Skocz do zawartości
Avallone

Jaki odtwarzacz do filmów 4k z True HD Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się zastanawiam nad playerem a może lepiej coś takiego

Player  lg 970 4k   jest na amazon.de   w cenie 154euro i można by płyte wrzucić wrazie co.

Ciekawe czy po USB wszystko czyta (MKV UHD 4K) bo chce wyciągnąć jak najwiecej z ścieżki audio do ampli ARCAM AVR400 (nieobsługuje Atmos i DTS-X ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie coś koledzy. Kupiłem tv 4k z androidem + ampli z głośnikami 5.1 z myślą, że będę sobie oglądał filmy w super jakości i super dźwiękiem, a tutaj się okazuje że żaden tv nie wypuszcza sygnału dźwięku dts-hd/truehd. Filmy oglądam z dysku podłączonego USB.

Potrzebuję więc coś taniego co odtworzy mi pliki 4k i prześle sygnał dźwięku dts-hd/truehd na amplituner. Co byście polecili? Najlepiej do kwoty 200zł. Znajdzie się coś?

 

Edytowane przez tgrzebien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tgrzebien napisał:

Najlepiej do kwoty 200zł. Znajdzie się coś?

 

 

Nie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2017 o 11:43, CHWDP123 napisał:

Zamiast drugiego wyjścia HDMI w playerze można użyć taki konwerter który rozdzieli sygnał HDMI na wideo i na audio: HDVB11A http://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=4090&virtuemart_category_id=518

sprawdziłem w swoim amplitunerze który nie ma 4k

Po zastosowaniu takiego splittera jaka jest sytuacja z kodekami dźwięku w starszym ampli, który nie posiada nowych dekoderów dźwięku? Np w filmie jest DTS-X to na ampli wtedy jest DTS-HD lub zwykły DTS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2018 o 15:50, tgrzebien napisał:

 

Potrzebuję więc coś taniego co odtworzy mi pliki 4k i prześle sygnał dźwięku dts-hd/truehd na amplituner. Co byście polecili? Najlepiej do kwoty 200zł. Znajdzie się coś?

 

Krótko: box na s905x, poszukaj, poczytaj, było na forum setki razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się  nad Egreat A 10 może ktoś  coś o nim powiedzieć? Jakie  są różnice  względem  Egreat  A11 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1200 zł . Zależy  mi na szybkim i stabilnym działaniu. Czy w Egreat A10 jest możliwość  ściągania  okładek  filmów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem, że różnica między innymi, to cena .
Ps.
Tak. Okładki się ściągają.
f3ec56e7c33ad6e57c8faa9c6db21231.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2018 o 17:28, Forest89 napisał:

Po zastosowaniu takiego splittera jaka jest sytuacja z kodekami dźwięku w starszym ampli, który nie posiada nowych dekoderów dźwięku? Np w filmie jest DTS-X to na ampli wtedy jest DTS-HD lub zwykły DTS?

dokładnie tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o opinię czy jest jakaś znacząca różnica w działaniu pomiędzy odtwarzaczami egreat A5 i A10. Do A5 podpiąłbym dysk przez USB więc ten aspekt pomijam. Natomiast nie jestem pewien czy są różnice w szybkości działania, funkcjach lub jakieś inne istotne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Nie jestem jakimś znawcom tematu, dlatego zwracam się z prośbą o poradę.

Na wstępie chciałem powiedzieć, że w głównej mierze zakupiony sprzęt będę wykorzystywał do oglądania materiałów MKV 4K (z Dolby Atmosem), których wielkość niejednokrotnie przekracza 50-60GB. W związku z powyższym szukam takiego urządzenia, które byłoby w stanie bez problemu sobie z takim plikami poradzić.

Ostatnio natknąłem się na 2  modele tj. ZIDO X20 CZY EGreat A11. Czy Ktoś może już je ma i mógłby powiedzieć coś więcej na ich temat, przede wszystkim czy czytają tak duże pliki bez problemu, czy można ze swojego dysku zewnętrznego skopiować na dysk wewnętrzny SATA filmy?.

Który z nich byście polecili (a może jakiś inny), który radziłby sobie z takimi plikami?

Do takiego odtwarzacza chciałbym podpiąć soundbara z DOLBY ATMOSEM.Czy jest to w ogóle możliwe, i jaki ewentualnie soundbar z dobrym efektem przestrzennym polecacie.

Piszę o soundbarze ze względu na posiadane niewielkie rozmiary pokoju (12 m2).

