Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Sony z Android TV musi być non stop podłączony do sieci ? czy można tylko w chwili kiedy się korzysta z aplikacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być cały czas podłączony.

 

Dziś testowałem 3 materiały w 4k sony camp, kolumbia vs urugwaj i życie pi z uhd samples i zero problemów. Ktoś miał problem z zacinaniem się więc informuje że żadnych lagów nie ma. W weekend przetestuje piłkę to coś więcej skrobnę. Netflix również bez zarzutu z większej odległości łapie wifi i 60mb/s wystarcza do 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglaciacie piłkę w trybie livefootball? Nie wiem czy warto bo trochę za jasny ale lepsze kolory od kino pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kaka18 napisał:

Oglaciacie piłkę w trybie livefootball? Nie wiem czy warto bo trochę za jasny ale lepsze kolory od kino pro.

Wszystkie te tryby stadionowe/livefootball itd. fabrycznie to niezły rak, nie wiem jak w tym konkretnym Sony, ale zarówno w Sony poprzednim jakiego miałem jak i teraz w Samsungu nie da się oglądać piłki w tym trybie, bo można oczopląsu dostać.

Moim zdaniem to normalnie możesz piłkę oglądać na ustawieniach filmowych z dwiema zmianami:

1. Nieco wyższe podświetlenie

2. Włączone upłynniacze wg gustu nawet jeśli przy filmach ich nie używasz, to w piłce nożnej sprawdzą się świetnie, zwłaszcza w kwestii rozmycia (blur reduction)

Ciepłe kolory moim zdaniem najlepiej pasują do piłki nożnej.

Nawet jak gram w FIFĘ, to 'Warm2' najlepiej akurat wypada.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po 8 latach przymierzam się w końcu do wymiany TV na coś nowego i moją uwagę przykuła właśnie ta seria Sony. I mam takie małe #noobquestion ;) Test HDTV jest na podstawie wersji 55", a mnie interesuje wersja 49". Ale na stronie produktu Sony jest ona oznaczona jako produkt energetyczny klasy B, zaś wersje 55", 65", 75" jako klasa A. Z czego to wynika i czy będzie miało wpływ na jakieś inne parametry odbiornika? Jakoś obrazu, wykonania, itp.?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji - czy pilot jest radiowy czy oldschoolowo IR? Pytam, ponieważ na obecną chwilę steruję wszystkim pilotem logitech harmony elite, a cały sprzęt jest schowany w innym pomieszczeniu - więc gdyby pilot był na podczerwień, trzeba byłoby ciągnąć ir blaster od huba, żeby włączać i wyłączać TV (szczególnie przydatne przy funkcji sleep ;) ).

Jeżeli uznacie to pytanie za mało mądre to przepraszam, ale swój ostatni TV kupowałem jakieś 6 lat temu :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Mam pytanie, pisałem zapytanie na tym forum w innym wątku, ale zapytam także tutaj:

Czy osoby które kupiły ten model (XE90-55") brały także inne TV pod uwagę ? bo ja osobiście zastanawiam się miedzy KS7000 a XE9005 ver. 55" (wiem ze jest różnica cenowa, ale podchodzę do tego jakby były w tej samej cenie - bardziej chodzi mi o jakoś obrazu, funkcjonalność etc etc)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do tematu: 

Chciałbym poinformować, że akapit związany z odwzorowaniem ruchu został zaktualizowany i poprawiony ;)

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników xe90: W teście OLED A1 jest informacja, że TV nie obsługuje sygnału HDR w serwisie YouTube. Jak Wasze doświadczenia z XE90 w tym zakresie ?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

You Tube 4K / HDR w Tv Sony 2017 r.

Wymagane:

Procesor X1 Extreme, ~Android 7.0 posiadają modele (Aktualizacja):

-ZD9

-XE93,94

-OLED A1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że cała linia Sony UHD z 2017 odczyta HDR z YT. Do tego jest potrzebny VP9-Profile2 i wg portalu flatpanelshd.com wszystkie TV UHD począwszy od xe80  w górę mają VP9-Profile2. Można się tu zgubić .... :(

Prośba do użytkownika XE90 o potwierdzenie czy TV przetwarza ten sygnał z efektem HDR.

Pozdr

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale XE90 też ma dostać aktualizacje do androida 7.

YouTube działa w 4k, ale nie ma Hdr bo ten właśnie w yt działa od androida 7 właśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymagany jest android 7.0 to ok ale czy Procesor X1 wystarczy bez wersji "Extreme" o czym pisał Robert_1988_KrK ?

