Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Sony XE90, którego pełna nazwa to XE9005 (możliwe są inne końcówki w różnych sieciach handlowych), to pierwszy telewizor na rok 2017, który trafia pod moją lupę. Jest to reprezentant klasy premium, w katalogu Sony, powyżej którego jest już tylko seria XE93/94, oraz... OLED A1, ale ten zadebiutuje nieco później w tym roku. Telewizor występuje w rozmiarach 49", 55" (w dzisiejszym teście), 65" i 75". Jest do pewnego stopnia następcą modelu Sony XD93, jednak cechuje się znacznie niższą ceną w chwili premiery. Pamiętamy, że XD93, był mocnym graczem w klasie premium. Jeśli więc XE90 będzie w stanie zapewnić porównywalną sprawność, to wraz ze swoją niską ceną, ma gwarantowany sukces w tym roku!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd na końcu przy podawaniu cen. 3 razy jest tv 55"

 

Reasumując dobrze zrobiłem czekając i wstrzymujac się z zakupem tv. Myślę że to będzie mój następny odbiornik ????

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popsuli ostrość ruchu, żeby pewnie w droższym modelu to poprawić :/

Maciej, czy wrzucisz też test droższego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było pytanie o model wyższy, to ja zapytam czy będzie test modelu xe85? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no, no... :)

Ten rok tak jak mówią będzie należał do Sony!

-Ceny jak na Premke ok.

-Obrazowo BARDZO OK.

-Wykonanie BARDZO OK, OK. :)      ( NO glue, NO adhesive tape :lol: )

- Lag 4K HDR / 33 ms.

 E90 kontynuuje trend bardzo dobrej równomierności obrazu. Ekran był pozbawiony zjawiska bandingu, czy brudnego ekranu. Nie dało się zaobserwować niczego niepokojącego ani na bieli, ani na transmisjach sportowych. Brawo Sony.

Oby w 99% takie sztuki były dostępne w sprzedaży, nie tylko 'złotko do testów' słyszycie Sony?! Hehe :lol: B)

_______________________________________________________________________________

To teraz czekamy na warsztaty ,,Top Modela'' Eleganta ''55 XE93 ^_^

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test jak zawsze porządnie pokazuje plusy (sporo) i minusy. Ale tak jak kolega pisał wyżej, co tam się stało z ostrością ruchu?! UFO wygląda jak w jakimś tanim tv ze średniej polki. 

DCI P3 jednak wyżej niż pierwotne 80%. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor 4K a w dynamicznym ruchu pewnie będzie miał mniej linii gorszą ostrość niż modele FHD z lepszym ruchem i fenomen 4K w tym momencie znika.

Sony przecież zawsze było liderem ze swoim MotionFlowem ehh szkoda bo telewizor przyzwoity. Jak dobrze ze mamy Panowie Wasze testy to producenci nic nie ukryją przed Nami :)

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą testy będą. Ale spokojnie ;) Od razu nie damy rady wszystkiego. Zaraz wjeżdżają kolejne firmy z nowościami. Na zmianę :D

Co do tego DCI. Na dzień dobry był błąd w oprogramowaniu kalibracyjnym ale jak zwykle Maciek wszystko ogarnia... i znalazł ten błąd. Ale to napisał na końcu testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrość obrazu w ruchu na tym Sony 100hz, mam wrażenie że jest na bardzo podobnym poziomie do zeszłorocznych Panasów 4k na matrycach 50hz z załączonym upłynniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następcą modelu XD93 jest XE93, a nie XE90. XD93 ma większą maksymalną jasność HDR, znacznie mniej smuży (co widać ewidentnie w teście UFO). Zaletą XE90 jest lepiej działający system wygaszania strefowego i mniejszy input lag.

