Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Czy z racji tego że jest to nowy nowy model istnieje szansa że Soniak 55XD93 stanieje? Analogicznie sytuacja wygląda z Sony 55xd8505(czy stanieje) i Sony 55xe8505... Czy warto będzie dopłacać do tych nowszych modeli, jest duża różnica, czy jednak kupić te zeszłoroczne.. Jest dylemat...

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, maciekkon91 napisał:

Czy z racji tego że jest to nowy nowy model istnieje szansa że Soniak 55XD93 stanieje? Analogicznie sytuacja wygląda z Sony 55xd8505(czy stanieje) i Sony 55xe8505... Czy warto będzie dopłacać do tych nowszych modeli, jest duża różnica, czy jednak kupić te zeszłoroczne.. Jest dylemat... emoji16.png

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Minimalnie może stanieje, pamiętaj że jak wchodził do sprzedaży to kosztował 3-4 tyś więcej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem przed zakupem tv w rozmiarze 49" a wiadomo , że w takiej chwili staje się przed dylematem - co będzie to naj ?.Zastanawiam się , jak ten model Sony ( XE90 ) w rozmiarze 49" wypadnie w konfrontacji z Samsungiem QE49 Q7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , mam pytanie testujących telewizory .Mam zamiar kupić telewizor 49 calowy  mam kilka modeli Samsung KS8000 czy nowy Samsung który wyjdzie Q7 49 cali  który na zagranicznych testach wychodzi gorzej niż KS 8000 lub Lg  serii LG SJ810V 49 cal  który jeszcze nie ma  .Nawet Sony  XE 9005 ten jest dobry ale chyb gorszy niż KS8000 chyba . Mam pytanie który wybrać  ?

Czy  Samsung KS 8000 będzie miał przez update HLG  ?  Czy tylko nowe będą posiadały  telewizory Q7 i Q8 i Q9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Chciałbym aby było takie porównanie xe93 Sony z Panasem ex780 to by dopiero się działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, clint100 napisał:

Na stronie niemieckiego Mediamarktu http://www.mediamarkt.de/de/product/_sony-kd-55x9005-cbaep-1971403.html jest informacja o odświeżaniu 800Hz

To jest czysty marketing, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.  W ogole nie należy na to zwracać uwagi bez względu czy producent pisze 400Hz, 1400Hz czy 2400Hz.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy niższy model TV sony sprzed dwóch lat (X85C) ma lepsze odwzorowanie ruchu od tego ?, bo zdjęcia z ufem i opis sugerują, że starszy model jest dużo lepszy pod tym względem.

tv.png

1 godzinę temu, clint100 napisał:

Na stronie niemieckiego Mediamarktu http://www.mediamarkt.de/de/product/_sony-kd-55x9005-cbaep-1971403.html jest informacja o odświeżaniu 800Hz

to jest model z 2014 roku tu nowy i 1000Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak wygląda UltraHD A.D. 2017.

Większość telewizorów UltraHD ma ostrość w ruchu nawet nie 720p.  900-1000 linii osiąga mniej telewizorów 4K niż kilka lat temu TV Full HD, zwłaszcza że do niedawna matryce 120hz nie były niczym niezwykłym nawet w niższym segmencie. Żeby dostrzec szczegóły 4K z kilku metrów trzeba mieć świetny wzrok, rozmycie w ruchu może dojrzeć każdy. Zamiast robić coraz lepsze telewizory, producenci robią coraz większe cyfrowe ramki do zdjęć.
 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ambidark napisał:

Właśnie tak wygląda UltraHD A.D. 2017.

Większość telewizorów UltraHD ma ostrość w ruchu nawet nie 720p.  900-1000 linii osiąga mniej telewizorów 4K niż kilka lat temu TV Full HD, zwłaszcza że do niedawna matryce 120hz nie były niczym niezwykłym nawet w niższym segmencie. Żeby dostrzec szczegóły 4K z kilku metrów trzeba mieć świetny wzrok, rozmycie w ruchu może dojrzeć każdy. Zamiast robić coraz lepsze telewizory, producenci robią coraz większe cyfrowe ramki do zdjęć.
 

Do gier te nowe TV sprawdzaja się świetnie, tym bardziej, że tryb gra i tak nie korzysta z dejuddera/deblur, a HDR robi ogromna robote np. w takim Horizon Zero Dawn, do tego w wielu grach na PS4 Pro występuje np. 1440p + skalowanie (HZD), co daje naprawdę dobry efekt, ale...

w 100% się zgadzam i powtarzam:

Jeśli kupuje się telewizor typowo do piłki nożnej i filmów, to w grę wchodzi tylko FHD, żadne UDH 2016/2017. Strata kasy i jednocześnie gorszy wybór.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za test, właśnie tego mi brakowało przed zakupem. Tv moim zdaniem jeden z lepszych w tym roku, Qled jak pokazują zachodnie testy to tylko nowa nazwa. 