Ps. czy jest jakiś dobry odtwarzacz BLURAY, który czytałby bez problemu pliki MKV 4K z Dolby Atmosem?

Z góry dziękuję za wszelkiego rodzaju podpowiedzi i pozdrawiam.
Jakub z Bielska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest możliwość podłączenia odtwarzacza EGreat A11 bezpośrednio z PC poprzez kabel USB w celu przenoszenia plików ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ten temat dawno temu i się w sumie poddałem bo oglądam HD a nie UHD i rzeczywiście filmy z Atmosem gdzie pliki maja nawet po 30 giga pięknie śmigają. Atmos to jednak inny wymiar.

Niedawno zmieniłem kompa i nawet filmy 4K z Atmos śmigają pięknie ale tylko na monitorze komputera ( dźwięk z kina domowego) . Jak prześlę obraz na TV to zaczyna przycinać. Atmos poprawnie chodzi w tym czasie. Zastanawiam się czy czasami nie chodzi o kabel HDMI że mi tnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki program polecacie do oglądania  filmów z Atmos   puszczanych z  Nasa(Synology z obsługą 4K) z własnych plików? Za pośrednictwem Android TV lub   co doinstalować do  Amazon Fire TV stick 4K.

Zwykłe Kodi nie daję rady ?  na Soundbarze  brak znaczka Atmos ? . Na Android TV może nie dać rady ? . Jednak  Sticker od Amazona mam wpięty bezpośrednio w soundbar ;)

W zwykłym Kodi  przestawiłem dźwięk na 7.1 . Jednak nic to nie dało :)

 

Soundbar Samsung N950 telewizor Philips  z serii 7. Wszystko spięte  po ARC  leci od soundbara do TV.

 

Podobno z użyciem  tego najnowszego Amazon FireTV można oglądać  Netflixa z Atmosem  plus własne pliki z  dysku. Jednak na razie mi się nie  udało.

 

Jedynie Atmosa otrzymałem z płyty z odtwarzacza Sonego X700. Tam z  własnej sieci też  poblokowali Atmosa z pliku ;)

 

Zależy mi na oglądaniu własnych kopii filmów z Nasa plus  Netflix w Atmosie . 

 

 

Doradzi ktoś aplikacje ?:) 

Edytowane przez voodoo people

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, voodoo people napisał:

W zwykłym Kodi  przestawiłem dźwięk na 7.1 . Jednak nic to nie dało :)

W kodi zmień menu na tryb expercki i na samym dole zakładki ustawienia dźwięku masz kilka ustawień przekazywanie dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, darekgra napisał:

W kodi zmień menu na tryb expercki i na samym dole zakładki ustawienia dźwięku masz kilka ustawień przekazywanie dźwięku.

Niestety to nie działa.
Ustawienie passtrough nic nie daje.
U mnie od jakiegoś czasu na MiBox Kodi w ogóle przestał wysyłać ścieżki jako bitstream(na początku to działało), wszystko wychodzi jako PCM, co ciekawe z tego samego pudełka z aplikacji Netflixa dźwięk w formacie DD wychodzi bez problemu.
Gdybyś miał jakieś pomysły co z tym zrobić to chętnie posłucham.


Pozdrawiam
A

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma to związek z tym?

 

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo na początku działało a w pewnym momencie przestało.
Poza tym z aplikacji Netflixa wychodzi DD+ a z Kodiego nie, nieważne jakie ustawienia bym wybrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

X700 z usb nie potrafi odtwarzacz MKV. Odpalić można z poziomu odtwarzacza sieciowego MKV na Soniaku . Jednak Atmos zblokowany jest .

 

Dorzuciłem do kolekcji jeszcze  Xboxa One S .  Tam w Kodi odtwarza z  własnych plików Atmosa z Nasa. Jednak nie otrzymuje  napisu Atmos jak   przy włożonej tej samej płycie w otwarzaczu.  Polecicie jakiś inny program do Xboxa oprócz Kodii ?  Vlc tam to jakaś porażka ?  Czy coś w ustawieniach w Kodi pozmieniać ?

Da się wymusić,żeby na soundbarze pojawił się napis Atmos z pliku  jak z płyty ?Czy z dysku za małe bitrate dostaje,dlatego brak napisu?

Na razie napisu nie ma jednak  equalizer się blokuje  tak jak przy Atmosie :) .W sumie jest to taki sam efekt  bokowania equalizera jak przy Atmosie z Netfliksa.Tam też tylko  zblokowany equalizer dostaje bez napisu.

Edytowane przez voodoo vooodooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...