Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę w jednym zdaniu.

Samsung KS9500 czy Panas DX900 zostawią w tyle w zasadzie każdy dowolny LCD FHD pod względem ostrości w ruchu, dlatego stwierdzenie...

Dnia 15.03.2017 o 17:58, Fjubens napisał:

Jeśli kupuje się telewizor typowo do piłki nożnej i filmów, to w grę wchodzi tylko FHD, żadne UDH 2016/2017. Strata kasy i jednocześnie gorszy wybór.

... jest dla mnie kompletnie pozbawione sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mr.Hankey napisał:

Napiszę w jednym zdaniu.

Samsung KS9500 czy Panas DX900 zostawią w tyle w zasadzie każdy dowolny LCD FHD pod względem ostrości w ruchu, dlatego stwierdzenie...

... jest dla mnie kompletnie pozbawione sensu.

Serio? DX900 i KS9500? Przecież napisałem nawet niżej:

"Oczywiste, że jak się porówna FHD Jakiś za 3K z FALDem 13-14K, to FALD wypadnie i tak lepiej, ale ciężko porównać TV z innym za kilka razy więcej pieniędzy."

Cena 58DX900 = 12.000 zł
Cena 65KS9500 = 13.000 zł

Złapałeś mnie za słówko 'Zadne UHD', ale wydawało mi się, że wiadome będzie iż chodzi o TV z realnych kwot, tj. KS7000, Sony z tego tematu etc. Zwłaszcza, że jest to temat z recenzji wspomnianego Sony XE9005. Także ok, interpretacja niech będzie i taka.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, dalej brniesz w otchłań... Przecież sam napisałeś:

 

Dnia 15.03.2017 o 17:58, Fjubens napisał:

Jeśli kupuje się telewizor typowo do piłki nożnej i filmów, to w grę wchodzi tylko FHD, żadne UDH 2016/2017. Strata kasy i jednocześnie gorszy wybór.

A ja napisałem, że to bzdura. Gdybyś w swoim wywodzie zaznaczył jakiś przedział cenowy, to pewnie nawet nie chciałoby mi się wnikać i komentować. Ale napisałeś tak, a nie inaczej, więc sprostowałem nieprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Właśnie nabyłem ten tv w wersji 65" i jestem pod wrażeniem jak narazie. 

Mam jednak 2 pytania

1. Można edytować listę programów?  telewizję mam kablową cyfrowe

2. Co do Hdr. Mam zostawić jak rozumiem na auto aby Hdr sam się włączył jak otrzyma taki sygnał? I czy gdzieś będzie o tym pokazana informacja że jest włączony Hdr? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3/20/2017 o 09:16, Fjubens napisał:

To Ironfist, tak?

Seriale Marvela tak mają wszystkie, że za ekranem widać 'syf', tzn. właśnie coś ziarnistego rozpraszającego w oglądaniu. Też u siebie na to zwróciłem uwagę na początku na Samsungu nawet myślałem, że z moim TV coś nie tak, ale u znajomego na Sony dokładnie ten sam efekt.

Daredevila tak mordowałem, a Jessici Jones nawet mi się odpalać przez to ziarno nie chce, zero frajdy z oglądania.

Włącz Breaking Bad i zobaczysz bez HDRa też ten efekt, tam też niestety tak jest kręcone. Za to Better Call Saul wygląda lepiej niż cokolwiek innego na Netflixie.

To pewnie o to chodzi:

https://www.quora.com/Why-are-there-some-moving-grains-on-Netflixs-4K-shows-Daredevil-specifically-especially-in-brighter-areas-of-scenes-with-lots-of-contrasts

--

Netflix to w ogóle czasem dziwną ma tę jakość. Od niedawna w Samsungu KS7000 można znowu info używać na Netflixie i niektóre tytuły w 4K wyglądają i tak gorzej niż 1080p mimo, że normalnie się wczytują, mam internet 50 czy 60 MB/s stały, na kablu nawet do TV żeby spadków nie było.