Mam jednak pytanie o ten model - czy 55XE90 ma wielokanałowe DD i DTS przez złącze optyczne oraz przy jakim bitrate na DTS? Mam bardzo fajne kino domowe bez HDMI ARC i to dla mnie - i myślę, że nie tylko - istotna informacja.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KS8090T z tego co wiem jest na Niemcy,Austrię.Różni się dodatkowym tunerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DamianWr napisał:

Tv moim zdaniem jeden z lepszych w tym roku

Nie za szybko z tymi wnioskami? To pierwszy test modelu 2017. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Kupiłem w zeszłym tygodniu kd55xd9005 i mam pytanie do eksperta. :)

 

Gdy włączam filmy z netflix 4k HDR obraz jest bardzo ładny ale jakby zniekształcony przez jakieś smużenie. Tak jakby "za" wyświetlanym obrazem był jeszcze jeden, który emituje  tylko smużenie (takie, które występuje gdy mamy włączone w tv źródło bez sygnału albo z uszkodzonym kablem hdmi), czyli białe i czarne piksele. 

 

Załączam zdjęcie z jednego z ujęć z serialu netflix, na którym widać ten problem. Czy mogę prosić o radę jak temu zaradzić? 

 

DSC_0317.JPG

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Swahveck napisał:

Witam, 

Kupiłem w zeszłym tygodniu kd55xd9005 i mam pytanie do eksperta. :)

 

Gdy włączam filmy z netflix 4k HDR obraz jest bardzo ładny ale jakby zniekształcony przez jakieś smużenie. Tak jakby "za" wyświetlanym obrazem był jeszcze jeden, który emituje  tylko smużenie (takie, które występuje gdy mamy włączone w tv źródło bez sygnału albo z uszkodzonym kablem hdmi), czyli białe i czarne piksele. 

 

Załączam zdjęcie z jednego z ujęć z serialu netflix, na którym widać ten problem. Czy mogę prosić o radę jak temu zaradzić? 

 

DSC_0317.JPG

To Ironfist, tak?

Seriale Marvela tak mają wszystkie, że za ekranem widać 'syf', tzn. właśnie coś ziarnistego rozpraszającego w oglądaniu. Też u siebie na to zwróciłem uwagę na początku na Samsungu nawet myślałem, że z moim TV coś nie tak, ale u znajomego na Sony dokładnie ten sam efekt.

Daredevila tak mordowałem, a Jessici Jones nawet mi się odpalać przez to ziarno nie chce, zero frajdy z oglądania.

Włącz Breaking Bad i zobaczysz bez HDRa też ten efekt, tam też niestety tak jest kręcone. Za to Better Call Saul wygląda lepiej niż cokolwiek innego na Netflixie.

To pewnie o to chodzi:

https://www.quora.com/Why-are-there-some-moving-grains-on-Netflixs-4K-shows-Daredevil-specifically-especially-in-brighter-areas-of-scenes-with-lots-of-contrasts

--

Netflix to w ogóle czasem dziwną ma tę jakość. Od niedawna w Samsungu KS7000 można znowu info używać na Netflixie i niektóre tytuły w 4K wyglądają i tak gorzej niż 1080p mimo, że normalnie się wczytują, mam internet 50 czy 60 MB/s stały, na kablu nawet do TV żeby spadków nie było.

Porównaj sobie np. Crown z Better Call Saul

albo Daredevil nieszczęsny z House of Cards (Seasons 2+, pierwszy był kręcony w 1080p i upscalowany jedynie, wygląda mega słabo akurat ten sezon względem następnych)

W dodatku niestety, ale sceny w czerni są strasznie spikselowane nawet w 4K na netflixie, googlowałem też w temacie i niby to normalne. :/

Sceny w ciągu dnia w 98% przykadów wyglądają obłędnie, a noc słabo.

https://www.avforums.com/threads/pixelated-blacks-on-netflix-4k.1995957/

"Dark scenes are the hardest to capture and always add noise."

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, KARTON napisał:

Tyle że  do KS 7000 trzeba do kompletu klej do ramki dokupić

Hehehe :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2017 o 17:58, Fjubens napisał:

Jeśli kupuje się telewizor typowo do piłki nożnej i filmów, to w grę wchodzi tylko FHD, żadne UDH 2016/2017. Strata kasy i jednocześnie gorszy wybór.

Chyba się jednak odrobinę zagalopowałeś z tym stwierdzeniem.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mr.Hankey napisał:

Chyba się jednak odrobinę zagalopowałeś z tym stwierdzeniem.:)

Mimo wszystko zakładam, że mecze na żywo w przypadku Polski można oglądać tylko w 1080i lub nawet skrajnie w 576i, ewentualnie niektóre dekodery może 1080p pchną. To jest akurat o tyle specyficzne, że 98% ogląda mecze na żywo, a nie jakieś próbki UHD z YT parominutowe i z kablówki ewentualnie ze streamingu jakiegoś, ale to wtedy też 4K nie będzie przez kolejne lata.

Także biorąc pod uwagę, że meczy w 4K w Polsce się nie ogląda i długo tak zostanie oraz, że znacznie lepiej te matryce FHD dobre sobie radzą z ruchem niż średniej klasy UHD, droższe zresztą, to nie widzę powodu dla zakupu 4K typowo do meczy.

Oczywiste, że jak się porówna FHD Jakiś za 3K z FALDem 13-14K, to FALD wypadnie i tak lepiej, ale ciężko porównać TV z innym za kilka razy więcej pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...