Skocz do zawartości
Avallone

Jaki odtwarzacz do filmów 4k z True HD Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=155330]raf7705[/mention] pisze jeszcze z [mention=4042]Barnaba[/mention] równolegle w poście o klonie oppo. Generalnie z jakością pisze to co Ty. A5 jest super cenowo. 720 na allegro vs klon 1400 u Rona. Natomiast barnaba wspomniał o strasznie wolnej pracy a5 z każdą kolejną aktualizacja. Ja odtwarzam duże pliki po 60gb poprzez sieć z serwera na routerze. 

Ta powolność objawi sie słabym działaniem menu które mogę przeżyć czy mogą się filmy ciąć? 

Rozumiem, że a5 czyta pliki tekstowe srt które są w tym samym katalogu co film? Jest jedno hdmi więc trzeba go spiąć z ampli i ampli prześlę do TV obraz? 

W panasie mam obraz jednym kablem do tv a drugim audio do ampli. Dobre rozwiazanie

 

 

Czyta wszystko, nic nie tnie ani, nie działa nic "powoli". Aktualizacje się już zakończyły. Ja mam ostatnią oficjalną wersję oprogramowania.

 

U mnie działa z serwerem NAS. Pliki po 100Gb bez problemu łyka. Napisy możesz sobie użyć jakie chcesz i skąd chcesz.

 

Oczywiście podłączenie do AVR.

 

 

Ps.

Widzę, że Barnaba napisał poprostu, że uruchamia się powoli.

Tak to prawda, samo wystartowanie systemu zajmuje ze 30sek. Ale później, to już działa wszystko normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w domu, więc sieci wifi mam niewiele - 2 może 3 i żadna z nich to nie 5ghz więc w tym paśmie mam czysto

Pliki po 50gb w x264 które TV ogarnia idzie bez przycięć

 

Barnaba sprostował, że chodziło mu o wolny start. Mi TV też wolno staruje więc to nie problem ;)

Chyba namówiliście mnie na egreat a5. W zestawie widziałem kabel hdmi. To jest wersja 2.0 lub 2.1? image.gif.de837fac54b91a91b0facc93a2a27c15.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A5 dotarł na miejsce. Generalnie może i chwile się włączaale potem idzie już wszystko szybko. pliki po 80gb po wifi sie co jakiś buforują, ale po kablu idzie ok bez przycięć. Odtwarza wszystko co miałem ściagnięte włącznie z menu BR. Dodatkowe napisy te nie problem odtworzyc, choć musiałem zmienić kodowanie na środkową europę ISO by czytało polskie znaki. 

Jedyne co mnie dziwi to dlaczego gdy włączam ścieżkę w Atmosie to ampli pokazuje mi TrueHD? Chyba, że kabel HDMI słaby? Jutro mam mieć nowe w wersji 2.1

Obraz w 4k ok, natomiast w 1080 mam wrazenie, ze troszke slabszy niz po odtwarzaczu samsunga w TV. Może sam TV ma lepszy upscaling - JU7500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz truedhd oznacza to że nie masz konfiguracji głośników atmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ampli dekoduje atmosa ale głośniki mam 5.1 przy czy fronty po biwire ale to pewnie nic nie zmienia. Ile musi być minimum głośników do atmosa? Dwa kolejne do tył żeby było 7. 1 czy musza być dodatkowe przednie od góry? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmos to efekt "grającego sufitu" to dlaczego się dziwisz że nie masz atmosa skoro masz 5.1.... kompletnie tego nie rozumiem, aby uzyskać atmosa mają być min dwa sufitowe lub dwa specjalne stawiane na kolumnach frontowych ala atmos dla tych którzy nie maja warunków działające na zasadzie odbić od sufitu, ale żeby to działało trzeba mieć sufit który nie pochłania dźwięków czyli nie może być podwieszany itd a nawet jeśli te warunki są spełnione to nie może równać się to z normalnymi głośnikami nad głową.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o to, że powinien dekodowac i nazywać go atmosem ale obcinajac i obrabaijac ścieżkę dźwiękowa zgodnie z ustawiona ilością kolumn w ampli. Ale skoro tak nie jest to była to moja nie wiedza...zdziwilo mnie, że przy plikach z atmosem dekoduje mi na truehd. Obstawialem kabel który ma ograniczenia z racji swojej starości i niejest w stanie przesłać atmosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie będzie wyświetlać atmos w tym wypadku, TrueHD+Atmos potocznie nazywany Dolby Atmos truhd jest dźwiękiem głównym atmos to tylko głośniki efektowe sufitowe jest jeszcze Atmos w netflix, itunes, amazon tam nie ma truehd tylko DD + atmos w tym wypadku tv, shield tv, apple tv, fire tv, xbox potrafią wymusić na amplitunerze wyświetlenie formatu Atmos pomimo że nie mamy takiej konfiguracji to tak informacyjnie żebyś się kiedyś nie zdziwił.