Porównaj sobie np. Crown z Better Call Saul

albo Daredevil nieszczęsny z House of Cards (Seasons 2+, pierwszy był kręcony w 1080p i upscalowany jedynie, wygląda mega słabo akurat ten sezon względem następnych)

W dodatku niestety, ale sceny w czerni są strasznie spikselowane nawet w 4K na netflixie, googlowałem też w temacie i niby to normalne. :/

Sceny w ciągu dnia w 98% przykadów wyglądają obłędnie, a noc słabo.

https://www.avforums.com/threads/pixelated-blacks-on-netflix-4k.1995957/

"Dark scenes are the hardest to capture and always add noise."

Dzięki za odpowiedź. Z racji tego, że w HDR ta ziarnistosc obrazu jest dużo bardziej widoczna to bałem się że mam jakiś wadliwy egzemplarz :). 

Co do serialu to tak, to jest Iron Fist. Żałuj że nie oglądałeś Jessici Jones - serial fabularnie i aktorska najlepszy z wszystkich seriali duetu marvel/Netflix. Jak dla mnie ta ziarnistość nie jest na tyle uciążliwa żeby rezygnować z dobrego serialu :) da się do tego przyzwyczaić. 

13 godzin temu, Bartoo napisał:

Witam, 

Właśnie nabyłem ten tv w wersji 65" i jestem pod wrażeniem jak narazie. 

Mam jednak 2 pytania

1. Można edytować listę programów?  telewizję mam kablową cyfrowe

2. Co do Hdr. Mam zostawić jak rozumiem na auto aby Hdr sam się włączył jak otrzyma taki sygnał? I czy gdzieś będzie o tym pokazana informacja że jest włączony Hdr? 

Mogę odpowiedzieć na twoje drugie pytanie.  Zostaw na auto, jeżeli TV wykryje sygnał HDR,  to automatycznie się przełączy. Zobaczysz to na przykład w opcjach obrazu,  jak w załączonym zdjęciu. Pomijając już fakt,  że jakość HDR raczej sam zauważysz. Niemniej nie liczyłbym na HDR w kablówce przynajmniej przez najbliższe 5 lat (a wtedy to możesz dopiero w jakichś kanałach testowych). 

 

Screenshot_2017-03-22-21-00-06.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

 

Z listą kanałów sobie poradziłem. Swoją drogą głęboko jest to ukryte aby sobie ją edytować.

Musze sobie jakieś demo z HDR ściągnąć aby zobaczyć efekt.

 

PS. Też mieliście wczoraj aktualizację TV? Nie jest to wersja 7.0 ale coś tam było. Ktoś wie co poprawili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przeczytaniu tego testu zdecydowałem się kupić ten telewizor.

Pytanie o 4K. Próbowałem odpalać różne materiały z sieci lokalnej (po kablu) i jest lipa. Filmy się zacinają, są doczytywane.... Pomyślałem że to wina odtwarzacza bo użyłem domyślnego. Niestety w VLC jest jeszcze gorzej.

Czy tak ma być ? Czy telewizor za 11k nie radzi sobie z odtwarzaniem materiału w 4k z bardzo wysokim bitratem?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałoś. Pracuje w UK dla jednej z sieci sklepów mamy stałą zniżkę na elektronikę 12% a od czasu do czasu firma dogaduje sie z różnymi firmami i mamy ekstra promocje i właśnie 24 marca zaczyna sie taka promocja dostaliśmy min zniżkę na KD55XE9005 i KD65XE9005 w wysokości 30% i tylko na te tv. Wychodzi na polskie za 65" 8746 zł po zniżce, Sony to nie firma charytatywna więc daje to użytkownikom forum pewien pogläd jakich cen można spodziewać się w przyszłości. Chce ten tv zabrać ze sobą do Polski i póki co będe mógł z niego korzystać okazyjnie do póki nie wrócimy na stałe. Układ pomieszczeń w domu w Polsce jest taki, że kuchnia jest otwarta i chciałbym, żeby moja żona mogła też będąc w kuchni zerkać na tv, chodzi programy telewizyjne, wiadomo,że kino będziemy oglądać wspólnie siedząc na wprost.  Czy ten tv nadaje się do jakiegokolwiek oglądania pod kątem bo widziałem już takie ekrany, na których nic nie widać. Cena jest zachęcająca przynajmniej wiem,że spiesząc się teraz żeby kupić tv do oglądania kilka tygodni w roku na pewno nie przepłacę bo raczej taniej nie będzie. Czy może jednak biorąc pod uwagę ten kąt poczekać na jakiegoś OLEDA? Wracamy do Polski za rok, czy jest szansa na OLED 65" poniżej 10000 do tego czasu?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy jest sens dopłacić około 2tys do XE93 :> Chodzi mi głownie o sport i PS4 (90% gram w fife) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, starvin napisał:

Ciekawi mnie czy jest sens dopłacić około 2tys do XE93 :> Chodzi mi głownie o sport i PS4 (90% gram w fife) :D

Są już oba testy na rtings, 93 wczoraj wyszedł, porównaj 'side-by'side', w ten sam sposób testują więc niejako wszystko jest wyłożone.

