Skocz do zawartości
Avallone

Jaki odtwarzacz do filmów 4k z True HD Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz to posprawdzac. Duzo zalezy od glownego dekodera. Np moj tv nie ogarnia atmosa wiec i go nie przesle. Jesli odtworze film z atmosem to niema dziwieku. Ale jesli ten sam film puszcze z playera ktorey otwarza atmosa i pusci go do kina to jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, misioki napisał:

Cześć, 

Posiadam TV Sony XG95 kupiony zamiast samsunga q90r tylko i wyłącznie z uwagi na obsługę wszystkich formatów typu dd vision czy atmos. Z Tv jestem mega zadowolony chociaż miał być samsung no ale brak obsługi tych formatów mnei zniechęcił. Dokupiłem Soundbara Q90r no i na netflixie śmiga atmos (dużo powiedziane bo netflixowy atmos to tylko plakietka). Stwierdziłem że z racji że netflix to cienkie źródło trzeba by obrzejeć film z prawdzimym Atmosem i tu ściana... Mam na pendraku filmy z DTS, Truehd 7.1 i te przez Kodi czy Nova Video player działają chociaż pewności czy jest ten truehd 7.1 w sumie niemam bo Soundbar nie wyświetla rodzaju sygnału jaki trafia. No ale dźwięk jest o wiele lepszy niż netflixowy atmos i czuć rzeczywiście efekty przestrzenne. Natomiast Atmosa nie moge uruchomić za żadne chiny.. czy dobrze rozumiem że pomimo obsługi eARC przez TV jak i soundbar to niema opcji żeby na TV włączyć film z pendrive i puścić sygnał z atmosem ? Troche to poje.... bo okazuje się że mogłem kupić samsunga bo tak czy tak trzeba kupić zewnętrzny odtwarzacz. Czy jednak się mylę i jest jakaś magiczna apka czy coś ? 

Okej w Kodi po przestawieniu dźwięku na 5.1 DD+ wyświetlił się atmos na pliku pobranym z https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/ wiec jest nieźle :) ale powyższe dalej aktualne bo liczyłem że TV będzie ogarniać wszystko a tu już kombuinuje przez kodi...

Nie mogę już edytować ale dodam że Kabel oczywiście mam v2.1 z eARC 

Nie wiem kolego jak dokonywałeś wyboru ale w danych tecnicznych tego TV jak byk stoi: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, ani słowa o czymś takim jak DTS czy też formatach bezstratnych jak DolbyTrueHD czy DTS:X. Telewizor ich nie wspiera więc żaden odtwarzacz wbudowany ich natywnie nie wypuści.
Po drugie, nawet gdyby wspierał to żeby uzyskać je na wyjściu to potrzebne jest eARC na HDMI2.1, producent nie pochwalił się wersją HDMI więc zakładam dla bezpieczeństwa że jest HDMI2.0 więc znów, brak możłiwości wypuszczenia formatów które Cię interesują.

Pozdrawiam.
A.

8 godzin temu, kenczorf napisał:

Musisz to posprawdzac. Duzo zalezy od glownego dekodera. Np moj tv nie ogarnia atmosa wiec i go nie przesle. Jesli odtworze film z atmosem to niema dziwieku. Ale jesli ten sam film puszcze z playera ktorey otwarza atmosa i pusci go do kina to jest ok

Niczego nie musi sprawdzać, wystarczy przeczytać specyfikację TV i po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W XG95 jest earc i taki kabel kupiłem Delocka v2.1... tak samo jak jest DTS. Tylko samsung ma z tym problem. Brata starszy XF9005 normalnie wypuszcza DTS na amplituner po zwykłym hdmi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raf7705 napisał:

A niby dlaczego nie można mieć eArc na HDMI 2.0b ?

Bo takie są ograniczenia HDMI.
Mam TV LG z HDMI2.1 i eARC oraz amplituner Denona z HDMI2.0 i nie działa, sprawdzone na wszystkie sposoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, Jasiek_31 napisał:

Bo takie są ograniczenia HDMI.
Mam TV LG z HDMI2.1 i eARC oraz amplituner Denona z HDMI2.0 i nie działa, sprawdzone na wszystkie sposoby.

Bo twój amplituner nie ogarnia. Soundbar q90r też ma HDMI2.0 ale ogarnia earc bo dostal update.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, misioki napisał:

W XG95 jest earc i taki kabel kupiłem Delocka v2.1... tak samo jak jest DTS. Tylko samsung ma z tym problem. Brata starszy XF9005 normalnie wypuszcza DTS na amplituner po zwykłym hdmi. 

