne ; w tym modelu że po wejściu w epg zanika dzwięk , czy jest opcja ; przezroczystości menu ; ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup tego modelu XE9005 w rozmiarze 55 cali i mam pytanie do osób posiadających ten telewizor i oglądających na nim filmy na nośniku UHD. Jak oceniacie obraz i to odwzorowanie ruchu o którym była dyskusja? Telewizor kupuje głównie pod filmy na nośnikach UHD i Blu-ray i nie wiem czy ten model będzie najtrafniejszym wyborem. Będę wdzięczny za jakieś opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 9.05.2017 o 16:49, lukilik napisał:

Witam 

Przymierzam się do kupna tv led

Czekam na testy nowych modeli( właściwie został mi tylko LG) i wstępnie wybrałem Sony 55xe9005

Czy warto przemyśleć  Panasonica ex780 w opcji 58 cali? cena bedzie podobna.

Tylko widać że słabiej świeci ( słądszy efekt HDR)

Czy zauważe różnicę w materiałach z HDR ( gry PS4 i filmy? )

Kilka informacji do czego potrzebuje tv

1. PS4 zwykłe z opcją wykorzystania HDR w grach ( to mnie najmocniej ineresuje)

2. Na codzień NC+ PILKA NOZNA ,filmy z Canal Plus oraz NETFLIX bajki dla córki,filmy i seriale.(sa dostępne już w UHD HDR)

Witam,

Także przed zakupem długo szukałem i czytałem oraz oglądałem filmów, żeby wybrać ten najlepszy (umówmy się, wybieramy to na co nas stać ;) ). Miałem nawet już w domu UE60KS700 i po 7 dniach oddałem do sklepu, na rzecz SONY 55XE90. Pomimo tego, że jest mniejszy co mi osobiście nie przeszkadza i nie żałuje. Kolory w samsungu były jak dla mnie za bardzo sztucznie podbijane w Sony są one naturalne.

Tutaj masz info / test jak świeci HDR (od 2:41) w telewizorze w porównaniu z innymi Sony X900E TV Review 2017 - Rtings.com.

Także posiadam PS4 i gry w HDR wyglądają bajecznie, ale warto pamiętać, że nie każda gra wspiera HDR.

NETFLIX - HD, UHD czy HDR wyglądają bardzo dobrze.

Ja mam sygnał z Netii więc sygnał mam dobry. Mecze wyglądają bardzo ładnie (TRYB LIVE  FOOTBALL) jest ok, dużo lepiej niż tryb football w samsungu.

Warto też wspomnieć, że ustawiania default'owe są - ok. Ale w siec można poszukać innych ustawień ewentualnie metodą prób  i błędów ustawić swoje parametry.

Ale .... dźwięk w tym TV to jest słaby i chyba w niedalekiej przyszłości kupie soundbar ;)

 

Dnia 11.05.2017 o 11:10, kaka18 napisał:

Ja jestem już po miesiącu używania i mogę coś powiedzieć(wersja 55cali):

"....-tv do oglądania filmów,seriali(szczególnie netflix 4k) jest świetny. Na prawdę robi duże wrażenie, czuć hdr, kolory genialne, płynność okej....."

dokładnie

 

Dnia 11.05.2017 o 11:10, kaka18 napisał:

"....- sport - jest okej natomiast tak jak w teście płynność mogła by być lepsza(oglądam dużo piłki nożnej)....."

w porównaniu z innymi TV jest duuużżżoo lepiej

 

Dnia 11.05.2017 o 11:10, kaka18 napisał:

".....-android ma wszystko to potrzeba, menu się lekko zcina ale to nie przeszkadza, raz na 100 uruchomień tv się nie włącza i trzeba przytrzymać przycisk i zrobić reset androida. Najlepsza funkcja to przesyłanie obrazu z smartphone czy pc, yt jednym przyciskiem na tv. Ci co oglądają dużo netflixa docenią też przycisk na pilocie :)....."

U mnie od kiedy posiadam ten TV tylko raz się zresetował android

 

Dnia 11.05.2017 o 11:10, kaka18 napisał:

"...-dźwięk. Tutaj szału nie ma, jeżeli ktoś oczekuje lepszych doznań przy oglądaniu filmów potrzebny soundbar....."

Amen

 

Dnia 11.05.2017 o 11:10, kaka18 napisał:

Problemy z jakimi się spotkałem od początku to:

-youtube nie działał po 3 uruchumieniu tv(trzeba było zmienić pobieranie godziny z tv na internet)

-niestety ale muszę za każdym razem klikać połącz na mojej sieci ponieważ tv sam się do niej nie podłącza(czasami zapomina hasło), być może jest to związane z  moim starym routerem  od upc.