Wiadomo kiedy android 7.0 zagości w modelach 2017 ( zwłaszcza w xe90 ) ?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpiska dla SONY TV:

- HEVC HDR10

wszystkie modele Sony z 4K

- HEVC Dolby Vision

tylko modele: ZD9, XE94, XE93

- HEVC HLG HDR

ZD9, XE94, XE93, XE90, XE85, XE80, XE70, XD94, XD93, SD85, XD85, XD83, SD80, XD80, XD75, XD70, X94C, X93C, X90C, X85C

- VP9-HLG YouTube HDR

ZD9, XE94, XE93, XE90, XE85, XE80, XE70, XD83, SD80, XD80, XD75, XD70,

- VP9-PQ YouTube HDR

ZD9, XE94, XE93, XE90, XE85, XE80, XE70, XD83, SD80, XD80, XD75, XD70,

- Technicolor HDR

brak informacji

Wszystkie nowe standardy trafią do SONY TV po aktualizacji Androida do wersji 7.0, który jest zapowiadany w drugiej połowie roku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest taka firma w Wawce, co by mi przywiozła do domu 3 x tv Sony 75 cali z obecnej oferty by jeden z nich został na ścianie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Innymi słowy czy siedząc w odległości ok. 3.5 metra przy takim źródle jak Vectra różnice między:

75XD8505
75XE9005
75XD9405
75XE9405

?

bo różnice w cenie widzę znaczną (12500 - 29999).

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być tylko do vectry to wybierz najtańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mataman napisał:

Jeżeli ma być tylko do vectry to wybierz najtańszy.

To jest bardzo dobra rada. Od siebie dodam, rozważ mniejsza przekątna - kablówka z 3,5m na 75 calach może nie wyglądać zbyt atrakcyjnie, chyba że masz słaby wzrok to wtedy 75 cali okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kablówka ma aż tak złą jakość? Trzeci rok użytkuję 75H6400 w zakresach oglądania 3-6 metrów.

Zdecydowanie jest dobrze na obu końcach:). To tzw "salonowy" tv czyli  95% to odbiór z dekodera NC+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NC+ to inny poziom. Natomiast kwestia jest co sie ogląda, czego się oczekuje i jakie się ma doświadczenie/punkt odniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam również zmianę na NC+ ale póki co to Vectra. Oglądam głównie filmy czasem mecz, żona seriale, syn bajki. Filmy oglądam z kanałów filmowych, okazjonalnie PS4. Dokładna odległość to 3.7 metra.

Obecnie mamy 55 cali Samsunga (S7000 jakos tak) i tv jak dla mnie jest po prostu mały.

Problem mam z ceną a nie doszukuje się czerni w czerni. Po prostu nie chciałbym mieć widocznych duszków, które w obecnym TV są czasem widoczne.

Upatrzylem sobie Sony i jak wiecie w 75 calach jest 8505 za 12500 (Media) i jest nowy 75XE9405 na koncu mojej skali za 30 000 zl i pytanie o sens doplaty ponad dwa razy więcej? A moze kompromis w postaci 75XE9005 za 20?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, PappaIce napisał:

Rozważam również zmianę na NC+ ale póki co to Vectra. Oglądam głównie filmy czasem mecz, żona seriale, syn bajki. Filmy oglądam z kanałów filmowych, okazjonalnie PS4. Dokładna odległość to 3.7 metra.

Obecnie mamy 55 cali Samsunga (S7000 jakos tak) i tv jak dla mnie jest po prostu mały.

Problem mam z ceną a nie doszukuje się czerni w czerni. Po prostu nie chciałbym mieć widocznych duszków, które w obecnym TV są czasem widoczne.

Upatrzylem sobie Sony i jak wiecie w 75 calach jest 8505 za 12500 (Media) i jest nowy 75XE9405 na koncu mojej skali za 30 000 zl i pytanie o sens doplaty ponad dwa razy więcej? A moze kompromis w postaci 75XE9005 za 20?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Jako posiadacz 65xe90 bardzo polecam ten model. Podczas wyboru tv stał obok xe93 z tym samym wyświetlanym materiałem i jak dla mnie nie było żadnych różnic. Zastanów się tylko nad rozmiarem - z 3 metrów tv 65' wydaje się duży, z 4 metrów już jest ok. Być może to kwestia przyzwyczajenia po plazmie 55' :)

Więc jeśli nie robi Ci różnicy te 7500 to bierz nowszy model, jest petarda. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mu taki tv do oglądania telewizji? Nie wykorzysta nawet 10% potencjału.

 

Najlepiej będzie kupić np. Sony KDL-75W855C

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...