Skocz do zawartości
Avallone

Jaki odtwarzacz do filmów 4k z True HD Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Nvidia shield pro wg internetów też ma DV. Nic może sobie kupie shielda za jakiś czas... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, misioki napisał:

Dobra siedzielismy na whatsup z 4h z bratem i testowaliśmy pliki demo różnych foramatów. Wnioski sa takie że włączając DTS:X musimy wybierać format 5.1, w przypadku zwykłego DTS hula 7.1 DTS MA i niema problemu. Jeżeli włączamy DTS:X i format 7.1 to jest szatkowanka i nie wyrabia nic. Nova Player nie otwiera wgl dts, jedynie KODI sobie radzi i jest git. Atmos u mnie działa tylko przy wyborze DD+ 5.1 w innym wypadku nie wykrywa atmosa. Troche cienko że SB za 6k, TV za 7k i nie moge sobie oberzjeć filmu z pendrive z porządnym dźwiękiem.... Kupując Shielda (kurr kolejny pilot) rozumiem że otworze wszystkie formaty DTS X, Atmosa 7.1 czy Dolby vision  i to wszystko z pliku z pendrive ?

Możesz przybliżyć co to znaczy że DTS-MA działa a DTS:X już nie?
Po pierwsze w jaki sposób wysyłasz to do soundbara (beatstreem, zdekodowane do PCM)?
Co Ci pokazuje soundbar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że pobieram sample róznych formatów dźwięku ze strony https://thedigitaltheater.com/category/audio-format-trailers/. Pobierając DTS:X nie da się odtworzyć dźwięku w formacie 7.1 bo szatkuje u mnie na XG95 plus q90r soundbar połączony kablem 2.1 przez eARC i u brata na XF9005 poprzez optyka do amplitunera harman kardon. Po przełączeniu ścieżki w ramach tego samego sampla na 5.1 wszystko wraca do normy i jest dźwięk przestrzenny. Włączając ścieżkę DTS i wybierając w ramach tego sampla ścieżkę 7.1 o nazwie 7.1 DTS MA wszystko hula i niema szatkowania. np ścieżka DTS out of the box w wersji DTS HD MA 7.1 śmiga ale wersja DTS:X hula tylko na ścieżce 5.1 po przejściu na 7.1 jest dźwięk ale w chwili kiedy powinny zagrać wszystkie kanały jest szatkowanka i na koniec jak cichnie to głos wraca do normy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, misioki napisał:

To znaczy że pobieram sample róznych formatów dźwięku ze strony https://thedigitaltheater.com/category/audio-format-trailers/. Pobierając DTS:X nie da się odtworzyć dźwięku w formacie 7.1 bo szatkuje u mnie na XG95 plus q90r soundbar połączony kablem 2.1 przez eARC i u brata na XF9005 poprzez optyka do amplitunera harman kardon. Po przełączeniu ścieżki w ramach tego samego sampla na 5.1 wszystko wraca do normy i jest dźwięk przestrzenny. Włączając ścieżkę DTS i wybierając w ramach tego sampla ścieżkę 7.1 o nazwie 7.1 DTS MA wszystko hula i niema szatkowania. np ścieżka DTS out of the box w wersji DTS HD MA 7.1 śmiga ale wersja DTS:X hula tylko na ścieżce 5.1 po przejściu na 7.1 jest dźwięk ale w chwili kiedy powinny zagrać wszystkie kanały jest szatkowanka i na koniec jak cichnie to głos wraca do normy. 

WIdzę że się nie rozumiemy.
Zapytałem jak wysyłasz dźwięk z TV do SB, czy wysyłasz jako strumień (Bitstream), w Kodi to jest bodajże ustawienie pass-trough, czy też dekodujesz to w TV i zdekodowane wysyłasz na SB?
Po tym jak to opisujesz wysnułbym wniosek że Kodi dekoduje to w TV i takie wysyła na SB.
CO do konfiguracji Twojego brata to on nigdy nie będzie w stanie wysłaś czystego sygnału w formacie DTS-MA czy DolbyTrueHD bo przez optyka taki sygnał nie może być przesłany, wtedy wysyłany jest tzw. core czyli dźwięk zakodowany w odpowiednim formacie stratnym i zaszyty w każdej ścieżce bezstratnej.
Dlatego ponawiam pytanie, czy Twój SB potrafi Ci pokazać jaki sygnał dostał i jeżeli tak to co Ci pokazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passthorugh w kodi. Te same dokładnie wnioski płyną używając wbudowanego playera. SB u mnie pokazuje ATMOSA jak dostaje atmosa, DTS nigdy nie pokazał ale zdecydowanie słychać kiedy działa DTS a kiedy nie na tej samej ścieżce np. używając playera NOVA który nie obsługuje DTS a potem KODI lub wbudowany. Mój brat tak czy tak niema earc więc jeden h czy podepnie po HDMI czy Optykiem bo tak i tak dostanie tylko stratne sygnały. U brata na Amplitunerze z kolei zawsze widać jaki sygnał dostaje i potwierdza teorie że DTS w nova nie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadne 9.1 to raz, dwa ustawienie w kodi działa tylko wtedy gdy chcemy aby to kodi dekodował dźwięk w takim przypadku atmos nigdy nie będzie dostępny, trzy aby atmos był możliwy w kodi musi być włączone passthrough czyli bezpośrednie przekazywanie dźwięku do amplitunera, cztery pod warunkiem że sprzed odtwarzający to potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że najlepiej zobrazuja to zdjęcia :