Ze względu na odwzorowanie ruchu i to, że XD93 był jednym z ostatnich modeli z 3D - przy zbliżonej cenie wyższego modelu zeszłorocznego i niższego aktualnego -   osobiście skłaniałbym się jednak do XD93.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 3D nie ma dla Ciebie znaczenia, przewidujesz uruchamianie gier a nie jesteś przewrażliwiony co do ostrości ruchu - w ciągu kilku miesięcy cena XE90 pewnie będzie niższa niż XD93.  Jeżeli interesuje Cię 3D i sport - XD93, na zeszłoroczny model łatwiej będzie wynegocjować zniżkę, jednak teraz trzeba już uważać, by nie trafić na modele ze zwrotów z cloudingiem, krzywą obudową itp.  
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrość obrazu w ruchu w wysokich modelach Sony nie jest zbyt dobra ale z upłynniaczem do zaakceptowania, w porównaniu z Philipsem PUS 6501 na matrycy 100hz typu IPS, miałem wrażenie że w trybie motionflow standard w Sony, obraz był chyba jednak nieco mniej ostry (napisy na bandach i publiczność) dopiero w trybie wyraźnym przy którym nieco spada jasność obraz w ruchu wydawał się i raczej  był ostrzejszy/czytelniejszy w szczegółach niż Philips.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambidark, ale czy po aktualizacji androida do 6.0 w xd93 input lag nie spadnie do podobnego poziomu jak xe90? Czy system podświetlenia w xd93 i xe90 są takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.. Hymmm jak to dobrze że są bardzo wysokie modele z bardzo dobrym upłynniaczem i ostrością w ruchu. Jak np. ZD9 i inne Top'y.

Bo nie którzy nie mogli by oglądać nic w Tv, nie wspominając o sporcie czy broń Boże filmach na polsacie w HDR. ;) 

Rozumiem że wszyscy macie tak piekielnie śmigłe oczy że wszystko wyłapiecie, ok czaje macie mieć takie prawo pisać bo każdy z Was ma tv za 20.000,- :) i powyższy Tv XE90 to kappa. Bo ufo się rusza ciut mozolnie.

Proponuję pierw zobaczyć jakiś mecz na nim, potem film i wydać wyrok wtedy. Ale nie bo ufo... -_-

''Janek HARD Level Expert'' napiszę że bubel i shit bo ufo, ale pozniej gdzieś w innym temacie napiszę że zbierał z podłogi swoje uzębienie jak oglądał film na swoim Philips IPS z 4 serii. Co każdemu piszę że IPS to nie TV. :huh:

 

( Powyższy wpis nie ma na celu wywołać bólu (_|_) u pseudo Sokolników telewizyjnych ).

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Swahveck napisał:

Ambidark, ale czy po aktualizacji androida do 6.0 w xd93 input lag nie spadnie do podobnego poziomu jak xe90? Czy system podświetlenia w xd93 i xe90 są takie same?

Input lag niewiele ma wspólnego z wersją androida, to raczej kwestia użytego procesora, oprogramowania niskopoziomowego i optymalizacji.

Co do podświetlenia - trudno powiedzieć. Prawdopodobnie obydwa mają po 32 strefy. XD93 jest podobno modelem podświetlanym krawędziowo, ale często osiąga efekty typowe dla direct LED. Wiele stron podaje, że XE90 jest modelem z direct LED, ale z kolei wyższy model XE93 ma mieć znów diody na krawędziach. Być może zależy to od rozmiaru.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie się zastanawiałem nad XE90 w 49 calach - sporo sportu oglądam. Po teście niestety widać że z płynnością szału nie ma. Zakładam, że w ciut mniejsyzm modelu różnicy nie będzie...

Ale - wybiorę się do Sony z jakimś materiałem na pendraku i sie obejrzy na żywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Hymmm jak to dobrze że są bardzo wysokie modele z bardzo dobrym upłynniaczem i ostrością w ruchu. Jak np. ZD9 i inne Top'y.

ZD9 motionflow w trybie standard :

Sony_ZD9_motionflow_4.jpg

Sony XE9005 w trybie standart

plynnystandardowy.jpg


Philips PUS6561/6501 IPS :

m_4.jpg

Philips PUS6521 na matrycy VA 

m_03-1.jpg

Sony w755c-w805c-w809c w trybie standard  :

m_03.jpg

Panasonic DS630

m_03.jpg

 

Wszystkie fotki w standardowych niestrobowanych trybach bez spadku jasności.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję 65XE90 od kilkunastu dni i nie ma z tym problemu , oczywiście nie jest to ZD9  ale nie ma też przepaści, oczywiście jak ktoś ma 20 tyś do wydania to można kupić ZD9.