Zastanawia mnie tylko dość spory clouding w rogach na obu testowanych modelach (lewy dolny i lewy prawy), na 93 nawet gorzej jeszcze to wygląda, trochę kiepsko. Jasność HDR niesamowita za to w modelu wyższym, 9.8/10 nawet dostał X930 w tym aspekcie.

http://ca.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e

http://ca.rtings.com/tv/reviews/sony/x930e

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, starvin napisał:

Ciekawi mnie czy jest sens dopłacić około 2tys do XE93 :> Chodzi mi głownie o sport i PS4 (90% gram w fife) :D

Mnie również właśnie to zastanawia. Bo też się nad tym zastanawiam i też gram w Fifę. Może nie, aż w takim procencie ;) u mnie sygnał to będzie głównie tv naziemna i właśnie PS4 póki co. I tu też inny dylemat czy kupić XE90 lub XE93 w 55 calach, czy XD85 ale w 65 calach. Co by nie mówić 10 cali robi dużą różnicę na plus. Co byście mogli doradzić w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor nigdy za duży nie jest zły. 

Sam kupiłem xe90 w 65" i tak jak na niego patrzę to mniejszy nie miał by sensu. 

Ale swoją drogą wolałbym kupić coś z tegorocznych tv niż xd85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paniczos napisał:

Mnie również właśnie to zastanawia. Bo też się nad tym zastanawiam i też gram w Fifę. Może nie, aż w takim procencie ;) u mnie sygnał to będzie głównie tv naziemna i właśnie PS4 póki co. I tu też inny dylemat czy kupić XE90 lub XE93 w 55 calach, czy XD85 ale w 65 calach. Co by nie mówić 10 cali robi dużą różnicę na plus. Co byście mogli doradzić w tej kwestii?

Poczekać aż zniknie marża od Nowości, i brać XE93 ''65

XE93 to B. Dobry model, wręcz świetny zobacz na opisy z warsztatów... (Lecz Twoje oczy niech zdecydują)

Wiadomo że ''65 vs ''55 jest duża różnica jeśli chodzi o wielkość.

Jak to mówią ''Każdy Swój Rozum ma'' ale (moim) zdaniem lepszy ''55 - świetny obrazowo, (wykonanie, bebechy) niż ''65 z trzeba minusami w tym aspekcie. :)

 

XE93 to taki zastępca XD93 tylko że wydajniejszy z recenzji jaki jednego, drugiego i trzeciego portalu co widnieją już jego testy ok na + 43% od XD93.

Najlepiej sprawdzić samemu w docelowym miejscu pod swoim dachem, przypasuję Ci dany model zostawiasz sobie, a jak nie oddajesz. Teraz widzisz jest tak że możesz oddać TV bez podawania przyczyny. Nie ma raczej problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej trzeba czekać, aż marża od nowości zmaleje? Wiesz XE93 65 cali na chwilę obecną np. w euro rtv agd kosztuje 15 tysięcy, gdzieś może jest ciut taniej. To jest dwa razy za dużo jak dla mnie. Po jakim czasie i na jaką obniżkę można się nastawiać?

Ten tv to nowość. A mi potrzebny jakiś od zaraz, bo siedzę w gołych ścianach. Żeby cena coś spadła to ile mniej więcej trzeba czekać przy nowościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy uda się Wam zestawić tegoroczne nowości. Ja szukam czegoś w rozmiarze 75 cali i bardzo ciekaw jestem co jest obecnie najsensowniejsze do filmów przede wszystkim.

