Skocz do zawartości
Avallone

Jaki odtwarzacz do filmów 4k z True HD Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, editdata napisał:

Tyle co kosztuje,tyle jest warty.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Nie zawsze cena odzwierciedla produkt, ale w tym przypadku masz racje.

To może z innej beczki. Jaki NUC i której generacji procesor da rade pociągnąć na windows 10 lub 11:

1. Netflix z 4K HDR Dolby Atmos

2. YouTube 4K@60 HDR

3. Pliki .mkv  przez MPC-HC + madVR + LAV Filters - 4K@23.976 HDR 4:2:0 Dolby Atmos, DTS:X passthrough ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2023 o 11:43, slawkor napisał:

Nie zawsze cena odzwierciedla produkt, ale w tym przypadku masz racje.

To może z innej beczki. Jaki NUC i której generacji procesor da rade pociągnąć na windows 10 lub 11:

1. Netflix z 4K HDR Dolby Atmos

2. YouTube 4K@60 HDR

3. Pliki .mkv  przez MPC-HC + madVR + LAV Filters - 4K@23.976 HDR 4:2:0 Dolby Atmos, DTS:X passthrough ?

A może taki odtwarzacz

Dune HD Premier 4K Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu.

Jednak dla kolejnych poszukujących sugerowałbym skupienie się na procesorach RTD1619DR i urządzeniach firm np Dune czy Zidoo

Dune ma za sobą bardzo długie doświadczenie, ja sam używałem ich playerów 15 lat temu i byłem bardzo zadowolony. Widzę, że Zidoo też dołączyło do tej ligi.

Zrobić dobry sprzętowo player jest bardzo łatwo, gorzej już ze wsparciem i rozwojem oprogramowania.

Jest jeszcze oddzielna liga, czyli Oppo i jego klony, ale to już dla wąskiej grupy fanów ;)

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Barnaba napisał:

Gratuluję zakupu.

Jednak dla kolejnych poszukujących sugerowałbym skupienie się na procesorach RTD1619DR i urządzeniach firm np Dune czy Zidoo

Dune ma za sobą bardzo długie doświadczenie, ja sam używałem ich playerów 15 lat temu i byłem bardzo zadowolony. Widzę, że Zidoo też dołączyło do tej ligi.

Zrobić dobry sprzętowo player jest bardzo łatwo, gorzej już ze wsparciem i rozwojem oprogramowania.

Jest jeszcze oddzielna liga, czyli Oppo i jego klony, ale to już dla wąskiej grupy fanów ;)

Tutaj muszę sie z Toba zgodzić, jeśli Dune czy Zidoo (pilot bardzo przypomina mi ten ze starych Popcornów) to tylko na chipie RTD1619DR, inne na Amlogicu juz takie fajne nie są.

Ja wybrałem możliwość odtwarzania wszystkich serwisów streamingowych oraz świetną obsługe po sieci. Pliki z zewnętrznych nośników także chulaja az miło.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki powie mi ktos jak ustawic player by uzyskac jak najlpeszy obraz do plikow 4k? 4K 24HZ czy 60HZ? ycbcr444 czy 422, 420? Oczywiście 10bit?  

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że z9xpro nie dekoduje DTS HD, HD MA i DTS X tylko robi z tego wirtualne DTS coś tam. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy nie będę mógł puścić ścieżkę dźwiękową bistrem, żeby ampli sam sobie zdekodował ? Podpięte będzie do yamaha a1080.

Generalnie w ten week chce już coś zamówić żeby doszło przed świętami i szukam i czytam i póki co w cenie do 1100zł widzę zidoo z9x pro oraz Dune HD Premier 4K Pro. Nvidia shield pro coś tam odpuszczam gdyż jest to bardziej urządzenie do streamingu. Nie mogę znaleźć bezpośrednich porównań obu playerów. 

Będzie to służyło tylko do odtwarzania filmów z hdd po usb w 4k z DV, HDR i wielokanałowym dźwiękiem i tyle

Pomożecie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Jak tam mam zidoo z9x bez pro i nie narzekam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, STELVIO napisał:

No nie wiem. Jak tam mam zidoo z9x bez pro i nie narzekam.

czyli nie masz problemu z przesyłaniem pełnej ścieżki DTS hdma  czy dtsx do ampli, żeby zdekodował? Widziałem to w jakimś filmie na youtube, ze z9x pro nie ma licencji czy cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Zidoo Z10 pro i wszystko działa tak jak trzeba. Przesyłam po HDMI do amplitunera i nie ma żadnych problemów z dźwiękiem DTS-X, DTS HDMA.