Kolego DTS to nie DTS-MA czy DolbyTrueHD, pierwsze wyjdzie na większości HDMI jeżeli tylko TV wspiera ten format, drugie wyjdzie z TV tylko po HDMI2.1 oczywiście jeżeli TV wspiera formaty bezstratne.

8 minut temu, misioki napisał:

 

Bo twój amplituner nie ogarnia. Soundbar q90r też ma HDMI2.0 ale ogarnia earc bo dostal update.

I odtwarza Dolby Atmos ze ścieżki strartnej (DobyDigital),  czy bezstratnej (TrueHD)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Kolego DTS to nie DTS-MA czy DolbyTrueHD, pierwsze wyjdzie na większości HDMI jeżeli tylko TV wspiera ten format, drugie wyjdzie z TV tylko po HDMI2.1 oczywiście jeżeli TV wspiera formaty bezstratne.

Tylko że u mnie wszystko gra, dźwięk jest i zdecydowanie jest przestrzenny natomiast Soundbar nie wyświetla info że dostał sygnał dts. Tak jak by zdekodował go TV i wypuścił na SB. Udało mi się wypuścić atmosa z DD 5.1 + atmos i wtedy SB pokazuje Atmosa

11 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Kolego DTS to nie DTS-MA czy DolbyTrueHD, pierwsze wyjdzie na większości HDMI jeżeli tylko TV wspiera ten format, drugie wyjdzie z TV tylko po HDMI2.1 oczywiście jeżeli TV wspiera formaty bezstratne.

I odtwarza Dolby Atmos ze ścieżki strartnej (DobyDigital),  czy bezstratnej (TrueHD)?

Jak pisałem jedyny atmos jakiego uruchomilem to Netflix (działa tylko jak wpinam kabel eARC na zwykłym arc niemam opcji atmosa) i plik z neta w DD+atmos wyszedł na 7.1 truehd sb nie odczytuje że dostał atmosa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, misioki napisał:

Tylko że u mnie wszystko gra, dźwięk jest i zdecydowanie jest przestrzenny natomiast Soundbar nie wyświetla info że dostał sygnał dts. Tak jak by zdekodował go TV i wypuścił na SB. Udało mi się wypuścić atmosa z DD 5.1 + atmos i wtedy SB pokazuje Atmosa

Czyli w przypadku DTS dostajesz dźwięk po zdekodowaniu w przypadku Atmosa możesz potwierdzić że działa dla DD ale nie TrueHD.
Co dalej potwierdza tylko moje twierdzenie że dla formatów bezstratnych nie możesz zrobić nic bo ograniczeniem jest złącze.
Sprawdź coś co ma ścieżkę dźwiękową w TrueHD, pal licho czy z Atmosem czy bez i powiedz że soundbar pokazał Ci że dostał dźwięk w formacie bezstratnym a wtedy przestanę mówić że do tego potrzebne jest HDMI2.1 w TV.
Oczywiście to głupie ograniczenie dotyczy tylko TV i ARC bo z odtwarzacza DB który mam i który ma HDMI1.4b bez problemu mogę wysłać na ampli zarówno DolbyAtmos ze ścieżki bezstratnej jak i DTS:X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje kupić nvidia shield który ma wszystko... Albo nie potrzebnie kupilem q90r tylko moglem zaczekac na model 2020 który bedzie miał HDMI 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo takie są ograniczenia HDMI.
Mam TV LG z HDMI2.1 i eARC oraz amplituner Denona z HDMI2.0 i nie działa, sprawdzone na wszystkie sposoby.
Nie działa bo ten aplituner akurat nie obsługuje eArc, co nie znaczy że się nie da.
 
Bo twój amplituner nie ogarnia. Soundbar q90r też ma HDMI2.0 ale ogarnia earc bo dostal update.
Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, raf7705 napisał:
Godzinę temu, Jasiek_31 napisał:
Bo takie są ograniczenia HDMI.
Mam TV LG z HDMI2.1 i eARC oraz amplituner Denona z HDMI2.0 i nie działa, sprawdzone na wszystkie sposoby.

Nie działa bo ten aplituner akurat nie obsługuje eArc, co nie znaczy że się nie da.

Tak, nie obsługuje bo gdy go kupowałem to eARC nie było jeszcze na rynku to Denon AVR-X6200, co nie znaczy że w nowszych w których eARC jest ale nadal jest HDMI2.0 to działa.
Były o to pytania na forum i nikt nie potrafił udzielić jednoznacznej odpowiedzi.
W teorii eARC nie jest zależne od wersji złącza, ale w praktyce najprawdopodobniej tak właśnie będzie.