Wysłane z mojego SGP521 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc historycznie na ceny Sony na koniec roku nie zapłacisz mniej niż 10 tys a za 3 miesiące maks 1,5tys złotych Sony tanieje o wiele wolniej niż Samsung i Panasonic


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym polskim portalu na "B" pojawiła się recenzja modelu 55XE9305. Muszę przyznać, że padają tam mocne słowa:

Cytat

Warto zaznaczyć, że w ciemnych partiach obrazu 55XE9305 znacznie przewyższa OLED-y, bowiem w przeciwieństwie do nich nie gubi detali w cieniach i nie przejawia zniekształceń i szumów na styku czerni i bardzo ciemnych szarości

Ciekawe...

Edytowane przez Effendi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje porownanie np. Sony 75XE9405 vs Samsung Qled 75Q7 i choć mocno rozczarowały mnie produkty Sony z dywizji Mobile (miałem kilka produktów i wszystkie w serwisie po kilka razy - nigdy więcej) to mam wrażenie, że w przypadku TV może być dokładnie odwrotnie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PappaIce napisał:

Mnie interesuje porownanie np. Sony 75XE9405 vs Samsung Qled 75Q7 i choć mocno rozczarowały mnie produkty Sony z dywizji Mobile (miałem kilka produktów i wszystkie w serwisie po kilka razy - nigdy więcej) to mam wrażenie, że w przypadku TV może być dokładnie odwrotnie.

SONY XE9405 ''75 to (FLAD)

W tym roku wszystko od s/\msunga to krawężniaki.

 

Qled? już nie wiedzą co zmyślać tylko żeby mówiono że nowość, inna technologia... s/\

 

:rolleyes:

XE94  ''75 już widzę te zera na końcu B)

Stawiam na 27 900 PLn

Lub 35 900 PLn

9 godzin temu, Effendi napisał:

Na pewnym polskim portalu na "B" pojawiła się recenzja modelu 55XE9305. Muszę przyznać, że padają tam mocne słowa:

Ciekawe...

Muszę przyznać że konkretnie OPISany(...)

:)

To już 5 'Test' XE93 i muszę przyznać że dość wszyscy oceniają na ***** / **** 

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ponawiam pytanie. Czy telewizor odtwarza pliki 4K z wysokim bitratem?  Czy mam kupować android Box?

Na przykład próbowałem odtwarzać plik z bitratem 59Mb/s zarówno przez sieć (SMB, DLNA z Synology) jak i lokalnie z dysku przenośnego (niestety USB 2.0). Efekt jest ten sam - filmy przycinają... 

Jeśli telewizor powinien sobie poradzić to nie mam pojęcia dlaczego tak się u mnie dzieję... 59Mbs = 7.5 MB/s. Posiadam jakiś defaultowy router od UPC, który z łatwością powinien sobie poradzić z takim transferem. 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć dzisiaj przyszedł telewizor w wersji 55 calowej.

 

Mam problem z przełączeniem sygnału na 4k. W ustawieniach zmieniałem na ulepszony format i podłączałem kablem hdmi pod odpowiednie porty ale dalej jest"1080p stereo". Czy to może być związane z kablem hdmi lub to że mam podłączone 2 tunery do dekodera i jeden jest gorszej jakośći(antena 1 98% jakość 70%/antena 2 98% jakość 30%)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego konkretnie chcesz uzyskać sygnał 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kaka18 napisał:

Cześć dzisiaj przyszedł telewizor w wersji 55 calowej.

 

Mam problem z przełączeniem sygnału na 4k. W ustawieniach zmieniałem na ulepszony format i podłączałem kablem hdmi pod odpowiednie porty ale dalej jest"1080p stereo". Czy to może być związane z kablem hdmi lub to że mam podłączone 2 tunery do dekodera i jeden jest gorszej jakośći(antena 1 98% jakość 70%/antena 2 98% jakość 30%)?

Jakoś tak się składa, ze póki co platformy sat dostarczają via dekoder sygnał generalnie 1080i lub 1080p, TV pokazuje co dostaje, wiec jakbys chciał aby nagle było 2160 to musialbys np. podłączyć UHD playera.

Ps.TV wszystko skaluje sobie do natywnej czyli 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki chciałem się upewnić.

Generalnie jestem po pierwszym odcinku iron fista z netflixa i na razie przeskok jest ogromny z samsunga 32 calowego z 2010 roku. Funkcja wyszukiwania głosowego świetnie się przydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...