Co do Z9x pro to z informacji na stronach https://c4i.com.pl/produkt/odtwarzacze-multimedialne/odtwarzacze-sieciowe-4k/zidoo-z9x-pro-odtwarzacz-sieciowy-4k-hdr-10-dolby-vision-vs10-roon-ready/

https://www.futeko.com/products/MP130.php?region=europe1

wynika, że jest dekodowanie sprzętowe dźwięku wielokanałowego HD-Audio passthrough z Dolby Atmos, DTS:X. Jeżeli masz wątpliwości to możesz skontaktować się ze sprzedawcą i zapytać https://c4i.com.pl/kontakt/

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli nie masz problemu z przesyłaniem pełnej ścieżki DTS hdma  czy dtsx do ampli, żeby zdekodował? Widziałem to w jakimś filmie na youtube, ze z9x pro nie ma licencji czy cos
No kurcze wszystko chodzi jak należy. Może ten z pro jakiś wykastrowany jest. Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marciniozo napisał:

Co do Z9x pro to z informacji na stronach https://c4i.com.pl/produkt/odtwarzacze-multimedialne/odtwarzacze-sieciowe-4k/zidoo-z9x-pro-odtwarzacz-sieciowy-4k-hdr-10-dolby-vision-vs10-roon-ready/

https://www.futeko.com/products/MP130.php?region=europe1

wynika, że jest dekodowanie sprzętowe dźwięku wielokanałowego HD-Audio passthrough z Dolby Atmos, DTS:X. Jeżeli masz wątpliwości to możesz skontaktować się ze sprzedawcą i zapytać https://c4i.com.pl/kontakt/

 

 

 

Napisałem już do nich żeby mi opisali wg nich wady zalety tego zidoo i dune.  Choć z tego co widzę po wpisach na stronie, to oni są zwolennikami zidoo ;)

 

Ps przy zakupie z futeko trzeba doliczyć cło i VAT,do tych 240 euro?

Edytowane przez kenczorf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2023 o 20:42, kenczorf napisał:

Będzie to służyło tylko do odtwarzania filmów z hdd po usb w 4k z DV, HDR i wielokanałowym dźwiękiem i tyle

Jeśli tylko i AŻ tyle, to najbardziej bezproblemowym (brak jakichkolwiek upgrade softu - po prostu działa) jest klon Oppo np m9201.

Należy zaznaczyć, że to odtwarzacz płyt bez napędu, więc obsługuje się po "staremu" no i brak jest tych wszystkich bajerów, internetów, bibliotek posterów itp itd...

Z założenia MUSI obsłużyć dokładnie to wszystko, co znajduje się na KAŻDEJ PŁYCIE BD (UHD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Barnaba napisał:

Jeśli tylko i AŻ tyle, to najbardziej bezproblemowym (brak jakichkolwiek upgrade softu - po prostu działa) jest klon Oppo np m9201.

Należy zaznaczyć, że to odtwarzacz płyt bez napędu, więc obsługuje się po "staremu" no i brak jest tych wszystkich bajerów, internetów, bibliotek posterów itp itd...

Z założenia MUSI obsłużyć dokładnie to wszystko, co znajduje się na KAŻDEJ PŁYCIE BD (UHD).

I trzeba to przyznać, że robi to bardzo dobrze i stabilnie, czego nie można powiedzieć o większości konkurencji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ten klon jest o 50% drozszy od zidoo czy dune. Wysyłką z Chin więc możliwa dodatkowa opłata celna i transport 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś lekko używane chodziły ostatnio po 1500zł. Na olx na pewno coś się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem z9x pro ale na początku już jakieś problemy. Włączam plik HDR i jest ok. Wszystko jak ustawiłem czyli ok `24hz 444 12bit. Włączam plik DV i player automatycznie zwiększa mu klatki na 60hz. Nie lubię takiego obrazu, więc włączam opcję automatycznej zmianie częstotliwości i wraca na te 23,96 ale zmienia mi ustawienie koloru z 444 na 422 pomimo, że w opcjach mam ustawione 444. O co tu chodzi?

Obraz jest jaśniejszy a kolory żywsze niż na egreat a5 ale mam wrażenie, że jest również mniej ostry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2023 o 11:04, slawkor napisał:

Byłem bardzo ciekawy jak ten mibox gen.2 chodzi i wczoraj go kupiłem...i dziś już go oddałem do sklepu (swoją droga polecam ME) ale do rzeczy:
Jak odpaliłem trailery filmów z Atmosem to mój telewizor na wbudowanej apce do flmów zabił tego Miboxa pod względem jakości wyświetlanej treści.
Ciągłe rwanie video i audio. Gdzie ten player powiniem obsługiwać przynajmniej (taki opis na pudełku) DA w wersji podstawowej jak i DTS HD także w wersji podstawowej - niestety tak nie jest przez żaden znany mi player aż po Kodi.
Nie polecam tego boxa nawet do zwykłego streamingu treści z platform.

Mam do od jakiegoś czasu i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...