Ten A5 to jakaś tragedia przecież to stary chłam który to rok 2016/2017? ani netflix 4k ani youtube 4k ani amazona już nie mówiąc o atmosie i dolby vision z tych serwisów, wifi tylko 2.5Ghz, disney'a nie dostanie...  i 700zł ludzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, D4r3KS napisał:

Nie nie będzie wyświetlać atmos w tym wypadku, TrueHD+Atmos potocznie nazywany Dolby Atmos truhd jest dźwiękiem głównym atmos to tylko głośniki efektowe sufitowe jest jeszcze Atmos w netflix, itunes, amazon tam nie ma truehd tylko DD + atmos w tym wypadku tv, shield tv, apple tv, fire tv, xbox potrafią wymusić na amplitunerze wyświetlenie formatu Atmos pomimo że nie mamy takiej konfiguracji to tak informacyjnie żebyś się kiedyś nie zdziwił.

Ten A5 to jakaś tragedia przecież to stary chłam który to rok 2016/2017? ani netflix 4k ani youtube 4k ani amazona już nie mówiąc o atmosie i dolby vision z tych serwisów, wifi tylko 2.5Ghz, disney'a nie dostanie...  i 700zł ludzie...

Możesz powiedzieć jakie filmy są dostępne na Amazonie z Dolby Atmos, jeszcze takiego nie spotkałem a na Netflixie nie mam z nim problemów.
No chyba że zależne to jest od sprzętu i telewizory OLED od LG nie mają wsparcia dla Atmos na Amazonie (mam C9).

Pozdrawiam.
A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z amazona nie odpowiem ci na to pytanie, wiem tylko tyle że jakiś czas temu wprowadzili atmosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, D4r3KS napisał:

Ten A5 to jakaś tragedia przecież to stary chłam który to rok 2016/2017?

Młody nie jest ale jak szukam o nvidi shield to też 2017r. Chyba, że mówisz o nowej wersji pro za chyba 999zł? Który Ty masz? Ile kosztował? Generalnie netflixa oglądam od razu przez TV, ale z racji sprzętu atmosa niema. Tylko DD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet z 2015.. rozmawiajmy o wersji 2019 bo ta jest aktualnie do kupienia, ja miałem wersję 2017 kupioną dwa lata temu za 600zł sprzedałem 2 msc temu za 650zł a obecnie mam apple tv 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Do serwisów używam Apple TV 4k. (Jednak sprzedałeś tą za[beeep]istą NVIDIA, hehe).

A do plików używam Egreat a5.

 

Kolego musisz mieć minimum dwa głośniki do Atmosa, żeby zobaczyć na AVR dolby Atmos.

Mogą to być dwa górne nad frontami, nie koniecznie w suficie.

Do sygnału FHD, możesz użyć procesora obrazu na Egreat a5, żeby go poprawić. Sporo tam ustawień jest.

 

Kolego drugi, oglądałem właśnie z Amazona na Apple tv "Jack Ryan" w dolby atmos.

 

 

 

I teraz oglądam "Carnival Row".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem bo pojawił się news o nowej wersji, a że nie mam ciśnienia na nowego to nie kupuję teraz większość i tak z płyt oglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz powiedzieć jakie filmy są dostępne na Amazonie z Dolby Atmos, jeszcze takiego nie spotkałem a na Netflixie nie mam z nim problemów.
No chyba że zależne to jest od sprzętu i telewizory OLED od LG nie mają wsparcia dla Atmos na Amazonie (mam C9).
Pozdrawiam.
A.
Jeden serial Jack Ryian- 1 sezon

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, raf7705 napisał:

Kolego drugi, oglądałem właśnie z Amazona na Apple tv "Jack Ryan" w dolby atmos.

I teraz oglądam "Carnival Row".

Dzięki za info, faktycznie jest, cóż „The Expanse”, „Człowiek z Wysokiego Zamku” i kilka innych które na Amazonie oglądałem go nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc teraz pytanie czy jeśli nie gram, to warto dopłacać 300zl do nvidii? 

https://m.euro.com.pl/odtwarzacze-multimedialne/nvidia-shield-tv-pro-2019.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIw47ro9m05gIVBc-yCh18PAiSEAUYASABEgK1tfD_BwE

 

Idąc tym tropem dopłacę kolejne 300 i mam klona oppo :P

Nie mogę edytować posta więc napisze kolejny. 