takie są ustawienia amplitunera. Denon uprościł sobie temat i nie dokonał podziału na 5.1.4, czy 5.1.2, tylko jest 9.1 i 7.1 itd. Mimo iz w instrukcji jest opisane 2,4 a nawet 6 sufitowych głosników, nadal w ustawieniach jest tak jak widać

4a8646accb55adc6med.jpg

Ustawienia w KODI

e5ded91d9fb08893med.jpg

f8a3cd20ccae051amed.jpg

Odtwarzanie materiału testowego przez KODI

65c4558c00a71551med.jpg

ten sam materiał oddtwarzany z laptopa podpiętego bezpośrednio do amplitunera

29bc00d7e13b746dmed.jpg

materiał testowy THD z laptopa również bezproblemowo odtwarzany

4d386348530632e7med.jpg

Materiał ze ścieżką Atmos z Netflix bezpośrednio z odbiotnika TV

0f9e3e550a0671fcmed.jpg

Skoro sprzęt potrafi, to w czym tkwi problem z KODI ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia czy tem materiał testowy odtwarzany przez KODI jest na pewno ścieżka z Atmosem a nie stereo, netflix wysyła sygnał DD+, który jest rozpoznawany przez wzmacniacz jako Atmos i to tyle.

Jak będziesz miał materiał, który na 1000% jest z Atmosem to wtedy sprawdzaj co i jak przekazuje KODI, jeśli nie masz takiej pewności ze ten materiał jest z atmosem to teraz możesz szukać czegoś czego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tu są niepewne źródła, niestety nie znalazłem innych

 : https://www.dolby.com/en-in/about/support/guide/downloadable-dolby-atmos-trailers/

https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/

No i jak chcesz wytłumaczyć to, że raz amplituner wyświetla ATMOS, a raz DD ? raz THD, raz DD, za każdym razem  materiał testowy jest ten sam, raz z laptopa jest zgodnie z założeniem, a przez KODI nie, więc materiał jest niepewny, amplituner zepsuty pokazuje co chce ? 

To może wskaz mi pewne na 1000% źródło do pobrania materiału testowego, który przejdzie przez KODI

VLC w informacjach o kodeku wskazuje

obraz.thumb.png.4b9296da617ad99291fecc160c5771d0.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Przemysław W Witek napisał:

Rozumiem, że tu są niepewne źródła, niestety nie znalazłem innych

 : https://www.dolby.com/en-in/about/support/guide/downloadable-dolby-atmos-trailers/

https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/

No i jak chcesz wytłumaczyć to, że raz amplituner wyświetla ATMOS, a raz DD ? raz THD, raz DD, za każdym razem  materiał testowy jest ten sam, raz z laptopa jest zgodnie z założeniem, a przez KODI nie, więc materiał jest niepewny, amplituner zepsuty pokazuje co chce ? 

To może wskaz mi pewne na 1000% źródło do pobrania materiału testowego, który przejdzie przez KODI

VLC w informacjach o kodeku wskazuje

Nie bardzo rozumiem co i po co mam tłumaczyć :) , nie wiem jak masz skonfigurowany sprzęt i jakie są połączenia :).

Jeśli masz plik, który jak napisałem jest na 1000% z Atmosem to teraz powinieneś posprawdzać dalej, ustawienia wyjścia dźwięku z komputera, jakie wyście i jego właściwości, co komputer wypuszcza na zewnątrz, jaki kabel, jak jest podłączone czy komputer -> wzmacniacz -> TV. Czy może komputer -> tv -> wzmacniacz. Dużo elemantów trzeba sprawdzić. Ustawienia KODI to już wiesz, ustawienia innych programów, jeśli sprawdzasz na innym odtwarzaczu na kompie. itd. itp.