Dlatego dopóki ktoś tego nie zweryfikuje na żywo to pewności nie ma.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli w przypadku DTS dostajesz dźwięk po zdekodowaniu w przypadku Atmosa możesz potwierdzić że działa dla DD ale nie TrueHD. Co dalej potwierdza tylko moje twierdzenie że dla formatów bezstratnych nie możesz zrobić nic bo ograniczeniem jest złącze.

Sprawdź coś co ma ścieżkę dźwiękową w TrueHD, pal licho czy z Atmosem czy bez i powiedz że soundbar pokazał Ci że dostał dźwięk w formacie bezstratnym a wtedy przestanę mówić że do tego potrzebne jest HDMI2.1 w TV.

Oczywiście to głupie ograniczenie dotyczy tylko TV i ARC bo z odtwarzacza DB który mam i który ma HDMI1.4b bez problemu mogę wysłać na ampli zarówno DolbyAtmos ze ścieżki bezstratnej jak i DTS:X.

 

Ty sobie możesz mówić co chcesz.Tylko że nie jest to zgodne z prawdą

Czyli zostaje kupić nvidia shield który ma wszystko... Albo nie potrzebnie kupilem q90r tylko moglem zaczekac na model 2020 który bedzie miał HDMI 2.1

Rozczarowanie

 

Model z 2020 q90t, to q80r z 2019 z nową naklejką i ma HDMI 2.0

 

 

 

Tak, nie obsługuje bo gdy go kupowałem to eARC nie było jeszcze na rynku to Denon AVR-X6200, co nie znaczy że w nowszych w których eARC jest ale nadal jest HDMI2.0 to działa.
Były o to pytania na forum i nikt nie potrafił udzielić jednoznacznej odpowiedzi.
W teorii eARC nie jest zależne od wersji złącza, ale w praktyce najprawdopodobniej tak właśnie będzie.

Dlatego dopóki ktoś tego nie zweryfikuje na żywo to pewności nie ma.
Bo nikt ograniety, nie używa telewizora jako odtwarzacza do gęstych plików.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, raf7705 napisał:

Ty sobie możesz mówić co chcesz.Tylko że nie jest to zgodne z prawdą emoji3.png

Konkrety kolego, powiedzieć to sobie możesz wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sam napisałeś że eArc nie jest zależne od wersji HDMI.

 

Wcześniej twierdziłeś inaczej.

 

Teraz znowu uważasz inaczej.

Zdecyduj się

 

 

Jeśli producent amplitunera podaje, że jest HDMI 2.0 i jest eArc, to nie mam prawa mu nie wierzyć.

A jeśli komuś nie działa, to może być wina telewizora, kabla, pliku, cholera go wie co za magik, to obsługuje, że mu nie działa.

 

 

Ty też nie możesz powiedzieć że z twoim tv będzie działać, bo nie masz na czym sprawdzić.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jasiek_31 napisał:

Bo takie są ograniczenia HDMI.
Mam TV LG z HDMI2.1 i eARC oraz amplituner Denona z HDMI2.0 i nie działa, sprawdzone na wszystkie sposoby.

Z tymi ograniczeniami, to nie do końca jest prawda :) Mam Denona 2.0 z eARC, z tym że nie mam akurat TV z eARC, więc nie sprawdzę.

Po drugie, to już kilka razy na forum pisałem, że to cholerstwo ARC (lub eARC) działa jak chce i kiedy chce:(

Jednemu działa, innemu na identycznej konfiguracji już nie. Albo raz działa, a potem już nie...

Przerobiłem to wiele razy, posiwiałem i dałem sobie spokój. Podłączam tv do ampli optykiem i więcej mi nie trzeba, a gęste audio i tak leci z odtwarzacza bezpośrednio do wzmacniacza.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, raf7705 napisał:

Przed chwilą sam napisałeś że eArc nie jest zależne od wersji HDMI.

Wcześniej twierdziłeś inaczej.

Teraz znowu uważasz inaczej.

Zdecyduj się emoji3.png

Jeśli producent amplitunera podaje, że jest HDMI 2.0 i jest eArc, to nie mam prawa mu nie wierzyć.

A jeśli komuś nie działa, to może być wina telewizora, kabla, pliku, cholera go wie co za magik, to obsługuje, że mu nie działa.

Ty też nie możesz powiedzieć że z twoim tv będzie działać, bo nie masz na czym sprawdzić.

Kolego uściślijmy, oficjalnie eARC jest niezależne od wersji HDMI (mogłoby być zaimplementowane na HDMI1.4) ale w praktyce, tak w każdym razie uważam i co więcej tak to wygląda w praktyce, żeby wykorzystać wszystkie jego funkcje (mam głównie na myśli przesył bezstratnych formatów) trzeba będzie mieć HDMI2.1.
I tyle.