Znalazłem jeszcze zwykła wersje za 750 https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-konsola-smarttv-nvidia-shield-tv-2019-8629375221

Czy odtwarza ona pelny ripy BR. Czyli pliki m2ts z menu? Czy mogę dołączyć przy odtwarzaniu zewnętrzne napisy np w .srt gdy na filmie niema polskich zaimplementowanych?

Czy rzeczywiście do odtwarzania filmów taka nvidia bedzie lepsza od a5? to tylko 40zł roznicy

I czy ja dobrze widzę, że do nvidi nie podłącze dysku po usb? Dopiero jak ściągnąłem kilka filmów to widzę, że mój serwer tego nie udźwignie. Za dużo musyki i bajek dla dzieciaków tam jest. Muszę mieć możliwość podłączania dysku no po usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W shield tv głównym i najlepszym playerem do plików jest kodi.

Nie uzyskasz BD\UHD menu w większości wypadku nie bo wymagana jest java której nie ma.

Napisy ściągasz automatycznie w kodi z serwisów typu napi lub opensubtitles.

Wersja pro ma wejście usb tam możesz dysk podłączyć w wersji 2019 standard masz tylko slot na kartę, w tej wersji musisz mieć dysk sieciowy.

Wszystko jest kwestią wymogów jedno jest pewne shield to najbardziej uniwersalne urządzenie do plików i odtwarzania sieciowego, wszystko jest kwestią wymagań kto co potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup sobie wersję pro będziesz miał usb, mam wrażenie że ta podstawowa wersja powstała jak by głównie jako przystawka do tv i serwisów streamingowych.

W apple tv 4k w ogóle nie ma żadnych usb i jakoś nie płaczesz.

17 godzin temu, raf7705 napisał:

Mogą to być dwa górne nad frontami, nie koniecznie w suficie.

Sam to wymyśliłeś i nazwałeś atmosem? chyba tak ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To kup sobie wersję pro będziesz miał usb, mam wrażenie że ta podstawowa wersja powstała jak by głównie jako przystawka do tv i serwisów streamingowych. W apple tv 4k w ogóle nie ma żadnych usb i jakoś nie płaczesz.

Sam to wymyśliłeś i nazwałeś atmosem? chyba tak ..

 

Nie płacze, bo mam Egreat a5 i mogę sobie dysk podłączyć. 

 

 

Ja niczego nie nazywałem.

Mówię co amplituner akceptuje jako głośniki do Atmosa.

 

Dwa sufitowe.

Dwa górne naścienne.

Dwa stawiane na kolumnach frontowych do odbijania dźwięku od sufitu.

 

 

 

Jaki setup daje najlepsze efekty, to wiadomo, głośniki na suficie.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Posiadam TV Sony XG95 kupiony zamiast samsunga q90r tylko i wyłącznie z uwagi na obsługę wszystkich formatów typu dd vision czy atmos. Z Tv jestem mega zadowolony chociaż miał być samsung no ale brak obsługi tych formatów mnei zniechęcił. Dokupiłem Soundbara Q90r no i na netflixie śmiga atmos (dużo powiedziane bo netflixowy atmos to tylko plakietka). Stwierdziłem że z racji że netflix to cienkie źródło trzeba by obrzejeć film z prawdzimym Atmosem i tu ściana... Mam na pendraku filmy z DTS, Truehd 7.1 i te przez Kodi czy Nova Video player działają chociaż pewności czy jest ten truehd 7.1 w sumie niemam bo Soundbar nie wyświetla rodzaju sygnału jaki trafia. No ale dźwięk jest o wiele lepszy niż netflixowy atmos i czuć rzeczywiście efekty przestrzenne. Natomiast Atmosa nie moge uruchomić za żadne chiny.. czy dobrze rozumiem że pomimo obsługi eARC przez TV jak i soundbar to niema opcji żeby na TV włączyć film z pendrive i puścić sygnał z atmosem ? Troche to poje.... bo okazuje się że mogłem kupić samsunga bo tak czy tak trzeba kupić zewnętrzny odtwarzacz. Czy jednak się mylę i jest jakaś magiczna apka czy coś ? 

Okej w Kodi po przestawieniu dźwięku na 5.1 DD+ wyświetlił się atmos na pliku pobranym z https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/ wiec jest nieźle :) ale powyższe dalej aktualne bo liczyłem że TV będzie ogarniać wszystko a tu już kombuinuje przez kodi...

Nie mogę już edytować ale dodam że Kabel oczywiście mam v2.1 z eARC 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie TV musi miec ustawoenia dziwkeu. I tak - jak ogladam film z tv na dts musze w opcjach dzwieku ustaiwc by przesylala DTS do ampli. Moj tv nie dekodeuje atmosa ale gdyby dekodowal to musialnbym pry danym pliku zmienic format wyjscia na atmos i wtedy ampli pokaze mi atmosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...