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważny jest kabel, jeśli nie ma odpowiedniej przepustowości to może tak być, że na tym samym materiale też pokazuje Atmos, a drugi raz DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Remi_K napisał:

Bardzo ważny jest kabel, jeśli nie ma odpowiedniej przepustowości to może tak być, że na tym samym materiale też pokazuje Atmos, a drugi raz DD

:) dokładnie tak, zwłaszcza jak jest więcej niż jeden kabel pomiędzy pierwszym i ostatnim urządzaniem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 KODI jest zainstalowane w odbiorniku TV, Sony XG9505, materiał idzie z katalogu umieszczonego w komputerze przez sieć kablem  NEKU Kabel Patchcord ekran FTP kat.6

Z odbiornika TV idzie do amplitunera poprzez eARC, do amplitunera  kablem HDMI spełniającym standard 2.0b Oehlbach

czyli połaczenie jest nastepujące : Komputer-router-odbiornik TV kablami sieciowymi, odbiornik TV, amplituner HDMI

Ten sam materiał puszczony z komputera kablem HDMI, podłączonym bezpośrednio do amplitunera, odtwarzany przez VLC idzie tak jak ma iść, czyli ATMOS, to ATMOS, THD, to THD.

 Może wina routera ? Router FunBox2.0

Edytowane przez Przemysław W Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w zasadzie istotny jest kabel między odtwarzaczem, a amplitunerem, sporo wzmacniacz pokazuje jaki dostaje sygnał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) :) i wszystko jasne :) sprawdź jaki sygnał jest w stanie TV po HDMI...

nie pamiętam już ale gdzieś były informacje o problemie KODI i androida właśnie w kontekście dźwięku.

może i tak być przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden kabel nie ma żadnego znaczenia, skończcie takie pier...

Nie masz atmosa bo po prostu tv najwidoczniej nie potrafi takiego sygnału przekazać do avr a jeśli nie tv to kodi nie potrafi, zresztą nawet na screenie sam to pokazujesz że NIE MASZ

TRUEHD w opcjach z przekazywaniem dźwięku, więc nie będzie atmosa bo ścieżką którą testujesz do materiał (truehd+atmos), a format ten jest dekodowany prze kodi programowo i wysłany do avr po postaci rozkodowanej.

Rada? poczytaj forum kodi i osób tym samym tv.

Ewentualnie możesz pobrać ręcznie kodi 19 wersję testową(jeśli taka jest pod twój tv) i sprawdzić czy jest opcja z przekazywaniem truehd.

Co do netflix, netflix to ścieżki dd+atmos\e-ac3, demo z taką ścieżką odpalisz w kodi przy aktualnej konfiguracji i wyświetli je jako atmos na twoim avr.

Zamiast VLC do sprawdzania info o plikach zainstaluj sobie MediaInfo.

Ooczywiście to oczywiste że urządzenia muszą wspierać jeszcze eARC tv jak i avr, ale to aktualnie drugorzędna sprawa póki w kodi nie będzie opcji z przekazywaniem truehd nie będzie ani truehd ani atmosa z tych plików

Edytowane przez D4r3KS
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, D4r3KS napisał:

netflix to ścieżki dd+atmos\e-ac3....

z innego źródła pobrany ten sam trailer, kodowany e-ac3 przez KODI poszedł bez problemu, tak jak napisałeś.

 

3 godziny temu, D4r3KS napisał:

póki w kodi nie będzie opcji z przekazywaniem truehd nie będzie ani truehd ani atmosa z tych plików

 no i o to mi chodziło. Tak też przypuszczałem, że KODI po prostu nie ma wszystkich kodeków. VLC ma ich więcej, więc poszło bez problemu.

Gdzieś czytałem, że są problemy pomiedzy KODI a poszczególnymi odbiornikami TV.

Na tą chwile wszystko jasne. Poczekam na oficjalna wersję KODI, nie ma pospiechu. SONY pewnie tez nie jest tu bez winy. Zrobię jeszcze eksperyment puszczając te same trailery, kodowane TRHD wpinając bezpośrednio do odbiornika TV dysk zewnętrzny i odtworzę przez VLC. Zobacze, czy odbiornik puści do amplitunera w postaci Atmosa, tak jak to idzie z laptopa przez VLC.