ZD9  To b.dobry TV .  Zdecydowałem się na XE90 bo XD93 miał w testowym modelu w Sklepie clouding i bardzo nierówne podświetlanie w rogach ekranu .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryby strobowane przy obniżeniu jasności/kontrasu :

ZD9 motionflow w trybie wyraźny :

Sony_ZD9_motionflow_5.jpg

XE9005 w trybie wyraźny :

wyrazny.jpg


W805C  w trybie wyraźny :

m_05.jpg

Philips pus6521 va w trybie spadku jasności :

m_02-1.jpg

Philips PUS6501 IPS w trybie spadku jasności :

m_2.jpg

Panasonic DS630

m_01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, kklos napisał:

Użytkuję 65XE90 od kilkunastu dni i nie ma z tym problemu , oczywiście nie jest to ZD9  ale nie ma też przepaści, oczywiście jak ktoś ma 20 tyś do wydania to można kupić ZD9.

ZD9  To b.dobry TV .  Zdecydowałem się na XE90 bo XD93 miał w testowym modelu w Sklepie clouding i bardzo nierówne podświetlanie w rogach ekranu .

O to właśnie mi chodzi(!)

Masz go osobiście w Swoim Domu, Ty go użytkujesz. Twoje oczy go ogladają a mózg wydaję opinie.

Mając go możesz wydać opinie jaka chcesz BO GO POSIADASZ. Możesz go chwalić pod Niebiosa bo jest Twój, a możesz go oblać wiaderkiem pomyj.

Twoim zdaniem jak wrażenia z Sportu, np.

-Kopana?

-Filmów?

Napiszesz że jest ok?, to bardzo dobrze że jesteś zadowolony :)

Inny zapiszę opinie że jednak nie, to nie to OK. Ale czy faktycznie będzie go realnie posiadał czy tylko smarnie byle by tylko coś napisać. Bo ufo.. heh

Rozumiem że zakupiłeś go w taki sposób ''staro dawny, praktykowany przez klientów jeszcze jak internetów nie było?'' ;) Czyli wejście do sklepu i obejrzenie, sprawdzenie i kierunek kasa? :)

Bo piszesz że użytkujesz go od kilkunastu dni, a test ujrzał światło dzienne dziś.

 

Co do XD93 sam go sobie odpuściłem, niestety coś nie pykło mi w nim..

Ale mam nadzieje że z XE93 będzie już Git. ;)

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopanina na Canal+  czy TVP Sport HD  b.dobrze , problem drobny pojawia się przy szybkim ruchu na boisku w meczu 4K jak puściłem na youtube 4K, w niektórych

momentach przy mocnych kopnięciach piłka potrafiła zniknąć na ułamki sekund.  Telewizor nie jest skalibrowany ,umawiałem się z Maciejem na kalibrację w ostanim tygodniu lutego, może pojawi się u mnie w przyszłym tygodniu.

Co do filmów jest b.dobrze  ,mimo że ma mało stref wygaszania to radzi sobie całkiem dobrze i nie narzekam , HDR też daje radę. Oglądam TV w nocy przy zgaszonym świetle

i jestem dość zadowolony, a dość bo nie jest to OLED , następny będzie OLED lub QLED ale już 77-78 cali   jeśli ceny będą normalne za 4-5 lat.

TV zakupiony dokładnie 21 lutego, dostawa kurierem od przedstawiciela Sony.  

Z powodów o których piszesz odpuściłem XD93 i zdecydowałem się na XE90, gdyby nie inne wydatki i żona stojąca z wałkiem nad głową :) to pewnie by stał już ZD9 lub 65E6V

22 minuty temu, Paniczos napisał:

A co jest na plus XE93 względem XE90?

XE93 ma więcej stref i lepszy HDR , jest sporo jaśniejszy .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy XE93 ma lepszy HDR np. to się jeszcze okaże. W ogóle bym tutaj jeszcze większych osądów nie wydawał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasność XE93 ma na poziomie ok. 1600nit  więc HDR na logikę powinien być lepszy, oczywiście testy pokażą jego doskonałości i niedostatki.

65XE8505  -  Cena 8900   bardzo dobry poziom ceny na start.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...