24 minuty temu, Barnaba napisał:

Z tymi ograniczeniami, to nie do końca jest prawda :) Mam Denona 2.0 z eARC, z tym że nie mam akurat TV z eARC, więc nie sprawdzę.

Po drugie, to już kilka razy na forum pisałem, że to cholerstwo ARC (lub eARC) działa jak chce i kiedy chce:(

Jednemu działa, innemu na identycznej konfiguracji już nie. Albo raz działa, a potem już nie...

Przerobiłem to wiele razy, posiwiałem i dałem sobie spokój. Podłączam tv do ampli optykiem i więcej mi nie trzeba, a gęste audio i tak leci z odtwarzacza bezpośrednio do wzmacniacza.

 

Znam Twój problem, u mnie po dłuższej walce prawie wszystko działa po za odtwarzaczame BD Pioneera który ma HDMI1.4.
Dostaję z niego obraz a nie dźwięk, niezależnie czy podłączę go do TV i próbuję puścić dźwięk z TV do ampli, czy też przez drugie HDMI z odtwarzacza puszczam dźwięk wprost na ampli, czy też nawet odtwarzacz idzie w całosci przez ampli do TV, za każdym razem jest jakieś jajo, jedyna opcja żeby zadziałało to wyłączenie HDMI control w ampli i TV.
Znów clon OPPO podłączony HDMI1 do TV a HDMI2 do ampli, z w pełni włączonym HDMI control we wszystkich sprzętach działa bez problemu. Wysyłanie dźwięku z TV na ampli po ARC czy to z Netflixa, czy z tunera też działa bez problemu.
Tak że teraz chyba będę musiał pożyczyć jakiś nowy odtwarzacz który mógłby zastąpić starego Pioneera i sprawdzić czy te cyrki się skończą i jak tak to po prostu wymienić sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Jasiek_31 napisał:

Znam Twój problem, u mnie po dłuższej walce prawie wszystko działa

Problem nie jest mój. Po jego zauważeniu, oczywiście "przeczesałem" polskie i zagraniczne fora i dzięki doświadczeniom innych, również przez pewien czas prawie wszystko działało.

Ale potem przestało...

Jeśli czytałeś moje "boje" z ARC, to może pamiętasz, że np. połączenie OLED LG7 z belką Samsunga działa stabilnie, ale już wariacje tv LG z Denonami już nie. Znam podobne relacje o siostrzanych Marantzach, oraz Onkyo.

Także droga wymiany sprzętu, aż do zadziałania wymarzonego połączenia ARC jest być może słuszna, aczkolwiek może być kosztowna ;)

I ta idylla będzie trwać zapewne do momentu aktualizacji jakiegoś firmware...😈

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma połączony ampli denona przez optyka :) i jemu wszystko bangla i ampli wyświetla dts itd... HDMI ma tylko do obsługi ale dźwięk idzie optykiem no i bangla :) TV puszcza sygnał optykiem do ampli i ampli dekoduje.

Ok a to samo co ja jeżeli chodzi o wszystkie wiecej niż 5.1 tj. szatkowanaka wydaje nam sie że pendrivy nie nadazaja z odczytem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra siedzielismy na whatsup z 4h z bratem i testowaliśmy pliki demo różnych foramatów. Wnioski sa takie że włączając DTS:X musimy wybierać format 5.1, w przypadku zwykłego DTS hula 7.1 DTS MA i niema problemu. Jeżeli włączamy DTS:X i format 7.1 to jest szatkowanka i nie wyrabia nic. Nova Player nie otwiera wgl dts, jedynie KODI sobie radzi i jest git. Atmos u mnie działa tylko przy wyborze DD+ 5.1 w innym wypadku nie wykrywa atmosa. Troche cienko że SB za 6k, TV za 7k i nie moge sobie oberzjeć filmu z pendrive z porządnym dźwiękiem.... Kupując Shielda (kurr kolejny pilot) rozumiem że otworze wszystkie formaty DTS X, Atmosa 7.1 czy Dolby vision  i to wszystko z pliku z pendrive ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby vision to z pliku chyba nie odtworzysz, są wogole takie pliki z HDR dolby vision?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby vision to z pliku chyba nie odtworzysz, są wogole takie pliki z HDR dolby vision?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widziałem Dolby Vision na pliku tylko zwykły hdr.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia shield pro wg internetów też ma DV. Nic może sobie kupie shielda za jakiś czas... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...