-czasami przy podłączaniu z usb plików, tv ich nie widzi albo coś miesza(1na20 podłączeń)

-dekoder wifi premiumbox+ od nc+ zaczął kompletnie fixować, resetuje się losowo kilka razy w ciągu dnia albo się zacina całkowicie. Muszę go oddać do serwisu, piszę dlatego że problem pojawił się dopiero przy tym tv a mam ten dekoder już od ponad roku(pewnie zbieg okoliczności).

 

z tych w/w problemów nie zaobserwowałem u siebie żadnego - myślę że wina po stronie Twojego ISP i sprzętu sieciowego, filmy z USB czy HDD odtwarza bez problemów.

 

Dnia 11.05.2017 o 11:10, kaka18 napisał:

Telewizor polecam, problemy w porównaniu do innych takich jak ramki w ks7000 czy badpixele, problemy z matrycą to drobiazg. TV jest solidnie wykonany i zakup oceniam pozytywnie. Brać koniecznie jak największy :)

Podpisuje się pod tym ;)

 

 

 

Edytowane przez m@rio_nwo
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m@rio_nwo czy możesz sprawdzić u siebie   

Do posiadaczy EX9005 czy jest to ; normalne ; w tym modelu że po wejściu w epg zanika dzwięk , czy jest opcja ; przezroczystości menu ; ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, diana napisał:

@m@rio_nwo czy możesz sprawdzić u siebie   

Do posiadaczy EX9005 czy jest to ; normalne ; w tym modelu że po wejściu w epg zanika dzwięk , czy jest opcja ; przezroczystości menu ; ?

tak, też znika głos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda panel xe9005 gdy wyświetlacie film z białymi napisami srt ? Czy jest tak, że jedzie straszna poświata od dołu ekranu do góry ? Koleś wymienił 9005 na inny egz. i ma to samo. Teraz chce kupić OLED a1.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, diana napisał:

Rozumiem że obrazu też nie ma gdy wyświetlisz epg 

EPG czyli jak rozumiem przewodnik pod przyciskiem quide? Jeśli tak to u mnie jest on przezroczysty wraz z dzwiękiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe , możesz podać swoją wersję oprogramowania ? orientujesz się czy jest opcja ustawienia przezroczystości menu i czy w są jakieś ustawienia dla EPG ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załączniku. Dodam tylko że działa to z cyfrowym źródłem sygnału. Nie mam żadnego dodatkowego dekodera tylko kablówke. 

Co do ustawień, nic nie ustawiłem. To działało odrazu po uruchomieniu 

149513383966476977527.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

Zaprogramowałem kanały cyfrowe z kablówki UPC. Utworzyłem listę kanałów ulubionych "tych odkodowanych" ( lista prawie jak z DVBT ) i nie potrafię użyć/zastosować listy ulubionych. Jak można ją uruchomić ?

Pozdr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diana

jak na razie czekam cierpliwie na wskazówki od forowiczów ...

Pozdr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem jedną z wypowiedzi w necie ale myślę że spróbować nie zaszkodzi . Zobacz czy pod przyciskiem Discover nie będzie rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diana

pod discover jest rozwiązanie w postaci wyboru listy do guide ( to działa - guide jest albo dla wszystkich albo dla ulubionych) ale nadal nie mogę ograniczyć lity zaprogramowanych kanałów do tych odkodowanych/ulubionych podczas normalnego oglądania kanałów z kablówki  :(

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z udostępnianiem ekranu laptopa na tym TV. Z telefonu komórkowego screen mirroring działa płynnie natomiast jak udostępniam obraz z laptopa to po ok 10 sek płynnego działania, obraz dostaje opóźnienie sięgające nawet 1 minuty (czyli funkcja ta staje się bezużyteczna). Też tak macie czy to problem tylko mojego TV?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2017 o 21:20, diana napisał:

Takie same ; parametry/wersje ; a u kolegi brak w EPG dzwięku i obrazu ..

No i się naprawiło samo nic nie ; grzebał ; a opcja podglądu EPG z podglądem obrazu i dzwiękiem teraz działa . Ma Ktoś wiedzę  odnośnie dwóch tunerów sat , jaką korzyść otrzymamy z podłączenia dwóch kabli z konwertera ? . Dopytuję ponieważ infolinia Sony to jakieś nie porozumienie odnośnie wiedzy o właściwościach sprzedawanych modeli TV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja Android TV 7.0 Nougat ze strony producenta jest już do pobrania

Opcja dla niecierpliwych :)

Pobierasz, rozpakowujesz, kopiujesz na pendrive. Po podłączeniu pendrive do TV telewizor sam zaczyna sie aktualizować, nic więcej nie trzeba robić. 15-20 minut i gotowe.

https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-android-xe90xx_x90xxe-series/kd-55xe9005/downloads/00014700

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...