3 godziny temu, D4r3KS napisał:

zresztą nawet na screenie sam to pokazujesz że NIE MASZ

no po to te screeny robiłem , żeby pokazać, że przez KODI nie mam, a ten sam materiał przez laptopa jest.

@ D4r3KS, pobrałem Mediainfo. Faktycznie rozbiera plik na atomy Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Przemysław W Witek napisał:

z innego źródła pobrany ten sam trailer, kodowany e-ac3 przez KODI poszedł bez problemu, tak jak napisałeś.

 

 no i o to mi chodziło. Tak też przypuszczałem, że KODI po prostu nie ma wszystkich kodeków. VLC ma ich więcej, więc poszło bez problemu.

Gdzieś czytałem, że są problemy pomiedzy KODI a poszczególnymi odbiornikami TV.

Na tą chwile wszystko jasne. Poczekam na oficjalna wersję KODI, nie ma pospiechu. SONY pewnie tez nie jest tu bez winy. Zrobię jeszcze eksperyment puszczając te same trailery, kodowane TRHD wpinając bezpośrednio do odbiornika TV dysk zewnętrzny i odtworzę przez VLC. Zobacze, czy odbiornik puści do amplitunera w postaci Atmosa, tak jak to idzie z laptopa przez VLC.

no po to te screeny robiłem , żeby pokazać, że przez KODI nie mam, a ten sam materiał przez laptopa jest.

@ D4r3KS, pobrałem Mediainfo. Faktycznie rozbiera plik na atomy Dzięki

Kolego, tak teraz na szybko przyjrzałem się danym technicznym tego TV i tam jak byk stoi że obsługiwane formaty dźwięku to Dolby Digital, do wersji Plus włącznie, oraz DTS, więc cokolwiek byś nie zrobił nie pozwoli Ci odtworzyć na tym TV materiału z dźwiękiem bezstratnym. Maks co osiągniesz to Atmos ze ścieżki Dolby Digital Plus.
Specyfikacja tutaj: https://www.sony.pl/electronics/telewizory/xg9505-series/specifications

Pozdrawiam.
A.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek_31 też się temu przyjrzałem i doszedłem do tego samego wniosku, że barierę stanowi nie KODI, jako aplikacja, tylko sam odbiornik TV, który nie puszcza dalej nic poza tym co ma może sam rozkodować .

Chyba lepiej sie to przedstawia w serii XH9505 i XH90 bo obsługuje formaty : Dolby™ Audio, Dolby™ Atmos, oraz cyfrowy dźwięk przestrzenny DTS®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Przemysław W Witek napisał:

@Jasiek_31 też się temu przyjrzałem i doszedłem do tego samego wniosku, że barierę stanowi nie KODI, jako aplikacja, tylko sam odbiornik TV, który nie puszcza dalej nic poza tym co ma może sam rozkodować .

Chyba lepiej sie to przedstawia w serii XH9505 i XH90 bo obsługuje formaty : Dolby™ Audio, Dolby™ Atmos, oraz cyfrowy dźwięk przestrzenny DTS®

Prównując oba opisy, niczym się nie różnią, jeżeli nie wyspecyfikowali formatów bezstratnych to bym nie liczył na ich obsługę.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek_31 obawiam się, że możesz mieć rację. Szkda, że odbiornik nie ma wsparcia dla przesyłania dźwięku jak leci, bez dekodowania. SONY pożuliło, ciekawe jak inni producenci.

Edytowane przez Przemysław W Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma eArc, to powinien Dolby Thru HD przesyłać.
Ale przesyłać (z odtwarzacza do amplitunera) a samemu odtworzyć plik i wysłać dźwięk do amplitunera, to dwie różne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, raf7705 napisał:

Jak ma eArc, to powinien Dolby Thru HD przesyłać.
Ale przesyłać (z odtwarzacza do amplitunera) a samemu odtworzyć plik i wysłać dźwięk do amplitunera, to dwie różne rzeczy.

Powiedziałbym inaczej, żeby przesłac musi go najpierw rozpoznać, więc jeżeli nie potrafi sam odtwarzać danego formatu dźwięku to i nie będzie potrafił go wysłac na zewnątrz.
Efektem tego zapewne będzie komunikat typu „nieobsługiwany format” albo całkowita odmowa odtworzenia pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co, to całe zamieszanie z eArc, jak by nie przesyłał niczego powyżej tego, co zwykłe arc może obsłużyć.

 

 

Jak widzę, Twój telewizor ma eArc.
Podłącz do niego odtwarzacz blu-ray, puść film z dźwiękiem Dolby Thru HD I zobaczysz, czy przepuści ten dźwięk do amplitunera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...